آکادمیا کافه
آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی (غیر از بحث هزینه ها) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی (غیر از بحث هزینه ها) (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4

آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی (غیر از بحث هزینه ها) - ahmadpashaei - 17-06-2012

با سلام
من می خوام روش آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی رو برای رشته هایی طرح اجباری ندارن (اختیاریه) مثل مهندسی بهداشت محیط و ... بدونم.دوست من علوم پزشکی کرمان تیر89 فوق دیپلم گرفت و الان تو شهید بهشتی داره لیسانس میگیره بهمن ماه.حتما هم می خواد برای پاییز 1392 اپلای کنه که دیگه فارغ التحصیل شده.بهترین روش و کاری که میتونه بگنه چیه تا مشکلی از این جهت براش پیش نیاد.

RE: آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی(غیر از بحث هزینه ها) - Zari - 23-06-2012

سلام

من امروز برای آزاد کردن مدرک کارشناسی ام و گرفتن ریز نمرات به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کردم که به طور خلاصه مراحل زیر رو شامل میشه (رشته من فاقد طرح اجباری بود):
  • مراجعه به امور فارغ التحصیلان دانشگاه مربوطه
  • محاسبه هزینه ای که برای آزادسازی مدرک باید پرداخت کنید
در اینجا از شما گواهی کار خواسته میشه. گواهی کار در مدت زمان تحصیل شما در دوران ارشد محاسبه نخواهد شد. اگر سهمیه قبولی شما منطقه 2 یا سه باشه به مدت 2-3 برابر مدت تحصیلتون نیاز به گواهی کار برای آزادسازی مدرک خواهید داشت. در اینصورت می تونید درخواست بدید که پرونده شما بررسی بشه که اگر نمره قبولی کنکور شما نسبت به آخرین فرد پذیرفته شده منطقه 1 در همون ورودی شما بالاتر باشه، سهمیه قبولی شما هم همانند منطقه 1 (یعنی برابر با مدت زمان تحصیل) در نظر گرفته خواهد شد.

به ازای هر سال گواهی کار، یک سال از تعهد خدمت شما کم خواهد شد. برای ارائه گواهی کار لازمه که شما یک نامه در سربرگ شرکت مربوطه با مهر و امضا که در اون نوع کار شما و مدت زمان اشتغال شما ذکر شده باشه ارائه کنید. همچنین باید نامه تامین اجتماعی داشته باشید که نشون دهنده مدت زمان بیمه شما باشه. چنانچه در محیط کار بیمه نشده اید یا به دلایلی نمی خواید از نامه تامین اجتماعی استفاده کنید، باید یک کپی از روزنامه رسمی شرکت مربوطه رو به جای نامه تامین اجتماعی ارائه بدید (در هر دو صورت گواهی کار شما معتبر خواهد بود).

پس از محاسبه مساله فوق، بقیه مدت زمان تعهد شما بر اساس جدولی که در این پست قرار داره محاسبه خواهد شد و شماره حسابی به شما اعلام میشه که پول رو بهش واریز کنید

برای مثال: من (با رشته صنایع غذایی) سهمیه قبولی منطقه 2 داشتم و تحصیلم در مدت زمان 3.5 سال یا 7 ترم به پایان رسید. بنابراین 7 سال تعهد خدمت داشتم. با بررسی پرونده من، مشخص شد که نمره من از آخرین فرد قبول شده منطقه 1 بالاتر بوده. بنابراین مدت زمان تعهد خدمت من به 3.5 سال کاهش یافت. از این مدت من گواهی یک سال سابقه کاری رو ارائه دادم (مابقی سابقه کاری رو برای آزادسازی مدرک ارشد لازم داشتم). پس کل زمان تعهد من برابر با 2.5 سال محاسبه شد که با احتساب هر ترم 125 هزار تومان، من باید 625 هزار تومان به حسابشون واریز کنم.
  • مدارکی که باید بهشون تحویل داده بشه شامل موارد زیر هست:
- تاییدیه پیش دانشگاهی (که برای تهیه اش باید به پست مراجعه کنید)
- اصل و تصویر انجام یا معافیت از طرح نیروی انسانی جهت رشته های مشمول طرح اجباری
- اصل و تصویر تسویه حساب صندوق رفاه
- اصل و تصویر دو طرف کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان
- اصل و تصویر پروانه دائم (برای رشته های پروانه دار)
- اصل گواهی انجام کار در داخحل کشور
- گواهینامه موقت (در صورت دریافت)
- دو قطعه عکس
- فیش بانکی به مبلغ 10000 ریال به شماره حسابی که به شما اعلام خواهند کرد (صاحب حساب: خزانه داری کل کشور)
- در مقاطع ناپیوسته علاوه بر مدارک فوق اصل و تصویر دانشنامه مقطع یا مقاطع قبلی، اصل و تصویر مجور صدور مدرک مقطع یا مقاطع قبلی

