آکادمیا کافه
راهنمایی در رابطه با ترتیب خواندن منابع GRE - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-GRE-General)
+----- موضوع: راهنمایی در رابطه با ترتیب خواندن منابع GRE (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-GRE)

صفحات 1 2 3

راهنمایی در رابطه با ترتیب خواندن منابع GRE - Pejman - 30-06-2012

در این تاپیک در مورد ترتیب خواندن منابع آزمون GRE General بحث خواهد شد.

RE: راهنمایی در رابطه با ترتیب خواندن منابع GRE - maryam4312 - 01-07-2012

سلام
اگه قرار باشه اولویت بندی کنیم منابع آزمون و ترتیب خوندنشونو به چه ترتیب خواهند بود؟
(و اگه امکان داره اینم راهنمایی کنید که هر منبعی برای چه بخشی از آزمون مفیدتره؟ مثلا کوانت از بارونز و نووا و وربال از....؟ و رایتینگ از ...؟ )
ممنون

RE: راهنمایی در رابطه با ترتیب خواندن منابع GRE - Behnoush - 01-07-2012

مریم جان
به نظر من هرچند بعضی چیزا رو باید با هم پیش برد اما به طور کلی میشه یکم اولویت بندی کرد . مثلا من برای وربال اول ورد لیست 3500 تایی بارونز رو چهار پنج ماه قبل از امتحان با روزی سی لغت شروع کردم . بعد در کنارش برای ریدینگ اول تمرینات همون بارونز رو انجام دادم بعد کتاب ETS . در عین حال سعی میکردم روزی یکی از تست های بیگ بوک رو هم بزنم. حتی با اینکه فرمت وربال خیلی عوض شده ولی تست های بیگ بوک برای ریدینگ همچنان عالیه. بعدشم هرچی تست کامل گیرم اومد . از کتاب بارونز و ETS . برای کوانت هم سه ماه مونده به امتحان بارونز رو شروع کردم. بعد هم تمرینای کتاب ETS .بازم سعی میکردم تست های بیگ بوک رو هم بزنم.
در مورد اینکه کدوم کتاب برای کدوم قسمت بهتره به نظر من بارونز برای هر دو قسمت خوبه . نووا برای ریاضی شنیدم خیلی خوبه ولی خودم وقت نشد بخونم . کتاب ETS هم برای اشنایی با فرمت امتحان و سوالا خوبه ولی اصلا کامل و کافی نیست. برای رایتینگ همون توضیحات خود ETS و بارونز کافیه و من چیز اضافه تری جایی پیدا نکردم فقط باید تمرین کنی و منسجم بنویسی . مثلا توی همون دفترچه تمرینی که خود ETS میده یه سری نکات رو نوشته که توی کتاب هم تکرار شده و مشخصه این نکات برای دادن نمره در نظر گرفته میشه . همونا رو تمرین کن و سعی کن توی متنی که مینویسی این نکات رو رعایت کنی.
* حتما تا جاییکه میتونی تست بزن. بیگ بوک خیلی عالیه . دو دستی بچسبش Wink

RE: راهنمایی در رابطه با ترتیب خواندن منابع GRE - butterfly - 18-09-2013

من می خوام از الان برای جی ار ای مهر سال بعد مطالعه کنم. هدفم اینه که با یه برنامه ریزی درست و مطالعه خوب سال بعد دیگه این موقع استرس جی ار ای و اینکه خوب نخونم نداشته باشم و نتیجه خوبی بگیرم.  الان مشغول حفظ کردن لغت های 1100 هستم. ولی برای ادامه سردگم هستم و نمی دونم از کدوم منبع شروع کنم. مثلا در مورد تافل یه ترتیب برای کتابهای جامع مثل لانگمن، دلتا، بارونز و ... هست. می خوام بدونم برای کتابهای جی ار ای هم همچین ترتیبی هست؟ 
برای یه برنامه یکساله روزانه حدودا چقدر باید وقت بزارم؟

RE: راهنمایی در رابطه با ترتیب خواندن منابع GRE - blur - 18-09-2013

(18-09-2013, 11:27 PM)'butterfly' نوشته: من می خوام از الان برای جی ار ای مهر سال بعد مطالعه کنم. هدفم اینه که با یه برنامه ریزی درست و مطالعه خوب سال بعد دیگه این موقع استرس جی ار ای و اینکه خوب نخونم نداشته باشم و نتیجه خوبی بگیرم.  الان مشغول حفظ کردن لغت های 1100 هستم. ولی برای ادامه سردگم هستم و نمی دونم از کدوم منبع شروع کنم. مثلا در مورد تافل یه ترتیب برای کتابهای جامع مثل لانگمن، دلتا، بارونز و ... هست. می خوام بدونم برای کتابهای جی ار ای هم همچین ترتیبی هست؟ 

نه حالتی مثل تافل.... ولی معمولا محفوظات لغت که به یک حد رسید خوندن بقیه کتابها بازدهی بهتری داره....اگر منابع لغت تافل رو خونده باشین بعد 1100 می تونید منابع رو شروع کنید و در کنارش به خوندن و مرور لغت ادامه بدین....ضمنا از لحاظ سادگی اگر بارونز تو برنامه تون باشه من پیشنهاد میکنم همون اولا بخونینش بعد سراغ منابع مشکل تر برید مثل منهتن و official guide و کاپلان....برای ریاضی هم اونطور که از دوستانم شنیدم ویدئوهای مگوش پایه خوبی می سازه خودم ندیدمشون...

