آکادمیا کافه
نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+---- موضوع: نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس (/Thread-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A2%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B3)

صفحات 1 2

نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس - ahmadpashaei - 14-05-2012

با سلام.
در این تاپیک اطلاعات تقریبا کاملی در مورد نحوه نمره دهی قسمتهای مختلف آزمون قرار داده شده که خوندنشون خالی از لطف و فایده نخواهد بود.
برای اطلاعاتی درباره ضوابط کلی نمره دهی داده میشه که در این لینک میتونید دانلود کنید.در این لینک کلیه نمره های آیلتس و مقدار مهارت لازم برای کسب این نمره ها ارایه شده اند.

RE: نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس - ahmadpashaei - 14-05-2012

نحوه نمره دهی دقیق در مورد Lintening part of IELTS هم در این لینک قرار داده شده است.
نمره دهی Writing part هم در هر دو بخش task1 and task2 در این لینک قرار داده شده.
در این لینک هم اطلاعاتی در مورد نمره دهی Writing و Listening ارایه شده.

RE: نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس و دریافت نتیجه غیر رسمی زودتر از موعد - ahmadpashaei - 14-05-2012

در این پست هم نحوه دریافت نتیجه آیلتس قبل از صدور کارنامه نهایی و ارسالش رو میتونید ببینید که لازمه در لینک داده شده برید و ثبت نام کنید. این کارنامه آنلاین ارسال شده و رسمیت قانونی نداره و نتیجه استفاده از اون با مسئولیت خودتون هستش.
Preview your IELTS results
Can't wait for your IELTS results to arrive by post? Get a
preview of your test results before your official results arrive
The British Council provides additional services to help candidates know how
well they have done before the official test report form is issued.
Please note that this online result is provisional and should not be used as
an official confirmation of your achievement. The British Council will not
accept any responsibility in the event that your result fails to display here,
whether due to a technical fault or administrative procedure.
The preview service can be accessed here: This LINK
In addition some countries provide a preview of your results by SMS message.

RE: نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس - ahmadpashaei - 15-05-2012

در لینک زیر هم شما میتونید به شیوه های مختلف نمره آیلتس رو محاسبه کنید.
IELTS band score calculator,row score calculator and Overall band score calculator.
یعنی شما میتونید تعداد پاسخهای درست رو وارد و نمره رو ببینید یا نمره دلخواه رو بدین و تعداد پاسخ درست لازم رو بهتون بر میگردونه و برای overall هم نمره دلخواه هر بخش رو وارد کرده و نمره کلی رو حساب می کنه که البته این آخری رو همه بلدن دیگه. ولی اونای دیگه جالبن. توصیه می کنم در
این لینک ببینیدش.

RE: نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس - m.ost - 19-08-2012

نمرات دو تست کمی Listening و Reading به سبک زیر محاسبه می شود. اعداد انتهای ردیف نشانگر نیم نمره به احتساب گردکردن عدد می باشند.
(ّfrom Iranmehr Language School، دقت کنید که ممکن است این اعداد به صورت تقریبی باشد)

IELTS Band Scores Listening
Score: Band Score
1 :1
2 :2-3
3 :4-9
4 :10-16
5 :17-24
6 :25-32
7 :33-37
8 :38-39
9 :40

IELTS Band Scores, Academic Reading
1 :1
2 :2-3
3 :4-9
4 :10-15
5 :16-22
6 :23-28
7 :29-35
8 :36-39

IELTS Band Scores, General Training Reading
1 :1-2
2 :3-5
3 :5-11
4 :12-17
5 :18-25
6 :26-34
7 :35-37
8 :38-39

RE: نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس - m0h3n - 20-08-2012

در مورد تعداد پاسخهای درست و نمره ی مربوطه من فکر می کنم همیشه اینطور نیست و بسته به سختی یا آسونی امتحان این بازه ها متفاوت هست.

RE: نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس - Pejman - 30-08-2012

این رو در سایت IELTS.org نوشته. با توجه به اینکه سایت رسمی آزمون هست، به نظرم از همه قابل اطمینان تر هست جدول نمره دهی اش.

RE: نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس - m0h3n - 31-08-2012

(20-08-2012, 02:05 AM)m0h3n نوشته: در مورد تعداد پاسخهای درست و نمره ی مربوطه من فکر می کنم همیشه اینطور نیست و بسته به سختی یا آسونی امتحان این بازه ها متفاوت هست.

(30-08-2012, 10:54 PM)Pejman نوشته: این رو در سایت IELTS.org نوشته. با توجه به اینکه سایت رسمی آزمون هست، به نظرم از همه قابل اطمینان تر هست جدول نمره دهی اش.

پژمان جان،

در خود سایت هم که شما لینکش رو گذاشتی همین مسئله ای که من گفتم عنوان شده.

Although all IELTS test materials are pretested and trialled before being released as live tests, there are inevitably minor differences in the difficulty level across tests. In order to equate different test versions, the band score boundaries are set so that all candidates’ results relate to the same scale of achievement. This means, for example, that the Band 6 boundary may be set at a slightly different raw score across versions.

[برش] راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - Mohammadsr - 18-11-2014

برای هر بخش از امتحان آیلتس هم حداقلی تعیین شده یا فقط برای کل حداقل نمره وجود داره؟
بازم تشکر

RE: نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس - ice - 19-11-2014

(18-11-2014, 09:18 PM)'Mohammadsr' نوشته: برای هر بخش از امتحان آیلتس هم حداقلی تعیین شده یا فقط برای کل حداقل نمره وجود داره؟
بازم تشکر

بستگي به دانشگاه مورد نظر داره، بعضي دانشگاه ها فقط يك حداقل كلي قرار مي دن و بعضي ها علاوه بر اون حداقل كلي مي گن هيچ نمره اي هم نبايد از يك حداقل مشخصي كمتر باشه.
مي تونيد با مراجعه به بخش admission دانشگاه مورد نظر و قسمت مربوط به دانشجويان بين المللي حداقل آيلتس دانشگاه مورد نظر رو پيدا كنيد.