آکادمیا کافه
سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت،...) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت،...) (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA%D8%8C)

RE: سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت، تاریخ اعزام،...) - MaMi - 15-10-2012

(15-10-2012, 07:34 PM)12metri نوشته:
دوستان من 1آبان اعزام میشم.پادگان جوادالائمه نزاجا تهران. میخاستم ببینم حقیقت داره که دوره اموزشی ارتش3یا4ماهه؟چون میگن ظاهرا رشته من(لیسانس عمران) همشونو کد میزننو میفرستن دوره کد2ماهه.ینی با خود آموزشی میشه 4 ماه؟ همچین مطلبی صحت داره؟یا بستگی به شانس داره؟یا حتما دوره کد میخوریم؟
ویرایش بعراز2ساعت گشتن تو نت:
خداییش دیگه گیج شدم.یکی رک و پوست کنده بگه رشته عمران کد میخوره یا نه؟
یکی میگه نمیخوره اونیکی میگه حتما میخوره...
دوست من، طول دوره آموزشی طبق قانون نیروهای مسلح، بین 50 تا 58 روز است (البته گاهی 45 روزه هم میشود). اینکه شما کد بخوری، تا حد زیادی غیرقابل پیش بینی است. ضمن اینکه اگر کد بخوری، اون دوران کد (آموزش های پیشرفته) جز دوران سربازی شما محاسبه خواهد شد.
با توجه به رشته شما که عمران است، احتمالا پس از دوران آموزشی در نقاطی که ارتش به تخصص شما نیاز دارد به کار گرفته خواهی شد و به این مورد هم توجه داشته باش که طبق همین قانون، تا جای امکان سربازان هر استان در همان استان به کار گرفته خواهند شد (در بعضی حالات در نزدیکترین شهرستان به محل سکونت)
در مورد اینکه عمرانی ها کد خواهند خورد یا خیر، هر کس تجربه خودش رو بیان میکنه و به طور دقیق نمیشه گفت که شما کد خواهی خورد یا خیر.

RE: سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت، تاریخ اعزام،...) - arvin - 16-10-2012

با سلام به مدیریت عزیز. من امروز اصل برگه سبزم اومد در منزل منتهی تاریخ اعزامم خورده 10/1 در صورتیکه تو پرینت المتنی +10 که گرفتم 8/1 زده البته تاریخ اعزامم اولش 10/1 بود که درخواست تعجیل داده بودم که تاریخ درخواست تعجیل هم بعد از تاریخ صدور برگه سبز بود با این شرایط میخوام ببینم مشکلی هست یا نه و نیاز یه پیگیری داره ؟؟؟ و من طبق همون پرینت +10 که 8/1 عمل کنم ؟؟؟ضمنا تو برگه سفیدی که از +10 گرفتم هم تاریخ اعزام خورده 8/1....ممنون بابت پاسختون

RE: سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت، تاریخ اعزام،...) - MaMi - 16-10-2012

(16-10-2012, 11:31 AM)arvin نوشته:
من امروز اصل برگه سبزم اومد در منزل منتهی تاریخ اعزامم خورده 10/1 در صورتیکه تو پرینت المتنی +10 که گرفتم 8/1 زده البته تاریخ اعزامم اولش 10/1 بود که درخواست تعجیل داده بودم که تاریخ درخواست تعجیل هم بعد از تاریخ صدور برگه سبز بود با این شرایط میخوام ببینم مشکلی هست یا نه و نیاز یه پیگیری داره ؟؟؟ و من طبق همون پرینت +10 که 8/1 عمل کنم ؟؟؟ضمنا تو برگه سفیدی که از +10 گرفتم هم تاریخ اعزام خورده 8/1....ممنون بابت پاسختون
دوست من مشکلی نخواهد بود (چون هم در برگه سبز المثنی و هم در برگه سفید تاریخ اعزامتون رو 01-08 مشخص کرده است) ولی پیشنهاد من این است که برای اطمینان خاطر، یک پیگیری از پلیس +10 (در مورد تاریخ اعزامتون) داشته باشید

