آکادمیا کافه
بررسي مدارك و هزينه‌ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: ترجمه مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: بررسي مدارك و هزينه‌ها (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%88-%D9%87%D8%B2%D9%8A%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: ترجمه واژه‌هاي مدارك تحصيلي و ريز نمرات - iman7 - 22-01-2016

(03-01-2016, 09:37 PM)Atlantis نوشته: باز Google Translate شرف داره به این ! با شما موافقم
من شهرستان بابل (استان مازندران) هستم. متاسفانه شهر ما فقط دو دارالترجمه داره و من حق انتخاب زیادی نداشتم.

پیش نویس ترجمه رو برای من ایمیل کردن و این موارد که بالاتر گفتم از روی همون بود. من هم با کمک Matinking عزیز اصلاح کردم و همین الان فرستادم.
بابت 8 ترم 96 تومن گرفت، ترمی 12 تومن. برای هرکپی هم میگه 50 درصد قیمت ترجمه رو میگیره، یعنی 48 تومن. آیا به نظر شما این نرخ منطقی هست؟
ممنون

صاحبان دارالترجمه ها از رانت برای گرفتن مجوز استفاده می کنن و بعد باید بتونن این رانت را ممر درامد کنن. فکر می کنید مترجمای رسمی خودشون متون شما رو ترجمه می کنن؟ عموما می دن به دانشجوها. (دوستی دارم که زمان دانشجوئیش برای پول در اوردن این کار را می کرد.) به این خاطر که اگه به ادم مجرب بخوان بدن خوب باید هزینه کنن. در نهایت مهرشون رو می زنن روی برگه ها. 
این نرخ منطقیه چون راه دیگه ای نیست. اینطوریه که میشه تو این مملکت پول دراورد. اینا مثل من و شما نبودن که برن دنبال درس و دانشگاه و انتگرال دوگانه و ...
یکی از بزرگترین چالش های من به عنوان مدرس دانشگاه (با عرض معذرت از کلمه دانشگاه البته) جواب دادن به این سوال بوده که "درس خوندن و مدرک ما به چه دردی می خوره؟" و من باید بدون اینکه مسئولین دانشگاه بو ببرن بهشون حالی کنم که به اون دردایی که شما تو ذهنت داری نمیخوره. ودرست همون لحظه که فکر می کنم بالاخره تونستم چیزی رو بهشون بفهمونم می پرسن " خوب حالا برای فوق لیسانس قبول شدن باید چیکار کنیم؟"
من باز حال "تهوع" گرفتم . الان دوباره تو دام اینه گیر می افتم. برم بخوابم بهتره.

RE: ترجمه واژه‌هاي مدارك تحصيلي و ريز نمرات - raminz - 22-01-2016

(03-01-2016, 09:37 PM)Atlantis نوشته: باز Google Translate شرف داره به این ! با شما موافقم
من شهرستان بابل (استان مازندران) هستم. متاسفانه شهر ما فقط دو دارالترجمه داره و من حق انتخاب زیادی نداشتم.

پیش نویس ترجمه رو برای من ایمیل کردن و این موارد که بالاتر گفتم از روی همون بود. من هم با کمک Matinking عزیز اصلاح کردم و همین الان فرستادم.
بابت 8 ترم 96 تومن گرفت، ترمی 12 تومن. برای هرکپی هم میگه 50 درصد قیمت ترجمه رو میگیره، یعنی 48 تومن. آیا به نظر شما این نرخ منطقی هست؟
ممنون

سلام،
دوست عزیز تمام دارالترجمه های رسمی زیر نظر قوه قضاییه کار میکنن و مطابق چیزی که رسمی بهشون اعلام شده باید هزینه رو دریافت کنن (فایل پیوست)

ریز نمره ترمی 12 تومن درسته ولی برای هر نسخه اضافه فقط باید 25% هزینه ترجمه اولیه رو دریافت کنن (تا 6 ماه)
اگه هنوز پول رو پرداخت نکردین، اینو بهشون بگین و حتماً باید قبول کنن.
اگه قبلاً پرداخت کردین که پولتون رو پس بگیرین.
در هر صورتی اگه قبول نکردن شما لطفاً ازشون شکایت کنین (تبصره 5 فایل pdf) که دیگه سرِ بقیه بچه ها کلاه نزارن.

