آکادمیا کافه
بورس تحصیلی کره جنوبی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: کره جنوبی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)
+----- انجمن: تحصیل در کره جنوبی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)
+----- موضوع: بورس تحصیلی کره جنوبی (/Thread-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: بورس تحصیلی کره جنوبی - k.girl - 19-09-2014

چه ضد حالی بود برای کسایی که رویای پزشکی داشتن!
حالا که پزشکی بورس تعلق نمیگیره میشه بدون بورسیه برای دانشگاه کره پذیرش گرفت؟ بلافاصله بعد از پیش دانشگاهی و با دیپلم تجربی؟
مراحلش سخته؟ یا شرایط زندگی؟ اخه گفته شده که از نظر اقتصادی کره خیلی پیشرفتس!
بنظرتون هزینه دانشگاه دولتی با همون رشته پزشکی و هزینه زندگی سر جمه چقدر میشه؟
چقدر سوال پرسیدم!!! شرمنده.

RE: بورس تحصیلی کره جنوبی - mahmod - 19-09-2014

ببخشید یه سوال از دوستان که با کره اشنا هستن اونجا پر در امد ترین شغل چیه پزشکی چی وضع یه پزشک چطوریه تو کره

RE: بورس تحصیلی کره جنوبی - Shihan - 21-09-2014

(19-09-2014, 12:12 AM)'k.girl' نوشته: چه ضد حالی بود برای کسایی که رویای پزشکی داشتن!
حالا که پزشکی بورس تعلق نمیگیره میشه بدون بورسیه برای دانشگاه کره پذیرش گرفت؟ بلافاصله بعد از پیش دانشگاهی و با دیپلم تجربی؟
مراحلش سخته؟ یا شرایط زندگی؟ اخه گفته شده که از نظر اقتصادی کره خیلی پیشرفتس!
بنظرتون هزینه دانشگاه دولتی با همون رشته پزشکی و هزینه زندگی سر جمه چقدر میشه؟
چقدر سوال پرسیدم!!! شرمنده.

بله چرا که نشه. اما چوم طول دوره اش 6-7 ساله به نظرم خیلی ارزش هزینه نداره ضمن اینکه هزینه زندگی هم باید پرداخت کنید و ممکنه حین تحصیل نیاز به خرید لوازم پزشکی یا سایر موارد برای دانشجو ها پیش بیاد که دانشگاه از زیرش طفره بره. 
مراحلش سخته چون باید زبان کره ای خوب بدونی!!! منابع همه به زبان کره ایه!! حتی ممکنه سر کلاس استاد خیلی سریع صحبت کنه و نمیدونم شما باید خیلی توش قوی باشی. 
هزینه در دانشگاههای دولتی به صرفه تر است والا خصوصی که اصلاً صحبتش نیست بسیار بالا.
اینجا لیست دانشگاههای پزشکی کره جنوبی رو قرار دادم برو و لیست دروس و هزینه ها رو ببین. 

RE: بورس تحصیلی کره جنوبی - k.girl - 22-09-2014

اخه یکی تو همین تاپیک نوشته بود پزشکی تو کره فقط 3 ساله؟؟؟
یعنی کره هم 6-7 سالی طول میکشه؟؟؟

بورس تحصیلی کره جنوبی - m_abasi - 23-09-2014

سلام خدا قوت
من یه مشکل بزرگ دارم واصلا نمیدونم باید چیکار کنم
بخاطر مشکلات فراوانی که تو تقریبا10 سال اخیر داشتم نمراتم به شکل خیلی وحشتناکی پایین بود خدارا شکر تازه مشکلاتم حل شده و فکر و ذکرم شده درس سه ترم دیگه دانشگاهم تموم میشه رشته الهیات هستم
الان با این اوضاع میخوام برم مدرک دیپلمم رو عوض کنم و تجربی بخونم باید درسای اختصاصی رو پاس کنم که زیاد نیستن الان من باید معدل دیپلمم حداقل چندباشه که بتونم بورسیه بگیرم برای دانشگاه ملی سیول؟؟؟؟و کنکور باید رتبم چند بشه؟ وآیا مدرسه ای که درس خوندی و دیپلم گرقتی تاثیری داره ؟؟؟
ومراحل گرفتن بورسیه چجوریه؟
و از همه مهمتر در دانشگاه سیول چه رشته هایی داره؟؟
ممنون میشم زود بهم جواب بدید

