آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: گذرنامه و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- موضوع: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D9%88-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B3%D9%87-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - Razi131322 - 15-08-2016

(15-08-2016, 12:21 AM)Razi131322 نوشته: مرسی دوست عزیز. من فعلآ قصد هیچ مسافرتی ندارم و شاید اصلآ مسافرتی هم نرم. شنیده بودم که وثیقه میخواد. همچین چیزی چطور ممکنه. وثیقه رو باید وقتی بگیرن که طرف میخواد از کشور خارج شه. من الان اگه مثلآ 500 تومن یا یه میلیون یا هرچه قدر وثیقه بگذارم، شاید سفر نرفتم یا اپلای نکردم. آیا پول بنده گیر میمونه؟

راستی من از +10 شهرمون سوال کردم. خودش درست نمی دونست!! ولی مطمئن بود که برای اپلای باید 15 میلیون تومن وثیقه بذارم اونهم برای یک سال. حالا مثلآ اگه من بخوام اپلای کنم برای دکترا، سه سال تموم کردن این مقطع طول میکشه، باید تمدید بشه یا دوباره وثیقه گذاشته بشه؟؟ در ضمن اگر من از الان پاسپورت رو بگیرم و وثیقه رو بگذارم، موقع جور کردن مدارک، دیگه نیازی به نظام وظیفه نخواهم داشت، و همون کارهای ترجمه مدارک و ویزا باقی میمونه، درسته؟؟

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - automotive - 15-08-2016

@Razi131322
بله، فردی برای سفر تفریحی در زمان دانشجویی مبلغ 150 میلیون ریال وثیقه قرار داد، بعد از کشور خارج شد، زمانی که برگشت، با مراجعه به سازمان مربوطه و بعد هم بانک، مبلغ وثیقه را دریافت کرد.
برای موارد مختلف میزان وثیقه متفاوت است.
 لینک رسمی تعرفه سپرده خروج از کشور در وب سایت سازمان وظیفه‌ی عمومی ناجا: اینجا
این مبلغ یک بار باید پرداخت شود و این میزان، وثیقه است و پس از بازگشت به کشور می‌توانید آن را دریافت کنید.
علت خروج شما از کشور مهم است، شما نمی‌توانید با استفاده از قانون، گذرنامه زیارتی دریافت کنید و بعد برای ادامه‌ی تحصیل از کشور خارج شوید. (مدت زمان گذرنامه زیارتی کوتاه است و مدت زمان گذرنامه تحصیلی بلند مدت)
این موضوع درست است که ظاهر گذرنامه شما با فردی که خدمت سربازی را به اتمام رسانده تفاوتی ندارد، اما اطلاعات شما در سیستم پلیس ثبت شده است و نوع گذرنامه و محدودیت آن در سیستم موجود است، هرچند این اطلاعات (محدودیت خروج) را در برگه‌ی همراه در زمان دریافت گذرنامه می‌توانید مشاهده کنید.
زمانی که قصد پرواز بیت المللی داشته باشید باید گذرنامه خود را به افسر نشان دهید و اگر ناهمخوانی در نوع گذرنامه و مقصد باشد از خروج شما جلوگیری به عمل می‌آید. هرچند شاید افرادی باشند که بدون مشکل خارج شده اند.
(بدون داشتن اطلاعات سیستمی، به راحتی می‌توان از نوع روادید موجود در گذرنامه و مقصد بلیط هواپیما، به هدف پی برد، کسی با روادید و بلیط با مقصد کانادا به سفر زیارتی نمی‌رود.)
در ضمن میزان وثیقه سفر غیر علمی 150 میلیون ریال است در صورتی که برای سفر علمی فقط 50 میلیون ریال است.
مطالب مرتبط با وثیقه را در وثیقه مشاهده کنید.

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - Razi131322 - 15-08-2016

(15-08-2016, 03:38 PM)automotive نوشته: @Razi131322
بله، فردی برای سفر تفریحی در زمان دانشجویی مبلغ 150 میلیون ریال وثیقه قرار داد، بعد از کشور خارج شد، زمانی که برگشت، با مراجعه به سازمان مربوطه و بعد هم بانک، مبلغ وثیقه را دریافت کرد.
برای موارد مختلف میزان وثیقه متفاوت است.
 لینک رسمی تعرفه سپرده خروج از کشور در وب سایت سازمان وظیفه‌ی عمومی ناجا: اینجا
این مبلغ یک بار باید پرداخت شود و این میزان، وثیقه است و پس از بازگشت به کشور می‌توانید آن را دریافت کنید.
علت خروج شما از کشور مهم است، شما نمی‌توانید با استفاده از قانون، گذرنامه زیارتی دریافت کنید و بعد برای ادامه‌ی تحصیل از کشور خارج شوید. (مدت زمان گذرنامه زیارتی کوتاه است و مدت زمان گذرنامه تحصیلی بلند مدت)
این موضوع درست است که ظاهر گذرنامه شما با فردی که خدمت سربازی را به اتمام رسانده تفاوتی ندارد، اما اطلاعات شما در سیستم پلیس ثبت شده است و نوع گذرنامه و محدودیت آن در سیستم موجود است، هرچند این اطلاعات (محدودیت خروج) را در برگه‌ی همراه در زمان دریافت گذرنامه می‌توانید مشاهده کنید.
زمانی که قصد پرواز بیت المللی داشته باشید باید گذرنامه خود را به افسر نشان دهید و اگر ناهمخوانی در نوع گذرنامه و مقصد باشد از خروج شما جلوگیری به عمل می‌آید. هرچند شاید افرادی باشند که بدون مشکل خارج شده اند.
(بدون داشتن اطلاعات سیستمی، به راحتی می‌توان از نوع روادید موجود در گذرنامه و مقصد بلیط هواپیما، به هدف پی برد، کسی با روادید و بلیط با مقصد کانادا به سفر زیارتی نمی‌رود.)
در ضمن میزان وثیقه سفر غیر علمی 150 میلیون ریال است در صورتی که برای سفر علمی فقط 50 میلیون ریال است.
مطالب مرتبط با وثیقه را در وثیقه مشاهده کنید.