موفق باشی

RE: ترجمه واژه‌هاي مدارك تحصيلي و ريز نمرات - Milados - 22-01-2016

سلام
برای این مشکل قیمتی که سه چهار تا پست قبل تر گذاشته شد من یه پیشنهاد دارم:

دوستان برای ترجمه یک مدل دیگه ترجمه به نام ناجیت (برای آمریکا و کانادا) و ناتی (برای استرالیا) می باشد. این نوع ترجمه ها دیگه نیازی به مهر و تمبر دادگستری ندارند و هزینه تمام شده اشون بسیار پایین تر در می آد.
به عبارتی این نوع ترجمه ها چون از طرف خود سازمان مترجم های آمریکایی و استرالیایی مهر مترجم صادر می شه، دیگه شما مشکل عدم شناسایی مترجم رو برای ویزا گرفتن ندارید. گرچه یک مشکلی که وجود دارد این است که بعضی از دانشگاه های ایرانی این مدل ترجمه رو نمی شناسند و وقتی می برید مدارک رو مهر و موم کنید، می گن پس مهر دادگستری کجاست. این اتفاق برای یکی از دوستای من که عباس پور بود تفاق افتاد و به دلیل بی سوادی مسئول اون بخش مجبور شد بره یه سری دیگه بده برای کارشناسی شو ترجمه معمولی کنند. 
در کل تو ایران هم من دو نفر پیدا کردم که ناجیت دارند. یکی تهران_ تجریش می باشد و قیمتش تقریبا برابر با قیمت ترجمه های معمولی است و یکی هم مشهد هست که مهر ناجیت رو داره و قیمتش خیلی پایین تره. من مدارکم رو فرستادم مشهد و کارهاش رو انجام داد.
اگه کسی اطلاعات در رابطه با اون شخص مشهدی می خواد پیام به من بده تا شمارش رو بدم. هزینه 5 سری ترجمه (8 ترم) با 10 تا دانشنامه کارشناسی برای من 360 تومن در اومد. با این پول من فقط یک سری می تونستم بدم معمولی ترجمه کنم.

در رابطه با بی سوادی مترجم ها، می شه گفت که تو همشون وجود داره. حتما هم پیش نویس بگیرید.

موفق باشید.

آدرس مشهدی اِ:
مشهد- بلوار فردوسی- تقاطع فرامرز عباسی- پاساژ دهقان- طبقه 2- واحد 13- داالترجمه رسمی فردوسی-  کد پستی: 9197976933
آقای اسماعیلی ... قابلیت چونه زدن رو خیلی داره و باز تخفیف می دهد. ایمیل ایشون هم ali.esmaeeli.n@gmail.com می باشد و شماره که همون شماره کاریشون هست 09015453005 می باشد.

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - nazmabadcity - 15-02-2016

با سلام. در انتهای سال 94 شما در شهر تهران کدام دارالترجمه رسمی رو پیشنهاد میکنید؟ از نظر هزینه و دقت ترجمه کدوم بهتره؟ و یه سوال دیگه من دقیقاً چند سری از مدرکم باید ترجمه داشته باشم؟

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - automotive - 15-02-2016

@nazmabadcity
با سلام،
جواب سوال اولتون رو نمیدونم،
سوال دومتون: دارالترجمه و دقت!! مگه داریم؟ مگه میشه؟
حتما بهشون بگید قبلا از چاپ و مهر یک رونوشت، ایمیل کنند و یک به یک کلمات رو خودتون دوباره چک کنید که اگر اشتباه چاپ بشه و به دانشگاه مقصد برسه دردسرش برای هیچ کس به جز شما نیست، پس با دقت چک کنید.
هزینه ها همه جا یکسان هستش و در دو ارسال قبل میتونید فایل هزینه ها رو دانلود کنید و چک کنید، مهر دادگستری هم  400 هزار ریال هستش.

اگر وضعیت مالیتون عالی هستش و مرفه بی درد هستید!! 5-10 سری، کاملا متناسب با تعداد دانشگاهی که قصد اقدام رو دارید، ترجمه کنید،
اما اگر قصد صرفه جویی و بهینه هزینه کردن رو دارید، اول با دانشگاه های مقصد نامه نگاری کنید (از نوع الکترونیکی) و ببینید که فایل PDF و یا ترجمه غیر رسمی مدارکتون رو قبول میکنند یا خیر، هر دانشگاهی که حتی یک مدرک رو هم غیر رسمی بخواهد کلی به نفع شماست،
باز هم دوستان مجرب تری هستند که شما رو راهنمایی کنند.

با احترام
automotive

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - Matinking - 16-02-2016

(15-02-2016, 08:59 PM)nazmabadcity نوشته: با سلام. در انتهای سال 94 شما در شهر تهران کدام دارالترجمه رسمی رو پیشنهاد میکنید؟ از نظر هزینه و دقت ترجمه کدوم بهتره؟ و یه سوال دیگه من دقیقاً چند سری از مدرکم باید ترجمه داشته باشم؟

سلام

پاسخ سوال اول:
دارالترجمه ایران
دارالترجمه پارسا
دارالترجمه پوریا
و ...

توصیه می کنم از:
دارالترجمه نوید (دروغگویی، کیفیت پایین)
دارالترجمه سفرا (هزینه های غیرمنطقی)
اجتناب کنید...

پاسخ سوال دوم:
با یک سری ترجمه و scan اون تمام application هایی که نیازی به ارسال hard copy ندارند رو resolve می کنید...
به ازای هر دانشگاهی که مدارک رسمی کاغذی طلب کنه نیاز به یک سری ترجمه دارید... (اگر مقصدتون US باشه یه سری هم نهایتا بعد از clearance نیاز دارید...)

