آکادمیا کافه
استفاده بهینه از زمان پس از اخذ پذیرش و ویزا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: استفاده بهینه از زمان پس از اخذ پذیرش و ویزا (/Thread-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7)

استفاده بهینه از زمان پس از اخذ پذیرش و ویزا - Armik - 13-06-2012

من این تایپیک رو ایجاد می کنم برای کسانی که پذیرش و ویزای خودشون رو دریافت کردند و تا آغاز ترم تحصیلی در خارج از کشور می خوان از زمانی که دارند به صورت بهینه استفاده کنند ! در واقع، روی صحبت من با افرادیه که از ابتدا اهداف آکادمیک داشته اند و بعد از فارغ التحصیلی یا در حین تحصیل، بطور جدی در پروسه اپلیکیشن قرار گرفته اند و کار تمام وقت و حرفه ای انجام نداده اند !

سناریوهای پیش رو برای هر شخصی که در این مرحله قرار دارد، از این قرار است:

تقویت زبان
البته طبیعیه کسی که به این مرحله رسیده، در محیطهای آکادمیک و برخورد با قشر تحصیلکرده جامعه از نظر زبان مشکلی نباید داشته باشه و کارش رو به هر نحوی راه می اندازه، اما این مساله هم بدیهیه که صحبت کردن در محیطهای عمومی خارج از کشور به طورکلی با چیزی که ما یاد گرفته ایم متفاوت است و با این مساله هرکسی به صورتهای گوناگون برخورد داشته است ! مساله ضعف در برقراری ارتباط با افراد می تونه باعث تنهایی و ضعف در دوستیابی نیز بشود ! بنابراین می توان برای تمرین اصطلاحات روزمره زبانی برنامه ریزی نمود و مشکل را حداقل برای ابتدای ورود کم کرد !

مطالعات مرتبط با رشته تحصیلی
سناریوی دیگه ای که مطرح هست، مطالعات و تمرین در موضوعات مرتبط با رشته و زمینه کاری شخص، فعالیتهای تحقیقاتی و ... است، به این صورت که هر فردی علم خودش رو از رشته و زمینه کاری تخصصی خودش بالا ببره که در دانشگاه بتونه از اونها به عنوان امتیاز برای خودش استفاده بکنه ! این کار هم منطقی به نظر میاد، ولی نکته ای که نباید فراموش کرد این هست که در فاصله ای که تا ترم تحصیلی وجود دارد استراحت ذهنی نیز مهم است ! به این معنی که برای مدتی، مثلن 1 ماه تا 2 ماه، بد نیست که خودمون رو از دغدغه پیشرفت علم دورنگه داریم و به ذهنمون استراحت بدیم و دوره تحصیلی جدید رو با حداکثر انرژی شروع کنیم !

کار کوتاه مدت
هدف از کار کردن در این مدت کوتاه، کسب تجربه نمیتونه داشته باشه، بلکه بیشتر جنبه مالی این قضیه مطرح هست، اگرچه درآمدی که از این راه درمیاد ناچیز هست، اما همین درآمد کم نیز بالاخره ارزش خودش رو دارد ! اما باید در مورد کاری که احیانن تصمیم به انجام آن گرفته میشود دقت کافی را نمود !

طبیعی هست که انجام همه اینها با هم کار سختی هست، یعنی من که نمیتونم، بنابراین از دوستان دیگه تقاضا می کنم، هرگونه تجربیات، نظرات و پیشنهادات خودشون رو در اختیار بقیه قرار بدند ! اینکه کدامیک از موارد بالا یا احیانن مورد دیگری که مطرح نشده، برای افرادی که در این مرحله هستند مناسبتر هست و باعث میشه از زمان به بهترین شکل استفاده بشه !

با تشکر از شما
به امید شادکامی

----------------------------------

لطفاً دوستانی که قصد ورود به آمریکا را دارند از تاپیک کارهایی که بهتر است در فاصله زمانی بین مصاحبه تا کلیرنس انجام دهید استفاده کنند نه تاپیک فعلی. ممنون
(مدیریت فروم)

RE: استفاده بهینه از زمان پس از اخذ پذیرش و ویزا - ahmadpashaei - 13-06-2012

من هنوز اپلای هم نکردم ولی راجع بهش خیلی فکر کردم و میخوام اگر به اونجا رسیدم :
1- انگلیسیم رو خیلی تقویت کنم و زمان زیادی صرفش کنم.
2- برنامه نویسی،نرم افزارهای تخصصی و دروس اختصاصی که در ارشد استفاده میشه رو از روی منابع زبان اصلی بخونم + ریاضی،البته بازم از روی منابع اصلی.با وجودیکه ریاضیم خوبه همیشه می ترسم با زبان اصلی کم بیارم و یا اونها خیلی قوی باشن.

