آکادمیا کافه
هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی (/Thread-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی - Zari - 08-05-2012

با سلام
در این تاپیک مباحث مربوط به هزینه های آزاد سازی مدرک دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی،مطرح می شود.
درصورتیکه سوال یا مطلب شما درباره آزادسازی مدرک دانشگاه های علوم پزشکی در موردی غیر از هزینه ها می باشد، از این تاپیک استفاده نمایید.

با تشکر از همکاری شما
مدیریت انجمن مدارک تحصیلی
===============================================================================================
در فایل پیوست هزینه آزادسازی مدارک دانشگاه های وزارت بهداشت قرار داره. هزینه ها از سال 73 تا به حال ثابت مونده و هنوز بخشنامه جدید در این زمینه صادر نشده. نسخه ناقص همین جداول در سایت وزارت بهداشت هم موجود هست.
همچنین وزارت بهداشت این امکان رو برای متقاضیان قرار داده که بتونند هزینه آزادسازی رو به صورت قسطی پرداخت کنند که فکر می کنم برای رشته های پر هزینه مثل پزشکی که هزینه آزادسازی مدرک و طرح رو دارند، اقدام مفیدی باشه.

RE: هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - Karim - 08-05-2012

(08-05-2012, 10:49 AM)Zari نوشته: در فایل پیوست هزینه آزادسازی مدارک دانشگاه های وزارت بهداشت قرار داره. هزینه ها از سال 73 تا به حال ثابت مونده و هنوز بخشنامه جدید در این زمینه صادر نشده. نسخه ناقص همین جداول در سایت وزارت بهداشت هم موجود هست.
همچنین وزارت بهداشت این امکان رو برای متقاضیان قرار داده که بتونند هزینه آزادسازی رو به صورت قسطی پرداخت کنند که فکر می کنم برای رشته های پر هزینه مثل پزشکی که هزینه آزادسازی مدرک و طرح رو دارند، اقدام مفیدی باشه.
درود

این جدول کاملا اشتباه است وزرات بهداشت خرداد هشتاد ونه قیمت ها را تغییر داد
لینک:http://edd.behdasht.gov.ir/uploads/178_343_Dastor_Taahodat8904.htm

RE: هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - Zari - 08-05-2012

(08-05-2012, 12:48 PM)Karim نوشته: درود

این جدول کاملا اشتباه است وزرات بهداشت خرداد هشتاد ونه قیمت ها را تغییر داد
لینک:http://edd.behdasht.gov.ir/uploads/178_343_Dastor_Taahodat8904.htm
لینک شما هیچ ربطی به هزینه آزادسازی ریز نمره و دانشنامه نداره و مبلغ وثیقه برای رشته های پزشکی، اون هم برای کسانی که متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی با هزینه شخصی هستند رو مورد بحث قرار داده!
در مورد صحت اون جداول، من کاملا مطمئن هستم و امروز هم تلفنی از دانشگاه محل تحصیل کارشناسی خودم استعلام کردم و اونها تاکید کردند که همون جدول کاملا صحیح هست و هنوز بر اساس اون کار می کنند.

(08-05-2012, 01:09 PM)Zari نوشته: لینک شما هیچ ربطی به هزینه آزادسازی ریز نمره و دانشنامه نداره و مبلغ وثیقه برای رشته های پزشکی، اون هم برای کسانی که متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی با هزینه شخصی هستند رو مورد بحث قرار داده!
در مورد صحت اون جداول، من کاملا مطمئن هستم و امروز هم تلفنی از دانشگاه محل تحصیل کارشناسی خودم استعلام کردم و اونها تاکید کردند که همون جدول کاملا صحیح هست و هنوز بر اساس اون کار می کنند.
من خودم چند ماه قبل مدارکم شامل دانشنامه وریز نمرات بر طبق همین لیست آزاد کردم. این لیست برای تمام دانشگاههای علوم پزشکی است و هرکس مدارکش را بخواد باید وثیقه بذاره ربطی به متقاضی بورس و غیره هم نداره! اگرم نه که پول نقد باید بده( ممکنه پول نقد یخورده کمتر بشه مطمین نیستم البته خودم وثیقه گذاشتم)

