آکادمیا کافه
تمدید و تعویض گذرنامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: گذرنامه و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- موضوع: تمدید و تعویض گذرنامه (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D8%B6-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

RE: تعویض گذرنامه - mehmahad - 18-04-2016

سلام دوست عزیز
بله حق با شماست
منم نمیگم دردسر یا مشکل خاصی داره و گفتم که اصلا دوبار با همین پاسپورت از کشور خارج شدم
الان بحثم اینه که فرصتی برای تعویض ندارم و مسافرم
از طرف دیگه درخواست ویزا رو هم با همون نگارشی که توی پاسپورت اومده دادم، حالا برم پاسپورت رو عوض کنم ایندفعه ویزا با پاسپورت همخوانی نداره!
در این مورد که آیا تو این شرایط ممکنه مشکلی پیش بیاد یا نه مزاحمتون شدم
ممنون میشم نظر شما رو بدونم
سپاس بی پایان

فقدان - مهمان - 24-04-2016

سلام....من گذرنامه خودم رو ایتالیاه گم کردم بعد رفتم سقارت ایران بعد از یک ماه گذرنامه جدید صادر کرد بعد که امدم ایران گفتن که گذرنامه قبلیت رو چون گم کردی گذرنامه جدید رو ازم گرفتن و گفتن که باید شش ماه صبر کنی تا دوباره گذرنامت رو بهت بدیم ایاه دوباره گذرنامه خود را میتوانم بگیرم الان شش ماه که گفته بودن تموم شده

RE: تعویض گذرنامه - M1KE - 24-04-2016

نباید مشکلی باشه و بهتون بر می گردوندند. برای برگشت سریع صادر کردند که در راه برگشت زیاد به مشکل نخورید. این شش ماه هم گذاشته شده که مراحل ابطال قبلی طی بشه و کسی همین طور الکی برای تعویض گذرنامه اقدام نکنه.

RE: فقدان - معین.... - 24-04-2016

سلام ..... من برای شش ماهی که بهم گفتن بیست روزه دیگر مانده میتونم اقدام کنم یا دقیقان باید سره همون تاریخ شش ماه برم

RE: فقدان - Ebish - 24-04-2016

(24-04-2016, 03:25 PM)معین.... نوشته: سلام ..... من برای شش ماهی که بهم گفتن بیست روزه دیگر مانده میتونم اقدام کنم یا دقیقان باید سره همون تاریخ شش ماه برم

سلام
مشکلی نداره، میتونین اقدام کنید .

RE: تعویض گذرنامه - مهمان - 03-05-2016

سلام، خواهش میکنم اگر کسی اطلاع داره جوابم رو بده، من درخواست پاسپورت جدید کردم، اسم شهری که متولد شدم در پاسپورت قبلی Hamedan بوده، الان که چک پرینت رو دیدم اصلا اسم انگلیسی همدان رو ننوشته فقط فارسی نوشته، میخوام بدونم اداره گذرنامه همان Hamedan رو می نویسه یا Hamadan ؟ آخه خیلی از مدارک و ویزاهای قبلی بر اساس پاسپورت قبلی که Hamedan هست تنظیم شده ، خواهش میکنم اگر کسی اطلاع داره یا محل تولدش مثل من همدانه پاسخ بده که اداره گذرنامه کدوم یکی رو می نویسه؟؟

فعلا که خبری از پاسپورت جدید نشده و هنوز چند روزی باید منتظر باشم، ولی خیلی نگرانم . تشکر از دوستان

RE: تعویض گذرنامه - automotive - 03-05-2016

(03-05-2016, 08:25 PM)مهمان نوشته: سلام، خواهش میکنم اگر کسی اطلاع داره جوابم رو بده، من درخواست پاسپورت جدید کردم، اسم شهری که متولد شدم در پاسپورت قبلی Hamedan بوده، الان که چک پرینت رو دیدم اصلا اسم انگلیسی همدان رو ننوشته فقط فارسی نوشته، میخوام بدونم اداره گذرنامه همان Hamedan رو می نویسه یا Hamadan ؟ آخه خیلی از مدارک و ویزاهای قبلی بر اساس پاسپورت قبلی که Hamedan هست تنظیم شده ، خواهش میکنم اگر کسی اطلاع داره یا محل تولدش مثل من همدانه پاسخ بده که اداره گذرنامه کدوم یکی رو می نویسه؟؟