RE: آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی(غیر از بحث هزینه ها) - ahmadpashaei - 23-06-2012

پس برای کاردانی به سهمیه قبولی توجه میشه ولی البته برای کارشناسی ناپیوسته دیگه سهمیه بندی منطقه ای مثل کنکور کارشناسی نداریم که.اگر مدارک کاردانی و کارشناسی علوم پزشکی رو بخوان با عدم کاریابی آزاد کنن چی؟من بیشتر این رو میخوام بدونم.اگر اطلاعاتی بدین خیلی ممنون میشم.

RE: آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی(غیر از بحث هزینه ها) - Zari - 23-06-2012

(23-06-2012, 02:59 PM)ahmadpashaei نوشته: پس برای کاردانی به سهمیه قبولی توجه میشه ولی البته برای کارشناسی ناپیوسته دیگه سهمیه بندی منطقه ای مثل کنکور کارشناسی نداریم که.اگر مدارک کاردانی و کارشناسی علوم پزشکی رو بخوان با عدم کاریابی آزاد کنن چی؟من بیشتر این رو میخوام بدونم.اگر اطلاعاتی بدین خیلی ممنون میشم.
تا جایی که من اطلاع دارم برای رشته های وزارت بهداشت، آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی غیرممکن هست و این قانون مربوط به رشته های وزارت علوم بود. البته اطلاعات من مربوط به 2-3 سال قبل هست و شاید تازگیها تغییر کرده باشه.

RE: آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی(غیر از بحث هزینه ها) - ahmadpashaei - 23-06-2012

(23-06-2012, 03:04 PM)Zari نوشته: تا جایی که من اطلاع دارم برای رشته های وزارت بهداشت، آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی غیرممکن هست و این قانون مربوط به رشته های وزارت علوم بود. البته اطلاعات من مربوط به 2-3 سال قبل هست و شاید تازگیها تغییر کرده باشه.
eeeeeeeee!!!!!!!!!!!
یعنی برای رشته هایی مثل بهداشت محیط که طرح اجباری ندارن هم نمیشه با عدم کاریابی مدرک آزاد کرد؟ دقیقا این اطلاعات رو از باید از امور فارغ التحصیلان کسب کرد؟ همون ولنجک؟ از کی بگم بپرسه دوستم؟

RE: آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی(غیر از بحث هزینه ها) - GordAfarid - 25-08-2012

سلام زری جان؛ممنون از اطلاعات خوبتون-یه سوال داشتم این مدارکی که نوشتید بایدبهشون تحویل داده بشه در چه زمانی از روندی که نوشتید هست؟ومنظورتون به چه کسی هستش؟

RE: آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی(غیر از بحث هزینه ها) - Zari - 25-08-2012

سلام. اول باید به دانشگاهتون مراجعه کنید تا میزان بدهی شما مشخص بشه و به شما شماره حساب اعلام کنند و بهتون بگن که آیا شما نیاز به گرفتن تاییدیه تحصیلی دارید یا خیر. بعد از اون مدارک رو باید همزمان تحویل بدید. البته باید با توجه به وقتتون کمی زودتر دست به کار بشید چون برای مثال گرفتن تاییدیه تحصیلی ممکنه تا 1 ماه طول بکشه (چون باید از طریق پست اقدام کنید). هز زمان که کل مدارک شما و همچنین فیش های پرداختی آماده باشه می تونید مراحل پایانی رو طی کنید و مدارک رو تحویل بگیرید.
این کارها رو باید در بخش صدور دانشنامه دانشگاهتون (که زیر مجموعه امور فارغ التحصیلان هست) انجام بدید.