بنظرتون منطقی هست قیمت ها از سال 73 ثابت باشه؟؟
اگرم تلفنی بهتون گفتن حتما در جریان نیستن چون پول یا وثیقه رو وزارت بهداشت خودش میگره و بعد نامه میده به دانشگاه که مدرک ایشون رو آزاد کنید. اصلا کارهای وثیقه و پول ربطی به دانشگاه نداره. باید برید ساختمان وزارت در شهرک غرب ، میدان صنعت،خیابان فلامک جنوبی ، طبقه ششم، خانم درویش کارهای آزاد سازی مدارک انجام بدهید.

پ.ن: تا اونجا که اطلاع دارم شما وزرات علوم بو ده اید

مرسی

(08-05-2012, 03:15 PM)Karim نوشته: من خودم چند ماه قبل مدارکم شامل دانشنامه وریز نمرات بر طبق همین لیست آزاد کردم. این لیست برای تمام دانشگاههای علوم پزشکی است و هرکس مدارکش را بخواد باید وثیقه بذاره ربطی به متقاضی بورس و غیره هم نداره! اگرم نه که پول نقد باید بده( ممکنه پول نقد یخورده کمتر بشه مطمین نیستم البته خودم وثیقه گذاشتم)

بنظرتون منطقی هست قیمت ها از سال 73 ثابت باشه؟؟
اگرم تلفنی بهتون گفتن حتما در جریان نیستن چون پول یا وثیقه رو وزارت بهداشت خودش میگره و بعد نامه میده به دانشگاه که مدرک ایشون رو آزاد کنید. اصلا کارهای وثیقه و پول ربطی به دانشگاه نداره. باید برید ساختمان وزارت در شهرک غرب ، میدان صنعت،خیابان فلامک جنوبی ، طبقه ششم، خانم درویش کارهای آزاد سازی مدارک انجام بدهید.

پ.ن: تا اونجا که اطلاع دارم شما وزرات علوم بو ده اید

مرسی
حرف شما از جهات زیادی اشتباه هست. لینک شما هزینه آزادسازی مدرک نیست! هزینه وثیقه است. شما مطمئنا 16 میلیون پول پرداخت نکردید!!! بلکه یک وثیقه به این مبلغ گذاشتید. شما حتی در لینکتون دقت نکردید که مبلغ اون وثیقه رو برای دانشگاه های آزاد و شبانه (که هزینه آزادسازی مدارک ندارند) توضیح داده! کجای لینک شما گفته شده که فلان مبلغ برای آزاد سازی دانشنامه فلان رشته باید پرداخت بشه؟ ضمن اینکه لینک شما مربوط به مساله خاص و گروه خاصی از فارغ التحصیلان هست که در لینک شما ازش به عنوان مشمولین ماده 6 نام برده شده و من چون به صفحه قبل از اون دسترسی ندارم، نمی دونم مخاطبش چه گروهی هستند.
وزارت بهداشت هم دقیقا مثل وزارت علوم، لیست رشته ها و هزینه آزادسازی اونها رو به تفکیک ارائه کرده و جدول کاملش همونی هست که من فرستادم. امروز صبح من با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (دانشگاه کارشناسی خودم) تماس گرفتم و خودشون اون جدول رو برای من ارسال کردند و برای من هزینه آزادسازی رو محاسبه کردند که دقیقا همونی می شه که در جدول اتچ شده گذاشتم. یعنی برای رشته ی من، هزینه هر ترم رو معادل 125 هزار تومان محاسبه کردند. اون جدول مربوط به سال 73 نیست، بلکه برای ورودیهای سال 73 و بعد از اون به این شکل محاسبه میشه. دقیقا همین سوال رو من از مسئول مربوط به آزادسازی مدارک دانشگاه شهید بهشتی پرسیدم و ایشون پاسخ دادند که هنوز بخشنامه جدید صادر نشده و هزینه آزادسازی همون هست.

