آکادمیا کافه
تمدید و تعویض گذرنامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: گذرنامه و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- موضوع: تمدید و تعویض گذرنامه (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D8%B6-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

تمدید و تعویض گذرنامه - Bahram - 08-01-2011

اگر چنانچه پرسشی در زمینه مسائل مرتبط با تمدید و تعویض گذرنامه و پروسه مربوطه دارید، میتوانید در این تاپیک مطرح کنید تا کاربران صاحبنظر در این زمینه پاسخ دهند.

دقت کنید که مطالب در همین حیطه مطرح گردند.

RE: تعویض گذرنامه - Bahram - 08-01-2011

تجدید گذرنامه عادی

توضیح :
بر اساس مقررات مربوط به تجدید گذرنامه ، اشخاصی که از اعتبار گذرنامه آنها شش ماه یا کمتر باقی مانده می بایست نسبت به تجدید گذرنامه خود اقدام نمایند.

« مدارک لازم »

تذکر : هموطن عزیز ، از آنجایی که روند صدور گذرنامه نیازمند اطلاعات و مدارک کامل می باشد لذا ضرورت دارد تا در این زمینه دقت و همکاری لازم را مبذول داشته و با ارایه اطلاعات لازم ( نمونه شماره 1 ) و تکمیل دقیق پرسشنامه ها و ارایه مدارک کامل مامور کنسولی را در تسریع و انجام به موقع امور یاری نمایید.

- حضور متقاضی و ارایه اصل شناسنامه جديد (عکسدار برای افراد 15 سال به بالا) و2 نسخه تصویر تمام صفحات
- اصل گذرنامه قبلی و 1 نسخه تصویر صفحات1تا 8 و صفحه حاوی آخرین مهر خروج از ایران
- اصل و 1 نسخه تصویر کارت شناسایی ملی و یا تصویر پرسشنامه درخواست صدور کارت (برای افراد 15 سال به بالا)
- اصل و2 نسخه تصویر کارت یا برگ اقامت / گذرنامه یا سند مسافرت خارجی / کارت هویت کشور محل اقامت
- تکمیل و امضای2 نسخه پرسشنامه صدور گذرنامه ( نمونه شماره 2 )
- تکمیل اظهاریه بقاء به تابعیت ایرانی برای مشمولان ماده 989 قانون مدنی ( نمونه شماره 3) و یا اعلام ندامت از پناهندگی برای متقاضیان و یا دارندگان اقامت پناهندگی ( نمونه شماره 4 ) و تصویر آن (در صورت نداشتن اقامت دایم)
- 4 قطعه عکس4*6 جديد و يکنواخت (تمام رخ با زمينه روشن , بدون کلاه , عينک و شال گردن/ خانمها با حجاب کامل)
- تکمیل برگ درخواست تغییر محل اقامت ( نمونه شماره 5 ) در صورت نیاز
- تکمیل پرسشنامه صدور مهر خروج مکرر مخصوص مقیمین خارج از کشور ( نمونه شماره 6 )
- تکمیل پرسشنامه مخصوص صدور مجوز خروج مشمولان خارج از کشور( نمونه شماره 7 )
برای آقایانی که فاقد کارت پایان خدمت یا معافیت نظام وظیفه باشند (مشمولین).
- تکمیل پرسشنامه درج مشخصات همراهان در گذرنامه درصورت وجود همراه ( نمونه شماره 8 )
- اصل قبض بانکی واریز هزينه های تجدید گذرنامه ، تغییر محل اقامت (در صورت وجود) ، (درج مشخصات همراهان) و درج مهر خروج مکرر یا استعلام و صدور مهر خروج مشمولان (در صورت مشمول بودن متقاضی) به حساب نمایندگی

«« شرایط اختصاصی مدارک»»

«« توضیحات مهم »»

