آکادمیا کافه
جواب این سوال آفیسر رو چی بدم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: جواب این سوال آفیسر رو چی بدم؟ (/Thread-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%A2%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%B1-%D8%B1%D9%88-%DA%86%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%85%D8%9F)

صفحات 1 2

جواب این سوال آفیسر رو چی بدم؟ - Saeid - 08-06-2012

در این تاپیک در ارتباط با سوالاتی که ممکنه آفیسر در حین مصاحبه بپرسه بحث و گفتگو خواهد شد.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به عنوان اولین سوال من سربازی رو در آموزش و پرورش بودم (سرباز معلم). میخام بدونم اگر آفیسر در مورد سربازی بپرسه چه جوابی باید بدم؟ منظورم اینه که باورشون میشه؟ با چیزی به نام امریه و خدمت در ادارات به جای مراکز نظامی آشنا هستن؟؟؟ با تشکر

RE: جواب این سوال آفیسر رو چی بدم؟ - ahmadpashaei - 08-06-2012

اگر در جایی که بخش تحقیقاتی و اجرایی نظامی هست برای کار تخصصی کنترل کارآموزی کنم یک مدت ،و در رزومه خودم برای ویزا اومده باشه یا یجوری مطلع شده باشن برام بد میشه؟ آخه میدونید کنترل حساس ترین رشته از نظر سفارت هست تقریبا.اصلا میشه برای رزومه اپلای آورد این مورد رو ولی برای سفارت نه؟

RE: جواب این سوال آفیسر رو چی بدم؟ - Babak - 08-06-2012

به نظر من در چنین مواردی ریسک نکنید و در رزومه اصلا نذارید. چه در رزومه‌ای که برای دانشگاه‌ها می‌فرستید و چه در رزومه سفارت.

RE: جواب این سوال آفیسر رو چی بدم؟ - mina_kh - 27-04-2015

من فقط برای یک دانشگاه اپلای کردم و همین یکی بهم پذیرش داد. دلیلش هم این بود که به ددلاینها نرسیدم و نمرههای زبانم دیر اماده شد! یه جا دیدم گفته می پرسن چندجا اپلای کردی و اگه یکی باشه فکر می کنن مصمم نیستی!
به نظرتون به این سوال چی جواب بدم؟ راستشو بگم یا بگم اپلای کردم رد شده و جواب ندادن؟!

RE: جواب این سوال آفیسر رو چی بدم؟ - Mehran28 - 27-04-2015

(27-04-2015, 08:52 AM)'mina_kh' نوشته: من فقط برای یک دانشگاه اپلای کردم و همین یکی بهم پذیرش داد. دلیلش هم این بود که به ددلاینها نرسیدم و نمرههای زبانم دیر اماده شد! یه جا دیدم گفته می پرسن چندجا اپلای کردی و اگه یکی باشه فکر می کنن مصمم نیستی!
به نظرتون به این سوال چی جواب بدم؟ راستشو بگم یا بگم اپلای کردم رد شده و جواب ندادن؟!

سلام
خودتون جواب خودتون رو دادید.
"من فقط برای یک دانشگاه اپلای کردم و همین یکی بهم پذیرش داد. دلیلش هم این بود که به ددلاینها نرسیدم و نمرههای زبانم دیر اماده شد!"
بهترین پاسخ گفتن حقیقت هست فکر نکنم زیاد هم روی این موضوع که برای چند دانشگاه اقدام کردید حساس باشند، منطقی به نظر نمی یاد که بخواند به دلیل اینکه فقط برای یک دانشگاه اقدام کردی ویزا ندند، شما واقعیت رو بگو برای اثبات ادعات هم تاریخ امتحان زبانت هست.
موفق باشی/

RE: جواب این سوال آفیسر رو چی بدم؟ - benji - 25-07-2015

سلام دوستان

اگر آفیسر از کسی که طرح سربازی از بنیاد گرفته باشه بپرسه سربازیت رو چطور گذروندی چی باید گفت و چطوری باید گفت که حساسیت ایجاد نکنه؟ 
آیا از کارت هوشمند سربازی و سریال نامبر اون میتونن بفهمن کدوم قسمت خدمت کردیم و یا اینکه پروژه گذروندیم؟

ممنون

RE: جواب این سوال آفیسر رو چی بدم؟ - MaMi - 26-07-2015

(25-07-2015, 07:37 PM)benji نوشته: سلام دوستان

اگر آفیسر از کسی که طرح سربازی از بنیاد گرفته باشه بپرسه سربازیت رو چطور گذروندی چی باید گفت و چطوری باید گفت که حساسیت ایجاد نکنه؟ 
آیا از کارت هوشمند سربازی و سریال نامبر اون میتونن بفهمن کدوم قسمت خدمت کردیم و یا اینکه پروژه گذروندیم؟

ممنون

تا جایی که من اطلاع دارم، اگر شما به سفارت هایی که برای متقاضیان ایرانی، در نظر گرفته شده (مثل آنکارا) مراجعه کنید، افسرها با موارد مرتبط با سربازی (مثلا معافیت کفالت و ...) آشنا هستند. جواب سوال دوم شما هم خیر هستش، تا زمانی که شما اطلاعاتی به افسر ندید، افسر در این موارد اطلاعی نداره.

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - ghotbi2006 - 15-04-2016

دوستان سلام.

برای فال 2016 رشته مهندسی عمران مقطع دکتری پذیرش با فاند کامل دارم. در حال حاضر هم دانشجوی دکتری داخل هستم و هنوز انصراف نداده ام (به دلیل عدم قطعیت دریافت ویزا!). سربازی هم نرفته ام. برای مصاحبه مجوز خروج موقت (سفر سیاحتی) از دانشگاه گرفتم و بردم نظام وظیفه. با توجه به اینکه نظام وظیفه نامه خاصی در مورد معافیت تحصیلی به من نداده، بنده باید چه مدرکی برای نظام وظیفه ارائه بدم؟ اینکه بفهمن الان دانشجوی دکتری هستم نکته منفی هست؟ در مجموع چه توصیه ای دارید؟

ممنونم از همفکریتون

RE: جواب این سوال آفیسر رو چی بدم؟ - Dandelion29 - 06-04-2019

سلام به همه
اگر آفیسر بپرسه که تو یک ارشد داری و چرا میخوای یک ارشد دیگه بگیری بهتره چی جواب بدی؟ ارشد ریاضی کاربردی داشتم و الان میخوام ارشد کامپیوتر ساینس بخونم. ممنون☺️

RE: جواب این سوال آفیسر رو چی بدم؟ - Torkan - 07-04-2019

(06-04-2019, 08:16 AM)Dandelion29 نوشته: سلام به همه
اگر آفیسر بپرسه که تو یک ارشد داری و چرا میخوای یک ارشد دیگه بگیری بهتره چی جواب بدی؟ ارشد ریاضی کاربردی داشتم و الان میخوام ارشد کامپیوتر ساینس بخونم. ممنون☺️

سلام

در ایران به صورت کاربردی تدریس نشده و پایه ام رو میخوام قوی تر کنم 
همین!