RE: آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی(غیر از بحث هزینه ها) - ahmadpashaei - 20-02-2013

(23-06-2012, 02:40 PM)Zari نوشته: سلام

من امروز برای آزاد کردن مدرک کارشناسی ام و گرفتن ریز نمرات به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کردم که به طور خلاصه مراحل زیر رو شامل میشه (رشته من فاقد طرح اجباری بود):
  • مراجعه به امور فارغ التحصیلان دانشگاه مربوطه
  • محاسبه هزینه ای که برای آزادسازی مدرک باید پرداخت کنید
در اینجا از شما گواهی کار خواسته میشه. گواهی کار در مدت زمان تحصیل شما در دوران ارشد محاسبه نخواهد شد. اگر سهمیه قبولی شما منطقه 2 یا سه باشه به مدت 2-3 برابر مدت تحصیلتون نیاز به گواهی کار برای آزادسازی مدرک خواهید داشت. 1- در اینصورت می تونید درخواست بدید که پرونده شما بررسی بشه که اگر نمره قبولی کنکور شما نسبت به آخرین فرد پذیرفته شده منطقه 1 در همون ورودی شما بالاتر باشه، سهمیه قبولی شما هم همانند منطقه 1 (یعنی برابر با مدت زمان تحصیل) در نظر گرفته خواهد شد.

به ازای هر سال گواهی کار، یک سال از تعهد خدمت شما کم خواهد شد. برای ارائه گواهی کار لازمه که شما یک نامه در سربرگ شرکت مربوطه با مهر و امضا که در اون نوع کار شما و مدت زمان اشتغال شما ذکر شده باشه ارائه کنید. همچنین باید نامه تامین اجتماعی داشته باشید که نشون دهنده مدت زمان بیمه شما باشه. 2- چنانچه در محیط کار بیمه نشده اید یا به دلایلی نمی خواید از نامه تامین اجتماعی استفاده کنید، باید یک کپی از روزنامه رسمی شرکت مربوطه رو به جای نامه تامین اجتماعی ارائه بدید (در هر دو صورت گواهی کار شما معتبر خواهد بود).

پس از محاسبه مساله فوق، بقیه مدت زمان تعهد شما بر اساس جدولی که در این پست قرار داره محاسبه خواهد شد و شماره حسابی به شما اعلام میشه که پول رو بهش واریز کنید

برای مثال: من (با رشته صنایع غذایی) سهمیه قبولی منطقه 2 داشتم و تحصیلم در مدت زمان 3.5 سال یا 7 ترم به پایان رسید. بنابراین 7 سال تعهد خدمت داشتم. با بررسی پرونده من، مشخص شد که نمره من از آخرین فرد قبول شده منطقه 1 بالاتر بوده. بنابراین مدت زمان تعهد خدمت من به 3.5 سال کاهش یافت. از این مدت من گواهی یک سال سابقه کاری رو ارائه دادم (مابقی سابقه کاری رو برای آزادسازی مدرک ارشد لازم داشتم). پس کل زمان تعهد من برابر با 2.5 سال محاسبه شد که با احتساب هر ترم 125 هزار تومان، من باید 625 هزار تومان به حسابشون واریز کنم.
  • مدارکی که باید بهشون تحویل داده بشه شامل موارد زیر هست:
- تاییدیه پیش دانشگاهی (که برای تهیه اش باید به پست مراجعه کنید)
- اصل و تصویر انجام یا معافیت از طرح نیروی انسانی جهت رشته های مشمول طرح اجباری
- اصل و تصویر تسویه حساب صندوق رفاه
- اصل و تصویر دو طرف کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان
- اصل و تصویر پروانه دائم (برای رشته های پروانه دار)
- اصل گواهی انجام کار در داخل کشور
- گواهینامه موقت (در صورت دریافت)
- دو قطعه عکس
- فیش بانکی به مبلغ 10000 ریال به شماره حسابی که به شما اعلام خواهند کرد (صاحب حساب: خزانه داری کل کشور)
- در مقاطع ناپیوسته علاوه بر مدارک فوق اصل و تصویر دانشنامه مقطع یا مقاطع قبلی، 3- اصل و تصویر مجور صدور مدرک مقطع یا مقاطع قبلی
سلام زری خانم.میشه به سوالاتم جواب بدین که با رنگ قرمز و بولد شده مشخص کردم؟
1- کجا باید بررسی نمره کل بین ورودی های اون سال انجام بشه؟دانشگاه داره یا سازمان سنجش یا وزارت بهداشت؟اصلا کارشناسی ناپیوسته وزارت بهداشت منطقه بندی داره؟
2-اگر اینجوری باشه پس میشه یک نامه صوری از شرکت آشنا گرفت+روزنامه رسمی شرکت و مثلا نوشت 1سال یا بیشتر کار کرده؟اگر گیر دادن چجوری بیمه نبودی کار می کردی و ... چی؟سوالای کارآگاهی نمیپرسن؟این فرایندم تو همون دانشگاه محل تحصیله؟
3-برای کاردانی به کارشناسی ها همون 4 ترم محاشبه میشه؟اصل و تصویر مجوز صدور مدرک مقطع قبلی(کاردانی) یعنی چی؟اسمشم نشنیدم،از کجا باید بگیره؟دانشگاه کاردانی؟
4-چقدر باید از گزفتن مدرک موقت بگذره تا بشه رفت برای آزاد کردن اقدام کرد؟تاییدیه تحصیلی چیه؟متوجه نمیشم.