1- پس از دریافت گذرنامه جدید ضرورت دارد تا نسبت به بررسی همه مشخصات مندرج در آن به دقت اقدام نموده تا در صورت وجود اشکال مراتب سریعاً به مامور کنسولی اعلام و نسبت به رفع آن اقدام گردد.
گذرنامه صادره می بایست دارای مشخصات زیر باشد :
- کلیه مشخصات فارسی و لاتین دارنده (و همراهان) صحیح و بدون ایراد باشد.
- عکس دارنده (و همراهان) واضح و کاملاً مشخص باشد.
- تاریخ پایان اعتبار گذرنامه (در صفحه دوم) 5 سال تمام از تاریخ صدور آن بیشتر باشد.
- در صورت تغییر محل اقامت ، نام کشور محل اقامت دارنده در صفحه سوم گذرنامه درج شده باشد.
- مرز و تاریخ آخرین خروج از ایران دارنده (در صورت وجود) بطور صحیح در صفحه 3 گذرنامه درج شده باشد.
- مهر اجازه خروج مکرر یا مشمولین (با مهر و امضاء مامور کنسولی) در یکی از صفحات گذرنامه درج شده باشد.
یادآوری مهم : چنانچه مشخصات همسر و فرزندان دارنده به عنوان همراه در گذرنامه درج شده باشد باید تعداد همراهان نیز در مهر اجازه خروج مکرر یا مشمولین صادره درج شده باشد.
2- اصل گذرنامه قبلی که توسط مامور کنسولی باطل شده است به صاحب آن تحویل خواهد شد. ارجح است گذرنامه فوق را به منظور نیاز احتمالی (تفکیک گذرنامه همسر و فرزندان و ... ) نگهداری نمایید.
2 - کلیه هزينه های مربوط به امور گذرنامه که از سوی مامور کنسولی اعلام می گردد می بایست تنها به حساب بانکی اعلام شده از سوی نمایندگی واریز و اصل رسید آن همراه مدارک دیگر ارایه گردد.
پرداخت هرگونه وجه به صورت نقد جایز نبوده و خلاف مقررات می باشد.

منبع:
http://cms.mfa.gov.ir/cms/cms/Tehran/fa/ConsularAffairs/consuli/pasport/B/a.html

تجديد گذرنامه دانشجو

توضیح :
تجدید گذرنامه کلیه دانشجویان و خانواده آنها همانند موارد مندرج در قسمت 1 - تجدید گذرنامه عادی می باشد مگر دانشجویانی که دارای مجوز برخورداری از تسهیلات دانشجویی از سوی وزارتخانه های علوم ، تحقیقات و فنآوری و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دولت جمهوری اسلامی ایران باشند که مطابق شرح زیر عمل خواهد شد.

« مدارک لازم »

تذکر : هموطن عزیز ، از آنجایی که روند صدور گذرنامه نیازمند اطلاعات و مدارک کامل می باشد لذا ضرورت دارد تا در این زمینه دقت و همکاری لازم را مبذول داشته و با ارایه اطلاعات لازم ( نمونه شماره 1 ) و تکمیل دقیق پرسشنامه ها و ارایه مدارک کامل مامور کنسولی را در تسریع و انجام به موقع امور یاری نمایید.

- حضور متقاضی و ارایه اصل شناسنامه جديد (عکسدار برای افراد 15 سال به بالا) و1 نسخه تصویر تمام صفحات
- اصل گذرنامه قبلی و1 نسخه تصویر صفحات1 تا 8 و صفحه حاوی آخرین مهر خروج از کشور
- اصل و 1 نسخه تصویر کارت شناسایی ملی و یا تصویر پرسشنامه درخواست صدور کارت (برای افراد 15 سال به بالا)
- اصل و1 نسخه تصویر کارت یا برگ اقامت معتبر دانشجویی کشور محل اقامت
- تکمیل و امضای1 نسخه پرسشنامه صدور گذرنامه ( نمونه شماره 2 )
- 4 قطعه عکس4*6 جديد و يکنواخت (تمام رخ با زمينه روشن , بدون کلاه , عينک و شال گردن / خانمها با حجاب کامل)
- تکمیل پرسشنامه درج مشخصات همراهان در گذرنامه درصورت وجود همراه ( نمونه شماره 8 )
- تکمیل پرسشنامه صدور مهر خروج دانشجویی درصورت مسافرت به کشور ( نمونه شماره 10 )
- بابت تجدید گذرنامه و صدور مهر خروج دانشجویی دانشجویان دارای مجوز برخورداری از تسهیلات دانشجویی از سوی وزارتخانه های علوم ، تحقیقات و فنآوری و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دولت جمهوری اسلامی ایران (با تایید بخش دانشجویی نمایندگی) هیچ گونه هزینه ای دریافت نمی شود.