RE: سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت، تاریخ اعزام،...) - beh600 - 16-10-2012

(01-10-2012, 02:54 PM)beh600 نوشته: سلام

با توجه به اینکه فراخوان 1373 است بنده چند سوال از خدمت دوستان گرامی داشتم اگر زودتر پاسخ بدید ممنون میشم

من متولد 18/9/73 هستم و قبل سن مشمولیت مدرک دیپلم مکانیک خودرو(کار و دانش)خودمو گرفتم

1-من در کنکور سراسری 91 موفق نبودم!
2-مهلت معرفی من از 2 ماه دیگه هستش!با توجه به اینکه هر دانش آموز با ورود به سن مشمولیت 6 ماه فرصت دارد خودش رو معرفی کند ممکنه که تاریخ اعزام به خدمت قبل از کنکور سراسری 92 باشه؟!!!!
چون دوباره قصد شرکت در کنکور 92 رو دارم ولی مهلت 6 ماهه من تا خرداد تمام میشود!ولی کنکور سراسری شهریور هر سال است!
3-تاریخ اعزام مگه از 19 سالگی نیستش؟!!!چون تا اونجایی که من شنیدم باید اینطوری باشه؟!
4-من چیکار کنم کدوم ماه برم خودمو معرفی کنم و دفترچه رو پست کنم از آذر به بعد که هرچی که میشه دیر تر اعزام بشم؟(اگر سن اعزام 19 سالگی نیست!)و بتونم توی کنکور 92 شرکت کنم!
5-آیا هرچی دفترچه رو دیر تر پست کنی دیر تر اعزام میشی یا نه ربطی نداره و شانسی هست!(نهایتا چند ماه دیر تر تابتونم کنکور بدم)
خواهشا راهنمایی کنید زود تر گیج شدم اصلا نمیدونم چیکار کنم
خواهشا کامل راهنمایی کنید چون من اصلا از این قانون جدید یا بند ها و تبصره ها هیچ اطلاعی ندارم
شرایطم رو گفتم که کامل راهنماییم کنید چون من اصلا نمیدونم باید چیکار کنم!
باتشکر

(01-10-2012, 06:31 PM)MaMi نوشته:
سلام دوست من و خوشامد به جهت پیوستن به فروم Smile
مرسی و مرسی از اینکه جواب میدین به سوالاتم
1- حداكثر زمان معرفي مشمولاني كه قبل از سن مشموليت فارغ التحصيل، ترك تحصيل يا اخراج مي شوند چه مدت مي باشد؟
(حداكثر مدت معرفي ايشان 6 ماه پس از رسيدن به 18 سالگي تمام است.)

بابا حالا یه بار تو کنکور موفق نبودیما انگار آسمون اومده زمین!
این خدمت وظیفه ام که کیلید کرده رو سال تولد من بدبخت!چه شانسی دارم من
خواهشا بگید من چطور میتونم خدمت نرم و توی کنکور سراسری 92 که معمولا شهریور هست شرکت کنم
دیگه حالم داره بهم میخوره انقد به این موضوع فکر کردم
خواهشا کامل راهنمایی کنید بزارید یه ذره هم که شده بتونم آروم باشم

2- بله امکانش هست که تاریخ اعزام قبل از کنکور باشد، که در اون صورت شما میتونی از یگان مربوطه و با هماهنگی فرمانده، برای شرکت در آزمون، مرخصی دریافت کنی

بابا این شرایط واسه مدرک بالاهاست نه واسه ما بدبختایی که تازه قراره بیایم بالا!
فقط با ادامه تحصیل کارشناسی و کارشناسی بالاتر موافقت میشه!

20-
آياسربازان وظيفه اي كه به خدمت اشتغال خدمت دارندجهت تحصيل دردانشگاه هااز خدمت ترخيص ميشوند؟ درصورت قبولي اينگونه سربازان درمقطع كارشناسي وبالاترترخيص ازخدمت صورت ميگيرد وترخيص براي ادامه تحصيل درمقاطع كارداني مجاز نمي باشد.

