آکادمیا کافه
بررسي مدارك و هزينه‌ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: ترجمه مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: بررسي مدارك و هزينه‌ها (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%88-%D9%87%D8%B2%D9%8A%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - szeinalilathori - 24-08-2018

(23-08-2018, 01:47 PM)automotive نوشته: سلام
چندتا سوال داشتم

قیمت ترجمه مشخص هستش اما قیمت مهرها خیر، برخی ها 60 تومان برای مهر دادگستری اعلام می‌کنند بعضی ها 90 تومان، مصوبه خود سازمان 10% برای نسخه های اضافی است اما عرف 25% است و امروز 50% نیز به من اعلام شد!
هزینه ترجمه هم بعضا متفاوت است!

دانشنامه کاردانی+کارشناسی(هرکدام 45 تومان) مجموعا  90 تومان
ریزنمرات کاردانی 4 ترم کارشناسی 4 ترم به علاوه تابستان و معرفی به استاد (بعضا 5 یا 6 ترم اعلام شد) مجموعا به ازای هر ترم 18 تومان = 144 تا 180 تومان

مهر وزارت خارجه به ازای هر برگ ترجمه 6 تومان+هزینه پستی! و سایر موارد = مبلغ دقیق اعلام نشد

مجموعا برای تمامی موارد بالا با هر دو مهر دادگستری و وزارت امور خارجه 490 تومان و بدون مهر 249 تومان اعلام شد.

سوالات
1. با توجه به توضیحات آیا مدارک من 9 ترم حساب می‌شود یا 10 ترم؟ یا بستگی به قدرت چانه زنی دارد؟
2. آیا ریزنمرات و دانشنامه کاردانی را می‌توان به ریزنمرات و دانشنامه کارشناسی (یک رشته و از دو دانشگاه متفاوت) پانچ کرد و یک مهر گرفت یا هر ریزنمرات و دانشنامه‌ای باید جداگانه پانچ شود؟
3. آیا ریزنمرات فارسی و دانشنامه فارسی (کپی آنها) باید به موارد اعلام شده پانچ شود؟
4. دارالترجمه مناسب در مشهد معرفی می‌کنید؟
(نرخ کپی 50% از یک دارالترجمه را در سجاد قیمت گرفتم(چهارراه بهار، دارالترجمه رضا در سجاد دیگر وجود خارجی ندارد و دارالترجمه فردوسی نیز 2 مرتبه مراجعه کردم تعطیل بود)
5. آیا میتوان مدارک را ترجمه کرد و در آینده مهر وزارت خارجه و دادگستری را از خود آن دارالترجمه گرفت؟ (پاسخی که در این مورد شنیدم منفی است و می‌گویند که باید دوباره ترجمه کنند و امکان مهر در آینده وجود ندارد)

قیمت ترجمه مصوب سال 97 لینک

با سپاس فراوان

automotive عزیز سلام

من جواب سوالاتی که میدونم رو مینویسم بقیه رو هم احتمالا بقیه بهت جواب میدن.  Smile

1- بستگی به قدرت چانه زنی داره، در مورد من برای واژه ی Thesis که چهار ثلت (سیستم دانشگاه ارشد من یکم متفاوت از بقیه دانشگاههای ایران بود) در قسمت ریز نمراتم تکرار شده بود، هزینه 15000 تومان برای هر ترم گرفت. اما بودن کساییکه برای موارد این شکلی هزینه ی یه ترم یا حداکثر دو ترم رو پرداخته کرده بودن. پس کاملا به خودت بستگی داره و به انصاف اون دارالترجمه.
2- تا جاییکه من اطلاع دارم، نمیشه اما بازم میتونی از دارالترجمه بپرسی. هر دانشنامه رو با ریزنمرات اون دانشنامه و مدارک فارسی اون برات پانچ میکنن.
3- بله.
4. ایده ای ندارم. Big Grin
5-همونطور که ترکانم گفت برای اکثر دانشگاهها بخصوص امریکا اصلا نیازی به این مهرها نیست. به نظرم اصلا نگیرشون مگر موقعی که لازمت شد و بسته به نیاز اقدام کن برای گرفتنشون. در ضمن گرفتن مهرها هر زمان که بخوای امکانپذیره نیازی نیست از طریق دارالترجمه اقدام کنی میتونی خودت نصفه روز وقت بزاری و مهرها رو بگیری. در مورد مهر دادگستری که از دالترجمه میپرسی کدوم قسمت باید مراجعه کنی و شعبه دادگستری شهری که دارالترجمه اونجاست مراجعه میکنی کلا نیم ساعتم نمیشه Smile در مورد وزارت خارجه هم یه سفر به تهرانه که از مترو امام خمینی که خارج میشی تا ساختمان شماره 9 وزارت خارجه کلا پنج دقیقه پیاده روی هست. اونجا باید تنها کارت شناسایی همرات باشه و مدارک رو میبری و نهایت یه ساعت با معطلیهاش کار داری. البته با این روش هزینه ی مهرهات حداقل نصف میشه. در مورد من پارسال هر پانچ مدرک برای دادگستری 30000 تومن هزینه دادم و همین مبلغ هم برای وزارت خارجه. در حالیکه مبلغی که دارالترجمه به من اعلام کرده بود حداقل دو برابر این مبلغ بود.

