آکادمیا کافه
control and Automotive - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی برق (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)
+---- موضوع: control and Automotive (/Thread-control-and-Automotive)

control and Automotive - Shihan - 25-06-2012

دروود.
دوستان لازم دیدم برای کمبود این رشته ترکیبی که جاش خالی بود مطلبی رو باهم اطلاع رسانی کنیم.
هرکس راجع به این رشته و بازار کارش میدونه بنویسه.

با سپاس

RE: control and Automotive - ahmadpashaei - 25-06-2012

با سلام
اگرچه مهندسی برق کنترل و کلا مهندسی کنترل از رشته های دیگه چیزایی میخونه و در کار هم تماس زیادی داره ولی ترکیبی نیست! ترکیبی به مهندسی رباتیک و مکاترونیک می گن.ما دانش کنترل رو به دست میاریم حالا میتونیم در برق،مکانیک،شیمی،هوافضا و یا پدیده های علوم اجتماعی و اقتصادی و ... هم ازش استفاده کنیم. کلا به نظر من این رشته جدیدتر از بقیه گرایش های برق هست ولی منظورتون از ترکیبی رو شاید خوب متوجه نشدم.

RE: control and Automotive - Shihan - 25-06-2012

(25-06-2012, 03:57 PM)ahmadpashaei نوشته: با سلام
اگرچه مهندسی برق کنترل و کلا مهندسی کنترل از رشته های دیگه چیزایی میخونه و در کار هم تماس زیادی داره ولی ترکیبی نیست! ترکیبی به مهندسی رباتیک و مکاترونیک می گن.ما دانش کنترل رو به دست میاریم حالا میتونیم در برق،مکانیک،شیمی،هوافضا و یا پدیده های علوم اجتماعی و اقتصادی و ... هم ازش استفاده کنیم. کلا به نظر من این رشته جدیدتر از بقیه گرایش های برق هست ولی منظورتون از ترکیبی رو شاید خوب متوجه نشدم.

این رشته جزء زیر شاخه های مهندسی کنترله و یک مهندسی بین رشته ای به حساب میاد که فارغ التحصیلان م.شیمی و برق و مکانیک میتونن تو این رشته ادامه تحصیل بدن و از لحاظ کاری در تمام کارخونه های بزرگ و شرکتهای مشاور رتبه بالا(رتبه 2 و 1) کاربرد داره.

البته اگر این بخش رو که دانشگاه اخن المان معرفی کرده رو هم ببینی:
Modern automotive engineering, along with aerospace engineering and marine engineering, is a branch of vehicle engineering, incorporating combination of elements of mechanical, electrical, electronic, software and safety engineering as applied to the design, manufacture and operation of motorcycles, automobiles, buses and trucks and their respective engineering subsystems

RE: control and Automotive - ahmadpashaei - 25-06-2012

(25-06-2012, 04:08 PM)Mr-Voltage نوشته:
این رشته جزء زیر شاخه های مهندسی کنترله و یک مهندسی بین رشته ای به حساب میاد که فارغ التحصیلان م.شیمی و برق و مکانیک میتونن تو این رشته ادامه تحصیل بدن و از لحاظ کاری در تمام کارخونه های بزرگ و شرکتهای مشاور رتبه بالا(رتبه 2 و 1) کاربرد داره.

البته اگر این بخش رو که دانشگاه اخن المان معرفی کرده رو هم ببینی:
Modern automotive engineering, along with aerospace engineering and marine engineering, is a branch of vehicle engineering, incorporating combination of elements of mechanical, electrical, electronic, software and safety engineering as applied to the design, manufacture and operation of motorcycles, automobiles, buses and trucks and their respective engineering subsystems
آها منظورتون دقیقا این اسم هست نه گرایش کنترل!! من به هوای گرایش کنترل و یا رشته مهندسی برق-اتوماسیون و ابزار دقیق دانشگاه صنعت نفت در مقطع ارشد اینارو گفتم.اینکه این رشته با این اسم و بجز خود تحقیقات گرایش کنترل در جایی اینجوری تعریف شده چیز دیگه ای هست.این رشته های جدید حق با شماست که ترکیبی و بین رشته ای هستند.

RE: control and Automotive - Shihan - 25-06-2012

(25-06-2012, 06:00 PM)ahmadpashaei نوشته: آها منظورتون دقیقا این اسم هست نه گرایش کنترل!! من به هوای گرایش کنترل و یا رشته مهندسی برق-اتوماسیون و ابزار دقیق دانشگاه صنعت نفت در مقطع ارشد اینارو گفتم.اینکه این رشته با این اسم و بجز خود تحقیقات گرایش کنترل در جایی اینجوری تعریف شده چیز دیگه ای هست.این رشته های جدید حق با شماست که ترکیبی و بین رشته ای هستند.
نه خواهش میکنم. شما هم بیان نظرات فرمودید که خیلی مفید بود. بنده در بخشی از این رشته که چرا گسترده نیست هنوز متعجبم. بیشتر به این دلیل که در دنیای سیستمهای الکترومکانیکی باید از automotive بیشتر گرایش و برنامه باشه اما من به تعدادی در المان و ایتالیا و هلند بیشتر ندیدم.
با سپاس