3- مثال؛ دانش آموز متولد 15/8/70 كه در مهر 91 در پايه دوم كاردانش شروع به تحصيل نمايد مي تواند خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايد چنانچه مشمول مذكور تا 15/8/92 فارغ التحصيل نشده، مي تواند بدون صدور معافيت تحصيلي حداكثر تا 15/8/93به تحصيل ادامه دهد و پس از اين تاريخ 15/8/93 درصورت عدم معرفي وارد غيبت خواهد شد.

4 و 5- شما میتونید چند روز مانده به پایان فرصت 6 ماهه، مدارکتون رو ارسال کنید و معمولا بین ارسال مدارک تا اعزام حدود 4 ماه فاصله است.

خب بعد تکلیف چیه اگه غیبت بخورم؟!!!!!!!!

منبع

6- برای اطمینان بیشتر میتونید با مرکز مشاوره نظام وظیفه هم تماس بگیرید!

هه مرکز مشاوره نظام وظیفه!
اون از پلیس +10 که یه مشت دختر نشستن که جواب بدن به سوالا یا مدام گوشی بدست یا درگیر حرف زدن باهم
آخه سوال من اینه دخترا چی میفهمن از خدمت پسرا!؟!نه خدایی!
آخه نمیدونن ما بدبختا که حتی ندونسته غیبت بخوریم چه بلایی سرمون میاد خودشون که خدمت نمیرن راحتن حالا اینا فقط در صورت پرسیدن یه سواله!وای به حال اینکه وسط حرفاشون باهم حرف بزنی!
مشاوره سایت نظام وظیفه که تعطیله سوال میفرستی با یه ارور مواجه میشی
611091 که پیام میفرستم برگشت میخوره
«09680
» این شماره ام که اصلا انگار نه انگار که وجود داره!

خب خلاصش کنم کلا در مورد نظام وظیفه پرم بخاطر شانس نداشتن منه بدبخته تقصیر کسیم نیست
بدبخت بودیمو هستیم کاریشم نمیشه کرد

RE: سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت، تاریخ اعزام،...) - MaMi - 16-10-2012

دوست من، تلفن مرکز مشاوره نظام وظیفه رو چند بار باید بگیری شما. معمولا در 4-3 بار اول، پیغام "شماره مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد رو خواهی شنید!" ضمن اینکه مسلما شما اولین نفر نیستید و آخرین نفر هم نخواهید بود که در حال استفاده از مرکز مشاوره نظام وظیفه است Wink اگر در مرکز استان هستید، میتونید با مراجعه حضوری به نظام وظیفه استان، جواب سوالاتتون رو بگیرید ولی باید کمی صبر و حوصله داشته باشید و البته پیگیر باشید Smile
تمام عزیزانی که در این فروم پاسخگو هستند، تجربه های شخصی خودشون و گاها دوستانشون رو با سایرین به اشتراک میگذارند و کسی نمیتونه به شما بگه که فلان کار رو انجام بده، 100% میشه یا این کار رو انجام نده. دوستان فقط نظر و تجربه خودشون رو بیان میکنند و تصمیم گیری نهایی همیشه به عهده خود فرد است. اینکه گفتم شما تا چند روز به پایان فرصت 6 ماهه میتونی مدارکت رو ارسال کنی، کاری است که خود من انجام دادم. تا 29 اسفند فرجه شش ماه ام (طبق قانون قدیم) تمام میشد و من مدارکم رو روز 26 اسفند ماه ارسال کردم و غیبت هم نخوردم. اینکه برای شما غیبت منظور میشه یا نه رو باید با شرایط خودت بسنجی (تاریخ تولد، تاریخ فارغ التحصیلی، سن ورود به مشولیت و تاریخ پایان دوره 6 ماه فرجه فراغت از تحصیل)
موفق باشید Smile