RE: استفاده بهینه از زمان پس از اخذ پذیرش و ویزا - bzz - 14-06-2012

(13-06-2012, 10:59 PM)ahmadpashaei نوشته: من هنوز اپلای هم نکردم ولی راجع بهش خیلی فکر کردم و میخوام اگر به اونجا رسیدم :
1- انگلیسیم رو خیلی تقویت کنم و زمان زیادی صرفش کنم.
2- برنامه نویسی،نرم افزارهای تخصصی و دروس اختصاصی که در ارشد استفاده میشه رو از روی منابع زبان اصلی بخونم + ریاضی،البته بازم از روی منابع اصلی.با وجودیکه ریاضیم خوبه همیشه می ترسم با زبان اصلی کم بیارم و یا اونها خیلی قوی باشن.
دوسته عزیز اگه دقت کنید متوجه میشوید که این تاپیک مربوط به کسانی هست که کارشون تمام شده و نه کسانی مثل من و شما-- فکر میکنم بهتر باشه ما کمی تامل کنیم تا به این موقعیت برسیم بد برنامه خودمون و توانایی هامونو را اعلام کنیم--
موفق باشید

RE: استفاده بهینه از زمان پس از اخذ پذیرش و ویزا - Mike - 14-06-2012

(14-06-2012, 01:16 AM)bzz نوشته: دوسته عزیز اگه دقت کنید متوجه میشوید که این تاپیک مربوط به کسانی هست که کارشون تمام شده و نه کسانی مثل من و شما-- فکر میکنم بهتر باشه ما کمی تامل کنیم تا به این موقعیت برسیم بد برنامه خودمون و توانایی هامونو را اعلام کنیم--
موفق باشید

این موضوع رو من قبلا هم به ایشون گفتم. اما گویا صبرشون کم. جّو اپلی‌ کردن ۱ چیزاییش خوب ۱ چیزاییش بد!
خوب هستش که ادم ۱ مقداری جلوتر رو ببین و همیشه خودشو در اون موقعیت تصّور کنه منتها اینکه هی‌ بشینیو هی‌ به آینده فک کنی‌ که خود به خود به اونجا نمیرسی!

RE: استفاده بهینه از زمان پس از اخذ پذیرش و ویزا - Pejman - 17-06-2012

من خودم به شخصه در نظر دارم حتماً روی تقویت زبان کار کنم و به نظر من این موضوع برای هر کسی با هر نمره تافل/آیلتسی لازم هست. بخصوص من در نظر دارم روی دامنه لغات و اصطلاحات کاربردی و عامیانه کار کنم و همینطور Listening ام رو بهبود بدم. فکر می کنم این دو مورد بیشتر از همه برای زندگی در یک کشور خارجی به درد آدم می خوره. البته Speaking هم خیلی مهمه ولی فکر می کنم در عرض چند روز آدم راه بیفته و البته اینکه به نظرم در این بخش زیاد مشکلی ندارم.

مورد بعدی که من خودم براش می خوام وقت بذارم مطالعات مرتبط با رشته ام هست، که با توجه به دوری دو ساله من از دانشگاه و اینکه در مواردی ممکنه احساس کنم ضعف دارم، سعی می کنم در مدت باقیمانده روی یه سری بخش ها کار کنم و سعی کنم خودم رو درگیر بعضی مباحث درسی و به طور کلی رشته تحصیلیم کنم (مثلاً یادگیری نرم افزار خاصی یا برنامه نویسی با زبان جدید، یا مصالعه مبحث خاصی در درسها). البته در این دو سال من مقاله دادم ولی خب مقاله بحثش با درس ها و یادگیری یه سری معلومات مفید در رشته متفاوت هست.

در مورد کار کوتاه مدت، من به شخصه بهش فکر نمی کنم. البته بستگی به محدودیت زمانی آدم هم داره، ولی کاری که در عرض یکی دو ماه انجام بشه نه درآمد خاصی داره، نه تجربه خاصی به آدم می ده. البته همونطور که گفتم همه اینها بستگی به نوع کار و محدودیت زمانی آدم داره.