آکادمیا کافه
نحوه اقدام برای دوره فرصت مطالعاتی Sabbatical - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: نحوه اقدام برای دوره فرصت مطالعاتی Sabbatical (/Thread-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-Sabbatical)

صفحات 1 2 3 4

نحوه اقدام برای دوره فرصت مطالعاتی Sabbatical - mhz_ir - 14-06-2012

سوالی داشتم.نخواستم براش پست جدید بزنم.
از دوستان کسی در مقطع ارشد برای فرصت مطالعاتی اقدام کرده؟
دانشگاه ما(آزاد) که اصلا فکر می کنه برای ارشد فرصت مطالعاتی نداریم.
چون من از معافیت تحصیلی استفاده می کنم باید تاییده از دانشگاه بگیرم.

RE: فرصت مطالعاتی در کارشناسی ارشد - amirhossein.gh - 15-06-2012

(14-06-2012, 10:54 PM)mhz_ir نوشته: سوالی داشتم.نخواستم براش پست جدید بزنم.
از دوستان کسی در مقطع ارشد برای فرصت مطالعاتی اقدام کرده؟
دانشگاه ما(آزاد) که اصلا فکر می کنه برای ارشد فرصت مطالعاتی نداریم.
چون من از معافیت تحصیلی استفاده می کنم باید تاییده از دانشگاه بگیرم.
عزیزم !!! پست بالایی رو نیگا کن !! اصن واسه ارشد فرصت مطالعاتی تعریف نشده
این حرف برای دانشجویان دکترا یا فوق دکترا به مدت 6 ماه تا یکسال است Smile
بچه ها ارشد باید حالا حالا ها درس پاس کنن Smile

RE: دوره فرصت مطالعاتی Sabbatical و تاثیر آن - amin_mb - 16-06-2012

سلام دوست خوبم، و امیرحسین گل.

اینجوری هم نیست که اصلا تعریف شده نباشه، بهتر بگیم، مرسوم نیست.

دانشگاه آزاد که اصلا تعریف شده نیست براش ولی کسی را می شناسم که اگه شما هم در گوگل سرچ کنید می تونید بررسی کنید. تونسته بود در دانشگاه آزاد قزوین در رشته مکاترونیک لینک های لازم را انجام بده، و پروژش یک Joint Project بین دانشگاه آزاد قزوین و دانشگاه چالمرز سوئد تعریف شده بود. برای پیاده سازی سیستمش، از تجهیزات آزمایشگاه مکاترونیک دانشگاه چالمرز استفاده کرده بود.

بنده خودم ترم سوم ارشد که بودم، از دانشگاه دلفت هلند، تونستم یک فرصت مطالعاتی سه ماه بگیرم که زیر نظر یک دانشجوی دکتری اونجا، پایان نامه ام را تمام کنم.
گرفتن این پذیرش، مثل پذیرش فوق بود، یعنی ازم خواستند که ریزنمرات لیسانس و فوق لیسانس و مقالات و مدارک دیگه را براشون بفرستم و اونها بررسی کردند و گفتند که به شرط اینکه دانشگاهت نامه رسمی بده می تونی سه ماه اینجا باشی. گفتند ویزات را خودمون مشکلش را حل می کنیم، مثل یک دانشجوی فوق اینجا باهات برخورد میشه و می تونی از کل امکانات استفاده کنی، فقط تاکید می کردند که پولی بهت داده نخواهد شد.

ولی خوب دانشگاه آزاد مشهد اصلا نامه نظام وظیفه را نداد، چه برسه به اینکه نامه به دلفت هلند بده.

ولی واقعا اگه هدفت این هست، ناامید نشید برید دنبالش، ولی زیاد دلتون را خوش نکنید.

ارادت

RE: فرصت مطالعاتی در کارشناسی ارشد - mhz_ir - 16-06-2012

(15-06-2012, 05:47 PM)amirhossein.gh نوشته: عزیزم !!! پست بالایی رو نیگا کن !! اصن واسه ارشد فرصت مطالعاتی تعریف نشده
این حرف برای دانشجویان دکترا یا فوق دکترا به مدت 6 ماه تا یکسال است Smile
بچه ها ارشد باید حالا حالا ها درس پاس کنن Smile

دوست عزیز نمیدونم دکترا دارید یا نه که اینطوری میگید؟؟؟ Dodgy
ولی من حرفی رو که زدم رو هوا نزدم به شما هم پیشنهاد میکنم اگر چیزی رو مطمئن نیستی
نظرتونو با اطمینان ندید و بزارید مدیر پست مربوطه اطلاعاتشون کاملتره Exclamation

جهت اطلاع شما به این صفحه مربوط به نظام وظیفه (ایتم9) و این صفحه قسمت سفرهای مطالعاتی مربوط به دانشگاه آزاد مراجعه کنید.

RE: دوره فرصت مطالعاتی Sabbatical و تاثیر آن - mhz_ir - 16-06-2012

امین جان تشکر از راهنماییتون.
پس از آخر نتونستید برای فرصت مطالعاتی برید؟
چطوری فهمیدید اون دانشگاه فرصت مطالعاتی برای ارشد داره؟
(اگه سرچ زدی به چه صورت)
(16-06-2012, 09:05 AM)amin_mb نوشته: سلام دوست خوبم، و امیرحسین گل.

