آکادمیا کافه
سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت پزشکی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)
+---- موضوع: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی‌ (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C%E2%80%8C)

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - automotive - 19-08-2017

(23-07-2017, 08:37 PM)مهمان نوشته: با عرض سلام خدمت دوستان
بنده یک سوال داشتم. من الان به تازگی فارغ التحصیل شده ام و یک سال زمان دارم که دفترچمو بفرستم اما الان میخوام برا معافیت پزشکی اقدام کنم. اگر به هر دلیلی معاف نشم مجبورم که به صورت عادی خدمت سربازی رو بگذرونم یا باز هم یک سال فرصت دارم؟

سلام
خیر دیگر فرصتی نخواهید داشت، در آخر فرصت یک ساله خود برای معافیت اقدام کنید.

(25-07-2017, 04:16 PM)INFERNAL.PRINCE نوشته: سلام و وقت بخیر
دوست بنده بیماری دیابت بی مزه دارند و مدارک بستریش هم گرفته و دائما دارو مصرف می کنه
الان میخواد برای اولین بار بره شورا، به نظر شما بهش زمان بستری میدن؟
خودش خیلی نا امید هست و فقط بد بینانه فکر میکنه که رد کنن بیماری ش رو. خواستم بدونم دوستانی ک تجربه دارن باید انتظار چه چیزی رو داشته باشه؟

سلام
معاف دائم هستند

بند 1:

بيماريهاي غدد هيپوفيز شامل:آكرو مگالي ، ژيگانتيسم ، سندروم كوشينگ، ديابت بي مزه ، آدنوم هيپوفيز، هيپوفونكسيون كلّي هيپوفيز : معاف دائم

لینک

(26-07-2017, 11:00 PM)مهمان نوشته: سلام خسته نباشی
من رفتم خدمت جذب سپاه شدم از وقتی ک فهمیدم معافم و اقدام برای برگه کمیسیون کردم بهم برگه کمیسیون ندادن میشه بپرسم چطور میشه از ی راه دیگ برگه کمیسیون بگیرم؟؟؟
چشم راستم قوز قرنیه داره ولی چشم چپم 2 و همچنین لکنت زبان دارم میشه بپرسم من معاف میشم یا نه؟؟؟
لطفا سریع جواب بدید گیر کردم با تشکر

سلام
من قوز قرنیه یا کراکوتونوس را در آیین نامه نیافتم، زحمتش با خودتون. بخش سيزدهم: بيماري هاي چشم و عوارض بينائي

(29-07-2017, 11:42 AM)مهمان نوشته: سلام 
من برای معافیت پزشکی اقدام کردم برای بیماری پروتئین اوری 
2 بار تحت نظر آزمایش 24 ساعته دادم با اول معافیت 6 ماهه گرفتم ولی دفعه 2 با توجه به بررسی آزمایش 24 ساعته من که با ید حتما معاف می شدم اعلام کردن طبق بخشنامه جدید افرادی که پروتئین اوری دارند باید بایوپسی هم بشوند و مرا معاف نکردند اما من اعتراض زدم به تظرتون بهد از اعتراض می تونم از بایوپسی خودم استفاده کنم یا بایوپسی تحت نظارت انجام میشود؟؟
سلام
تحت نظر انجام می‌شود.
(30-07-2017, 01:27 PM)مهمان نوشته: واسه فشار خون  3روز بیمارستان بستری شدم
اما تمام فشارم دستی گرفتن هر 4ساعت همشون 14-15 بودن
و اینکه دکتر ازم اکو گرفت که متوجه شد پرولاپس میترال دارم و اینجور نوشت
ٍّEFSS70
 MRP(nomr - noms)
از ایین نامه هم خبر دارم که باید نارسایی باشه تا معاف بشم
اما به نظر شما من با فشار خون که 3روز بستری بودم و فشارام 14-15 بود در حالت عادی و جواب این اکو میدونم معاف از رزمم 100%
اما امکان داره معاف دایم بشم؟؟؟؟؟

سلام،
زمان زیادی گذشته و اگر شما معاف شدید یا خیر لطفا اعلام کنید، به این دلیل که من گفتم شما معاف نخواهید شد، ممنون می‌شم اطلاع رسانی کنید.