RE: آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی(غیر از بحث هزینه ها) - Zari - 22-02-2013

(20-02-2013, 03:46 AM)ahmadpashaei نوشته: سلام زری خانم.میشه به سوالاتم جواب بدین که با رنگ قرمز و بولد شده مشخص کردم؟
1- کجا باید بررسی نمره کل بین ورودی های اون سال انجام بشه؟دانشگاه داره یا سازمان سنجش یا وزارت بهداشت؟اصلا کارشناسی ناپیوسته وزارت بهداشت منطقه بندی داره؟
2-اگر اینجوری باشه پس میشه یک نامه صوری از شرکت آشنا گرفت+روزنامه رسمی شرکت و مثلا نوشت 1سال یا بیشتر کار کرده؟اگر گیر دادن چجوری بیمه نبودی کار می کردی و ... چی؟سوالای کارآگاهی نمیپرسن؟این فرایندم تو همون دانشگاه محل تحصیله؟
3-برای کاردانی به کارشناسی ها همون 4 ترم محاشبه میشه؟اصل و تصویر مجوز صدور مدرک مقطع قبلی(کاردانی) یعنی چی؟اسمشم نشنیدم،از کجا باید بگیره؟دانشگاه کاردانی؟
4-چقدر باید از گزفتن مدرک موقت بگذره تا بشه رفت برای آزاد کردن اقدام کرد؟تاییدیه تحصیلی چیه؟متوجه نمیشم.
سلام.
1- توی خود دانشگاه یک فرم هست که اول اون رو بررسی می کنند. اگر همونجا اسمتون ذکر شده باشه دیگه نیازی نیست به سازمان سنجش مراجعه بشه. اگر ذکر نشده باشه و شما همچنان درخواست بررسی داشته باشین، شما رو به سازمان سنجش ارجاع میدن.
2- بله میشه. خیلیها هم اینکار رو کردند که باعث شده که بسیاری از دانشگاه ها دیگه این روش رو قبول نداشته باشند و نامه تامین اجتماعی بخوان. اما کلا سوال کارآگاهی نمی پرسن. یا قبول دارند یا ندارند. در مورد سابقه کار هم قطعا خیلیها هستند که بدون بیمه شدن کار کردند. بسیاری از شرکت های خصوصی، کارمندان خودشون رو بیمه نمی کنند.
3- یعنی اینکه اگر در مقطع قبلی دانشنامه دریافت کردین (معمولا از دانشگاه های غیر دولتی) یا مدرک موقت، باید در اینجا اون رو ارائه بدین. منظور همون گواهی موقت یا دانشنامه پایان تحصیل مقطع قبلی هست که هنگام فارغ التحصیلی دریافت کردین. در مورد تعداد ترمها هم دقیقا همون تعداد ترمهایی که گذروندین رو لحاظ می کنند. هر تعداد که باشه.
4- دقیقا نمی دونم اما مثلا دانشگاه مقطع کارشناسی من (شهید بهشتی) ظرف حدود یک سال اصل مدرک رو آماده کرده بود و توی آرشیو نگه داشته بود. البته فکر می کنم (مطمئن نیستم) که هر زمان فرد متقاضی درخواست بده و هزینه ها رو پرداخت کنه، براش صادر می کنند. تاییدیه تحصیلی هم فرمی هست که دانشگاه شما رو راهنمایی می کنه که چطوری تهیه اش کنین. برای صدور دانشنامه هر دوره، تاییدیه تحصیلی مقطع تحصیلی قبلی رو می خوان که در مورد نحوه دریافتش (که معمولا از طریق پست هست) همونجا شما رو راهنمایی می کنند.
موفق باشید

RE: آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی(غیر از بحث هزینه ها) - ahmadpashaei - 23-02-2013

zari خانم ممنون از جوابای خوبتون.
1-برای دانشگاه ش بهشتی دوستم باید کجا بره؟ولنجک؟کدوم قسمتها و پیش کی؟ترجیحا اگر تلفنی دارید بذارید چون اون بنده خدا جنوب ایران (لار) هست.
2-کسی بدون وکالتنامه میتونه بره براش مدرکش رو بگیره؟