اینجوری هم نیست که اصلا تعریف شده نباشه، بهتر بگیم، مرسوم نیست.

دانشگاه آزاد که اصلا تعریف شده نیست براش ولی کسی را می شناسم که اگه شما هم در گوگل سرچ کنید می تونید بررسی کنید. تونسته بود در دانشگاه آزاد قزوین در رشته مکاترونیک لینک های لازم را انجام بده، و پروژش یک Joint Project بین دانشگاه آزاد قزوین و دانشگاه چالمرز سوئد تعریف شده بود. برای پیاده سازی سیستمش، از تجهیزات آزمایشگاه مکاترونیک دانشگاه چالمرز استفاده کرده بود.

بنده خودم ترم سوم ارشد که بودم، از دانشگاه دلفت هلند، تونستم یک فرصت مطالعاتی سه ماه بگیرم که زیر نظر یک دانشجوی دکتری اونجا، پایان نامه ام را تمام کنم.
گرفتن این پذیرش، مثل پذیرش فوق بود، یعنی ازم خواستند که ریزنمرات لیسانس و فوق لیسانس و مقالات و مدارک دیگه را براشون بفرستم و اونها بررسی کردند و گفتند که به شرط اینکه دانشگاهت نامه رسمی بده می تونی سه ماه اینجا باشی. گفتند ویزات را خودمون مشکلش را حل می کنیم، مثل یک دانشجوی فوق اینجا باهات برخورد میشه و می تونی از کل امکانات استفاده کنی، فقط تاکید می کردند که پولی بهت داده نخواهد شد.

ولی خوب دانشگاه آزاد مشهد اصلا نامه نظام وظیفه را نداد، چه برسه به اینکه نامه به دلفت هلند بده.

ولی واقعا اگه هدفت این هست، ناامید نشید برید دنبالش، ولی زیاد دلتون را خوش نکنید.

ارادت

RE: نحوه اقدام برای دوره فرصت مطالعاتی Sabbatical - amin_mb - 17-06-2012

نه متاسفانه دانشگاه همکاری لازم را نکرد.
همونطور که قبلا هم گفته شده، برای فوق به صورت مشخص فرصت مطالعاتی ذکر نمیشه.

بنده از همون اول که وارد کارشناسی ارشد شدم، به خاطر علاقم به گروه کنترل دانشگاه دلفت در راستای پروژه اونها پیش می رفتم و پایان نامم، منطبق بود با یکی از عناوینی که در آنجا تعریف شده بود. همچنین فاکتور مهم دیگه اینه که بتونید استاد یا دپارتمان مقصد را قانع کنید که به چه دلیلی قصد گذراندن فرصت مطالعاتی را در آنجا دارید.

به استادی که زمینه کاریش بهم می خورد ایمیل زدم، و ابراز علاقه مندی کردم، ایشون هم ایمیل منو به Graduate Coordinator دانشکده Forward کردند و اون شخص ادامه کارها و تماس با من را به عهده گرفت. بعد از بررسی نمرات، مدارک و .... به من اجازه گذراندن دوره را زیر نظر یک دانشجوی دکتری از همون استاد را دادند.

ارادت

گرفتن پذیرش برای دوره فرصت مطالعاتی - yasmary14 - 08-02-2014

میشه نمونه ای از ایمیلی که میشه برای درخواست فرصت مطالعاتی برای اساتید فرستاد رو اینجا بذارید
یه سوال هم دارم و اینه که آیا موضوع پروژه ای که قراره برای اون استاد کار کنیم حتما باید در راستای پروژه خودمون باشه؟
طبیعتا اگه نباشه ممکنه استاد و دانشگاه خودمون و یا وزارت علوم موافقت نکنن! درسته؟!

RE: نحوه اقدام برای دوره فرصت مطالعاتی Sabbatical - rvgh - 20-03-2014

سلام
میشه لطفا تمپلیت ایمیلی رو که برای شروع اقدامات فرصت مطالعاتی و تماس با اساتید استفاده کردید برای راهنمایی امثال من که تازه میخوان شروع کنن و نمی دونن از کجا باید شوع کرد و اصن چه کارهایی لازمه بذارید!
ممنون :-)

RE: گرفتن پذیرش برای دوره فرصت مطالعاتی - yasmary14 - 10-05-2014

کسی اطلاع داره که اگه برای فرصت بتونم پذیرش بگیرم، به همسرم هم ویزا خواهند داد؟

RE: گرفتن پذیرش برای دوره فرصت مطالعاتی - M1KE - 10-05-2014

همسر و فرزندان نفر اصلی هم می تونند همزمان و به عنوان نفرات همراه درخواست ویزا کنند ولی ضمانتی وجود نداره که ویزای اونها هم تایید بشه. ولی اگر ویزای نفر اصلی تایید نشه به قطع نفرات همراه هم نمی تونند ویزا بگیرند.