پس اگر n و m دانشگاه هدف به ترتیب مدارک کاغذی بخوان و نخوان، در بدترین حالت شما به n+1 سری ترجمه نیاز دارید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - szeinalilathori - 14-08-2016

دوستان عزیز سلام

دوتا سوال راجه به تایید مدارک از طرف وزارت علوم : 

1- بعد از اپلود مدارک تو سایت وزارتخونه آیا زمان مشخصی هست که تاییدیه بدن برای ارسال پستی مدارک(در حد چند روز؟) یا نه زمان بندی خاصی نداره و بسته به کیسهای متفاوت این زمان متغیره؟ 
2- حتما باید اصل مدارک به دفتر فردوسی وزارتخونه پست بشه یا میتونیم خودمون حضوری هم به این مرکز بریم؟ (خیلی نمیشه به پست ایران مطمئن بود و سابقه گم کردن بسته معمولی رو دارن و از طرفی به نظرم زمانبر تر هم هست.) اگه میشه حضوری ببریم روزها یا زمانهای خاصی داره؟

ارادتمند
الهام

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - Milados - 14-08-2016

(14-08-2016, 03:37 PM)szeinalilathori نوشته: دوستان عزیز سلام

دوتا سوال راجه به تایید مدارک از طرف وزارت علوم : 

1- بعد از اپلود مدارک تو سایت وزارتخونه آیا زمان مشخصی هست که تاییدیه بدن برای ارسال پستی مدارک(در حد چند روز؟) یا نه زمان بندی خاصی نداره و بسته به کیسهای متفاوت این زمان متغیره؟ 
2- حتما باید اصل مدارک به دفتر فردوسی وزارتخونه پست بشه یا میتونیم خودمون حضوری هم به این مرکز بریم؟ (خیلی نمیشه به پست ایران مطمئن بود و سابقه گم کردن بسته معمولی رو دارن و از طرفی به نظرم زمانبر تر هم هست.) اگه میشه حضوری ببریم روزها یا زمانهای خاصی داره؟

ارادتمند
الهام

سلام خدمت شما الهام خانم،

1. وقتی آپلود می کنید در سایت نشا، دانشگاه شما باید اون رو تایید کند. پس اگه شماره تحصیلات تکمیلی دانشگاهتون رو دارید تماس بگیرید و بگید که مدارکم در سایت وزارت علوم آپلود شده. بعد از اینکه تایید شد، شما همینجوری پاشید برید وزارت علوم. یه تاریخ حضور به شما می ده که چرت و پرتِ. هر موقع برید مهر رو می زنند.

2. مدارک باید بره وزارت علوم که مهر برجسته و امضا بشه. کلا 5 دقیقه ام طول نمی کشه از بدو ورودتون به وزارت علوم. برای پست هم ریسک گم شدنش هست ولی اگه برید اونجا می بیینید که کلی مدرک ارسال شده. به نظرم خودتون حضوری برید بهتر باشه. روزهاشم فک می کنم شنبه تا 5 شنبه تا ساعت 2 باشند.

موفق باشید Smile

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - szeinalilathori - 15-08-2016

دوستان عزیز سلام

یه توصیه به تمام عزیزانی که مدارکشون رو از طریق عدم کاریابی آزاد میکنند. لطفا دقت کنید که حتما به همراه اصل دانشنامه و ریز نمرات مهر شده حتما نامه مربوط به عدم تعهد خدمت رو دانشگاه به شما تحویل بده، من مدارکم رو چند سال پیش آزاد کردم و چون تا الان متوجه نشده بودم که این فرم هم لازمه اصلا پیگیرش نشدم. امروز با دانشگاه تماس گرفتم اولش گفتن که بله اصل مدرک عدم تعهد خدمت شما تو پرونده تون تو دانشگاه مونده و تحویل نشده، بابت هزینه پستی اقدام کنین تا براتون ارسال بشه. هزینه رو واریز کردم و آدرس برای ارسال اعلام کردم الان میگن نه قبلا به شما تحویل داده شده و میتونیم کپی بهتون بدیم. موندم اگه تحویل شده پس چرا اولش گفتن که اصلش اینجاست. به هرحال امیدوارم کار من با همین کپی راه بیفته و مشکلی پیش نیاد. 

ارادتمند
الهام

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - szeinalilathori - 15-08-2016

@Milados
@Matinking

دوستان عزیز سلام

من برای تایید مدارکم میخوام حضوری به وزارتخونه مراجعه کنم. غیر از اصل مدارک ثبت شده و مدارک شناسایی مورد دیگه ای لازمه که حتما با خودم موقع مراجعه داشته باشم؟ نمیخوام باز بهانه یا مشکل جدیدی پیدا بشه که بخاطرش کارم عقب بیفته. ممنونم.

ارادتمند
الهام