فعلا که خبری از پاسپورت جدید نشده و هنوز چند روزی باید منتظر باشم، ولی خیلی نگرانم . تشکر از دوستان
درود بر شما،
هجای نام شهر های ایران در اداره ی گذرنامه مشخص است و فارغ از نظر شخصیه مسئول صدور می باشد، در برگ پرینت ارائه شده به شما، هجای نام، نام خانوادگی و نام پدر را باید چک کنید، به این دلیل که برخی اسامی هجای خاصی دارد و برای رفع مسئولیت مسئول صدور از عواقب مغایرت هجای این نام ها با مدارک متقاضی، این مسئولیت بر عهده ی خود متغاضی گذاشته می شود.
با احترام

پی نوشت: لطفا از ارسال سوال در چند انجمن به منظور دریافت پاسخ سریعتر خودداری کنید، با تشکر از شما

RE: تعویض گذرنامه - مهمان - 09-05-2016

سلام، من چند روز پیش گذرنامه جدیدم رو دریافت کردم، عکس گذرنامه ام مقداری مشکل داره، مثلا رنگ پوست رو تیره تر از آنچه هستم نشان داده، و دوم اینکه عکس از نظر اندازه طبیعی نیست و صورتم نسبت به عکسی که موقع درخواست گذرنامه ارائه کردم کشیده تر شده. نمی دونم بخاطر اسکن عکس اینطور شده (آخه من در شهرستان تقاضای گذرنامه کردم ) یا اینکه برای همه گذرنامه ها این مساله برای عکس هست؟
فقط این رو توضیح بدم که عکسی که به افسر گذرنامه دادم واقعا کیفیت خوبی داشت نمی دونم چرا اینطور شده.
مرسی از شما

RE: تعویض گذرنامه - Torkan - 09-05-2016

(09-05-2016, 07:05 PM)مهمان نوشته: سلام، من چند روز پیش گذرنامه جدیدم رو دریافت کردم، عکس گذرنامه ام مقداری مشکل داره، مثلا رنگ پوست رو تیره تر از آنچه هستم نشان داده، و دوم اینکه عکس از نظر اندازه طبیعی نیست و صورتم نسبت به عکسی که موقع درخواست گذرنامه ارائه کردم کشیده تر شده. نمی دونم بخاطر اسکن عکس اینطور شده (آخه من در شهرستان تقاضای گذرنامه کردم ) یا اینکه برای همه گذرنامه ها این مساله برای عکس هست؟
فقط این رو توضیح بدم که عکسی که به افسر گذرنامه دادم واقعا کیفیت خوبی داشت نمی دونم چرا اینطور شده.
مرسی از شما

سلام

دوست عزیز اصولا نه باید عین اون عکسی که دادین به همون کیفیت در پاسپورت چاپ بشه احتمالا کارمند پلیس + 10 متوجه خوب اسکن شدنش نشده یا شده و خودش رو به نا متوجهی! زده.
اگر عکستون به نسبت مشخصه که شمایین حالا زیاد مته روی خشخاش نذارین وگرنه برین همون اداره تا دوباره مراحل طی بشه.

بااحترام،
ترکان

RE: تعویض گذرنامه - مهمان - 21-05-2016

باعرص سلا م سوال من دراین مورد است که اگر شخصی در کشور کانادا پاسپورت ایرانی خود را گم کرده باشد با وجود اینکه هنوز سفارت ایران درانجا بسته است چه باید کرد واینکه اگر در ایران به مادرش وکالت تام داده باشد میتواند در ایران با وکالتی که به مادرش داده میتوانداز اطریق مادرش درخواست پاس کند یا در خود کانادا راهی دارد که درخواست پاس ایرانی کند