آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: گذرنامه و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- موضوع: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D9%88-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B3%D9%87-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - Rezaslm - 07-09-2016

(05-09-2016, 02:04 PM)automotive نوشته: @Rezaslm

سلام،
اگر به این میازان سرمایه احتیاجی ندارید می توانید این کار را انجام دهید اما باید یک دلیلی برای رفتن داشته باشید، به عنوان مثال اعلام کنید که برای تفریح قصد سفر به کشورهای همسایه را دارید یا موارد مشابه، اما از این موضوع که آیا بعد از دریافت گذرنامه به سفر نروید و مشکلی پیش نیاید را بی اطلاع هستم، دوستان برای سفر رفته اند و برگشته اند و اعلام کرده اند که تا خود شما شخصا برای باز پس گیری وثیقه اقدامی نکنید، آن ها نیز اسراری به باز پس دادن وثیقه ندارند.
اما شما به هر حال تا قبل از دریافت پاسخ قطعی دانشگاه مقصد مبنی بر موافقت 100% برای پذیرش، نیازی به گذرنامه ندارید، آن زمان هم برای ویزا با نامه ی دانشگاه و با وثیقه می‌توانید از خارج شوید.
تا هر زمان که برگردید، البته معمولا مدت زمان تحصیل در نظر گرفته می‌شود، اما اگر دیرتر برگشتید مورد قانونی خاصی پیش نخواهد آمد.
مسائل پیش روی Apply خیلی گسترده تر از دریافت گذرنامه است، شاید این کم اهمیت ترین موضوع باشد، حال بعد از دریافت پذیرش هم میتوانید گذرنامه دریافت کنید، مدت زمان درخواست تا ارسال کمتر از دو هفته شده است (با تغییرات اعمال شده در سال 95)، پس نگران نباشید.

با احترام
مرسی بابت راهنمایی تون دوست گرامی. راستی یک پرسش دیگه. آیا اگر مهلت سنواتی از دانشگاه و نظام وظیفه بگیرم در مقطع ارشد(که یک ترم هست)، مشکلی برای دریافت گذرنامه ام پیش میاد؟

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - automotive - 07-09-2016

@Rezaslm
سنوات کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 سال است و در صورت عدم فارغ التحصیلی و با نظر کارشناس تا 1 سال می‌توان به این میزان افزود، همچنین در صورت انصراف یا اخراج مشمول 1 سال فرجه برای معرفی به سازمان نظام وظیفه می‌شود.
منبع: سقف سنوات مجاز تحصیل در دانشگاهها
شما در زمان اعلام درخواست گذرنامه باید:
 1. دانشجو باشید
 2. کارت پایان خدمت یا معافیت (صرفا هوشمند)
بدون برگه ی اشتغال به تحصیل یا کارت پایان خدمت/معافیت، در آن بازه‌ی اعلام شده فکر نمی‌کنم درخواست شما بررسی شود.
برای اطلاع قطعی می‌توانید از دفاتر پلیس +10 سوال کنید.
لینک رسمی : مدارک لازم جهت صدور گذرنامه

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - Rezaslm - 07-09-2016

(07-09-2016, 09:46 AM)automotive نوشته: @Rezaslm
سنوات کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 سال است و در صورت عدم فارغ التحصیلی و با نظر کارشناس تا 1 سال می‌توان به این میزان افزود، همچنین در صورت انصراف یا اخراج مشمول 1 سال فرجه برای معرفی به سازمان نظام وظیفه می‌شود.
منبع: سقف سنوات مجاز تحصیل در دانشگاهها
شما در زمان اعلام درخواست گذرنامه باید:
 1. دانشجو باشید
 2. کارت پایان خدمت یا معافیت (صرفا هوشمند)
بدون برگه ی اشتغال به تحصیل یا کارت پایان خدمت/معافیت، در آن بازه‌ی اعلام شده فکر نمی‌کنم درخواست شما بررسی شود.
برای اطلاع قطعی می‌توانید از دفاتر پلیس +10 سوال کنید.
لینک رسمی : مدارک لازم جهت صدور گذرنامه