RE: راهنمایی در رابطه با ترتیب خواندن منابع GRE - Torkan - 19-09-2013

(18-09-2013, 11:27 PM)'butterfly' نوشته: من می خوام از الان برای جی ار ای مهر سال بعد مطالعه کنم. هدفم اینه که با یه برنامه ریزی درست و مطالعه خوب سال بعد دیگه این موقع استرس جی ار ای و اینکه خوب نخونم نداشته باشم و نتیجه خوبی بگیرم.  الان مشغول حفظ کردن لغت های 1100 هستم. ولی برای ادامه سردگم هستم و نمی دونم از کدوم منبع شروع کنم. مثلا در مورد تافل یه ترتیب برای کتابهای جامع مثل لانگمن، دلتا، بارونز و ... هست. می خوام بدونم برای کتابهای جی ار ای هم همچین ترتیبی هست؟ 
برای یه برنامه یکساله روزانه حدودا چقدر باید وقت بزارم؟

اگه اجازه هست من هم نظرم رو بگم:
ببینید ترتیب بستگی به شما داره ولی من یه چیز رو بگم ..شما که وقت زیاد داری حتما سه ماه اخر رو ب خوندن مجله بذار
اگه تافل دادی که خیلی بهتر و راحت میتونی بخونی وگرنه که یکم زور میبره!!
حتما لغت رو همراه متن و یا حداقل جمله بیار
من ترتیب زیر رو پیشنهاد میکنم:
1100 - ورد اسمارت - وربال ادونتیج - 800تای بارونز (فقط کلماتی که حالت تخصصی نداره چون تخصصی ها به درد نمیخورن زیاد ) واسه لغت فعلا اینا...البته لغات اخر کاپلان خیلی خوبه و مروری هست واسه همه لغات
بعد واسه متون :
منهتن 7 - بیگ بوک - ای تی اس همون افیشیال که دوستمون گفتن...اول بارونز رو هم یه نگا بنداز...بارونز نه بارونز لغت 800 تا بلکه بارونز که متن و ریاضی هستش توش...اگه تونستی متون مجلات financial و newyork times رو هم بخون البته سال بعد1!!
بعد قبل امتحان practice book و نرم افزارpowerprep و چند سری امتحان رو بزن
فک کنم مگوش هم هستش
واسه ریاضی هم باز بارونز واسه اوایل خوبه
من پرینستون رو خوب دیدم...
سوالات نوا هم خوب هست اگه وقت شد...
کلا به ذهن ریاضیت بستگی داره(A beautiful mind)!!!!
سعی کن زیاد تست بزنی اگه رشتت مهندسی هست ریاضی خیلی مهمه
بااحترام

RE: راهنمایی در رابطه با ترتیب خواندن منابع GRE - Torkan - 19-09-2013

دوست من رایتینگ یادم رفت اون رو هم بگم
درسته به اندازه اون یکی ها اهمیت نداره ولی نمره خوب مهمه
شما بازم میگم هر چقدر دایره اطلاعاتت!زیاد باشه میتونی راحت تر و روان تر بنویسی
سعی کن اون 185 تا موضوع و جوابهاش رو هم نگا کنی تا دستت بیاد و وقت شد بعد عید شروع به نوشتن بکن چطور مینویسن هم rgument task و هم issue task به خصوص سعی کن با مداد هم زیاد بنویسی اگه کاغذی امتحان میدی
بااحترام

RE: راهنمایی در رابطه با ترتیب خواندن منابع GRE - Glee - 02-10-2014

سلام
دوستان برای کسی که کمتر از یه ماه فرصت داره و اصلا تست و رایتینگ کار نکرده، کدوم منبع رو برای تستهای وربال و کوانت پیشنهاد میکنید؟ اولویت با تستهای کدوم یک از این کتابهاست؟ (پرکتیس بوک، بیگ بوگ، 5lb، نوا...)

ممنون

RE: راهنمایی در رابطه با ترتیب خواندن منابع GRE - blur - 02-10-2014

(02-10-2014, 07:53 PM)'ftn' نوشته: سلام
دوستان برای کسی که کمتر از یه ماه فرصت داره و اصلا تست و رایتینگ کار نکرده، کدوم منبع رو برای تستهای وربال و کوانت پیشنهاد میکنید؟ اولویت با تستهای کدوم یک از این کتابهاست؟ (پرکتیس بوک، بیگ بوگ، 5lb، نوا...)
ممنون

مسلما که تست های خود ETS در اولویت هستن. البته دو ست تست پایانی official guide رو حتما نزدیک امتحان کار کنید. اما تست های خود کتاب هم مهمن که خب باید براشون وقت بذارید. تست های practice book ها هم مهم هستن. 

RE: راهنمایی در رابطه با ترتیب خواندن منابع GRE - Leopold - 02-10-2014

واسه هر دو تسک رایتینگ یک تمپلیت آماده کنید کافیه (با توجه به نمره خوب رایتینگ شما در تافل). اگه وقت کردید میتونید نگاهی به موضوعات رایتینگ که امتحان شما قطعا یکی از اونها خواهد بود بندازید.
واسه کوانت و وربال هم به ترتیب اولویت پرکتیس بوک، نمونه تست های خود کتاب ای تی اس (یا نرم افزارش اگه وجود داره) و بیگ بوک بزنید. فکر نمیکنم به بقیه برسید. 
(02-10-2014, 07:53 PM)'ftn' نوشته: سلام
ممنون