آکادمیا کافه
Research Plan برای سفارت آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: Research Plan برای سفارت آمریکا (/Thread-Research-Plan-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3

Research Plan برای سفارت آمریکا - Saeid - 23-05-2012

در این تاپیک به مسایل مربوط به Research Plan و نحوه تهیه آن پرداخته خواهد شد.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان من Research Plan رو خودم نوشتم. بالاش آرم دانشگاه رو گذاشتم با اسم دپارتمان مکانیک. اصولا میتونم همچین کاری بکنم از نظر قانونی؟؟؟
به خاطر میپرسم که ممکنه تو مصاحبه بگن مثلا سربرگ دانشگاه رو از کجا آوردی؟؟؟ از طرف خودم امضا کردم.

RE: Resarch Plan برای سفارت آمریکا - mahyarelc - 23-05-2012

(23-05-2012, 10:13 AM)Saeid نوشته: دوستان من Research Plan رو خودم نوشتم. بالاش آرم دانشگاه رو گذاشتم با اسم دپارتمان مکانیک. اصولا میتونم همچین کاری بکنم از نظر قانونی؟؟؟
به خاطر میپرسم که ممکنه تو مصاحبه بگن مثلا سربرگ دانشگاه رو از کجا آوردی؟؟؟ از طرف خودم امضا کردم.
سعید جان به نظر من احتیاجی به این کار نیست
ریسرچ پلن رو همین که خودتون بنویسید و توضیح بدید کافیه...اما اگه بخواین بیشتر official شه (احیانا برای کم شدن مدت زمان کلیرنس)، استادی که قراره تو دانشگاه مقصد با شما کار کنه اگه یه توضیحی بنویسه و امضا کنه و بقرسته برای شما خیلی خوب میشه....کلا دانشگاهی که شما توش درس خوندی اینجا هیچ کارست
من خودم تو یه فایل pdf یه توضیحی نوشتم (بدون سر برگ)، همراه با case number و شماره پاسپورتم فرستادم (بخاطر اینکه استادم یکم تاخیر داشت دیگه نتونستم از اون بگیرم)

پ.ن: من سفارتم تو دبی بود...بعید میدونم جاهای دیگه خیلی فرقی داشته باشن و تاکید بر official بودن research plan بکنن

RE: Resarch Plan برای سفارت آمریکا - Saeid - 23-05-2012

ممنون مهیار جان. من از استاد نتونستم بگیرم. آرم دانشگاهی رو که قراره توش در آینده درس بخونم رو گذاشتم.

RE: Resarch Plan برای سفارت آمریکا - mahyarelc - 23-05-2012

(23-05-2012, 10:33 AM)Saeid نوشته: ممنون مهیار جان. من از استاد نتونستم بگیرم. آرم دانشگاهی رو که قراره توش در آینده درس بخونم رو گذاشتم.
راستش فکر نمیکنم تاثیر خاصی داشته باشه
برحال کلیرنس چیزیه که هیچ کس اطلاعات درستی نداره ازش
شاید من به شخصه اگه بودم همچین کاریو نمیکردم
برحال بقیه دوستان شاید نظرات متفاوتی داشته باشن

RE: Resarch Plan برای سفارت آمریکا - Behnoush - 23-05-2012

(23-05-2012, 10:33 AM)Saeid نوشته: ممنون مهیار جان. من از استاد نتونستم بگیرم. آرم دانشگاهی رو که قراره توش در آینده درس بخونم رو گذاشتم.
فکر نمیکنم اصلا احتیاجی باشه چون استاد من برام research plan فرستاده اصلا مهر و سربرگ هم نداره و در حد دوسه پاراگراف درباره تحقیقاتی که توی آزمایشگاهش انجام میشه نوشته و در واقع همون مطالبیه که توی سایتش هم نوشته . اصلا فکر کنم همونو آماده داره و به همه میده چون من که بهش ایمیل زدم 5 دقیقه بعد برام فرستاد. کلا فکر نمیکنم خیلی مسئله حساسی باشه.