RE: بورس تحصیلی کره جنوبی - Shihan - 23-09-2014

(23-09-2014, 01:37 AM)'m_abasi' نوشته: سلام خدا قوت
من یه مشکل بزرگ دارم واصلا نمیدونم باید چیکار کنم
بخاطر مشکلات فراوانی که تو تقریبا10 سال اخیر داشتم نمراتم به شکل خیلی وحشتناکی پایین بود خدارا شکر تازه مشکلاتم حل شده و فکر و ذکرم شده درس سه ترم دیگه دانشگاهم تموم میشه رشته الهیات هستم
الان با این اوضاع میخوام برم مدرک دیپلمم رو عوض کنم و تجربی بخونم باید درسای اختصاصی رو پاس کنم که زیاد نیستن الان من باید معدل دیپلمم حداقل چندباشه که بتونم بورسیه بگیرم برای دانشگاه ملی سیول؟؟؟؟و کنکور باید رتبم چند بشه؟ وآیا مدرسه ای که درس خوندی و دیپلم گرقتی تاثیری داره ؟؟؟
ومراحل گرفتن بورسیه چجوریه؟
و از همه مهمتر در دانشگاه سیول چه رشته هایی داره؟؟
ممنون میشم زود بهم جواب بدید

دروود بر شما.
دانشگاه ملی سئول یکی از بهترینهای اسیا و دنیاست و اکثر رشته های رو پوشش میده از علوم و مهندسی تا مدیریت و پزشکی.
برای بورس شدن باید نمرات مناسب و معدل و نمره زبان و مقالات در ژورنالهای معتبر مناسبی داشته باشی.
شما از ذکر معدلت خودداری کردی اما تا اونجا که میدونم حداقلهای بالایی این دانشگاه داره.
خیلی مدرسه و نامش مهم نیست مهم اینه که شما چه توانایی هایی از خودت نشون دادی.
مراحل هم اگر برای لیسانس بخوای بری باید از طریق سفارت پیگیر باشی و برای مقاطع دکتری و ارشد با استادها مکاتبه کنید. مطالب فروم و تاپیک کره رو بدقت بخون دستت میاد.
ازاد اندیش باشی

RE: بورس تحصیلی کره جنوبی - m_abasi - 23-09-2014

سلام خداقوت
معدل کل دیپلم من12/71 بوده و پیش دانشگاهی 11/65 رشته انسانی بودم البته الان میخوام مدرک پیش دانشگاهی رو تغییر بدم به تجربی پس فکر کنم بتونم معدلم رو بیارم بالا
با این وجود امیدی به آوردن بورسیه برای دانشگاه کره جنوبی دارم؟؟
البته میخوام مدرک دیپلمم هم عوض کنم معدلم بالا میاد
دانشگاه کره رشته زبان خارجه هم داره؟؟

RE: بورس تحصیلی کره جنوبی - m_abasi - 23-09-2014

این مقالاتی که میگید چه جوریه و باید درباره چی باشه؟؟
اگه بخوام ارشدم تغییر رشته بدم با معدل 14 آیا میتونم برای بورسیه اقدام کنم؟؟

RE: بورس تحصیلی کره جنوبی - Shihan - 23-09-2014

(23-09-2014, 07:20 PM)'m_abasi' نوشته: سلام خداقوت
معدل کل دیپلم من12/71 بوده و پیش دانشگاهی 11/65 رشته انسانی بودم البته الان میخوام مدرک پیش دانشگاهی رو تغییر بدم به تجربی پس فکر کنم بتونم معدلم رو بیارم بالا
با این وجود امیدی به آوردن بورسیه برای دانشگاه کره جنوبی دارم؟؟
البته میخوام مدرک دیپلمم هم عوض کنم معدلم بالا میاد
دانشگاه کره رشته زبان خارجه هم داره؟؟

شما با این شرایط معدل اصلاً به دانشگاههای خوب کره و برای بورس فکر نکن. بهتره تو همین ایران تلاش کنی و سپس برای مقاطع بالاتر با بهبود رزومه اپلای کنی.
ازاد اندیش باشی

RE: بورس تحصیلی کره جنوبی - m_abasi - 27-09-2014

سلام خدا قوت
یکی از دوستای من که معدل 19 است میخواد بورسیه بگیره برا کره جنوبی ولی براش یه سوال پیش اومده نمیدونست از کی بپرسه من گفتم شاید شما بدونید میخواست بدونه آیا اونجا به نوع پوشش و حجاب سخت گیری میکنن ؟؟( مقتعه و مانتو بلند)