موفق باشی Smile
ارادتمند
الهام

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - Torkan - 24-08-2018

(24-08-2018, 07:20 PM)szeinalilathori نوشته: automotive عزیز سلام

من جواب سوالاتی که میدونم رو مینویسم بقیه رو هم احتمالا بقیه بهت جواب میدن.  Smile

1- بستگی به قدرت چانه زنی داره، در مورد من برای واژه ی Thesis که چهار ثلت (سیستم دانشگاه ارشد من یکم متفاوت از بقیه دانشگاههای ایران بود) در قسمت ریز نمراتم تکرار شده بود، هزینه 15000 تومان برای هر ترم گرفت. اما بودن کساییکه برای موارد این شکلی هزینه ی یه ترم یا حداکثر دو ترم رو پرداخته کرده بودن. پس کاملا به خودت بستگی داره و به انصاف اون دارالترجمه.
2- تا جاییکه من اطلاع دارم، نمیشه اما بازم میتونی از دارالترجمه بپرسی. هر دانشنامه رو با ریزنمرات اون دانشنامه و مدارک فارسی اون برات پانچ میکنن.
3- بله.
4. ایده ای ندارم. Big Grin
5-همونطور که ترکانم گفت برای اکثر دانشگاهها بخصوص امریکا اصلا نیازی به این مهرها نیست. به نظرم اصلا نگیرشون مگر موقعی که لازمت شد و بسته به نیاز اقدام کن برای گرفتنشون. در ضمن گرفتن مهرها هر زمان که بخوای امکانپذیره نیازی نیست از طریق دارالترجمه اقدام کنی میتونی خودت نصفه روز وقت بزاری و مهرها رو بگیری. در مورد مهر دادگستری که از دالترجمه میپرسی کدوم قسمت باید مراجعه کنی و شعبه دادگستری شهری که دارالترجمه اونجاست مراجعه میکنی کلا نیم ساعتم نمیشه Smile در مورد وزارت خارجه هم یه سفر به تهرانه که از مترو امام خمینی که خارج میشی تا ساختمان شماره 9 وزارت خارجه کلا پنج دقیقه پیاده روی هست. اونجا باید تنها کارت شناسایی همرات باشه و مدارک رو میبری و نهایت یه ساعت با معطلیهاش کار داری. البته با این روش هزینه ی مهرهات حداقل نصف میشه. در مورد من پارسال هر پانچ مدرک برای دادگستری 30000 تومن هزینه دادم و همین مبلغ هم برای وزارت خارجه. در حالیکه مبلغی که دارالترجمه به من اعلام کرده بود حداقل دو برابر این مبلغ بود.

موفق باشی Smile
ارادتمند
الهام

البته الهام فک کنم تازگی ها دلار میگیری یادت رفته ایران چه خبره!
دوستمون رو از مشهد میفرستی تهران میدونی که حمل و نقل تو ایران خیلی ارزون شده! Wink 

فارغ از این بحثها هر شهر بزرگی خودش نماینده وزارت خارجه داره

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - szeinalilathori - 24-08-2018

(24-08-2018, 07:49 PM)Torkan نوشته: البته الهام فک کنم تازگی ها دلار میگیری یادت رفته ایران چه خبره!
دوستمون رو از مشهد میفرستی تهران میدونی که حمل و نقل تو ایران خیلی ارزون شده! Wink 

فارغ از این بحثها هر شهر بزرگی خودش نماینده وزارت خارجه داره
ترکان عزیز سلام Blush Blush 

خوب البته من حواسم به حمل و نقل نبود Big Grin اما این رو میدونم که نمایندگیهای وزارت خارجه تا جاییکه من اطلاع دارم تنها در مراکز استانها هستند، مثلا در شهرستانی که من ساکن بودم، نبود. Rolleyes

