آکادمیا کافه
تمدید و تعویض گذرنامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: گذرنامه و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- موضوع: تمدید و تعویض گذرنامه (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D8%B6-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

RE: تعویض گذرنامه - taha28 - 18-03-2015

نمیدونم.میگن ما فکر میکردیم حداقل فرصت 3ماه هستش

RE: تعویض گذرنامه - M1KE - 18-03-2015

حالا مطمئنید که اگر زیر شش ماه اعتبار داشته باشه اجازه ورود نمیدن؟ چون ایرانی ها بدون ویزا می تونند به ترکیه رفت و آمد داشته باشند و اگر بتونید وارد بشین (با این بهونه که تاریخ بلیت برگشت قبل از اعتبار گذرنامه باشه) در برگشت تا جایی که من اطلاع دارم با گذرنامه تاریخ گذشته هم میشه به کشوری که فرد ملیت اون رو داره برگرده (حتی بدون گذرنامه هم با مراجعه به سفارت اون کشور میتونه برگه عبور بگیره و برگرده). بعید می دونم ترکیه در عمل در این زمینه زیاد سخت گیری کنه. یه مقدار تحقیق کنید شاید با ریسک حساب شده ای بتونید بدون گرفتن گذرنامه جدید هم مشکل رو حل کنید.

RE: تعویض گذرنامه - taha28 - 20-03-2015

خوشبختانه رفتم و تو سفارت تعهد دادم و مشکل حل شد.واسه اون کسایی هم که مشکل مشابه دارن همین راهو توصیه میکنم.
مشکل موقع برگشت به ایران نیست.چون موقع برگشت مورد داشتیم جریمه 5هزار دلاری بریدن برای هر نفر و تا زمانی که جریمه پرداخت نشه اجازه ورود دوباره به ترکیه رو نمیدن.
در کل ممنون از راهنماییتون

RE: تعویض گذرنامه - M1KE - 21-03-2015

خوشحالم که کارتون درست شد. جریمه بیشتر مربوط به مواردی میشه که فرد موردنظر بیش از حد در ترکیه مونده باشه. چون این مسائلی که گفته میشه فلان کشور از فلان کشور درخواست ویزا نمی کنه منظورشون برای بازه های زمانی توریستی (در حدود 45 روز تا 3 ماه) هست و فرد نمی تونه مثلا برای یک سال یا بیشتر بدون ویزای بلندمدت در اون کشور بمونه. در مورد ترکیه به طور سرانگشتی فکر می کنم به ازای هر ماه اضافی که بیشتر از حدود سه ماه مونده باشین ممکنه حدود 100 لیر جریمه کنند. یا مثلا امارات سخت گیری اش در این زمینه خیلی بیشتره و اگر فرد بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا مونده باشه ممکنه حدود 30-20 برابر این مقدار جریمه کنه.

RE: تعویض گذرنامه - Nooshafarin - 27-03-2015

سلام. وقت بخیر.
امیدوارم تعطیلات خوبی رو پشت سر گذاشته باشید.
در آپدیت به من پیشنهاد شده بود که پاسپورت خودم و دخترم رو که تا جولای 2016 اعتبار داشت، تعویض کنم. به همین دلیل من و دخترم صبح روز پنجم فروردین حدود ساعت 8 در اداره گذرنامه شهرآرا - ساختمان شماره یک به سراغ سرگردی که معاون رییس بود و دفترش در انتهای سالن قرار داشت رفتیم. من به ایشون گفتم که یه ماموریت کاری داریم به کانادا و باید پاسمون حداقل دو سال اعتبار داشته باشه. ایشون گفتن دو تا درخواست جداگانه بنویسید و با پاس هاتون تحویل باجه یک بدید. 
درخواست ها رو نوشتم و از طرف دخترم هم امضا کردم و به باجه یک مراجعه کردم. سرگرد مسئول باجه، با شنیدن توضیحات من، در پایین درخواست نوشت که "پس از دریافت مبالغ قانونی، تعویض پاسپورت به شماره ... بلامانع است" و بعد هم مهر و امضا زد.
روز ششم فروردین هم برای تعویض پاسپورت به دفتر پلیس + 10 نبش باقرخان واقع در ستارخان مراجعه کردیم که مراحلش رو می دونید.
دریافت فرم و تکمیل، مراجعه به دفترخانه برای اخذ اجازه ی همسرم، مراجعه به پلیس + 10 و تحویل مدارک و ...
کپی شناسنامه و کارت ملی رو نخواستن و یک قطعه عکس رو اسکن کردن و برگردوندن. نیازی به مراجعه به بانک هم نبود، از طریق دستگاه پوز خودشون به راحتی واریز انجام شد.
هزینه ها برای هر نفر :
6500 فرم و پوشه
75000 تومن هزینه صدور پاسپورت
3750 تومن (مالیات یا چیزی مشابه)
17000 نقدی توسط افسر گذرنامه برای کارهای دفتر پلیس + 10
هزینه دفترخانه:
15000 تومن اجازه محضری همسر یا پدر برای افراد زیر 18 سال

گفتن که طی یک هفته تا ده روز پاسپورت میاد به آدرس خونه. اما میشه حضوری به اداره گذرنامه مراجعه کرد و طی دو روز پاسپورت ها رو دریافت کرد.
فقط توجه داشته باشید که در طول تعطیلات فقط دفاتر محدودی افسر گذرنامه دارن و خیلی هم شلوغ هستن. پس در صورت نیاز به تعویض پاسپورت در تعطیلات، حتما صبح خیلی زود مراجعه کنید تا ظرفیت پذیرششون تکمیل نشه.

موفق و سلامت باشید.

