آکادمیا کافه
خوابگاه ها در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+------ انجمن: پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+------ موضوع: خوابگاه ها در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان (/Thread-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D9%84%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2

خوابگاه ها در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - spt - 29-01-2011

...

RE: خوابگاه ها در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - brotherhood - 14-09-2011

چطوری باید از خود دانشگاه خابگاه بگیریم؟
قیمت چطوره - متراز - و چند نفر در یک اتاقن؟
امکانات هم بگین مرسییییییییییییییییییی

RE: خوابگاه ها در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - Shihan - 19-07-2012

در خصوص خوابگاههای دانشگاه پلی تکنیک میلان:

خوابگاه خودشون 2 تا 3 تا به شما پيشنهاد ميدن ميگن يكيشو انتخاب كن واسه من كه اينتوري بود واسه چند تفر ديگه هم اين طوري بود
فقط توي گوگل سرچ كنيد تا 500 متريش مترو يا اتوبوس باشه.

در ضمن بسیاری از خوابگاهها به افرادی که بورس دارند تعلق دارد مانند خوابگاه Lecco و خوابگاههای محدودی که برای سایر دانشجویان وجوددارد. کسانی که از بورس DSU می گیرن خوابگاه براشون ارزون تر حساب می شه. شما از اواخر جون باید در این سایت برای خوابگاه ثبت نام کنید residenze.polimi.it
در ضمن به نظر من تجربه نشون داده که خیلی در مورد خوابگاه هول نکنید. در نهایت با یک کمی عقب و جلو (از نظر زمانی) تقریبا به اکثر دانشجوهای ایرانی خوابگاه میرسه. بدترین حالتش اینه که یک ماه را به عنوان مهمان میرین خوابگاه و بعدش اواخر اکتبر و اوایل نوامبر خوابگاهتون را تحویل میگیرین. در زیر هم به برخی از خوابگاههای معروف میلان نام برده ام.

1- خوابگاه لئوناردو
2- خوابگاه گاوس
3- خوابگاه فالسیولا
4 - خوابگاه سرتوزا
5- خوابگاه تورسکالا
6 - خوابگاه میلانو
7 - خوابگاه خیام
8- خوابگاه گالیله

RE: خوابگاه ها در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - a.azi - 13-08-2012

با سلام
چیزی به نام خوابگاه متعهلی وجود داره در دانشگاه پلی تکنیک میلان؟
و اصلا کسی می تونه با همسرش در خوابگاه زندگی کنه یا نه؟
و یک سئال دیگه اینکه هزینه خوابگاه چقدره؟
ممنون میشم منو داهنمایی کنید.

RE: خوابگاه ها در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - Shihan - 13-08-2012

(13-08-2012, 12:40 AM)a.azi نوشته: با سلام
چیزی به نام خوابگاه متعهلی وجود داره در دانشگاه پلی تکنیک میلان؟
و اصلا کسی می تونه با همسرش در خوابگاه زندگی کنه یا نه؟
و یک سئال دیگه اینکه هزینه خوابگاه چقدره؟
ممنون میشم منو داهنمایی کنید.
دروود.
در ابتدا باید عرض کنم شانس پیدا کردن خوابگاه در اینن وقت از سال خیلی کم است چونبیشتر اونها Full هستند.
بله کمپ لئوناردو و لکو تا اونجا که مطمئن هستم این بخش را ارائه می کنند اما بعید میدونم خالی باشه چون محدود هستند. در ضمن شما با هم ویزای تحصیلی گرفتید؟؟ چون سفارت ویزای همراه نمیده!!!
کلاً هزینه خوابگاه تو این 2 کمپ بالاست و به نظرم اگر بتونید خونه یا Flat بگیرید به صرفه تر است. خوابگاه لئوناردو 2 تخته بین 350 تا 450 یورو است و کمپ لکوو هم بین 350 تا 400 یورو می باشد.

RE: خوابگاه ها در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - shahab_nick - 25-09-2012

دروود
من اون خوابگاهایی رو که لینک داده بودینو چک کردم و قیمتهاشون رو که تو pdf گذاشته گرفتم ولی ایتالیای نوشته!
در قسمت زرد قیمت سالیانه و در قسمت سبز نوشته Ridotta که گویا تخفیف خورده.درسته؟ میشه یه توضیح کامل بدید؟
با سپاس

RE: خوابگاه ها در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - Shihan - 25-09-2012

(25-09-2012, 03:40 PM)shahab_nick نوشته: دروود
من اون خوابگاهایی رو که لینک داده بودینو چک کردم و قیمتهاشون رو که تو pdf گذاشته گرفتم ولی ایتالیای نوشته!
در قسمت زرد قیمت سالیانه و در قسمت سبز نوشته Ridotta که گویا تخفیف خورده.درسته؟ میشه یه توضیح کامل بدید؟
با سپاس
دوست عزیز.
برای اطلاع از وضعیت خوابگاهها همواره با مسئول DORMITORY در بخش INTERNATIONAL OFFICE مکاتبه نمایید بسیاری از خوابگاهها ممکن از لیست خارج شده یا نوسانات قیمت روی انها لحاظ شده باشد بنابراین اطلاعات کلی نمیشه دقیق گفت بهتره مکاتبه نمایید.