ارادتمند
الهام

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - Torkan - 25-08-2018

(24-08-2018, 10:59 PM)szeinalilathori نوشته: ترکان عزیز سلام Blush Blush 

خوب البته من حواسم به حمل و نقل نبود Big Grin اما این رو میدونم که نمایندگیهای وزارت خارجه تا جاییکه من اطلاع دارم تنها در مراکز استانها هستند، مثلا در شهرستانی که من ساکن بودم، نبود. Rolleyes

ارادتمند
الهام

الهام عزیز درست فکر میکنید

فقط شهرهای بزرگ اون هم

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - automotive - 26-08-2018

@szeinalilathori
@Torkan

سلام و متشکرم بابت پاسخ های قبلی

دارالترجمه فردوسی بالاخره امروز باز بود، گفتش هزینه نسخه اضافه 25% در زمان درخواست هستش و اگر فردای همان روز اقدام کنید هزینه 100% خواهد بود.
جالب هستش که همه به قانون دادگستری استناد میکنند، قانونی که نسخه 93 آن در سایت دادگستری موجود هستش و 10% در حین ترجمه و 25% تا 6 ماه بعد رو ذکر میکنه.
برای مهر دادگستری هم اعلام کردند که خودمون فقط میتونیم بگیریم و به شما نمیدهند!!
من وزارت امور خارجه در مشهد رو پیدا کردم، در سایتشون هم نوشتند که چه ساعتی مدارک رو تحویل میگیرند و چه ساعتی مهر شده تحویل میدهند

سوالی که از هر دو شما عزیزان داشتم، در صورت نیاز به مهر دادگستری، من باید به "دادگستری کل استان خراسان رضوی" مراجعه کنم یا محل دیگه ای؟
دادگستری زیاد داره مشهد.

با سپاس از شما عزیزان

پی نوشت: ترکان، قیمت بلیط قطار هم دو تا سه برابر شده، فقط قیمت بلیط اتوبوس بین شهری فعلا ثابت مونده.

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - Torkan - 26-08-2018

(26-08-2018, 07:29 PM)automotive نوشته: @szeinalilathori
@Torkan

دارالترجمه فردوسی بالاخره امروز باز بود، گفتش هزینه نسخه اضافه 25% در زمان درخواست هستش و اگر فردای همان روز اقدام کنید هزینه 100% خواهد بود.
جالب هستش که همه به قانون دادگستری استناد میکنند، قانونی که نسخه 93 آن در سایت دادگستری موجود هستش و 10% در حین ترجمه و 25% تا 6 ماه بعد رو ذکر میکنه.
برای مهر دادگستری هم اعلام کردند که خودمون فقط میتونیم بگیریم و به شما نمیدهند!!
من وزارت امور خارجه در مشهد رو پیدا کردم، در سایتشون هم نوشتند که چه ساعتی مدارک رو تحویل میگیرند و چه ساعتی مهر شده تحویل میدهند

سوالی که از هر دو شما عزیزان داشتم، در صورت نیاز به مهر دادگستری، من باید به "دادگستری کل استان خراسان رضوی" مراجعه کنم یا محل دیگه ای؟
دادگستری زیاد داره مشهد.

با سپاس از شما عزیزان

پی نوشت: ترکان، قیمت بلیط قطار هم دو تا سه برابر شده، فقط قیمت بلیط اتوبوس بین شهری فعلا ثابت مونده.

اون مملکت اونطوریه
شما هم وقتی مترجم کارش به شما افتاد میگی 10 درصده ولی من 100 درصد میگیرم.
دادگستری کل در مشهد برید. البته میتونید از امور مترجمین هم بپرسید. مترجمین قوه قضاییه. کلا میپیچونن اگر خیلی دور نیست برید دادگستری کل بهتون میگن
یه پست هم لیلای عزیز گزاشته بود در تهران انجام داده بود روالش رو میتونین ببینین

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - szeinalilathori - 27-08-2018

(26-08-2018, 07:29 PM)automotive نوشته: @szeinalilathori
@Torkan

دادگستری زیاد داره مشهد.

با سپاس از شما عزیزان

Automotive عزیز سلام

لازم نیست حتما به اون دارالترجمه بدید، میتونید چندجا سوال کنید و جایی که بهترین تعرفه رو داره رو انتخاب کنید.
مهر دادگستری رو من از شعبه شهرستان خودمون گرفتم که یه دونه بیشتر هم در کل شهرستان نداره، در مورد شما من فکر میکنم بهتره که به شعبه دادگستری منطقه ای که دارالترجمه در اون قرار داره مراجعه کنید.

ارادتمند
الهام