آکادمیا کافه
شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+------ انجمن: پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+------ موضوع: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D9%84%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - نیلوفر - 01-08-2013

ممنون
پس یعنی احتمال پذیرفته شدنم توی دانشگاه هست؟
میشه لطف کنید چند تا دانشگاه خوب دیگه توی ایتالیا معرفی کنید؟
بعد از پذیرفته شدن توی دانشگاه و رفتن به ایتالیا امکان داره که رشته رو عوض کرد؟

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - Shihan - 02-08-2013

(01-08-2013, 03:53 AM)'نیلوفر' نوشته:  ممنون
پس یعنی احتمال پذیرفته شدنم توی دانشگاه هست؟
میشه لطف کنید چند تا دانشگاه خوب دیگه توی ایتالیا معرفی کنید؟
بعد از پذیرفته شدن توی دانشگاه و رفتن به ایتالیا امکان داره که رشته رو عوض کرد؟

- بله. احتمال پذیرش وجود داره
- در زمینه رشته معماری که باید عرض کنم ایتالیا مهد این رشته در دنیا است، اما متاسفانه رشته معماری به ایتالیایی خیلی ارائه نمیشه از جمله دانشگاههایی که این رشته رو به انگلیسی ارائه می دهند، صنعتی میلان، دانشگاه پارما و فلورانس هستن. اما اگر به ایتالیایی بخواهید تحصیل کنید که به هیچ وجه مشکلی نیست.
- در صورت پذیرش در رشته خاص ، تنها در صورت موافقت دانشکده و دانشگاه با شروط و ضوابط خاص  می توانید درخواست بدهید در غیر اینصورت خیر!

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - ali89 - 27-08-2013

سلام ببخشید یه سوال داشتم ، میخواستم ببینم با این شرایط می تونم از دانشگاه میلان پذیرش بگیرم؟ اگر نه دیگه چه دانشگاه هایی از ایتالیا می تونم پذیرش بگیرم؟
برای ارشد مهندسی اینترنت میخوام اقدام کنم:
لیسانس مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام نور
البته معدلم پایینه با عرض تاسف 13.60 (معدل سه ترم آخر 15.5)
(اهل درس خوندن نبودم فقط دنبال مهارت های کامپیوتری بودم که این بلا به سر معدلم اومد.)
البته اینم بگم پیام نور قابل مقایسه با دانشگاههای دیگه از نظر سنگینی درس ها نیست.
آیلتس 7.5
دارای توصیه نامه قوی
این هم رزومه منه :
دارای مدرک CCNA(بین المللی)
دارای مدرک CCNA و CCNP از آموزشگاه های داخل کشور
یک سال سابقه کار در رشته خودم
قهرمان مسابقات رباتیک PNU open
نایب قهرمان مسابقات رباتیک iran open در رشته میکروموس
مجرب در برنامه نوسی #C
دارای یک مقاله ISI 
تروخدا اگه میشه جوابمو بدید چون شدیدأ نیاز به راهنمایی دارم.

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - ARNAVAZ - 27-08-2013

نقل قول:'ali89' pid='42052' dateline='1377608507'
سلام ببخشید یه سوال داشتم ، میخواستم ببینم با این شرایط می تونم از دانشگاه میلان پذیرش بگیرم؟ اگر نه دیگه چه دانشگاه هایی از ایتالیا می تونم پذیرش بگیرم؟
برای ارشد مهندسی اینترنت میخوام اقدام کنم:
لیسانس مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام نور
البته معدلم پایینه با عرض تاسف 13.60 (معدل سه ترم آخر 15.5)
(اهل درس خوندن نبودم فقط دنبال مهارت های کامپیوتری بودم که این بلا به سر معدلم اومد.)
البته اینم بگم پیام نور قابل مقایسه با دانشگاههای دیگه از نظر سنگینی درس ها نیست.
آیلتس 7.5
دارای توصیه نامه قوی
این هم رزومه منه :
دارای مدرک CCNA(بین المللی)
دارای مدرک CCNA و CCNP از آموزشگاه های داخل کشور
یک سال سابقه کار در رشته خودم
قهرمان مسابقات رباتیک PNU open
نایب قهرمان مسابقات رباتیک iran open در رشته میکروموس
مجرب در برنامه نوسی #C
دارای یک مقاله ISI 
تروخدا اگه میشه جوابمو بدید چون شدیدأ نیاز به راهنمایی دارم.

درود علی جان

من جواب شما رو توی یه تاپیک دیگه مربوط به پلی میلان دادم ..
ولی متاسفانه سرعتم الان یکم افت کرده و نتونستم براتون لینک بزارم
یه نگاه به انجمن میلان بندازید مطمئنا پیدا می کنید

سوال دیگه هم داشتین لینک سوال رو پ.خ یا پ.بازدیدکنندها بگذارین.