لینک زیر مربوط به خود وزارت بهداشت هست که جدول هزینه های آزادسازی رو شامل شده و اگر دقت کنید، همون لیستی هست که من قرار دادم اما کمی ناقص تره.
http://lawoffice.mohme.gov.ir/laws/dedicated_law/laws.jsp?id=2&id2=1241&c=5

موفق باشید.

در
(08-05-2012, 03:32 PM)Zari نوشته: حرف شما از جهات زیادی اشتباه هست. لینک شما هزینه آزادسازی مدرک نیست! هزینه وثیقه است. شما مطمئنا 16 میلیون پول پرداخت نکردید!!! بلکه یک وثیقه به این مبلغ گذاشتید. شما حتی در لینکتون دقت نکردید که مبلغ اون وثیقه رو برای دانشگاه های آزاد و شبانه (که هزینه آزادسازی مدارک ندارند) توضیح داده! کجای لینک شما گفته شده که فلان مبلغ برای آزاد سازی دانشنامه فلان رشته باید پرداخت بشه؟ ضمن اینکه لینک شما مربوط به مساله خاص و گروه خاصی از فارغ التحصیلان هست که در لینک شما ازش به عنوان مشمولین ماده 6 نام برده شده و من چون به صفحه قبل از اون دسترسی ندارم، نمی دونم مخاطبش چه گروهی هستند.
وزارت بهداشت هم دقیقا مثل وزارت علوم، لیست رشته ها و هزینه آزادسازی اونها رو به تفکیک ارائه کرده و جدول کاملش همونی هست که من فرستادم. امروز صبح من با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (دانشگاه کارشناسی خودم) تماس گرفتم و خودشون اون جدول رو برای من ارسال کردند و برای من هزینه آزادسازی رو محاسبه کردند که دقیقا همونی می شه که در جدول اتچ شده گذاشتم. یعنی برای رشته ی من، هزینه هر ترم رو معادل 125 هزار تومان محاسبه کردند. اون جدول مربوط به سال 73 نیست، بلکه برای ورودیهای سال 73 و بعد از اون به این شکل محاسبه میشه. دقیقا همین سوال رو من از مسئول مربوط به آزادسازی مدارک دانشگاه شهید بهشتی پرسیدم و ایشون پاسخ دادند که هنوز بخشنامه جدید صادر نشده و هزینه آزادسازی همون هست.

لینک زیر مربوط به خود وزارت بهداشت هست که جدول هزینه های آزادسازی رو شامل شده و اگر دقت کنید، همون لیستی هست که من قرار دادم اما کمی ناقص تره.
http://lawoffice.mohme.gov.ir/laws/dedicated_law/laws.jsp?id=2&id2=1241&c=5

موفق باشید.
درود مجدد،
شما وزارت بهداشت درس خوندید؟
اگه آره که هیچ اگه نه. باید بگویم که هزینه های آزاد سازی مدارک وزرات بهداشت شامل 1- تحصیل رایگان 2- طرح ( طرح:کسانی که در رشته های علوم پزشکی درس خوندن مثلا پزشکی ، پرستاری و..(آزاد ،شبانه و.. هم فرقی نداره بهرحال یک پزشک یا پرستار در بیمارستان این مملکت دارن آموزش می بینند و تمام دانشگاههای پزشکی آزاد کشور زیر نظر وزارت بهداشت هستند حتی تربیت دانشجو و باید آموزش پزشکی در دانشگاه آزاد مورد تایید وزرات بهداشت باشه چون اگه بی کیفیت باشد بهرحال با جون مردم بازی میشه!) موظفند دوسال در یکی از بیمارستان های داخل یا سایر مراکز مرتبط بصورت اجباری کار کنند(باحقوق ) البته برخی رشته ها مانند رشته مدیریت خدمات درمانی طرح اختیاریه.
علت طرح هم کمبود نیرو در سیستم بهداشتی و درمانی است که بخشی از کمبود نیرو از این طریق تامین میشه و افرادی که بعد از دوسال طرحشون تموم شد نیروی طرحی جدید اضاف میشن به سیستم و بدین طریق بخشی از کمبود نیرو سیستم درمانی و بهداشتی کشور تامین میشه. طرح موافقین و مخالفینی داره . مثلا موافقین می گویند طرح فرصتی است برای افراد تازه فارغ التحصیل تا جذب محیط کار شوند مخالفین هم اون رو اجبار می دونند که دولت می خواهد کمبود نیرویش را از طریق کار اجباری تامین کنه .البته طرح قانونش فک کنم به قدمت دانشگاههای علوم پزشکی ایران باشه ماله دیروز و امروز هم نیست و بیشتر افراد هم طرحشون را باید در مناطق محروم ایران بگذرانند