مرسی. توضیحاتتون جامع بود. فقط یک سوال و یک نکته. برای ادامه تحصیل مبلغ همون 15 میلیون تومن هست. سوالم اینکه که مدت زمانی که با این مبلغ میشه معافیت گرفت چند سال هست؟ من شنیدم 3 سال و اینکه آیا قابل تمدید هست؟

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - automotive - 15-08-2016

@Razi131322
طبق پرسش و پاسخهای رایج پیرامون خروج از کشور مشمولان (شماره 11) تا زمانی که دانشجو هستید محدودیتی وجود ندارد.

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - Torkan - 15-08-2016

(15-08-2016, 06:09 PM)Razi131322 نوشته: مرسی. توضیحاتتون جامع بود. فقط یک سوال و یک نکته. برای ادامه تحصیل مبلغ همون 15 میلیون تومن هست. سوالم اینکه که مدت زمانی که با این مبلغ میشه معافیت گرفت چند سال هست؟ من شنیدم 3 سال و اینکه آیا قابل تمدید هست؟

خوب اگه محدودیت داشت که این همه ادم راحت نمیتونستن برن؟ 15 میلیون میزاری و میری و دیگه برنمیگردی!

(15-08-2016, 07:40 PM)Torkan نوشته: خوب اگه محدودیت داشت که این همه ادم راحت نمیتونستن برن؟ 15 میلیون میزاری و میری و دیگه برنمیگردی
با احترام ولی من فکر نمی کنم قضیه اینطوری باشه. شما منبع موثقی داریذد؟ اگر طرف قصد برگشت داشته باشه چی؟ منظورم اینه که سنواتی که این 15 میلیون تومن داره چه مدت هست؟ از چه زمانی به بعد غیبت می خوری؟

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - Torkan - 15-08-2016

(15-08-2016, 09:40 PM)Razi131322 نوشته: با احترام ولی من فکر نمی کنم قضیه اینطوری باشه. شما منبع موثقی داریذد؟ اگر طرف قصد برگشت داشته باشه چی؟ منظورم اینه که سنواتی که این 15 میلیون تومن داره چه مدت هست؟ از چه زمانی به بعد غیبت می خوری؟

دوست من منظورتون چیه!؟
بسیاری از دوستان من الان پیش من نشستن 15 میلیون هم گذاشتن و دیگه هم برنمیگردن ایران کسی هم تا زمانی که برگردن کاری باهاشون نداره دقت کن تا زمانی که برگردن. معنای وثیفه اینه.ضبط میشه تا زمانی کخ برگردن. پاسپورت برای یکبار خروج داده شده و برگردن ضبط میشه تا زمانی که بخوان دوباره خارج شن.
من در مورد سنوات اطلاعی ندارم ولی بعید میدونم این اصلا غیبت محسوب بشه یعنی نمیشه.

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - Rezaslm - 31-08-2016

با سلام. من قصد دارم در خارج از کشور ادامه بدم ولی فعلآ هیچ کدوم از کارهاش رو انجام ندادم. به نظر شما امکان داره از همین الان وثیقه ی 15 میلیون تومنی رو بگذارم و پاسپورت بگیرم تا اگه بعدا کنفرانسی یا مسافرتی پیش اومد از همون استفاده کنم؟ و بعدتر اگر کارهای اپلای اوکی شد، با همون پاسپورت و وثیقه ادامه تحصیل بدم؟؟ضمنن سنوات این 15 میلیون تومن برای مقطع دکترا چه مدت هست؟ تشکر

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - automotive - 05-09-2016

@Rezaslm

سلام،
اگر به این میازان سرمایه احتیاجی ندارید می توانید این کار را انجام دهید اما باید یک دلیلی برای رفتن داشته باشید، به عنوان مثال اعلام کنید که برای تفریح قصد سفر به کشورهای همسایه را دارید یا موارد مشابه، اما از این موضوع که آیا بعد از دریافت گذرنامه به سفر نروید و مشکلی پیش نیاید را بی اطلاع هستم، دوستان برای سفر رفته اند و برگشته اند و اعلام کرده اند که تا خود شما شخصا برای باز پس گیری وثیقه اقدامی نکنید، آن ها نیز اسراری به باز پس دادن وثیقه ندارند.
اما شما به هر حال تا قبل از دریافت پاسخ قطعی دانشگاه مقصد مبنی بر موافقت 100% برای پذیرش، نیازی به گذرنامه ندارید، آن زمان هم برای ویزا با نامه ی دانشگاه و با وثیقه می‌توانید از خارج شوید.
تا هر زمان که برگردید، البته معمولا مدت زمان تحصیل در نظر گرفته می‌شود، اما اگر دیرتر برگشتید مورد قانونی خاصی پیش نخواهد آمد.
مسائل پیش روی Apply خیلی گسترده تر از دریافت گذرنامه است، شاید این کم اهمیت ترین موضوع باشد، حال بعد از دریافت پذیرش هم میتوانید گذرنامه دریافت کنید، مدت زمان درخواست تا ارسال کمتر از دو هفته شده است (با تغییرات اعمال شده در سال 95)، پس نگران نباشید.

با احترام

RE: مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - مهمان - 06-09-2016

سلام بنده به تازگي وارد ١٨ سال شدم .براي سفر انفرادي به تركيه با داشتن پاسپورت معتبر اكتفا ميكند يا بازهم نياز به إذن ولي هست؟!