RE: Resarch Plan برای سفارت آمریکا - Pejman - 23-05-2012

اگر RP رو خودمون بنویسیم، می تونیم اشاره کنیم که پروژه ما کاربرد نظامی و حساس و اینها نداره؟ یا فقط استادا از اینا می نویسن؟

RE: Resarch Plan برای سفارت آمریکا - Mike - 23-05-2012

(23-05-2012, 03:56 PM)Pejman نوشته: اگر RP رو خودمون بنویسیم، می تونیم اشاره کنیم که پروژه ما کاربرد نظامی و حساس و اینها نداره؟ یا فقط استادا از اینا می نویسن؟
پژمان جان
معمولند استاد که گرنت دارند و به شما همون رسیرچو میدند اونها این مسئله‌‌رو می‌نویسند که با توجه به گرنتشون چیزی که شما می‌خوای روش کار کنی‌ خطری نداره. بهترین کار اینکه خودت بنویسی‌ بعدش بفرستی‌ واسه استادت یا مدیر گروهتون تا پاشو ۱ امضا بکنه و بزنه تو سر برگ بفرسته برات.
من خودم نوشتم بعدش دادم استاد امریکییم خودش ورداشت توش تغییرات داد بعدشم امضاو مهرو اینا کرد با I-20 برام فرستادند

RE: Research Plan برای سفارت آمریکا - Babak - 24-05-2012

کلا research plan رسمیت خاصی نداره و فکر نمی‌کنم نیاز به سربرگ و مهر و امضا داشته باشه. من آخرین باری که از کانادا برای ویزای امریکا اقدام کردم، سفارت فقط ازم خواست که استادم بهشون یک ایمیل بزنه و در مورد کارم توضیح بده و استادم هم در حد ۲-۳ پاراگراف نوشت.

خود سفارت هم احتمالا می‌دونه که research plan ارزش خاصی نداره و شما به هیچ عنوان تعهدی نمی‌دهید که روی موضوعی که در research plan نوشته شده کار کنید و می‌تونید بلافاصله بعد از رسیدن به امریکا کلا پروژه رو عوض کنید و کار متفاوتی انجام بدید. در نتیجه فکر نمی‌کنم در این زمینه سختگیری کنند.

RE: Research Plan برای سفارت آمریکا - شهروز - 01-04-2013

با سلام
من از یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش فول فاند برای دکترا مستقیم گرفتم. از اونجا که ای کمک هزینه اسکالرشیپ هست، هنوز استاد من معلوم نشده و خود دانشگاه به من گفته که از شروع سال دوم باید استادمو معلوم کنم.
من حالا نمیدونم برا RP چی بنویسم چون حتی گرایشم هم توی نامه ادمیشن ذکر نشده(رشته من مکانیک هست)
به نظرتون این کفایت می کنه که نامه ادمیشن و اسکالرشیپ رو نشون بدم که توش نوشته استادم از سال دوم معلوم میشه؟
با تشکر و ارزوی موفقیت برای شما

RE: Research Plan برای سفارت آمریکا - Babak - 02-04-2013

اگر سفارت خواسته که حتما استاد ایمیل بزنه و بگه که شما چکار خواهید کرد، از دانشکده بپرسید که چه کسی می‌تونه برای شما چنین نامه‌ای بنویسه. معمولا Associate Dean of Graduate Studies یا یکی از مسوولین دانشجویان graduate می‌تونه چنین نامه‌ای برای شما بنویسه.
اگر هم سفارت خواسته که خودتون این نامه رو بنویسید، خودتون می‌تونید در حد دو سه پاراگراف به یک سری پروژه‌هایی که فکر می‌کنید ممکنه انجام بدید اشاره کنید. طبیعتا الزامی در دنبال کردن این research plan وجود نداره و در آینده شما ممکنه کاملا مسیر تحقیقاتی‌تون چیز دیگه‌ای باشه. به همین خاطر، به نظرم بهتره که یک plan ای به سفارت بدید که رفع نیاز کنه و بهونه تراشی نکنند.