آکادمیا کافه
سوالات و اشکالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: گذرنامه و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- موضوع: سوالات و اشکالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5

سوالات و اشکالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه - Bahram - 08-01-2011

اگر چنانچه پرسشی در مورد پر کردن فرم تقاضای گذرنامه همچون اسپلینگ کلمات، تاریخ تولد و... دارید، میتوانید در این تاپیک مطرح کنید تا کاربران صاحبنظر در این زمینه پاسخ دهند.

RE: سوالات و اشکالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه - tirkamun - 07-02-2012

سلام
فامیل من شامل پسوند هم می شود می خواهم بدانم که آیا می شود بین فامیل و پسوندم یک خانه خالی بگذارم تا جدایی پسوند مشخص شود؟؟؟
در ضمن فامیل من به جز پسوند آزاده پور هست. می تونم Azadepoor بنویسم به جای Azadehpoor و h رو نگذارم؟؟؟ من این طوری ترجیح میدم!

RE: سوالات و اشکالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه - Bahram - 08-02-2012

(07-02-2012, 10:55 PM)tirkamun نوشته: سلام
فامیل من شامل پسوند هم می شود می خواهم بدانم که آیا می شود بین فامیل و پسوندم یک خانه خالی بگذارم تا جدایی پسوند مشخص شود؟؟؟
در ضمن فامیل من به جز پسوند آزاده پور هست. می تونم Azadepoor بنویسم به جای Azadehpoor و h رو نگذارم؟؟؟ من این طوری ترجیح میدم!
جدا کردن پسوند از اسم اصلاً توصیه نمیشه. اینکار حتی در مورد اسم کوچکهای دواسمی هم توصیه نمیشه. چون ممکنه بعداً براتون بعنوان middle name دردسر درست کنه... سرهم بنویسید بهتره.

منهم فکر میکنم دومی بهتر باشه ولی بطور کلی هرطور خودتون ترجیح میدهید عمل کنید، در خارج اسم و فامیل خارجی هرچه باشد مهم نیست! به هرحال براشون مبهمه Smile
این نکته رو هم بگم سعی کنید اونطور که در ترجمه مدارکتون تابحال نوشته شده(اگر تابحال داشته اید)، در گذرنامه تون بنویسید که بعداً براتون مشکل ساز نشه

RE: سوالات و اشکالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه - Babak - 10-02-2012

من هم با نظر بهرام موافقم. سعی کنید که فامیل‌تون رو سر هم بنویسید، چون فامیل‌های دو کلمه‌ای که با فاصله جدا شده‌اند در خیلی از کشورها مرسوم نیست و گاهی دردسر ایجاد می‌کنه. همسر من همین مشکل رو در امریکا داره. گاهی اولین کلمه فامیلش رو به عنوان middle name در نظر می‌گیرند، بعضی از سازمان‌ها هر دو کلمه رو سر هم می‌نویسند، بعضی جاها بین دو کلمه خط فاصله می‌ذارن و بعضی جاها هم مثل پاسپورت می‌نویسند. به این خاطر خیلی وقت‌ها وقتی برای کاری به اداره‌ای یا سازمانی مراجعه می‌شه اول بهش می‌گن که اسمش تو سیستم‌شون نیست و باید کلی توضیح بده و ازشون بخواد که ترکیب‌های مختلف رو چک کنند تا بالاخره اسمش پیدا بشه.

به همین خاطر، اگر بتونید سرهم بنویسید بهتره، اما اگر خیلی طولانی می‌شه، می‌تونید بین دو کلمه خط فاصله بگذارید، ولی ترجیحا فاصله خالی نگذارید.

RE: سوالات و اشکالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه - ymail - 27-12-2012

سلام ...
سوالی در مورد پر کردن فرم گذرنامه داشتم. در بند 5 فرم درخواست گذرنامه نوشته شده کشور مقصد، منظور از مسافرت، مرز خروج و کشورهایی که قصد عبور یا توقف دارید (که 5 مورد هم میشه نوشت). راستش من اصلا متوجه منظورش نشدم!!! Huh کشور مقصد رو چی باید بنویسم؟ فرض کنیم اینجا نوشتم مالزی یا امارات متحده عربی یا غیره... اگه به هر دلیلی نخواستم یا تونستم برم و بعدا تصمیمم عوض شد و کشور دیگه ای رو برای مسافرت انتخاب کردم تکلیف چیه؟ یعنی باید دوباره درخواست بدم؟ "کشورهایی که قصد عبور یا توقف دارید" چطور؟ بقیه گزینه ها هم همینطور، نمیدونم باید چی بنویسم. آهان یه چیز دیگه، برای مسافرت به کشورهایی که با ایران مشکل سیاسی دارن (مثلا امریکا، انگلیس و ...) باید چکار کرد؟ فکر نمیکنم بشه اسم اینارو تو گذرنامه نوشت، درسته؟ اگه ممکنه راهنمایی بفرمائید...