RE: سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت، تاریخ اعزام،...) - 12metri - 18-10-2012

ببخشید یه سوال
آموزشگاه جواد الائمه نزاجا که تو محل آموزش تو برگ سفید نوشته کجا میشه؟
همون06 هستش؟ پاسداران؟ یا با اون فرق داره؟

RE: سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت، تاریخ اعزام،...) - MaMi - 18-10-2012

(18-10-2012, 12:59 AM)12metri نوشته: آموزشگاه جواد الائمه نزاجا که تو محل آموزش تو برگ سفید نوشته کجا میشه؟
همون06 هستش؟ پاسداران؟ یا با اون فرق داره؟
بله، پادگان جواد الائمه در پاسداران است، ولی اسمش 106 است نه 06، دوست من. چون 06 پادگان مالک اشتر نیروی انتظامی (اراک) است

کدهای مراکز آموزش نظام وظیفه

توجه کنید که تعدادی از کدها عوض شده و هم محل قبلی و هم محل جدید در روبروی کدها آمده است؛

کد 01 : مرکز آموزش ولیعصر تبریز
کد 02 : نیروی انتظامی سعید آباد (آذر بایجان شرقی)
کد 03 : ارومیه
کد 04 : بیرجند - ارتش
کد 05 : کرمان ارتش 05
کد 5 : نیروی انتظامی مرزبانی کرمانشاه است اسم پادگان شهید رجایی در منطقه سراب نیلوفر
کد 06 : اراک نیروی انتظامی 06
کد 07 : شهید بهشتی اصفهان (در سال 91: کد 07 : کازرون، مرکز آموزش شهید قنبر ترابی - نیروی هوایی تهران میدان امام حسین!)
کد 08 : مرکزآموزش خاش زاهدان نیرو زمینی ارتش
کد 10 : نیروی انتظامی اهواز
کد 11 : نیروی انتظامی شهید دستغیب جهرم، فارس (ناجا)
کد 12 :نیروی انتظامی مرزن آباد چالوس
کد 13 : نیروی انتظامی مشکین شهر
کد 14 : اصلاندوز اردبیل
کد 16 : زابل (شاید هم پادگان آموزش ولیعصر ناجا)
کد 17 :نیروی هوایی شیراز ارتش منطقه هوایی شهید دوران
کد 20 : نیروی هوایی ارتش دانشگاه هوایی ستاری - شمشیری آذری (تهران)
کد 21 : پایگاه شکاری شهید نوژه همدان (نیروی هوایی ارتش)
کد 22 : توپخانه شهرضا (اصفهان)
کد 26 : جدیدا این کد مربوط به عجب شیر هست!
کد 27 : نیروی هوایی سمنان
کد 28 : نیروی هوایی ارتش بابلسر
کد 29 : نیروی هوایی تبریز (سردرود)
کد 31 : پدافند هوائی ارتش - هاشم آباد
کد 32 : پدافند نیروی هوایی تهران
کد 33 : مرکز آموزش عجب شیر
کد 34 : ممکنه ارتش 05 کرمان باشد
کد 35 : نیروی زمینی ارتش تهران آموزشی 01
کد 36 :نیروی زمینی ارتش تهران آموزشی 02
کد 37 : نیروی زمینی ارتش عجب شیر
کد 38 :مربوط به 04 بیرجند
کد 39 :کرمان نیروی زمینی ارتش
کد 40 :نیروی زمینی ارتش کازرون
کد 41 : 08 نیروی زمینی ارتش خاش (سیستان و بلوچستان)
کد 42 : نیروی زمینی ارتش هوابرد شیراز
کد 44 :تیپ هوابرد ارتش شیراز
کد 45 : نیروی زمینی ارتش مراغه
کد 46 : 22 توپخانه شهرضا
کد 47 : نیروی زمینی ارتش گروه 33 توپخانه پرندک
کد 49 : نیروی زمینی ارتش لشگر 16 زرهی قزوین
کد 52 : مرکز آموزش 23 پرندک (تهران)
کد 53 : لشکر 30 دوآب
کد 54 : لشگر 58 چهل دختر شهارود
کد 56 : ارتش – قوچان
کد 57 : ارتش لشکر 81 زرهی کرمانشاه
کد 59 : آموزشگاه شهدا کرمانشاه نزسا (نیروی زمینی سپاه)
کد 62 : سپاه شیروان
کد 64 : پادگان نبی اکرم میبد (یزد)
کد 65 : مرکز آموزش نیرو مقاومت شهید بهشتی شیروان (خراسان شمالی)
کد 70 : سپاه کرمان
