آکادمیا کافه
گروه پیگیری درخواست اخذ دلار دولتی برای اپلای - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: کارت اعتباری و امور ارزی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: گروه پیگیری درخواست اخذ دلار دولتی برای اپلای (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D9%BE%DB%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%DB%8C)

گروه پیگیری درخواست اخذ دلار دولتی برای اپلای - ahmadpashaei - 06-06-2012

با سلام خدمت دوستان عزیزم
من از خیلی وقت پیش در فکر این موضوع بودم که ما بچه های تهران-کرج و همچنین دانشجوهای شهرستانی ساکن تهران گروهی تشکیل بدیم که با مراجعه حضوری و مکاتبات اداری و تهیه چیزی مثل طومار و امضا برای گرفتن دلار به نرخ دولتی برای هزینه های اپلای موضوع رو شروع کرده و پی بگیریم. بعد از بحث در تاپیک شرکتهای ارایه دهنده کارت اعتباری دوست عزیزم mohamad0014 هم چنین چیزی رو توی حرفاش عنوان کرد که اگر چه ایشون تهران نیستن ولی باعث شد من حس کنم میشه ما تلاشمون رو بکنیم و من تنها کسی نیستم که این نظر رو داره. البته مهم تشکیل این جمع و شروع به کار با تهیه یک طومار با متن بسیار مناسب هست و بعد پیگیری این موضوع! می دونم الان وقت امتحانات هست و کسی از جمله خودم وقت نداریم ولی میشه کارهای ابتدایی مثل تهیه چند متن خوب برای نامه و طومار رو انجام داد. هرکسی از ساکنین تهران موافق هست لطفا اعلام آمادگی کنه.
با تشکر

RE: گروه پیگیری درخواست اخذ دلار دولتی برای اپلای - mohamad0014 - 07-06-2012

احمد جان دلار که وزارت علوم به نرخ بانک مرکری هم اکنون به دانشجویان داده می شود ولی هیچ تهسیلاتی در مورد کارت های اعتباری نیست که دانشجویان برای کارهای اپلای از ثبت نام تافل و جی ار ای تا خرید بلیط هواپیما به ان نیاز مبرم دارد.
البته ابتدا باید به طریقی باید دید ایا کار برای دستگاه های دولتی امکان پذیر هست یا خیر با توجه به تحریم ها.

RE: گروه پیگیری درخواست اخذ دلار دولتی برای اپلای - ahmadpashaei - 07-06-2012

(07-06-2012, 05:32 PM)mohamad0014 نوشته: احمد جان دلار که وزارت علوم به نرخ بانک مرکری هم اکنون به دانشجویان داده می شود ولی هیچ تهسیلاتی در مورد کارت های اعتباری نیست که دانشجویان برای کارهای اپلای از ثبت نام تافل و جی ار ای تا خرید بلیط هواپیما به ان نیاز مبرم دارد.
البته ابتدا باید به طریقی باید دید ایا کار برای دستگاه های دولتی امکان پذیر هست یا خیر با توجه به تحریم ها.
ببینید منظور من اینه که به متقاضیان اپلای حالا با مدارک مثبته بیان دلار دولتی بدن.اگر بانک عاملی معرفی کنن که کارت بده بهتره چون می فهمن واقعا برای اپلای استفاده میشه.البته بازم سخته باورش و ممکنه بگن ما میریم تو بازار میفروشیم!! احتمالش خیلی کمه ولی شاید بشه یا برای آیندگان بشه آخه ایران که سال به سال داره تنهاتر و منزوی تر میشه. Angry شما چیزی به ذهنتون میرسه که بشه بگیم بهشون تا قانع بشن که برای اپلای استفاده می کنیم؟این موضوع خودش معضله.

RE: گروه پیگیری درخواست اخذ دلار دولتی برای اپلای - mohamad0014 - 07-06-2012

الان وزارت مدارکی مثل پذیرش رسمی و ریزنمره و ... میگیره معرفی نامه می ده به بانک برای دریافت ارز. برای کارت اعتباری هم می شود همین مدارک را اریه داد

RE: گروه پیگیری درخواست اخذ دلار دولتی برای اپلای - ahmadpashaei - 07-06-2012

(07-06-2012, 06:14 PM)mohamad0014 نوشته: الان وزارت مدارکی مثل پذیرش رسمی و ریزنمره و ... میگیره معرفی نامه می ده به بانک برای دریافت ارز. برای کارت اعتباری هم می شود همین مدارک را اریه داد
محمد جان توجه نکردی من چی میگم؟ Big Grin دیگه الان که میدونم به دانشجوهایی که پذیرش دارن ارز میدن،من میگم برای هزینه های اپلای نه اینکه پذیرش بگیریم و .... میدونم ماهی 1000 دلار میدن. من برای امثال خودمون که اپلای میخوایم بکنیم میگم.

RE: گروه پیگیری درخواست اخذ دلار دولتی برای اپلای - ahmadpashaei - 08-06-2012

ظاهرا هیچکس امیدی نداره یا شایدم کسی موافق انجام این کار نیست!! چرا بجز محمد کسی چیزی نمیگه؟ شما این نیاز رو حس نمیکنید؟

RE: گروه پیگیری درخواست اخذ دلار دولتی برای اپلای - Saeid - 08-06-2012

نمیخام شما رو ناامید کنم. ولی تو این وضعیت که ارز مسافرتی نمیدن و ارز داشنجویی رو این همه اذیت میکنن به نظر شما برا اپلای ارز میدن؟؟
شما بهتره به دنبال راههای دیگه ای برای دریافت ارز باشید.

RE: گروه پیگیری درخواست اخذ دلار دولتی برای اپلای - 2013 - 20-08-2012

درخواست کنیم تا حداقل دولت با سازمان سنجش همکاری کند تا سنجش هزینه ثبت نام GRE و TOEFL را با ما به دلار دولتی حساب کند .
به این شکل هیچ مدرکی هم برای اثبات نوع مصرف آن از طرف اپلیکنت لازم نیست ( چون دلار مستقیم بدست اپلیکنت نمیرسد تا احیانا آنرا در بازار آزاد بفروشد ) . نوع مصرف این دلار دولتی هم از ابتدا روشن است که صرف اهداف آموزشی شده است.
فکر می کنم خیلی زودتر از اینها لازم بود این درخواست را بدهیم .

RE: گروه پیگیری درخواست اخذ دلار دولتی برای اپلای - ahmadpashaei - 21-08-2012

(20-08-2012, 03:20 PM)2013 نوشته: درخواست کنیم تا حداقل دولت با سازمان سنجش همکاری کند تا سنجش هزینه ثبت نام GRE و TOEFL را با ما به دلار دولتی حساب کند .
به این شکل هیچ مدرکی هم برای اثبات نوع مصرف آن از طرف اپلیکنت لازم نیست ( چون دلار مستقیم بدست اپلیکنت نمیرسد تا احیانا آنرا در بازار آزاد بفروشد ) . نوع مصرف این دلار دولتی هم از ابتدا روشن است که صرف اهداف آموزشی شده است.
فکر می کنم خیلی زودتر از اینها لازم بود این درخواست را بدهیم .
فعلا که این آقایون کمر بستن که ارز دانشجویی قطع کنن،حالا دیر و زود داره سوخت و سوز نداره.فعلا که با تلاش خیلی ها بیخیال شدن.