RE: تعویض گذرنامه - Nooshafarin - 01-04-2015

(27-03-2015, 05:18 PM)nooshayeman نوشته: سلام. وقت بخیر.
امیدوارم تعطیلات خوبی رو پشت سر گذاشته باشید.
در آپدیت به من پیشنهاد شده بود که پاسپورت خودم و دخترم رو که تا جولای 2016 اعتبار داشت، تعویض کنم. به همین دلیل من و دخترم صبح روز پنجم فروردین حدود ساعت 8 در اداره گذرنامه شهرآرا - ساختمان شماره یک به سراغ سرگردی که معاون رییس بود و دفترش در انتهای سالن قرار داشت رفتیم. من به ایشون گفتم که یه ماموریت کاری داریم به کانادا و باید پاسمون حداقل دو سال اعتبار داشته باشه. ایشون گفتن دو تا درخواست جداگانه بنویسید و با پاس هاتون تحویل باجه یک بدید. 
درخواست ها رو نوشتم و از طرف دخترم هم امضا کردم و به باجه یک مراجعه کردم. سرگرد مسئول باجه، با شنیدن توضیحات من، در پایین درخواست نوشت که "پس از دریافت مبالغ قانونی، تعویض پاسپورت به شماره ... بلامانع است" و بعد هم مهر و امضا زد.
روز ششم فروردین هم برای تعویض پاسپورت به دفتر پلیس + 10 نبش باقرخان واقع در ستارخان مراجعه کردیم که مراحلش رو می دونید.
دریافت فرم و تکمیل، مراجعه به دفترخانه برای اخذ اجازه ی همسرم، مراجعه به پلیس + 10 و تحویل مدارک و ...
کپی شناسنامه و کارت ملی رو نخواستن و یک قطعه عکس رو اسکن کردن و برگردوندن. نیازی به مراجعه به بانک هم نبود، از طریق دستگاه پوز خودشون به راحتی واریز انجام شد.
هزینه ها برای هر نفر :
6500 فرم و پوشه
75000 تومن هزینه صدور پاسپورت
3750 تومن (مالیات یا چیزی مشابه)
17000 نقدی توسط افسر گذرنامه برای کارهای دفتر پلیس + 10
هزینه دفترخانه:
15000 تومن اجازه محضری همسر یا پدر برای افراد زیر 18 سال

گفتن که طی یک هفته تا ده روز پاسپورت میاد به آدرس خونه. اما میشه حضوری به اداره گذرنامه مراجعه کرد و طی دو روز پاسپورت ها رو دریافت کرد.
فقط توجه داشته باشید که در طول تعطیلات فقط دفاتر محدودی افسر گذرنامه دارن و خیلی هم شلوغ هستن. پس در صورت نیاز به تعویض پاسپورت در تعطیلات، حتما صبح خیلی زود مراجعه کنید تا ظرفیت پذیرششون تکمیل نشه.

موفق و سلامت باشید.

درود و وقت بخیر.
امروز یعنی یازده فروردین، بدون هیچ پیگیری ای پاسپورت های ما اومد.
یه سوال در مورد پاسپورت بچه ها: آیا تصویر پاسپورت بچه ها رو بدون امضا بفرستیم؟ یا به جاشون امضا کنیم؟
این مساله برای دریافت ویزا هم هست. اگر پاس بچه ها امضا نشده باشه، مساله ای ایجاد میشه؟

RE: تعویض گذرنامه - Mehrap - 06-04-2015

(01-04-2015, 12:50 AM)nooshayeman نوشته: درود و وقت بخیر.
امروز یعنی یازده فروردین، بدون هیچ پیگیری ای پاسپورت های ما اومد.
یه سوال در مورد پاسپورت بچه ها: آیا تصویر پاسپورت بچه ها رو بدون امضا بفرستیم؟ یا به جاشون امضا کنیم؟
این مساله برای دریافت ویزا هم هست. اگر پاس بچه ها امضا نشده باشه، مساله ای ایجاد میشه؟
درود
تا جايي كه من اطلاع دارم امضادار بودن گذرنامه افراد زير ١٨ سال ضروري نيست. فكر نميكنم كار درستي باشه جاي بچه تون امضا كنيد.

RE: تعویض گذرنامه - Nooshafarin - 06-04-2015

(06-04-2015, 12:13 AM)Mehrap نوشته: درود
تا جايي كه من اطلاع دارم امضادار بودن گذرنامه افراد زير ١٨ سال ضروري نيست. فكر نميكنم كار درستي باشه جاي بچه تون امضا كنيد.

درود و سپاس از پاسختون
من در ایمیلی که تصویر پاسپورتها رو فرستادم، سوال کردم که آیا نیازی هست که پاس دخترم امضا داشته باشه و اگر هست، کی باید امضا کنه.
حتما پاسخشون رو اینجا خواهم نوشت.

شاد و موفق باشید.

RE: تعویض گذرنامه - starry_eyed - 17-04-2015

سلام،
من پاسپورتم یه ماه بیشتر اعتبار نداره. حالا اگه تصویر همینو بفرستم برای دانشگاه جهت صدور I20 و بعد برم برای تعویض اشکال داره؟

RE: تعویض گذرنامه - Simon2007 - 17-04-2015

(17-04-2015, 01:01 PM)'starry_eyed' نوشته: سلام،
من پاسپورتم یه ماه بیشتر اعتبار نداره. حالا اگه تصویر همینو بفرستم برای دانشگاه جهت صدور I20 و بعد برم برای تعویض اشکال داره؟

سلام

بهشون بگید که الان در دسترستون نیست و مشخصات اسم و فامیلتون رو همانطور که تو پاس هست بارشون بفرستید. ممکنه قبول نکنند اگر سختگیر باشند در اینصورت عکس همین پاس رو بفرستید موردی نداره.