کد 71 : نیروی زمینی سپاه امام رضا(ع) کازرون
کد 72 : پادگان شهید ثابت خواه ، سپاه ، گیلان غرب کرمانشاه
کد 73 : نیروی زمینی سپاه پادگان شهید قاضی تبریز
کد 74 : نیروی زمینی سپاه ولیعصر(عج) آباده
کد 75 : وزارت دفاع قزوین - ارتش
کد 76 : نیروی انتظامی تبریز
کد 77 : هواپیمایی کرمان
کد 78 : نیروی هوای سپاه خاتم یزد
کد 80 : ستاد مشترک سپاه
کد 81 : سپاه مرودشت یا نیروی هوایی ارتش مهرآباد - تهران
کد 82 : سپاه مرودشت
کد 83: نیروی زمینی سپاه مالک الشتر ارومیه
کد 85: نیروی دریایی کوهک ارتش.
کد 86 : کهریزک تهران ارتش
کد 87 : نیروی مقاومت سپاه پادگان خاتمی یزد
کد 88 : نیروی هوائی سپاه اردکان
کد 89 : سازمان زندان کرج
کد 91 : سپاه (نیروی زمینی) در اقلید فارس (شیراز )
کد 94 : سپاه پادگان ولیعصر ساری
کد 97 : پادگان بلال حبشی
کد 101: دزفول سپاه
کد 105: هتل ولیک بابل پادگان المهدی بابل نیروی زمینی سپاه
کد 111: نیروی انتظامی جهرم
کد 114: پایگاه دوم شکاری تبریز
کد 115: لشگر چهار شکاری دزفول
کد 119: نیروی دریایی ارتش سیرجان کرمان
کد 123: نیروی زمینی سپاه شهید هاشمی نیشابور
کد 128: پادگان شهید بابایی اصفهان - نیروی هوایی ارتش
کد 135: سپاه شهید قدوسی یزد
کد 141: مرکز آموزش شهید حبیب اللهی اهواز (سپاه) است
کد 148: نیروی هوایی ارتش - اصفهان
کد 159: یگان ویژه شیراز
کد 164: نیروی هوایی ارتش پدافند بهبهان
کد 174: پدافند هوایی شیراز
کد 175: نیروی هوایی ارتش پایگاه شکاری دزفول
کد 176: نیروی هوایی امام حسین - تهران
کد 181: نیرو هوایی مشهد
کد 182: نیروی هوائی تهران ارتش
کد 185: ستاد مشترک سپاه شهدای کرمانشاه یا شهید همت روانسر
کد 189: نیروی هوایی شیراز
کد 200: شیرگاه قائم شهر نیروی انتظامی -نیروی انتظامی مازندران شهید قاسمیان
کد 206: هواپیمایی قلعه مرغی
کد 215: پادگان شهید پازوکی سپاه (لشکر 7 ) واقع در افسریه
کد 226: مازاد (یعنی در روز تقسیم هر جا که نیرو لازم بود به آنجا اعزام خواهید شد)
کد 231: نیروی دریایی بندر انزلی
کد 232: یگان ویژه زاهدان
کد 233: یگان ویژه ناجاتهران خاوران تیپ 2موسی بن جعفر (قبلا نیروی زمینی تکاور ارتش لشگرک تهران بود)
کد 234: نیروی دریایی
کد 235: مرکز اموزش تکاور نزاجا لشگرک تهران تو جاده لواسانات
کد 238: ارتش شیراز (جدیدا : یگان ویژه مشهد، کوهسنگی، رضاشهر)
کد 256: شهید مدرس نیروی زمینی سپاه (جنب شهرک خاتم الانیبا (ص) بعد از پل فردیس کرج، شاید هم مازاد)
کد 285: نیروی زمینی ارتش. پادگان 106 جوادالائمه پاسداران تهران
کد 261: فرماندهی انتظامی مازندران
کد 266: مازاد
کد 270: یگان ویژه – قزوین
کد 277: یگان امداد فاتب - نیروی انتظامی (تهران، خ. شریعتی، خ. معلم، مرودشت جنوبی، فضای سبز مجتمع آموزشی فاتب)
کد 282: کرمان (نمیدونم کجاش !!؟)
کد 285:نیروی زمینی ارتش تهران
کد 287: مرکز آموزش مرزبانی – زاهدان
کد 288: لشکر 31 عاشورای تبریز
کد 291: سپاه امام علی ع شهر مبارکه اصفهان
کد 296: تیپ 44 قمر بنی هاشم شهرکرد
کد 301: سپاه زنجان
کد 311: سپاه گلستان (قبلا سپاه یزده بود)
کد 335: تکاور لشگر 57 ارتش تهران (پشت نظام وظیفه تهران)