RE: خوابگاه ها در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - halandoon - 15-02-2013

(25-09-2012, 03:40 PM)shahab_nick نوشته: دروود
با سپاس
از تاریخ ارسال پیامتون خیلی گذشته اما پاسخش رو میگذارم چون این سوال خیلی از متقاضی هاست و کمک میکنه به آیندگان.
اولا که اگر از بالای صفحه زبان رو از ایتالیایی به انگلیسی تغییر بدید؛ دیگه لیست قیمت ها رو هم میتونید به زبان انگلیسی دانلود کنید.
در باب ridotto ها هم باید بگم که اینجا دانشگاه بعضا به بعضی از دلایل دانشجو هاش رو از این موهبت برخوردار میکنه که با تخفیف بتونن اجاره رو پرداخت کنند که اکثرا این تخفیف ها شامل حال کسایی میشه که شرایط مالی مناسبی ندارند و از بورس DSU استفاده میکنند و در حالت نرمال شما باید قیمت کامل رو پرداخت کنید.
حالا خیلی از مواقع پرسیده میشه که کدوم یکی از این خوابگاه ها رو توصیه میشه کرد؛ به نظر من دوتا خوابگاه Leonardo da vinci (casa dello studente)و خوابگاه Galileo از بقیه شرایط بهتری دارند و طرفدار های بیشتری هم دارند.
باز سوالی بود من در خدمتم.
موفق باشید.

RE: خوابگاه ها در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - غزل سمیاری - 23-10-2017

سلام ممنون میشم کمکم کنید در گروهی یکی از اعضاش الان در شهر بلونبا هستش خوابگاه گیرش نیومده هنوز و ارگو جوابی نداده و رو هوا میگه اصلا رو حساب خوابگاه نیایین من یکم ترسیدم وضعییتت ایشون و دیدم میخواستم ببینم تمام شهر ها وضعیتت خوابگاه به این صورت؟؟و اینکه برای ماه اول که میخوااییم از ایران بریم با خودمون باید چه مقدار پول ببریم اصلا لازم میشه یا اینکه نه بورسیه میشم همچی اوکیه اونجا؟ این آقا گفت حداقل ۴۰۰۰ تا لازم ولی آخه مگه بورس نیستیم؟؟

RE: خوابگاه ها در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان - Torkan - 23-10-2017

(23-10-2017, 04:49 PM)غزل سمیاری نوشته: سلام ممنون میشم کمکم کنید در گروهی یکی از اعضاش الان در  شهر بلونبا هستش خوابگاه گیرش نیومده هنوز  و ارگو جوابی نداده و رو هوا میگه اصلا رو حساب خوابگاه نیایین من یکم ترسیدم وضعییتت ایشون و دیدم میخواستم ببینم تمام شهر ها وضعیتت خوابگاه به این صورت؟؟و اینکه برای ماه اول که میخوااییم  از ایران بریم با خودمون باید  چه مقدار پول ببریم اصلا لازم میشه یا اینکه نه بورسیه میشم همچی اوکیه اونجا؟ این آقا گفت حداقل ۴۰۰۰ تا لازم ولی آخه مگه بورس نیستیم؟؟

اگر منظورتون بورس دولتی هست ددا کنید این بورس خیلی چیز جالبی نیس و خیلیا رو گول میزنه !
ااین بورس اینطوریه که شما اول پول رو میدی خرج رو میکنی بعد میان بهت پول میدن. ایتالیای ها هم زرنگ شدن مثل ایرانی.  البته علتش کارهای عجیب برخی دوستان که در واقع دشمن دوستان آینده هستن! کار رو خرابتر کرده. مثلا شما میرید اگر خوابگاه گیر اومد اومد نیومد میرید خونه میگیرید درس میخونید باید چند واحد بگزرونید بعد تازه قسط اول بورس رو بدن بهتون. قسط بعد سال بعد میلادی و الی اخر
دوستان عزیز به هوای بورس استانی ندید ایتالیا . الان هر کی از راه میرسه در ایتالیا رو میزنه 990 درصد میگی علت میگه بورس استانی! هر دانشگاهی هم شد شد مهم نیس!
اگر تونستید بورس خود پلیمی یا بولونیا رو بگیرید فبها وگرنه بدونید که بورس استانی شما حداقل اول باید 4000 تا بیارید 
اابته دوست عزیز من به شما یه چیزی بگماااا 
شما حتی اگر بورس کامل از هر کجای دنیا هم باشید دیگه بهتره یه دو هزارتا کف جیبتون باشه