RE: سوالات و اشکالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه - Shahrouz - 27-12-2012

(27-12-2012, 01:41 AM)ymail نوشته: سلام ...
سوالی در مورد پر کردن فرم گذرنامه داشتم. در بند 5 فرم درخواست گذرنامه نوشته شده کشور مقصد، منظور از مسافرت، مرز خروج و کشورهایی که قصد عبور یا توقف دارید (که 5 مورد هم میشه نوشت). راستش من اصلا متوجه منظورش نشدم!!! Huh کشور مقصد رو چی باید بنویسم؟ فرض کنیم اینجا نوشتم مالزی یا امارات متحده عربی یا غیره... اگه به هر دلیلی نخواستم یا تونستم برم و بعدا تصمیمم عوض شد و کشور دیگه ای رو برای مسافرت انتخاب کردم تکلیف چیه؟ یعنی باید دوباره درخواست بدم؟ "کشورهایی که قصد عبور یا توقف دارید" چطور؟ بقیه گزینه ها هم همینطور، نمیدونم باید چی بنویسم. آهان یه چیز دیگه، برای مسافرت به کشورهایی که با ایران مشکل سیاسی دارن (مثلا امریکا، انگلیس و ...) باید چکار کرد؟ فکر نمیکنم بشه اسم اینارو تو گذرنامه نوشت، درسته؟ اگه ممکنه راهنمایی بفرمائید...
من بسیار بعید می دونم که چیزهایی که در این فرم می نویسید در مورد مسافرت به چه کشورهایی برای مسافرتهای واقعی آینده تون اثر منفی بذاره! نگران نباشید. بزنید عراق و افغانستان و عربستان و سوریه و مالزی برید انگلستان و آمریکا و کانادا و اوکراین و هلند Cool

البته شاید جدیدا عوض شده باشه. دوستانی که اخیرا گرفتند نظر بدن.

RE: سوالات و اشکالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه - ymail - 27-12-2012

(27-12-2012, 01:45 AM)Shahrouz نوشته: من بسیار بعید می دونم که چیزهایی که در این فرم می نویسید در مورد مسافرت به چه کشورهایی برای مسافرتهای واقعی آینده تون اثر منفی بذاره! نگران نباشید. بزنید عراق و افغانستان و عربستان و سوریه و مالزی برید انگلستان و آمریکا و کانادا و اوکراین و هلند Cool

البته شاید جدیدا عوض شده باشه. دوستانی که اخیرا گرفتند نظر بدن.
ممنون از پاسخ شما.... (چقدر سریع... ماشالله Smile ) پس ضرورتی نداره و در اینصورت میتونم جای اون 5 تا کشور رو هم خالی بزارم؟ درسته؟

RE: سوالات و اشکالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه - ariaie - 27-12-2012

(27-12-2012, 01:41 AM)ymail نوشته: سلام ...
البته من هم خیلی جدید نیست تجربم (پارساله) منتها گذاشته بودم خالی به مامور محترم (خیلی زورم اومد که نوشتم محترم!) گقتم این چه سوال عجیبیه چه ربطی داره؟ پاسپورت که مقصد مشخص نداره این تو فرومش برا چیه؟! حس کردم ازش پرسیدم انیشتن چطور نسبیت رو کشف کرد فرمولشو بلدی اثبات کنی؟! یه جنتا جمله گفت که اصلن به هم ربط نداشتن ولی منظورش این بود که فرمه دیگه باید یه چیزی توش بنویسیم! و خودش نوشت سوریه - زیارت! و گفت این اصلا مهم نیست!

RE: سوالات و اشکالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه - MaMi - 27-12-2012

(27-12-2012, 01:41 AM)ymail نوشته:
سلام ...
سوالی در مورد پر کردن فرم گذرنامه داشتم. در بند 5 فرم درخواست گذرنامه نوشته شده کشور مقصد، منظور از مسافرت، مرز خروج و کشورهایی که قصد عبور یا توقف دارید (که 5 مورد هم میشه نوشت). راستش من اصلا متوجه منظورش نشدم!!! کشور مقصد رو چی باید بنویسم؟ فرض کنیم اینجا نوشتم مالزی یا امارات متحده عربی یا غیره... اگه به هر دلیلی نخواستم یا تونستم برم و بعدا تصمیمم عوض شد و کشور دیگه ای رو برای مسافرت انتخاب کردم تکلیف چیه؟ یعنی باید دوباره درخواست بدم؟ "کشورهایی که قصد عبور یا توقف دارید" چطور؟ بقیه گزینه ها هم همینطور، نمیدونم باید چی بنویسم. آهان یه چیز دیگه، برای مسافرت به کشورهایی که با ایران مشکل سیاسی دارن (مثلا امریکا، انگلیس و ...) باید چکار کرد؟ فکر نمیکنم بشه اسم اینارو تو گذرنامه نوشت، درسته؟ اگه ممکنه راهنمایی بفرمائید...
درود دوست من و خوشامد جهت پیوستن به فروم Smile
همون طور که شهروز عزیز گفتند، لزومی به پر کردن اون بخش ها نیست و میتونید اون بخش ها رو خالی بگذارید. من که همین کار رو کرده بودم حتی زمانی که فقط گذرنامه یکبار خروجم رو برای ترکیه میخواستم بگیرم...

RE: سوالات و اشکالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه - salazar716 - 14-01-2013

یه سوالی بود ذهن من رو خیلی درگیر کرده بود از هر کی هم میپرسیدم یه چیزی میگفت...
دیروز که رفتم واسه اقدام برای گرفتن گذرنامه فهمیدم:
من فامیلیم پسوند هم داشت، پسوند رو حذف کردم همونطور که میدونین تو شناسنامه ی جدید تو توضیحات این درج میشه، همیشه واسم سوال بود که گذرنامه با فامیلی جدیده یا قدیمیه؟ یکی میگفت پسوند هم مینویسن یکی میگفت درخواست بده ننویسن...من از یارو پرسیدم طرف گفت با فامیلی جدید نوشته میشه و هیچ چیزی از پسوند تو گذرنامه نمیاد...