(02-08-2017, 10:27 AM)علیرضا01235 نوشته: با سلام و خسته نباشید
من واریکسل درجه 3 دارم ایا از این طریق میتونم معاف شم ؟ چیزی که من خوندم و متوجه شدم اینه که باید عمل کنم و در صورتی که پزشک تشخیص داد که دوباره عود کرده من معافم ایا به همین طریقه ؟ ممنون

سلام
ممنونم

بند 30:
واريكوسل يكطرفه يا دو طرفه :
الف) در صورتيكه نياز به عمل جراحي داشته باشد (جهت عمل جراحي) : شش ماه معاف موقت
ب) در صورتيكه بعداز عمل عود نمايد و درجه 3 و بالاتر باشد : معاف دائم
ج) فقط در مشمولين قبل از اعزام ،عمل نشده در هر درجه اي و نيز عمل شده بدون عارضه : معاف از خدمات رزمي

لینک

(04-08-2017, 06:04 AM)مهمان نوشته: سلام. من رضا هستم ۲۸ سالمه و فوق لیسانس هستم. سوالی که داشتم این است که من سال ۹۴ دچار فیبروز کبد شدم. چند روزی هم بستری شدم. . برای خدمت اقدام کردن که پزشک اولیه گفت بیماری شامل معافبت میشه.  فیبروز کبد در ایین نامه معافیت دائم تشخیص داده شده ولی میزانش یا درصدی ذکر نشده. میخواستم بدونم این به این معنی که هر مقدار فیبروز کبدی شامل معفیت میشه یا خیر. متشکرم

سلام
بله معاف دائم هستید.

بند 11:

پورتال هايپرتانسيون به هر علت ، فيبروز و سيروز كبدي : معاف دائم
لینک

(04-08-2017, 04:01 PM)مهمان نوشته: سلام دوستان خسته نباشيد همگي
من واقعا نياز به راهنماييتون دارم تو رو خدا اگه ميشه راهنماييم كنيد
من سال ٨٨ حين خدمتم معافيت پزشكي گرفتم برا قلبم ،الان ٨ سال ميگذره  خدا رو شكر ديگه مشكل قلبي ندارم ، ديروز رفته بودم براي گرفتن گواهينامه وقتي برا تست پزشكي رفتم ، دكتر بعد معاينه چشم گفت به خاطر معافيتت بايد بري كميسيون ناجا اونجا تاييد كنن.
حالا سوال من اينه اگه اونجا ببينن من مشكل قلبي ديگه ندارم امكانش هست كارت معافيت منو ابطال كنن و بگن بايد بري خدمت .
خواهشا كمكم كنين شديدا استرس دارم اخه من ٥ ماه ديگه عروسيمه واقعا نمي دونم چيكار كنم

بعد از دریافت معافیت پزشکی هیچ شخص حقیقی و حقونی نمی‌تواند کارت معافیت شما را ابطال کند، مگر مدارکی دال بر پرونده سازی و دروغ مشاهده شود.
معافیت پزشکی شما هیچ ارتباطی با اداره راهنمایی و رانندگی ندارد و هرکسی پس از دریافت معافیت پزشکی می‌تواند عارضه یا بیماری خود را معالجه کند.

(06-08-2017, 03:33 AM)مهمان نوشته: با سلام من دچار پارگی دیسک L4/L5شدم و دردم به حدی بود که اورژانسیدیسکمو عمل کردند و نظر جراحی که منو عمل کرد هنری دیسکال و تنگی کانال بود ولی توی گزارش mri من اینجوری اومده
Dehydrated disc of L4/L5
Central and left paracentral. Disc protrusion  at L4/L5 causing canal and left lateral recess narrowing
حالا می خوام بدونم من معاف میشم؟ نظر پزشک رادیولوژی mri براشون مهمه یا جراحی که منو عمل کرده؟ یا فقط mri رو نگاه میکنن چجوریه توروخدا منو راهنمایی کنید

سلام

بند 3:

protrusion) ) ،برجستگي(Bul ging) يادهيدراتاسيون ديسكال همراه با علائم باليني ياندول اشمورل : معاف از خدمات رزمي

لینک

(07-08-2017, 01:10 AM)مهمان نوشته: سلام
من چند سال پیش چشم راستم قوز قرنیه داشت و عمل کردم ولی چشمم ضعیف شد در حد ۳.۵ و چشم چپم هم کمی ضعیفه
ایا من میتونم معاف بشم??

سلام
تحت شرایطی معاف می‌شوید.
لینک زیر را مشاهده کنید.

