آکادمیا کافه
سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت پزشکی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)
+---- موضوع: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C%E2%80%8C)

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - alish69 - 05-01-2014

(05-01-2014, 07:19 PM)'pheinom' نوشته: باسلام. سامانه پیامکی هم دار ه وشمارش 110206010.من به خاطر اتصاع لگنچه وهیدرونفروس معاف شدم ولی کارت که هنوز نیومده ..

خب پس اگه میگه وضعیت معاف دائم  صبح ها از 8 تا 12.5 زنگ بزن همون سامانه گویا کد 4 رو بگیر مشاور بهت میگه داستان چیه
من جای تو باشم پا میشم میرم نظام وظیفه
چون پلیس +10 یه مقدار استعلاماش با اونجا متفاوته
تا اونجایی هم که من میدونم یه باجه هم هست برای صدور کارت

موفق باشی

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - amin02 - 07-01-2014

با سلام.
من واریکوسل دو طرفه دارم ولی مرددم واسه معافیت اقدام کنم یا نه. فعلا از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.همه جا نوشتن واریکوسل درجه 3 شامل معافیت دائم میشه اما هیج تعریف دقیقی از درجه 3 به صورت عددی وجود نداره. ایا تشخیص این مساله نسبیه و  تصمیم گیری شورا با توجه به شرایط از شخصی به شخص دیگه فرق میکنه؟ یه سوال دیگه:میزان تحصیلات تو شرایط تاثیر میذاره؟
وضعیت من اینجوریه:وارکوسل سمت راست3،7_3  سمت چپ4،5_3،1
کسی با شرایط من تو انجمن هست؟ ممنون میشم کمکم کنید.

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - mehdi.kayhan - 07-01-2014

با سلام ، من به خاطر واریس شدید پا و واریکوسل برای معافیت اقدام کردم . رفتم بیمارستان امام سجاد معاینه شدم و برای واریکوسل درجه 2 و برای واریس پا هم هر دو دکتر نوشتند واریس شدید پای راست وکمتر پای چپ ، بعد الان اس ام اس دادم ، به من جواب دادن که نتیجه رای کمیسیون پزشکی شما معرفی به بیمارستان است . من الان بهترین کاری که باید بکنم چی هست ? اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - pheinom - 07-01-2014

(07-01-2014, 03:50 PM)'mehdi.kayhan' نوشته: با سلام ، من به خاطر واریس شدید پا و واریکوسل برای معافیت اقدام کردم . رفتم بیمارستان امام سجاد معاینه شدم و برای واریکوسل درجه 2 و برای واریس پا هم هر دو دکتر نوشتند واریس شدید پای راست وکمتر پای چپ ، بعد الان اس ام اس دادم ، به من جواب دادن که نتیجه رای کمیسیون پزشکی شما معرفی به بیمارستان است . من الان بهترین کاری که باید بکنم چی هست ? اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

باسلام.قبل از کمیسیون بهت گفتن معرفی به بیمارستان؟به کجا اس ام اس زدی؟

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - alish69 - 07-01-2014

(07-01-2014, 03:50 PM)mehdi.kayhan نوشته: با سلام ، من به خاطر واریس شدید پا و واریکوسل برای معافیت اقدام کردم . رفتم بیمارستان امام سجاد معاینه شدم و برای واریکوسل درجه 2 و برای واریس پا هم هر دو دکتر نوشتند واریس شدید پای راست وکمتر پای چپ ، بعد الان اس ام اس دادم ، به من جواب دادن که نتیجه رای کمیسیون پزشکی شما معرفی به بیمارستان است . من الان بهترین کاری که باید بکنم چی هست ? اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

تا بیمارستان جواب رو برای نظام وظیفه بفرسته بعد اونجا نوبت شورا تعیین کنن حدود ۲۰ روز تا ۱ماه طول میکشه .
منم بعد از بیمارستان چک کردم تا ۲۰ روز میگفت معرفی به بیمارستان !
نگران نباش

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - pheinom - 08-01-2014

(05-01-2014, 06:58 PM)'pheinom' نوشته: باسلام.من 30مهر 92 تو کمیسیون  پزشکی معاف دائم  شدم وفیش رو همون روز پرداخت کردم ولی 4ابان ازم تحویل گرفتن.بعداز 33 روز با پلیس+10تماس گرفتم میگه وضعیت شما منتظررویت مشمول است.حال باگذشت تقریبا 75 روز از معافیت و42 روز از وضعیت رویت  که پلیس +10گفته بود امروز که15 دی ماه هستش باز هم استعلام کردم  بازهم میگه منتظر رویت.حالا می خواستم بپرسم ایا اپرونده من دچار مشکل شده وباید استعلام کنم از ن.و یا باید بازهم منتظر بمونم.دیگه دارم دیوونه میشم.درضمن من واسه معافیت از نظام وظیفه شهر قدس اقدام کردم.