به مثال زیر توجه کنید:
فرض کنیم فردی لیسانس وارشدش در مثلا دانشگاه علوم پزشکی مازندران درس خونده و بخواد بره خارج واین فرد طرح هم نرفته و برای خارج رفتن نیاز به ریز نمرات و دانشنامه اش داره این فرد باید هم هزینه طرحش رو پرداخت کنه هم هزینه تحصیل رایگان. خوب وزرات بهداشت یک ابتکاری انجام داده به این صورت که یک جوانی که تازه فارغ التحصیل شده به احتمال خیلی زیاد جیبش خالی هست و پول نقد نداره که بخواد مدارکش رو آزاد کنه بر این اساس یه شرایطی را گذاشته که افراد می توانند بجای پول نقد وثیقه بذران و بعد مدارکشون ( دانشنامه ، ریز نمرات) آزاد کنند و بعد که خارج درسشون تمام شد برگردن و هم طرحشون را بگذرانند و هم به ازای تحصیل رایگانی که در کشور داشته اند در کشور کار کنندوو ثیقشون هم آزاد کنند ، اگرم که نخوان برگردن خب پول وثیقه رو می دهند و سند ملکی را که گرو گذاشته اند آزاد می کنند.
طبق لینکی که داد ه ام کسی که تازه ارشدش در علوم پزشکی مثلا مازندران بوده است و طرح هم نرفته باید وثیقه ای به ارزش 20 میلیون تومان در گرو وزرات بگذارد بعد وزرات هم نامه بهش میده که ببره دانشگاه علوم پزشکی مازندران که لطفا دانشنامه و ریز نمرات این فرد را بدهید.
خب طبق اون لینک اگر فردی مثلا یک سال از طرحش رو رفته باشه مبلغ یک میلیون پانصد هزار تومن از مبلغ کل وثیقه کم می شود.
در پایان:
1-هزینه وثیقه بر اساس هزینه آزاد سازی مدرک محاسبه شده است و فک نمی کنم فرد تازه فارغ التحصیلی مثلا چهل یا پنجاه میلیون پول نقد کمتر یا بیشتر( برای دکترای حرفه ای مبلغ وثیقشون بیشتره) پول داشته باشه که بخواد بده وزرات بهداشت واسه آزاد ساری مدارکش! اکثرا وثیقه می گذارن بعد که خارج درسشون تموم شد یا بر می گردند و تعهداشون رو انجام می دهند یا اگه نخواستند برگردن پول وزرات رو پرداخت می کنند تا وثیقشون آزاد یشه(البته باید پولدار شوند!)