بین لینک منبع شما که وظیفه عمومی هست و این لینک: http://canedu.ut.ac.ir/upload/documents/arshadRules.htm
که مال دانشگاه تهرانه کدوم یکی به نظرتون صحیح تره؟ اولی سنوات رو سه ساله اعلام کرده ولی دومی دو ساله... بنده اگر سنوات اضافه بگیرم باز هم دانشجو محسوب میشوم و می توانم اشتغال به تحصیل بگیرم، بیشتر منظورم این است که وظیفه گیر نمی دهد؟

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - automotive - 07-09-2016

@Rezaslm
به نظر می‌رسد سایت سازمان نظام وظیفه سنوات را یک سال بیشتر نشان می‌دهد، سنوات کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد هر کدام دو سال است. مگر اینکه قانون تغییر کرده باشد. البته طبق گفته‌ی سازمان نظام وظیفه تا یک سال (دو ترم) به این سنوات می‌تواند اضافه شود که تجربیات دوستان نشان دهنده‌ی صحت این موضوع است، البته برای هر ترم باید کمیسیون تشکیل شود و به راحتی نیست.
گفته ی دانشگاه را مدنظر قرار دهید و برای اطمینان هم از دانشگاه و هم از سازمان نظام وظیفه استعلام بگیرید.
اما همانطور که اشاره کردید دو سال صحیح است.

با احترام

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - ali-es - 23-09-2016

سلام .. پیشاپیش ممنونم که کمک میکنین ... واقعا دیگه خسته شدم از این همه شایعه و سخن پراکنی
من شایعه های زیر رو درمورد پاسپورت زیارتی شنیدم درحالی که شدیدا نیاز به پاسپورت دارم... میشه راهنمایی کنین و منو از نگرانی دربیارین لطفا ... پیشاپیش سپاسگزارم

1.ممنوع الخروج شدن بمدت شش ماه  
2.پس ندادن وثیقه درصورتی که فرد اقدام به سفر به عراق نکنه(یه نامه رو امضا میکنی که اینه تعهد من)
3.یه مهر قرمز تو پاسپورت میزنن که فرد نمیتونه جز عراق بجای دیگه سفر کنه

4.از امسال یعنی سال 95 دیگه چیزی به اسم گذرنامه زیارتی به مشمولین داده نخواهدشد

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - Torkan - 05-10-2016

درود

یکی از دوستان پیام خصوصی داده بود گفتم همینجا بپرسم.
"سلام دوست من
کسی که شناسنامش رو داده عوض کنن یا شناسنامش گم شده، چطور میتونه پاسپورت بگیره یا پاسپورتش رو عوض کنه اگه کارش فوری باشه؟ یه جا نوشته تاییدیه ثبت احوال اون یعنی چی؟"

بااحترام،
ترکان

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - مهمان - 24-10-2016

سلام
دوستان من برای خروج از کشور میخوام ضمانت نامه بانک ملت ارائه بدم. بانک شناسه ملی صدور ضمانت نامه میخواد و نظام وظیفه میگه نیازی نیست. کسی در این رابطه اطلاعی داره؟

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - amirmohamad - 29-10-2016

با سلام و سپاس خدمت دوستان گرامی
من میخواستم ببینم که برای برنده شدگان لاتاری که میخواهند از کشور خارج شده و بعد از 8 سال غیبت برگشته و سربازی رو بخرند چطور برای مصاحبه و بعد از مصاحبه رفتن به آمریکا ویزا بگیرند؟ (اگر در مورد وثیقه اطلاعاتی دارید ممنون میشم لطف کنید)

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - مهمان - 01-11-2016

مجوز خروج شما از سمت سازمان وظيفه عمومي صادر شد. جهت رفع مشکل صدور گذرنامه خود به اداره پليس گذرنامه مراجعه فرماييد.ببخشید این پیام برام اومده به نظرتون مشکل چیه

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - t2soheil - 28-11-2016

دوستان من برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اروپا و اپلای  حتما نیاز به پاسپورت دارم ( ترجمه کارت ملی و شناسنامه قبول نیست) . میخواستم ببینم اگه تقاضای سفر تفریحی بدم (مثلا برای آلمان) و 15 میلیون وثیقه بزارم و پاسپورت بگیرم،  اگه به اون سفر نرم مشکلی پیش میاد؟ آیا پولم ضبط میشه و یا من شنیدیم ممکنه 6 ماه ممنوع الخروجی در پی داشته باشه؟ آیا این درسته ؟