باسلام مجدد.تواین پست وضعیتم رو شرح دادم.برای پیگیری وضعیت کارتم رفتم نظام وظیفه سروان به من میگه متاسفانه پروندت برگشت خورده وباید دوباره بری بیمارستان معاینه بشی.گفتش که ممکنه اون کسی که تو نظام وظیفه کل  پرونده هارو دیده تایید نکرده وگفته باید دوباره معاینه شم.حالا گفتن برم بیمارستان امام سجاد .می خواستم بپرسم کسی اینجا رفته تا حالا؟دکتراش سخت گیرن یا نه ؟کسی دکترا رو میشناسه به خصوص دکترای کلیه؟به نظر شما چی میشه؟در ضمن حتی فیش رو هم پرداخت کردم.

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - mehdi.q - 09-01-2014

باسلام برای من 4 تا 5 روز پیش یک دعوت نامه برای بیماری که داشتم اومد که مراجعه کنم به فلان بیمارستان برای نظر پزشک بعدشم من روز بعد مراجعه کردم بابت مشکلم دکتر که مشکل منو دید همونجا گفت شما معافی اگرم خواستی عملت میکنم بعدشم داخل برگه مورد نظر یکسری اطلاعات درج کرد گفت شما برو دوهفته بعد کارتت میاد حالا حرف شخص مورد نظر به منزله این هستش که من معافم یا که نه ؟با تشکر از دوستان.

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - serie6 - 09-01-2014

دوستان بسیار به کمکتون احتیاج دارم
بنده واریکوسل درجه 2 دارم  ومعاف از رزمم.خودم مایل نیستم برم برای معافیت اقدام کنم چون شنیدم تو خدمت فرق زیادی بین کسایی  که معاف از رزم دارن وبقیه نیست از طرفی برای امریه استان قدس رفتم و اعلام کردن اگه معاف از رزم داشته باشی احتمال امریه هست و باید تاریخ اعزامت برج 4 باشه.مدرکم لیسانس با قد 190 و وزن 100 کیلو. شنبه میخوام اقدام کنم برای معاینه پزشکی و برم پلیس +10
معاف از رزم شدن ارزش داره یا نه؟
من اگه شنبه اقدام کنم برای معاف از رزم شدن با تاریخ امریه استان قدس همخانی داره یا نه؟
و اینکه تاریخ اعزامت باید برج 4 باشه یعنی اینکه اموزشی رو تو این تاریخ تموم کنی یا اینکه تو این تاریخ تازه بری اموزشی؟
ممنون میشم جواب بدین

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - mehdi.kayhan - 10-01-2014

آره درسته امروز نامم اومد شورای پزشکی برام تشکیل میشه ، حالا یه سوال ، به نظرتون من خودم برم سونو گرافی بگیرم ، بعد برم اونجا ?

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - Mojtaba-021 - 12-01-2014

(09-01-2014, 02:26 PM)mehdi.q نوشته: باسلام برای من 4 تا 5 روز پیش یک دعوت نامه برای بیماری که داشتم اومد که مراجعه کنم به فلان بیمارستان برای نظر پزشک بعدشم من روز بعد مراجعه کردم بابت مشکلم دکتر که مشکل منو دید همونجا گفت شما معافی اگرم خواستی عملت میکنم بعدشم داخل برگه مورد نظر یکسری اطلاعات درج کرد گفت شما برو دوهفته بعد کارتت میاد حالا حرف شخص مورد نظر به منزله این هستش که من معافم یا که نه ؟با تشکر از دوستان.
دوست عزیز
تصمیم نهایی تو شورا ی نظام وظیفه گرفته میشه
باید منتظر برگ دعوت به شورا باشی.
انشاالله معاف دایم میشی.