«« شرایط اختصاصی مدارک»»

«« توضیحات مهم »»

- پس از دریافت گذرنامه جدید ضرورت دارد تا نسبت به بررسی همه مشخصات مندرج در آن به دقت اقدام نموده تا در صورت وجود اشکال مراتب سریعاً به مامور کنسولی اعلام و نسبت به رفع آن اقدام گردد.
- تاریخ پایان اعتبار گذرنامه (در صفحه دوم) 5 سال تمام از تاریخ صدور آن بیشتر باشد.
- مرز و تاریخ آخرین خروج از ایران دارنده بطور صحیح در صفحه 3 گذرنامه درج شده باشد.
- مهر اجازه خروج دانشجویی (با مهر و امضاء مامور کنسولی) در یکی از صفحات گذرنامه درج شده باشد.
یادآوری مهم : چنانچه مشخصات همسر و فرزندان دارنده به عنوان همراه در گذرنامه درج شده باشد می بایست تعداد همراهان نیز در مهر اجازه خروج دانشجویی صادره درج شده باشد.
- اصل گذرنامه قبلی که توسط مامور کنسولی باطل شده است به صاحب آن تحویل خواهد شد. ارجح است گذرنامه فوق را به منظور نیاز احتمالی (تفکیک گذرنامه همسر و فرزندان و ... ) نگهداری نمایید.
- بابت تجدید گذرنامه و صدور مهر خروج دانشجویی دانشجویان دارای مجوز برخورداری از تسهیلات دانشجویی از سوی وزارتخانه های علوم ، تحقیقات و فنآوری و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دولت جمهوری اسلامی ایران (با تایید بخش دانشجویی نمایندگی) هیچ گونه هزینه ای دریافت نمی شود.

منبع:
http://cms.mfa.gov.ir/cms/cms/Tehran/fa/ConsularAffairs/consuli/pasport/B/b.html

RE: تعویض گذرنامه - Bahram - 08-01-2011

صدور گذرنامه مخدوشه ، آبديده ، پاره شده ، سوخته شده و …

تعریف :
گذرنامه مخدوشه : مندرجات این گذرنامه به دلایل مختلف توسط افراد غیر مسئول مورد تغییر یا دستکاری قرار گرفته است.
گذرنامه آبدیده : تمام یا قسمتی از مندرجات این گذرنامه در اثر تماس با آب محو شده و یا غیر قابل خواندن می باشد.
گذرنامه پاره شده : تمام و یا تعدادی از صفحات این گذرنامه جدا و یا پاره شده است.
گذرنامه سوخته شده : تمام یا قسمتی از این نوع گذرنامه در آتش سوزیهای مختلف (منزل ، محل کار و … ) سوخته شده است.
گذرنامه غیر واقعی : گذرنامه ای است که متقاضی با ارایه شناسنامه تحریف شده یا غیر واقعی دریافت نموده است.
گذرنامه جعلی : گذرنامه ای است که عکس یا مشخصات آن توسط افراد جاعل مورد تغییر ، تحریر و یا تحریف قرار گرفته است.