2- بچه های آزاد و شبانه طرح دارند.ولی هزینه تحصیل رایگان ندارند.
3- هزینه های که وزارت بهداشت می گیرد شامل هزینه طرح( اگه طرح نرفتید ) و هزینه آموزش رایگان( که طبق قانون وزارت بهداشت معاد ترمی تحصیلی حساب نمی کنند بلکه سالی حساب نمی کنند یعنی معادل دوبرابر مدت تحصیل باید در ایران کار کنند مثلا ارشد شش ساله باید 12 سال در ایران کار کنه کار با حقوق البته و فردی که نخواد ایران باشه باید هزینه 12 سال رو پرداخت کند

پ.ن: شاید بنظر اینکه وزرات بهداشت بخواد از یک فرد ارشد 20 میلیون یا دکترا حرفه ای بیشتر وثیقه یا پول بگیره غیره منطقی باشه و من حضورا با دکتر... ریس مرکز خدمات آموزشی در وزرات بهداشت صحبت کردم که چرا اینقدر زیاد؟ گفتند که: پسره خوب! شمایی که در دانشگاه دولتی این مملکت با پول بیت المال مجانی درس خوندی این پول از جیب اون کارگری بیرون اومده که در فلان روستای مثلا زابل زندگی می کنه خدارو خوش میاد که امثال شما در این کشور مجانی درس بخونید وبخواهید بدون هیچگونه تعهدی از این کشور بروید؟ یا بمونید در این کشور کار کنید و کشورتون را بسازید اگرم نه پوله هزینه هایی که واستون پرداخت شده( هزینه استاد، آزمایشگاه ، و..) بدهید و هرجا که دوست دارید بروید!
نکته: تمام کسانی که در دانشگاه های علوم پزشکی ایران وارد می شوند موقع ثبت نام تعهد کتبی می دهند که هم طرح بروند و هم تعهدات تحصیل رایگان(بصورت کار و خدمت در کشور) را انجام دهند.در غیر این صورت هیچ مدرک تخصیلی بهشون نمی دهند! یا وثیقه و پول بدهند!

در هرصورت کسی خواست مدارکش از دانشگاههای علوم پزشکی آزاد کنه بهتره وثیقه بذاره( مگر پولدار باشه)

البته مستقیم هم با وزارت تماس بگیرید بیشتر دانشگاهها اصلا در جریان روند کار نیستند!تا کارتون سریع پیش بره
طبقه ششم وزارت بهداشت در شهرک غرب خانم درویش: شماره تماسشون(اگه عوض نشده باشه) برای کسب اطلاعات بیشتر: 02182452367 یا 81452367
هر دو شماره را امتحان کنید

شاد باشید

کریم گرامی گویا شما مساله سپردن وثیقه برای طرح رو با مساله هزینه آزاد کردن دانشنامه اشتباه گرفتید.
جهت اطلاعتون عرض کنم که بسیاری از رشته های وزارت بهداشت مشمول طرح نیستند (من جمله رشته من) و هیچ هزینه ای بجز هزینه آزادسازی مدارک بر اساس اون جدول نباید پرداخت کنند. دانشجویان شبانه هم کلا بدون پرداخت یک ریال می تونند مدرکشون رو آزاد کنند. مثلا دوست خودم که دانشجوی شبانه بود، اخیرا مدرکش رو آزاد کرد و الان در کاناداست.
در مورد رشته هایی که طرح دارند و متقاضی خرید مدرک هستن باید ۱- هزینه آزادسازی مدارک بر اساس جدولی که اتچ کردم و ۲- هزینه خرید طرح رو بپردازند. بر این اساس وزارت بهداشت تسهیلاتی مانند پرداخت اقساطی رو براشون در نظر گرفته. دقت کنید که من در لیستی که اتچ کردم چیزی درباره هزینه خرید طرح نگفتم و تنها درباره خرید دانشنامه صحبت کردم.

اما اگر کسی فعلا به دلایلی نخواد مدرکش رو بخره یا قصد برگشت به ایران داشته باشه، می تونه بر اساس لینک شما وثیقه بذاره و مدرکش رو فعلا برای اقدام به خروج از کشور آزاد کنه اما پس از ورود به کشور تعهداتش همچنان به قوت خود باقیست! لینکی که شما گذاشتید به این بحث می پردازه. پس لطفا توجه داشته باشید که قائده کلی برای بیان این مساله درست نیست! این دقیقا مثل وثیقه گذاشتن برای سربازی برای آقایون می مونه. بر اساس لینک شما کسی که وثیقه می ذاره باید در رشته ی محدودی و به مدت محدودی تحصیل کنه و پس از برگشت طرحش رو به پایان برسونه.