موفق باشید

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - ARNAVAZ - 27-08-2013

(31-07-2013, 07:33 PM)'نیلوفر' نوشته: با سلام
من دو تا سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین
سال آخر کارشناسی معماری هستم و فقط پایان نامم مونده
معدلم 15.90
تافل 590
زبان فرانسوی رو کامل بلدم سابقه ی تدریسم داشتم
ایتالیایی رو هم در حد متوسط بلدم
می خوام واسه ی دانشگاه پلی تکنیک اقدام کنم
می خواستم بدونم احتمال قبولی و گرفتن scholarship چقدره؟ ممنون

درود دوستان
یه نکته رو من اینجا به همه دوستانی که می خوان برای ایتالیا اقدام کنن بگم :
پلی میلان مینمم معدل رو 13.5 تا پارسال گذاشته بود
من خیلی از دوستای خودم بودن که معدلشون بالای 18 بوده ولی ریجکت شدن ..................
من خودم به شخصه چندین بار از رشته های مختلف دیدم که معدل اون شخص 13.5 اینا بوده یعنی زیر 14 ولی اکسپت شده........
پس در نگاه اول به ترتیب به پرتفولیو (رشتهای معماری و هنری)/ CV/SOP/سابقه کار و مدارک دیگه ی شما اهمیت ویژه ای میدن.
در نتیجه: ​هرگز تنها معدل خالی، کافی نیست. اینو مطمئن باشین
و اما شما نیلوفر جان:
من از این دانشگاه در مستر معماری اکسپت شدم معدلم هم مثل شما بود تقریبا ولی همونجور که بالا ذکر کردم دوستای من معدل بالای 17 و 18 با من اپلای کردن برای معماری و ریجکت شدن... 
فال 2013 پلی میلان برای معماری از ایرانسهمیه  بورسیه دانشگاه رو نگذاشته بود..
توی سایت این موارد سهمیه بندی که هر سال به چند نفر از هر کشوری بورس دانشگاع تعلق می گیره نوشته شده
بورس تامین اجتماعی یا DSU معمولا به همه میدن که یه سری مدارک خاص خودشو داره
و اونم بعد از اکسپت شدن باید مدارک اماده کنی وقتی رفتی ایتالیا اقدام می کنی 2 ماه بعد بهت 5000 یورو میدن که هزینه داشنگاه و خوابگاه رو کاور می کنه و شاید چندماه رو جواب بده اگه صرفه جویی کنی ولی برای ادامه زندگی باید از خودت هزینه کنی....
برای اطلاعات بیشتر برای پذیرش تو انجمن معماری و شهرسازی چندتا پست گذاشتم که میتونی مطالعه کنی...

من خودم از ایتالیا برای پلی میلان/پلی تورین/  فلورانس اقدام کردم. رُم هم داره ولی سطح دانشگاهش شنیدم خوب نیست. دانشگاههای دیگش اطلاع ندارم

بازم سوالی داشتی لینکشو برام بصورت پ.خ یا پ.بازدیدکنندها بفرست..
شاد و موفق باشید

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - ali89 - 29-08-2013

سلام یه سوالی برام پیش اومده
موقع ثبت نام چه مدارکی رو باید براشون آپلود کرد و چه مدارکی رو براشون پست کرد؟
راستی به سوال دیگه
برای رزومه اونطور که متوجه شدم فقط توضیحات کلی در دو صفحه در رابطه با وضعیت خود شخص می خواد ، آخه این که درست نیست، خوب پس کو مدرک؟ اینطوری که هرکی هرچی میگه

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - Shihan - 30-08-2013

(29-08-2013, 05:44 PM)'ali89' نوشته: سلام یه سوالی برام پیش اومده
راستی به سوال دیگه
برای رزومه اونطور که متوجه شدم فقط توضیحات کلی در دو صفحه در رابطه با وضعیت خود شخص می خواد ، آخه این که درست نیست، خوب پس کو مدرک؟ اینطوری که هرکی هرچی میگه

کلیه مدارک باید اپلود بشه. تا اونجا که میدونم مدارک رو علاوه بر اینکه انلاین ثبت میکنی باید همه رو هم ارسال کنی. البته تورین و ساپینزا اینطوری بود. در خصوص رزومه هم اونها بر حسب اعتماد به شما ازتون قبول میک نند اما نباید گزاف گویی کرد و از قرار دادن برخی چیزها که نشان دهنده بزرگ نمایی است خودداری کرد.

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - ARNAVAZ - 30-08-2013

(29-08-2013, 05:44 PM)'ali89' نوشته: سلام یه سوالی برام پیش اومده
راستی به سوال دیگه

درود

​با اجازه از دوست خوبم Mr Valtage 

برای ثبت نام همه مدارک رو براشون آپلود میکنید مثل CV/SOP/RECOM و....
برای پست فقط ریزنمرات و اون رسید ثبت نام که در آخر عملیات براتون تو پروفیالتون میاد

در مورد رزومه یا SOP/CV همون طور که دوستمون گفتن مبنی بر صداقت میگذارن.....

ولی یه نکته : مثلا اگه چندتا  نرم افزار رو نام بردین، حتماً توی رزومه و بستن بقیه مدارک (چه جنرال و چه تخصصی) از اون نرم افزارها استفاده کنید که ثابت بشه واقعن بلد هستین >> این خودش بر حرفهای شما صحه میزاره و دید کسی که مدارک رو بررسی میکنه برای پذیرش خیلی تاثیر گذار خواهد بود.

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - ARNAVAZ - 30-08-2013

تورین امسال یعنی فال 2013 چیزی برای پست نمیخواست  فقط باید همه رو آپلود می کردی .

در مورد پیاچنزا من اطلاعی ندارم

در مورد فلورانس هم باز همه رو باید آپلود می کردی

RE: شانس پذیرش از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - saeedhn - 31-08-2013

درود و تشکر
دانشجوی کارشناسی برق قدرت علم و صنعت هستم. سال سوم رو تموم کردم و دو ترم دیگه مونده. میخواستم بدونم برای مستر پلی میلان شانسم چقدره؟
معدلم الان 16.75 ولی تا 17 میتونم بیارمش بالا.
تافل هنوز ندادم ولی احتمال میدم بین 80 تا90
مقاله هم ندارم