« مدارک لازم »

- حضور متقاضی و ارایه اصل شناسنامه جديد (عکسدار برای افراد 15 سال به بالا) و3 نسخه تصویر تمام صفحات
- اصل و 1 نسخه تصویر گذرنامه مخدوشه ، آبديده ، پاره شده ، سوخته شده و …
- چنانچه گذرنامه در آتش سوزی منزل ، محل کار ، خودرو و … سوخته باشد اصل و 1 نسخه تصویر گزارش صادره از سوی پلیس محلی حاوی مشخصات موجود گذرنامه با مهر و امضاء مقام صادر کننده
- ارایه شرح (کامل) مبنی بر چگونگی مخدوشه ، آبديده ، پاره شده ، سوخته شده و …گذرنامه و تصویر آن
- اصل و3 نسخه تصویر کارت یا برگ اقامت / گذرنامه یا سند مسافرت خارجی/ کارت هویت کشور محل اقامت
- تکمیل و امضای3 نسخه پرسشنامه صدور گذرنامه ( نمونه شماره 2 )
- تکمیل اظهاریه بقاء به تابعیت ایرانی برای مشمولان ماده 989 قانون مدنی ( نمونه شماره 3) و یا اعلام ندامت از پناهندگی برای متقاضیان و یا دارندگان اقامت پناهندگی ( نمونه شماره 4 ) و تصویر آن (در صورت نداشتن اقامت دایم)
- 6 قطعه عکس4*6 جديد و يکنواخت (تمام رخ با زمينه روشن , بدون کلاه , عينک و شال گردن/ خانمها با حجاب کامل)
- درخواست کتبی متقاضی متضمن تاریخ آخرین خروج قانونی وی از کشور و1نسخه تصویر آن
- در صورتی که تاریخ و مرز آخرین خروج در گذرنامه ارایه شده (گذرنامه قبلی) قابل خواندن باشد با تشخیص مامور کنسولی می تواند برای درج در گذرنامه جدید مورد استفاده قرار گیرد.
- تکمیل برگ درخواست تغییر محل اقامت ( نمونه شماره 5 )
- تکمیل پرسشنامه صدور مهر خروج مکرر مخصوص مقیمین خارج از کشور ( نمونه شماره 6 )
- تکمیل پرسشنامه مخصوص صدور مجوز خروج مشمولان خارج از کشور( نمونه شماره 7 )
برای آقایانی که فاقد کارت پایان خدمت یا معافیت نظام وظیفه می باشند(مشمولین).
- اصل قبض بانکی واریز هزينه های صدور گذرنامه ، تغییر محل اقامت ، (درج مشخصات همراهان) و درج مهر خروج مکرر یا استعلام و صدور مهر خروج مشمولان (در صورت مشمول بودن متقاضی) به حساب نمایندگی

«« شرایط اختصاصی مدارک»»

«« توضیحات مهم »»

1- پس از دریافت گذرنامه جدید ضرورت دارد تا نسبت به بررسی همه مشخصات مندرج در آن به دقت اقدام نموده تا در صورت وجود اشکال مراتب سریعاً به مامور کنسولی اعلام و نسبت به رفع آن اقدام گردد.

- در صورت تغییر محل اقامت ، نام کشور محل اقامت دارنده در صفحه سوم گذرنامه درج شده باشد.
- مرز و تاریخ آخرین خروج از ایران دارنده (در صورت وجود) بطور صحیح در صفحه 3 گذرنامه درج شده باشد.
- مهر اجازه خروج مکرر یا مشمولین (با مهر و امضاء مامور کنسولی) در یکی از صفحات گذرنامه درج شده باشد.
یادآوری مهم : چنانچه مشخصات همسر و فرزندان دارنده به عنوان همراه در گذرنامه درج شده باشد می بایست تعداد همراهان نیز در مهر اجازه خروج مکرر یا مشمولین صادره درج شده باشد.

2 - کلیه هزينه های مربوط به امور گذرنامه که از سوی مامور کنسولی اعلام می گردد می بایست تنها به حساب بانکی اعلام شده از سوی نمایندگی واریز و اصل رسید آن همراه مدارک دیگر ارایه گردد.