در پایان، اگر در همون سایت وزارت بهداشت که مرجع خودتون هست دقت کنید، در یک لینک پایین تر از جایی که شما جستجو کردید به این لینک برخورد می کنید:
http://edd.behdasht.gov.ir/uploads/178_343_Dastoor_Mojavez.htm
در همین لینک مشاهده می کنید که پس از بیان هزینه های آزادسازی مدرک (که دقیقا مشابه همون جداولی هست که من اتچ کردم!) نوشته شده:
تبصره 2 : دانش آموختگانی
که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند در صورت عدم انجام طرح نیروی انسانی ویا عدم اتمام تعهدات خدمت آموزش رایگان (یعنی عدم انجام تعهد خدمت رایگان خدمت یا عدم پرداخت هزینه خرید مدرک بر اساس جداول ذکر شده) جهت سپردن وثیقه قانونی لازم بایستی به مرکز امور دانشجویی وزارت متبوع مراجعه
نمایند.

این سپردن وثیقه کاملا اختیاری هست! شما می تونید وثیقه بذارید (که در قبالش تعهداتی رو پذیرا می شید)، می تونید نقدی بخرید یا می تونید قسطی بخرید. درسته؟
تمام چیزی که من در لینک اولی که گذاشتم، هزینه خرید نقدی مدارک بود! مثل همون جداولی که برای وزارت علوم هست. من از هزینه خرید طرح حرف نزدم چون اطلاعاتی ندارم. من تنها درباره هزینه خرید دانشنامه صحبت کردم چرا که این تاپیک درباره هزینه خرید دانشنامه است!
موفق باشید Smile

RE: هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - Pejman - 08-05-2012

دوستان من فکر می کنم این بحث یه کمی قاطی شده و با اینکه برای من خیلی شفاف هست نمی دونم چرا انقدر کش پیدا کرده.

فایلی که زری جان گذاشتند مربوط به هزینه آزاد کردن مدارک رشته های زیر نظر وزارت بهداشت هست و کریم جان گفتند این ارقام اشتباهه. در صورتی که باید می گفتند علاوه بر این باید مبلغی به عنوان وثیقه گذاشته بشه (اون هم فقط رشته هایی که طرح دارند). اگر این اعداد اشتباه هستند پس باید ارقام صحیح ذکر شوند. بدون مدرک که نمی توان گفت این ارقام غلط هستند. البته با توجه به مراجعی که زری جان گذاشتند به نظر نمیاد این ارقام غلط باشند. اینکه وثیقه مورد نیاز هست ارتباطی با غلط یا درست بودن اون ارقام نداره.

مورد بعدی هم اینه که عنوان این تاپیک و پست زری جان در مورد هزینه های آزاد کردن مدرک هست. همونطور که می دونیم گذاشتن وثیقه به معنای پرداخت اون مقدار پول نیست (مثال بارزش وثیقه برای مشمولان برای خروج از کشور) و در نتیجه نمی شه گفت باید مقدار وثیقه رو هم به هزینه آزادسازی مدرک اضافه کرد. پس از این لحاظ هم حرف کریم عزیز درست نیست.

منتها بهتر بود زری جان اشاره می کردند که علاوه بر هزینه های مورد نیاز برای پرداخت، هزینه هایی بابت وثیقه برای رشته های دارای طرح باید گذاشته شود، که البته همونطور که گفتم به معنای پرداختن نیست.

در ضمن همونطور که زری جان گفتند تمام رشته های کسانی که علوم پزشکی درس خوندند لزوماً طرح ندارند و عمومیت دادن این قضیه اشتباه هست.

