آکادمیا کافه
سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت پزشکی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)
+---- موضوع: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C%E2%80%8C)

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - automotive - 11-09-2017

(10-09-2017, 07:10 PM)مهمان نوشته: سلام من واسه معافیت پزشکی اقدام کردم بنده  قبلا فتخ داشتم عمل کردم ولی مجددا عود کرده که پزک اولیه تو فرمی که بود واسم بند مشخص کرده میخواستم بدونم یعنی معافی بنده حتمی شده؟ممنون میشم کسی اطلاع داره راهنمایی کنه.

سلام

بند 29:
هرگونه فتق خارجي نواحي اينگوئينال ، فمورال، و جدار شكم :
الف) عمل شده عود كرده : معاف دائم
ب) عمل نشده (جهت انجام عمل جراحي) : شش ماه معاف موقت براي يك بار
ج) عمل نشده ويا عمل شده بدون عارضه : معاف از خدمات رزمي

بند 30:
انواع فتقهاي ديافراگماتيك (عمل شده و عمل نشده) گريد 3به بالا:
الف )با اختلال عملکرد گوارشي يا تنفسي : معاف دائم
ب)بدون اختلال عملکرد گوارشي يا تنفسي : معاف از خدمات رزمي

بخش نهم: بيماري هاي دستگاه گوارش و جراحي عمومي

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - AliT1993 - 13-09-2017

(05-09-2017, 07:50 AM)automotive نوشته: دلیل تشکلی عدم تشخیص و یا عدم توان تصمیم گیری شورای پزشکی و یا اعتراض فرد مشمول بر رای شورا است، کاری که انجام می‌دهند تشخیص این موضوع است که شما بالاخره معاف می‌شوید یا خیر.

با سلام
امروز شورای عالی تشکیل شد و منو معاف از رزم کردن!
علت معاف از رزمی هم نبود بند توی دفترچه معافیت پزشکی اعلام شد Smile
دکترهای شورای عالی یکم اطلاعاتشون از دکترای کمیسیون بیشتره ولی بازم متخصص نیستن و از هیچی سر در نمیارن
بعد از ۳ ماه علافی و صرف کلی هزینه و وقت قراره برم سرباز چون هیچکدوم از پزشک ها متخصص نیستن و هیچی حالیشون نیست!
یه توصیه واسه کسایی که تازه اقدام کردن دارم :

اگه واسه مریضیتون بندی تو دفترچه وجود نداره به هیچ عنوان خودتونو اذیت نکنین ته تهش معاف از رزم میشین چون پزشک ها متخصص نیستن و از هیچی جز بندهای داخل دفترچه سر در نمیارن

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - مهمان - 13-09-2017

سلام دوستان من قبلا عمل فتخ انجام دادم که دو هفته پیش رفتم دکتر متخصص گفت فتخت عود کرده واسم سونوگرافی نوشت که انجام دادم و تایید شد که فتخم مجداد عود کرده و دکترم بهم گفت اقدام کن واسه معافی اقدام کردم دیروز رفتم بیمارستان امام سجاد(تهران) دکتر معاینه کرد و واسم سونو گرافی نوشت و ی نامه هم داد که گفت سابقه عملی که کردی رو بیار امروز رفتم سونوگرافی انجام دادم اولش که جواب بهم ندادن گفتن یک ماه دیگه میری نظام وطیفه انجا جواب بهت میدن ولی با کلی خواهش و اصرار تونستم سونوگرافیمو ببینم که نوشته بو هیچگونه فتخ اینگواینال دیده نشد واقعا من الان خیلی واسم عجیبه یعنی چی اخه الان تکلیفه من چی میشه ؟اگه اینجور باشه میشه اعتراض بزنم؟اصن باید چکار کنم؟ دوستان کسی اطلاع داره راهنمایی کنه لطفا