منبع:
http://www.mfa.gov.ir/cms/cms/Tehran/fa/ConsularAffairs/consuli/pasport/A/f.html

RE: تعویض گذرنامه - Bahram - 18-01-2011

صدور گذرنامه مفقوده

توضیح :

افرادی که با گذرنامه ایرانی (و روادید معتبر) از ایران خارج و حین سکونت در کشور محل اقامت گذرنامه خود را مفقوده نموده اند، مشمول موارد مندرج دراین قسمت خواهند بود.
اعلام کنندگان گذرنامه مفقوده غالباً دارای اقامت قانونی یا دایم کشور محل اقامت خود می باشند.
افرادی که برای اخذ اقامت پناهندگی یا موارد دیگر اقدام به نابود کردن گذرنامه خود نموده اند ضمن درج موضوع در پرسشنامه مخصوص صدور گذرنامه می بایست بر اساس موارد مندرج در یکی از قسمتهای 1 و 2 این بخش درخواست گذرنامه نمایند.

مدارک لازم

تذکر : هموطن عزیز ، از آنجایی که روند صدور گذرنامه نیازمند اطلاعات و مدارک کامل می باشد لذا ضرورت دارد تا در این زمینه دقت و همکاری لازم را مبذول داشته و با ارایه اطلاعات لازم نمونه شماره 1 و تکمیل دقیق پرسشنامه ها و ارایه مدارک کامل مامور کنسولی را در تسریع و انجام به موقع امور یاری نمایید.

- حضور متقاضی و ارایه اصل شناسنامه جديد (عکسدار برای افراد 15 سال به بالا) و3 نسخه تصویر تمام صفحات
- اصل و 1 نسخه تصویر گزارش فقدان گذرنامه صادره از سوی پلیس محلی حاوی شماره گذرنامه ، تاریخ و محل فقدان ، مشخصات صاحب گذرنامه و با مهر و امضاء مقام صادر کننده
در صورتی که گذرنامه توسط اداره پست محلی ، اداره مهاجرت ، نمایندگیهای خارجی و … مفقود شده باشد مراتب می بایست در گزارش پلیس محلی درج شده باشد.
- ارایه شرح (کامل) کتبی مبنی بر چگونگی فقدان گذرنامه و 1 نسخه تصویر آن
- اصل و3 نسخه تصویر کارت یا برگ اقامت / گذرنامه یا سند مسافرت خارجی / کارت هویت کشور محل اقامت
- تکمیل و امضای3 نسخه پرسشنامه صدور گذرنامه نمونه شماره 2
- تکمیل اظهاریه بقاء به تابعیت ایرانی برای مشمولان ماده 989 قانون مدنی نمونه شماره 3 و یا اعلام ندامت از پناهندگی برای متقاضیان و یا دارندگان اقامت پناهندگی نمونه شماره 4 و تصویر آن (در صورت نداشتن اقامت دایم)
- 6 قطعه عکس4*6 جديد و يکنواخت (تمام رخ با زمينه روشن , بدون کلاه , عينک و شال گردن/ خانمها با حجاب کامل)
- درخواست کتبی متقاضی متضمن تاریخ آخرین خروج قانونی وی از کشور و یک نسخه تصویر آن
- تکمیل برگ درخواست تغییر محل اقامت نمونه شماره 5
- تکمیل پرسشنامه صدور مهر خروج مکرر مخصوص مقیمین خارج از کشور نمونه شماره 6
- تکمیل پرسشنامه مخصوص صدور مجوز خروج مشمولان خارج از کشور نمونه شماره 7
برای آقایانی که فاقد کارت پایان خدمت یا معافیت نظام وظیفه می باشند(مشمولین).
- تکمیل پرسشنامه درج مشخصات همراهان در گذرنامه درصورت وجود همراه نمونه شماره 8
- اصل قبض بانکی واریز هزينه های صدور گذرنامه ، تغییر محل اقامت ، (درج مشخصات همراهان) و درج مهر خروج مکرر یا استعلام و صدور مهر خروج مشمولان (در صورت مشمول بودن متقاضی) به حساب نمایندگی

شرایط اختصاصی مدارک

«« توضیحات مهم »»

یادآوری مهم : چنانچه مشخصات همسر و فرزندان دارنده به عنوان همراه در گذرنامه درج شده باشد می بایست تعداد همراهان نیز در مهر اجازه خروج مکرر یا مشمولین صادره درج شده باشد.