پژمان جان همه رشته های وزرات بهداشت طرح دارند طرح یا اختیاریه یا اجباری! منم گفتم مثلا رشته خدمات بهاشت درمانی طرحش اختیاریهضمنا بدون سند که حرف نزدم بابا خودم مدارکم آزاد کردم لینک هم دادم از همه مهمتر یه عمر در دانشگاههای علوم پزشکی پوست انداختیم لوووووووووول
!

اینکه همه شبانه ها بدون ذره ای تعهد و پول مدرکشو.ن آزاد میشه مطلقا اشتباه است! همون لینکی که زری گذاشته ببیند
در بعضی موارد از پذیرفته شدگان دوره های شبانه اسناد محضری اخذ شده که تعهدات آنان مطابق متن سند محضریشان می باشد.
ج ) پذیرفته شدگان
دوره های شبانه با سهمیه ثبت نامی منطقه 2 و 3 متعهد خدمت به میزان یک برابر مدت تحصیل در هر نقطه از کشور می باشند( مانند سهیمه های آزاد دوره روزانه
)
برخی از رشته های شبانه هم تعهد دارند ومدرکشون خوان باید پول بدهند!
اصلا یه سوال می پرسم از همه دوستان بویژه زری و. پژمان:
کسی که ارشد داره و طرحشم رفته بر اساس جدول زری چقدر باید پول یا وثیقه به وزارت بهداشت بدهد تا مدرکش را آزاد کند؟فرض کنید رشته اش هم روزانه بوده.

کریم گرامی من پاسختون رو می دم و بحث رو از سمت خودم می بندم و ادامه نخواهم داد چون خارج از حوصله فروم و دوستان هست
در مورد رشته هایی که طرح اختیاری دارند، هزینه ای بابت طرح گرفته نخواهد شد. معمولا وقتی گفته میشه رشته ای شامل طرح هست، منظور طرح اجباری هست! بنابراین، دانشجویان روزانه ی چنین رشته هایی باید تنها هزینه آزادسازی دانشنامه رو بپردازند. دانشجویان شبانه چنین رشته هایی هم نباید هزینه ای رو بپردازند مگر اینکه طبق صحبت شما، از سهمیه مناطق استفاده کرده باشند که در اونصورت باید هزینه ای معادل یک برابر دوره تحصیلشون رو بپردازند.
اون قسمتی هم که شما بولد کردید، گفته در بعضی موارد، که معلوم نیست اون بعضی موارد چی هست!
دوست من که گفتم شبانه بود و هم رشته ی من بود، چون سهمیه قبولی کنکورش منطقه ۱ بود، بنابراین هیچ تعهد خدمتی هم نداشت و بدون پرداخت هیچ مبلغی، دانشنامه اش رو آزاد کرد.

در پایان در مورد سوال شما:
خودم رو مثال می زنم. من ارشد هستم. کارشناسیم رو توی وزارت بهداشت گذروندم (رشته ی صنایع غذایی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) و طرح اجباری هم ندارم. البته ارشدم رو در وزارت علوم بودم. بنابراین می بینید که من هم چند سالی رو در وزارت بهداشت گذروندم و می دونم که چی دارم میگم! امروز با آقای خاکپور، مسئول آزادسازی مدارک دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تماس گرفتم و ایشون قویا تاکید کردند که من باید تنها هزینه ی آزادسازی مدارک بر اساس همون جدولی که اتچ کردم رو بپردازم و لاغیر! این رو خودم از قبل می دونستم و تنها برای اطمینان با ایشون تماس گرفته بودم. برای رشته ی من، بر اساس جداول موجود در سایت وزارت بهداشت و همینطور جدولی که اتچ کردم، هزینه هر ترم تحصیلی ۱۲۵ هزار تومان خواهد بود.

با اجازه تون من دیگه در بحث شرکت نخواهم کرد و مساله از دید من کاملا روشن هست Smile
موفق باشید