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - مهمان - 16-09-2017

با عرض سلام خدمت شما 
بنده به شورای پزشکی مراجعه کردم و گفتن معافی. نزدیک 30 روز به من استراحت در منزل دادند و گفتند دوباره باید بیای شورا تا در صورت عدم بهبودی معافیت تایید بشه. می خواستم بدونم اگه در جلسه دوم رای به معافیت بدن کار تمومه یا دوباره باید برای تایید نهایی به کمیسیون یا ارگان خاصی برم؟ اگر جواب آره هست این روند چند روز طول میکشه و اینکه تو این مدت باید برم پادگان یا دوباره بهم فرصت میدن؟ امکان داره که کمیسیون رد کنه معافیتو؟ ایا در صورت رد شدن باید خلا بکشم یا این استراحت ها جزو خدمتم حساب میشه؟

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - مهمان - 17-09-2017

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم کسی که علائم خودزنی روی بدنش داره هم معاف میکنن؟ خالکوبی و خودزنی دارم مخم نمیکشه برم خدمت میترسم این بالا دستیا حرفه اضافه بزنن منم بی کله بزنم یه کاری دستشون بدم.

سلام من انگشت اشاره دست راستم یک بند قط شده میخواستم ببینم معاف میشم یانه

(17-09-2017, 08:50 PM)مهمان نوشته: سلام من انگشت اشاره دست راستم یک بند قط شده میخواستم ببینم معاف میشم یانه

سلام نه معافیت نداره

(19-08-2017, 11:29 AM)automotive نوشته: سلام
تحت نظر انجام می‌شود.

سلام،
زمان زیادی گذشته و اگر شما معاف شدید یا خیر لطفا اعلام کنید، به این دلیل که من گفتم شما معاف نخواهید شد، ممنون می‌شم اطلاع رسانی کنید.
سلام من صبح شورای عالی دارم دعا کنید معاف بشم و حتما اطلاع رسانی میکنم

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - مهمان - 18-09-2017

سلام دوستان من قبلا عمل فتخ انجام دادم که دو هفته پیش رفتم دکتر متخصص گفت فتخت عود کرده واسم سونوگرافی نوشت که انجام دادم و تایید شد که فتخم مجداد عود کرده و دکترم بهم گفت اقدام کن واسه معافی اقدام کردم دیروز رفتم بیمارستان امام سجاد(تهران) دکتر معاینه کرد و واسم سونو گرافی نوشت و ی نامه هم داد که گفت سابقه عملی که کردی رو بیار امروز رفتم سونوگرافی انجام دادم اولش که جواب بهم ندادن گفتن یک ماه دیگه میری نظام وطیفه انجا جواب بهت میدن ولی با کلی خواهش و اصرار تونستم سونوگرافیمو ببینم که نوشته بو هیچگونه فتخ اینگواینال دیده نشد واقعا من الان خیلی واسم عجیبه یعنی چی اخه الان تکلیفه من چی میشه ؟اگه اینجور باشه میشه اعتراض بزنم؟اصن باید چکار کنم؟ دوستان کسی اطلاع داره راهنمایی کنه لطفا

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - automotive - 18-09-2017

(18-09-2017, 11:08 AM)مهمان نوشته: سلام دوستان من قبلا عمل فتخ انجام دادم که دو هفته پیش رفتم دکتر متخصص گفت فتخت عود کرده واسم سونوگرافی نوشت که انجام دادم و تایید شد که فتخم مجداد عود کرده و دکترم بهم گفت اقدام کن واسه معافی اقدام کردم دیروز رفتم بیمارستان امام سجاد(تهران) دکتر معاینه کرد و واسم سونو گرافی نوشت و ی نامه هم داد که گفت سابقه عملی که کردی رو بیار امروز رفتم سونوگرافی انجام دادم اولش که جواب بهم ندادن گفتن یک ماه دیگه میری نظام وطیفه انجا جواب بهت میدن ولی با کلی خواهش و اصرار تونستم سونوگرافیمو ببینم که نوشته بو هیچگونه فتخ اینگواینال دیده نشد واقعا من الان خیلی واسم عجیبه یعنی چی اخه الان تکلیفه من چی میشه ؟اگه اینجور باشه میشه اعتراض بزنم؟اصن باید چکار کنم؟ دوستان کسی اطلاع داره راهنمایی کنه لطفا

سلام
شما که عمل نکرده اید، فقط فتخ شما عود کرده است، آیا سابقه داشته که این مورد خود به خود خوب شود؟

این ارسال را نیز مطالعه کنید.