منبع:
http://www.mfa.gov.ir/cms/cms/Tehran/fa/ConsularAffairs/consuli/pasport/A/e.html

RE: تعویض گذرنامه - monir1343 - 21-04-2012

من چند تا سوال داشتم برای تجدید گذرنامه مهر خروج مکرر الان تو پاسپورتم هست برایه تجدید دو باره چون متاهلم نیاز به اجازه از شوهرم هست یا دیگه لازم نداره و محل اقامت انگلستان در پاسپورتم هست تویه فرم ها دوباره نیاز هست دو باره پر کنم و من چون قبلا از لندن بصورت پستی مدارک رو فرستادم یعنی غیر حضوری ولی اینجا تو فرم نوشته حضور باید داشته باشید گیج شدم راستش و شناسنامه من قدیمی و اینا نوشتن جدید و برایه محل اقامت نوشته تغییر محل اقامت من نمیدونم بله و خیر رو بر اساس پاسپورت باید جواب بدم ممنون میشم ازراهنمایی تون

RE: تعویض گذرنامه - MaMi - 21-04-2012

(21-04-2012, 12:41 AM)monir1343 نوشته: من چند تا سوال داشتم برای تجدید گذرنامه مهر خروج مکرر الان تو پاسپورتم هست برایه تجدید دو باره چون متاهلم نیاز به اجازه از شوهرم هست یا دیگه لازم نداره و محل اقامت انگلستان در پاسپورتم هست تویه فرم ها دوباره نیاز هست دو باره پر کنم...
هموطن عزیز، ضمن عرض خوشامد جهت پیوستن به فروم خودتون Smile
همون طور که در پست های بالا و سایت وزارت امور خارجه (بخش تجدید گذرنامه) ذکر نشده، تصور نمیکنم برای تجدید نیازی به اجازه همسر باشه ولی در مورد تغییر محل اقامت:
"تغيير محل اقامت و صدور اجازه خروج از کشور بانوان متاهل با اجازه کتبي شوهر و فرزند(ان) زير 18 سال سن با اجازه کتبي پدر/ ولي/ قيم قانوني آنان ميسر خواهد بود. اين اجازه بطور معمول ذيل همان درخواست تغيير محل اقامت اخذ مي گردد."

نقل قول:...شناسنامه من قدیمی و اینا نوشتن جدید و برایه محل اقامت نوشته تغییر محل اقامت من نمیدونم بله و خیر رو بر اساس پاسپورت باید جواب بدم ممنون میشم از راهنمایی تون
در مورد شناسنامه، نوشته شده که:
"شناسنامه متقاضي و همراهان مي بايست شناسنامه جديد جمهوري اسلامي ايران باشد." که با این اوصاف، شما ابتدا باید درخواست شناسنامه جدید بدهید و بعد از صدور شناسنامه، برای صدور گذرنامه جدید اقدام کنید
نقل قول:... من چون قبلا از لندن بصورت پستی مدارک رو فرستادم یعنی غیر حضوری ولی اینجا تو فرم نوشته حضور باید داشته باشید...
هموطنان محترم مقیم بریتانیا می توانند تا اطلاع ثانوی با مراجعه حضوری و یا از طریق بستگان خود با ارائه مدارک لازم به اداره گذرنامه وزارت امورخارجه واقع در تهران - میدان امام خمینی ساختمان شماره 3 گذرنامه دریافت کنند - منبع

RE: تعویض گذرنامه - monir1343 - 21-04-2012

ممنون از راهنمایی که کردی راستش من تو پاسپورتم اقامت انگلستان هست و نمیخوام تغییر بدم و تو فرم نوشته تغییر محل اقامت نمیدنم بله _ خیر رو کدوم رو بزنم و اینم جلوش نوشته رضایت همسر بله _ خیر و چون قبلا هم ذکر کردم برایه تجدید گذرنامه

