آکادمیا کافه
اطلاعات کلی برای پذیرش در کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: اطلاعات کلی برای پذیرش در کانادا (/Thread-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2

اطلاعات کلی برای پذیرش در کانادا - Cortex - 27-01-2011

Total Information

ثبت نام خدمات دانشجویی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا برای سال 2011

بر اساس آمار اداره مهاجرت کانادا هر ساله بیش از 130000 دانشجو از کشورهای مختلف برای تحصیل به کانادا می آیند. دفتر مهاجرتی Capital International Immigration Services برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته های مختلف برای علاقمندان تحصیل در کانادا در سال 2011 ثبت نام می کند. این دفترمهاجرتی نماینده رسمی تعدادی از مراکز آموزشی در کانادا می باشد و هر ساله تعداد زیادی دانشجو از طریق این شرکت به کانادا فرستاده می شوند.
لطفا به موارد زیر توجه نمایید:

1. برای اخذ پذیرش دانشگاه یا سایر مراکز آموزشی، دارا بوده مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد. در صورت نداشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی، متقاضیان می بایست ابتدا در دوره های زبان انگلیسی در کانادا شرکت کرده و سپس اقدام به تحصیل در رشته های مورد علاقه نمایند. دوره های زبان انگلیسی معمولا بین شش ماه تا یک سال طول می کشد.

2. متقاضیان می بایست دارای معدل بالا و نمرات مناسب برای اخذ پذیرش در بیشتر رشته های تحصیلی باشند.

3. اخذ کمک های تحصیلی منوط به شرایط متقاضی، رشته مورد نظر، دانشگاه محل تحصیل، و زمان ارسال تقاضانامه می باشد.

4. سن متقاضی باید مناسب با رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر باشد.

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در کانادا بستگی به مقطع تحصیلی دانشگاه محل تحصیل استان محل تحصیل و رشته تحصیلی دارد. موارد زیر می تواند در این مورد مفید باشد:
1- به طور متوسط شهریه دانشگاه ها بین 7000 تا 15000 دلار در سال است.

2- هزینه زندگی در خوابگاه حدود 3000 تا 7000 دلار در سال و سکونت بیرون خوابگاه بین 300 تا 800 دلار در ماه می باشد.

3- سایر هزینه ها شامل بیمه حمل و نقل و کتاب و غیره بین 300 تا 500 دلار است.

کار در زمان تحصیل

دانشجویان خارجی اجازه دارند به صورت نیمه وقت در کانادا کار کنند. همچنین همسر دانشجويان مي تواند در زمان تحصيل همسر خود در كانادا كار كنند. میزان دستمزد بستگی به شغل مربوطه بین 10 تا 20 دلار در ساعت می باشد.

ویزای دانشجویی:

پذیرش دانشجویان خارجی یکی از مهمترین منابع کسب درامد دولت کانادا می باشد. متاسفانه مهمترین عامل بازدارنده متقاضیان ایرانی تحصیل در کانادا تا کنون رد تقاضاهای ویزای دانشجویی بوده است. در سال گذشته درخواست های زیادی از سوی جامعه ایرانی مقیم کانادا و انجمن مشاورین مهاجرت کانادا به دولت کانادا ارسال گردیده تا شرایط بهتری را برای پذیرش بیشتر دانشجویان ایرانی در دانشگاه های کانادا فراهم آورند. دولت کانادا نیز اطمینان داده است که سفارت های کانادا تقاضاهای دانشجویی را با دقت بیشتر و بهتری بررسی خواهند نمود. با این حال در بسیاری از موارد به دلیل عدم آشنایی با فوانین دولت کانادا و اداره مهاجرت متقاضیان ویزای تحصیلی دقت لازم را نداشته و یا مدارک کافی را برای گرفتن ویزای دانشجویی ارایه نمی نمایند. متقاضیان در صورت دارا بودن شرایط مناسب و انجام کامل توصیه های این دفتر شانس بالایی در گرفتن ویزای دانشجویی خواهند داشت.

رشته های تحصیلی

متقاضیان می توانند یکی از رشته های زیر را برای ادامه تحصیل در کانادا انتخاب نمایند.
Arts and Humanities
History
Journalism
Law
Philosophy

Business
Business Administration
E-Business and E-Commerce
Economics
MBA
Finance
Management
Marketing

Engineering
Aerospace Engineering
Chemical Engineering
Civil and Structural Engineering
Computer Engineering
Electrical Engineering
Electronic Engineering
Engineering Physics
Industrial Engineering
Petroleum Engineering

Fine Arts and Design
Design
Fashion Design
Film and Video
Music
Painting and Drawing

Health and Medical
Biological Engineering
Dental Assistant and Hygiene
Dentistry
Environmental Biology
Hematology
Human Kinetics
Human Services
Medicine
Nursing
Optometry and Ophthalmology
Orthodontics
Pathology and Laboratory Medicine
Psychology
Radiology
Social Services

Language and Culture
English as a Second Language
English Language and Literature

Science
Animal and Poultry Science
Applied Mathematics
Architecture
Astronomy and Astrophysics
Atmospheric Science
Chemistry and Chemical Sciences
Computer and Computing Science
Food Science
Information Technology
Internet and Web
Mathematics
Physics
Statistics

RE: اطلاعات کلی برای پذیرش در کانادا - Torkan - 15-12-2016

درود

فایلهای مفید برای تحصیل در کانادا. ممکنه کمی قدیمی باشه ولی اطلاعات بسیار خوبی از دانشگاههای مختلف حدود شهریه و تحصیل و ... میده.
همچنین تجربه مفید یکی از دوستامون از دانشگاه کنکوردیا رو با اجازشون قرار دادم.