آخرین بروز رسانی کدها : 1391/04/26

RE: سوالات پیرامون اعزام (مدت زمان خدمت، تاریخ اعزام،...) - 12metri - 18-10-2012

(15-10-2012, 09:57 PM)MaMi نوشته:
دوست من، طول دوره آموزشی طبق قانون نیروهای مسلح، بین 50 تا 58 روز است (البته گاهی 45 روزه هم میشود). اینکه شما کد بخوری، تا حد زیادی غیرقابل پیش بینی است. ضمن اینکه اگر کد بخوری، اون دوران کد (آموزش های پیشرفته) جز دوران سربازی شما محاسبه خواهد شد.
با توجه به رشته شما که عمران است، احتمالا پس از دوران آموزشی در نقاطی که ارتش به تخصص شما نیاز دارد به کار گرفته خواهی شد و به این مورد هم توجه داشته باش که طبق همین قانون، تا جای امکان سربازان هر استان در همان استان به کار گرفته خواهند شد (در بعضی حالات در نزدیکترین شهرستان به محل سکونت)
در مورد اینکه عمرانی ها کد خواهند خورد یا خیر، هر کس تجربه خودش رو بیان میکنه و به طور دقیق نمیشه گفت که شما کد خواهی خورد یا خیر.

(18-10-2012, 01:22 AM)MaMi نوشته:
بله، پادگان جواد الائمه در پاسداران است، ولی کدش 106 است نه 06، دوست من. چون 06 پادگان مالک اشتر نیروی انتظامی (اراک) است
خب دوست عزیز پس تو کدها چرا کد106 نیست؟
گوگلم میزنی میشه همون06میاره!
به نظرتون همون 285 نیس؟یکم بهش شک دارم!تو برگه سفیدم کد نزده فقط نوشته جوادالائمه نزاجا!
آهان ینی شما منظورتون اینه که اسمش106هست.درسته؟ اونوقت کدشم285؟

(18-10-2012, 01:57 AM)12metri نوشته: خب دوست عزیز پس تو کدها چرا کد 106 نیست؟ گوگلم میزنی میشه همون06میاره!
به نظرتون همون 285 نیس؟یکم بهش شک دارم!تو برگه سفیدم کد نزده فقط نوشته جوادالائمه نزاجا!
آهان ینی شما منظورتون اینه که اسمش106هست.درسته؟ اونوقت کدشم285؟
جوادالائمه نزاجا فقط یک جا است دوست من و همون کد 285 است که به اشتباه به 06 مصطلح است، در حالی که اسم پادگان 106 است.