آکادمیا کافه
معماری در ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: معماری در ایتالیا (/Thread-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3

معماری در ایتالیا - Shihan - 16-07-2012

در این بخش در خصوص معماری و دانشگاههای این رشته در کشور ایتالیا بحث میکنیم.

همانطور که میدونید شاید از دوران رنسانس معماری و هنر در ایتالیا باهم امیخته شده و در اروپا شاید این کشور و اتریش را از مهد های هنر و معماری میدانند در این بخش به دانشگاهها و رشته های معماری مشهور بیشتر به هر دو زبان ایتالیایی و انگلیسی پرداخته ایم

1- دانشگاه فلورانس
لینک معماری

2- دانشگاه پلی تکنیک میلان
لینک رشته

3- دانشگاه پلی تکنیک تورین
لینک رشته

4- دانشگاه ونیز
لینک رشته

5- دانشگاه ساپینزای رم
لینک رشته

6 - دانشگاه فرارا
لینک رشته

7 - دانشگاه پاددوا
لینک رشته

8 - دانشگاه ساساری
لینک رشته

9 - دانشگاه رما توره
لینک رشته

RE: معماری در ایتالیا - khosrowtaj - 11-09-2012

سلام،تو این لیست از دانشگاههای ایتالیا کدوم امکان تدریس به انگلیسی رو داره؟
ایتالیایی رو باید چطور یاد گرفت بهتره بنظر شما؟
اونجا یاد بگیری بهتره؟

RE: معماری در ایتالیا - Shihan - 11-09-2012

(11-09-2012, 02:58 AM)khosrowtaj نوشته: سلام،تو این لیست از دانشگاههای ایتالیا کدوم امکان تدریس به انگلیسی رو داره؟
ایتالیایی رو باید چطور یاد گرفت بهتره بنظر شما؟
اونجا یاد بگیری بهتره؟
دروود.
در بالا دانشگاههای میلان، رما توره، فلورانس را مطمئن هستم به انگلیسی ارائه میشه.
در خصوص یادگیری زبان ایتالیایی به نظرم اینجا کلاس برید و بیاموزید خیلی بهتر و مطمئن تر خواهد بود هم به لحاظ کیفی و اقتصادی.

RE: معماری در ایتالیا - ati88 - 12-03-2013

سلام
کدوم یکی از این دانشگاه ها سطح بالتری رو در زمینه ی آموزش معماری دارن؟

RE: معماری در ایتالیا - Shihan - 24-03-2013

(12-03-2013, 02:19 AM)'ati88' نوشته: سلام
کدوم یکی از این دانشگاه ها سطح بالتری رو در زمینه ی آموزش معماری دارن؟

مسلماً  دانشگاههای صنعتی میلان و فلورانس از قدیمی ترین و بهترین ها می باشند هر چند مهد معماری در ایتالیا ست و خیلی نگران دانشگاهها نباشید.
ازاد اندیش باشید.

RE: معماری در ایتالیا - djkeivan - 03-02-2014

سوالی که من دارم اینه که بین دانشگاههای فوق بر اساس رنکینگ تخصصی برای رشته معماری کدوم دانشگاه اول و کدوم دوم و کدوم سوم و تا آخر ؟؟؟ البته از رنکینگ کلی دانشگاهها خبر دارم ولی میخوام بدونم برای معماری بخصوص تحصیلات تکمیلی رنکینگ جدا و معینی هم هست که صرفا بر اساس رشته معماری رتبه بندی صورت گرفته باشه ؟؟؟
سپاس

RE: معماری در ایتالیا - Shihan - 03-02-2014

(03-02-2014, 07:36 PM)'djkeivan' نوشته: سوالی که من دارم اینه که بین دانشگاههای فوق بر اساس رنکینگ تخصصی برای رشته معماری کدوم دانشگاه اول و کدوم دوم و کدوم سوم و تا آخر ؟؟؟ البته از رنکینگ کلی دانشگاهها خبر دارم ولی میخوام بدونم برای معماری بخصوص تحصیلات تکمیلی رنکینگ جدا و معینی هم هست که صرفا بر اساس رشته معماری رتبه بندی صورت گرفته باشه ؟؟؟
سپاس

خیر. رنکینگهای دنیا که توسط گروههای مختلفی ارزیابی میشه بطور جدا نیومده بخش لیسانس و فوق و دکتری رو جدا رنک کنه. بنابراین همون رنکینگ کلی برای اکثر رشته ها کفایت میکنه. در ایتالیا هم به طبع مهد معماری است و در صدر دانشگاهها میشه به صنعتی میلان، بولونیا، رم، تورین و فلورانس اشاره کرد.

RE: معماری در ایتالیا - amir golchay - 21-05-2014

باسلام من دانشجوی معماریم برای ارشد میخواستم اقدام کنم ایتالیا آیا شما از این کشور و زندگی در آن رازی هستید هزینه ها چطوره با تشکر

RE: معماری در ایتالیا - parinaz amn - 31-08-2014

سلام. میخواستم بدونم مدرک معماری داخلی موسسات آموزشی مثل دانش پژوهان مورد قبول دانشگاههای ایتالیا هست؟ یا حتما باید مدرک دانشگاهی داشته باشی؟

RE: معماری در ایتالیا - pama - 31-08-2014

(21-05-2014, 11:30 PM)'amir golchay' نوشته: باسلام من دانشجوی معماریم برای ارشد میخواستم اقدام کنم ایتالیا آیا شما از این کشور و زندگی در آن رازی هستید هزینه ها چطوره با تشکر

درود دوست بزرگوار؛
دوست من شما میتونید برای کسب اطلاعات یا پرسش سوالتون در مورد زندگی در ایتالیا، از این تاپیک استفاده بفرمائید، همینطور در مورد هزینه ها هم بهتره به تاپیک هزینه های کلی زندگی در ایتالیا رجوع کنید و سوالاتون رو در اون تاپیک طرح بفرمائید.

(31-08-2014, 04:33 PM)'parinaz amn' نوشته: سلام. میخواستم بدونم مدرک معماری داخلی موسسات آموزشی مثل دانش پژوهان مورد قبول دانشگاههای ایتالیا هست؟ یا حتما باید مدرک دانشگاهی داشته باشی؟

سلام دوست من؛
دوست بزرگوار، بنده متوجه ی منظور شما از "موسسات آموزشی" نشدم، اگه موسسه مورد نظر شما تحت پوشش وزارت علوم هست، خب طبیعتا مشکلی وجود نداره، منتها اگر اینطور نیست و شما اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رو دارید، لاجرم برای هر کدوم از پروسه های اپلای و گرفتن پذیرش و همینطور پروسه ی ویزا، نیازه که شما ریز نمرات و مدرک دانشگاهی مقطع/مقاطع قبلیتون رو ارائه بدید، منظور مدارک معتبری که بتونه به تائید وزارت علوم/سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برسه، نتیجتا اگر شما میخواید بعد از مقطعی که اینجا خوندید، تو مقطع بعدی و با استناد به دوره ای که اینجا گذروندید، ادامه تحصیل بدید، لازمه که این دوره ی اینجای شما مورد تائید مراکزی که عرض کردم باشه.
موفق باشید.