RE: تعویض گذرنامه - MaMi - 21-04-2012

(21-04-2012, 02:30 AM)monir1343 نوشته: ممنون از راهنمایی که کردی راستش من تو پاسپورتم اقامت انگلستان هست و نمیخوام تغییر بدم و تو فرم نوشته تغییر محل اقامت نمیدنم بله _ خیر رو کدوم رو بزنم
خوب شما جواب خودتون رو دادید Smile اگر محل اقامت شما تغییری نمی کند، مسلما "تغییر محل اقامت = خیر" رو علامت بزنید.

نقل قول:اینم جلوش نوشته رضایت همسر بله _ خیر و چون قبلا هم ذکر کردم برایه تجدید گذرنامه
فکر کنم این مورد رو بتونید تلفنی هم از وزارت امور خارجه یا کنسولگری های خارج از کشور بپرسید، با توجه به اینکه سفارت ایران در بریتانیا تعطیل است، فکر کنم بتونید از نزدیک ترین کنسولگری/سفارت به صورت تلفنی سوال کنید (نزدیکترین سفارت به محل قامت خودتون رو از اینجا پیدا کنید)

پ.ن: من از یکی از دوستان پرسیدم و ایشون گفتند که برای تعویض هم به اجازه همسر نیاز است (با توجه به اینکه ایشون تا حالا 2 بار گذرنامه شون رو تعویض کرده اند البته مقیم ایران هستند).

RE: تعویض گذرنامه - Behnoush - 27-04-2012

بچه ها یک روز تفاوت تو تاریخ تولد مشکل ساز میشه؟ باید گذرنامه رو عوض کنم؟ من تا الان تمام تاریخ های تولدم رو همه جا 4 آگوست نوشتم توی فرم های اپلیکیشن ، I-20 و DS-160 ( سابمیتش نکردم هنوز ) ولی امروز متوجه شدم توی پاسپورتم نوشته 5 آگوست . من تاریخ تولدم 14 مرداد بوده که امسال که اپلای میکردم توی تقویم میشد 4 آگوست ولی گویا امسال سال میلادی یه روز تفاوت پیدا کرده با تقویم شمسی و سال های قبل 14 مرداد میشده 5 آگوست . الان تقویم های قدیمی رو که نگاه میکنم نوشته 5 آگوست .حالا این اختلاف یک روز بین تاریخ تولد توی پاسپورت و باقیه مدارک رو چطوری درست کنم؟ اگه برم پلیس 10+1 که میگن تاریخ درست همون 5 آگوست میشه و برام عوض نمیکنن.

RE: تعویض گذرنامه - لیدی - 30-05-2012

سلام من گذرنامه م رو چند ماه پیش گرفتم و حدودا یه ماه پیش برای ویزای انگلیس تو استانبول اقدام کردم و یه مهر مستطیلی مشکی که بالاش ukنوشته و پایین استانبول و چند تا شماره Huh زدن صفحه آخر پاسپورتم.حالا میخوام برای ویزای توریستی قبرس اقدام کنم با تور ولی آژانس بهم گفته به احتمال زیاد به خاطر این مهر و اینکه ترکیه سفر داشتم و اینکه تنها میخوام به مسافرت برم Confused و اینکه صفحات پاسپورتم سفیده یعنی جای دیگه نرفتم بهم ویزا ندن . Sad آژانس بهم گفتش که میتونم درخواست تعویض پاسپورت بدم با اینکه هنوز بیشتر از 4 سال اعتبار داره !! کسی میتونه کمکم کنه که آیا پاسم تعویض میشه و اگر بله حدودا چقدر این پروسه طول میکشه تا پاس جدید بگیرم و اینکه هرگونه راهنمایی در این خصوص واقعا برام یه دنیا ارزش داره ممنون