بخش سيزدهم: بيماري هاي چشم و عوارض بينائي

(13-08-2017, 12:01 AM)salirezav نوشته: سلام دوستان من مشکل دیسک کمر دارم تو ۵ ماه گذشته ۳ تا MRI دادم جوابهاشون رو میزارم:

۱- مرکز تصویربرداری افق

There is disc dehydration at L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 levels
There is centro right lateral disc herniation at L5-S1, L3-L4 with pressure on right neural root

۲- مرکز تصویربرداری افق

There is disc dehydration at L3-L4, L4-L5, L5-S1 levels
There is disc herniation at L5-S1, L4-L5 levels
There is disc bulge at L3-L4 level

۳- بیمارستان خانواده (نظامی)

There are right central protruded disc at L4-L5 and mild degenerative process at this disc level and L3-L4

همینطور که میبینین تا حالا ۳ بار منو برای MRI فرستادن و سومین بار دیگه رفتم بیمارستان نظامی
ضمناً دو پزشک مشکوک بودن به اینکه مهره های S1,S2 من مادرزادی به همدیگه جوش خوردن و یکی از عوامل فشار اومدن به دیسکها شدن

با اینکه درد من و مشکل من همونیه که ۵ ماه پیش بوده ولی نظرات متفاوته و از کلمات متفاوتی برای توصیفش استفاده میکنن که بشدت اعصاب خورد کنه
الان با توجه به کلمات کلیدی ای که رنگی کردم میخوام بدونم معاف میشم یا خیر؟ نتیجه چیست؟
اگر لازم هست عکس از سی دی MRI ام اینجا براتون میزارم

(14-08-2017, 01:26 PM)علييرضا نوشته: با سلام.
من ٢٨ سالم هست و مدرك ليسانس دارم.ميخواستم براي اعزام مراحل رو طي كنم ولي متاسفانه مدتي هست كه كمر درد شديد دارم كه حدود شش ماه هست كه به پاهام هم رسيده.
به متخصص مراجعه كردم و ام ار اي دادم.مراحل پست دفترچه رو هم طي كردم معاينه اوليه هم شدم كه پزشك گفت گزارش رو فرستادم براي پليس+١٠.
بنظرتون با اين گزارش ام ار اي بنده معاف دائم ميشم؟از اين ميترسم طبق گفته يكي از دوستان شش ماه معافيت موقت به من بدهند.
در صورتيكه متخصصي كه مراجعه كردم گفت اگه يكي دو ماهه بهبود پيدا نكني بايد عمل بشي.
اين گزارش ام ار اي بنده هست.ممنون از پاسخگوييتون.
Dehydrated broad base central disc extrusion is seen at l4/l5 level,leading to thecal sac compression and imppresion on transversversing nerve roots.
 Dehydrated mild disc bulging with disc annular tear is noted at l5/s1 level, leading to mild impression on both s1 roots.

(15-08-2017, 01:15 PM)حمید کلانتری نوشته: سلام من هم مشکل هرنی دیسکال یا همون دیسک کمر دارم
دیروز رفتم کمیسیون پزشکی شهرستانمون ..پروندمو آوردن نگاه کردن دیدن یکی از پزشکها هرنی دیسکالو نوشته بود اما یکی از پزشکها یه چیز دیگه نوشته بود خلاصه شک داشتن که  معاف دائم کنن منو اما وقتی ام آر آی منو دیدن یکیشون گفت دیسکش مثل بادکنک زده بیرون .. بنابراین معاف دائم نوشتن برام
بعد گفتن برو تا یه هفته دیگه میفرستیمت استان(کرمانشاه هستم)
کمیسیون که اونها هم تایید کنن معاف میشی
حالا شما عزیزان میگین که آیا معاف میکنن منو؟

سلام
برای دیسک کمر و میزان لازم برای معافیت، لینک زیر را مشاهده کنید.
بخش ششم: بيماري هاي جراحي مغز واعصاب

(15-08-2017, 05:45 PM)مهمان نوشته: با سلام
بنده واسه معافیت پزشکی اقدام کردم
کشکک زانوهای من و استخون های ساق جفت پاهام مادرزادی کجه به طوری که نمیتونم جفت پا بشینم و زانوهام همون اول بهم دیگه میخورن و مانع نشستن میشن (خیلی وضعیت حاده طوری که جفت پا روبه روی کسی وایسم میگه تو چجور راه میری اصلا)
الان پزشک متخصص عکس رادیولوژی و سی تی اسکن نوشته بود رفتم عکساشو تهیه کردم
حتی تو سی تی اسکن که ۲ ساعت طول کشید بعد عکس اول که زانوهام قفل شده بود از درد دکتر بهم ۵ دقیقه استراحت داد تا بتونم بقیه عکسا رو بندازم
هیچ بندی در این مورد داخل دفترچه وجود نداره ولی وضعیت من از پای پارانتزی بدتره
حالا نتیجه چطور میشه ؟ با اینکه هیچ بندی در این مورد داخل دفترچه نیست چطور محاسبه میکنن که من معاف میشم یا معاف از رزم ؟
کسایی که مطلع هستن اگه راهنماییم کنن ممنون میشم

سلام لینک زیر را مطالعه کنید و اگر در آیین نامه مطلبی گفته نشده با نظر شخصی کمیته معاف خواهید شد.
بخش هشتم: بيماري هاي استخوان (اسكلت)