بااحترام،
ترکان

RE: اطلاعات کلی برای پذیرش در کانادا - mehr5had - 31-03-2017

سلام
نمیدونم دارم جای مناسبی سوالم رو مطرح میکنم یا نه؟
من چند روز پیش خواستم تو سایت یکی از دانشگاه های کانادا برای اپلای ثبت نام کنم.
در بخشی وارد کردن ایمیل، وقتی جیمیلم رو وارد کردم پیام خطا داد و نوشت که ایمیل شما معتبر نیست و ایمیلتون باید پسوند .ca داشته باشه. این یعنی چی؟؟
یعنی باید یک ایمیل با پسوند .ca برای خودم درست کنم؟ از کجا میتونم همچین ایمیلی بسازم؟
سایت دانشگاه هم ualberta.ca بود. تو چند تا سایت دیگه هم این مشکل رو داشتم. ممنون میشم یک نفر در این مورد من رو راهنمایی کنه.
با سپاس

RE: اطلاعات کلی برای پذیرش در کانادا - Sara112 - 08-06-2017

دوستان در مورد دوره های post bac کانادا اطلاعی دارین به چه صورت هست و آیا برای تمام رشته ها امکانش هست؟

RE: اطلاعات کلی برای پذیرش در کانادا - automotive - 10-06-2017

(08-06-2017, 11:25 PM)Sara112 نوشته: دوستان در مورد دوره های post bac کانادا اطلاعی دارین به چه صورت هست و آیا برای تمام رشته ها امکانش  هست؟
Post-Baccalaureate یک دوره پس از کارشناسی هستش که برای افزایش معدل، مهارت و آماده کردن افراد برای ورود به مدارس پزشکی در نظر گرفته شده است.
What is a postbaccalaureate premedical program
و پاسخ به چند سوال در این زمینه
Post-baccalaureate Programs

RE: اطلاعات کلی برای پذیرش در کانادا - ardavan - 12-06-2017

سلام به همگی
می خواستم بدونم برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا از دانشگاه های کانادا معدل لیسانس هم مهمه؟ چون من در وبسایت دانشگاه ها نگاه می کردم اکثرا نوشته بودن مدرک ارشد با معدل حداقل 16.
با سپاس

RE: مهندسی صنایع در اروپا - zzahra - 31-08-2017

سلام...
کسی میتونه یه مبلغ تخمینی برای اقدام جهت گرفتن پذیرش در دانشگاه های کانادا از ابتدا تا پایان کار بگه؟
برای ورود به کانادا باید مستندات مالی به این کشور ارائه کنیم؟ تا چه مبلغ؟

RE: مهندسی صنایع در اروپا - zzahra - 31-08-2017

سفارت کانادا در ایران فعاله؟ یعنی مصاحبه داخل کشور انجام میشه؟
برای مهندسی مالی دانشگاه های امریکا بهترن یا کانادا؟
پذیرش برای کدام کشور راحت تره؟
و یه سوال مهم... آیا سن در قضیه پذیرش تحصیلی تاثیری داره؟
محدودیت سنی وجود داره؟ اگه آره ممکنه یه مقدار توضیح بدین؟؟؟

ممنووووون Heart

RE: مهندسی صنایع در اروپا - automotive - 01-09-2017

(31-08-2017, 11:17 PM)zzahra نوشته: سلام...
کسی میتونه یه مبلغ تخمینی برای اقدام جهت گرفتن پذیرش در دانشگاه های کانادا از ابتدا تا پایان کار بگه؟
برای ورود به کانادا باید مستندات مالی به این کشور ارائه کنیم؟ تا چه مبلغ؟

سلام
اگر فقط برای یک دانشگاه اقدام کنید، تمام هزینه‌ها به جز هزینه آزاد سازی مدارک، حدودا کمتر از 5 میلیون تومان است.
(31-08-2017, 11:21 PM)zzahra نوشته: سفارت کانادا در ایران فعاله؟ یعنی مصاحبه داخل کشور انجام میشه؟
برای مهندسی مالی دانشگاه های امریکا بهترن یا کانادا؟
پذیرش برای کدام کشور راحت تره؟
و یه سوال مهم... آیا سن در قضیه پذیرش تحصیلی تاثیری داره؟
محدودیت سنی وجود داره؟ اگه آره ممکنه یه مقدار توضیح بدین؟؟؟

ممنووووون Heart

خیر باید به آنکارا مراجعه کنید لینک
پذیرش تفاوت زیادی ندارد و بیشتر به رتبه دانشگاه ارتباط دارد اما ویزا برای کانادا راحت‌تر است.
خیر برای پذیرش تاثیر زیادی ندارد اما برای ویزا تاثیر‌ بسزایی دارد.
خیر محدودیتی وجود ندارد.

RE: اطلاعات کلی برای پذیرش در کانادا - nanock - 03-02-2018

سلام دوستان،

من از دانشگاه simon fraser پذیرش دکترا گرفتم همراه با فاند ... مقدار فاند گفتن که 22000 دلار در سال هست ... میخواستم بدونم این مقدار هزینه زندگی رو پوشش میده؟
خودشون توی هندبوک مربوط به دانشگاه نوشتن که هزینه هر ترم حدود 8100 تا 10000 دلار هست ... الان هر سال چند ترمه؟

ممنون