آکادمیا کافه
بررسي مدارك و هزينه‌ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: ترجمه مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: بررسي مدارك و هزينه‌ها (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%88-%D9%87%D8%B2%D9%8A%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - sb_urmia - 23-12-2016

(23-12-2016, 02:06 PM)raminz نوشته: آره این رسمی و درسته. من یادمه برای ترجمه که رفته بودم یه نسخه از این رو رو دیوار مغاره زده بودن. شما هم بگرد احتمالاً یه گوشه ای زدن اینو.
قیمتها رو با این کنترل کن و اگه خواستن گرون تر بدن، بگو که قیمتهای رسمی رو میدونی. فقط خیلی باهاشون سرشاخ نشو چون عملاً تو این کشور شکایت و ... الکیه! وگرنه شاید مجبور بشی مثلاً همون تهران ترجمه کنی.
درباره اون 500 تومن هم که گفتی اگه لیسانس رو همون 10 ترم و ارشد هم 4 ترم و هر کدوم با قیمت مهر هم که خودت گفتی حدوداً میشه 380.
فقط حواست به قیمت نسخه 2 به بعد باشه ها! همون 25% قیمت نسخه اول میشه. البته پول مهر ها ثابته.
اگه برای آمریکا میخوای که همون مهر مترجم رسمیه و عملاً برای مرحله review مهرها لازم نیست.

خیلی ممنون. برای کانادا هم خبر دارید که مهرها لازمند یا نه؟
فقط یه نسخه خواستم ازشون ترجمه کنند برای همین دیگه گفتم همه مهرها رو بگیرند که دوباره کاری نشه برام. دانشگاههایی که آنلاین نیستند اپلای نمیکنم. قیمتها هم هیچ جایی نزده فردا میخوام به سردفترشون که مجوز به نامش هست زنگ بزنم. اصلا شاید این دفتردارهاش پول اضافه میگیرند!
یه سوال دیگه اینکه قیمت مهر خارجه چنده؟ بازه قیمتی که براش شنیدم از 40 تومن تا 150 تومن متغیره!! مگه براساس چه معیاری حساب میشه؟ برای خود من گفت 40 برا هر دانشنامه و 50 برا هر ریزنمره میگیره! وقتی حساب کردم رفت و آمد به تهران حتی با اتوبوس هزینه ش برام ازین بالاتر میشه بیخیال شدم که خودم برم تهران

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - Torkan - 23-12-2016

(23-12-2016, 04:16 PM)sb_urmia نوشته: خیلی ممنون. برای کانادا هم خبر دارید که مهرها لازمند یا نه؟
فقط یه نسخه خواستم ازشون ترجمه کنند برای همین دیگه گفتم همه مهرها رو بگیرند که دوباره کاری نشه برام. دانشگاههایی که آنلاین نیستند اپلای نمیکنم. قیمتها هم هیچ جایی نزده فردا میخوام به سردفترشون که مجوز به نامش هست زنگ بزنم. اصلا شاید این دفتردارهاش پول اضافه میگیرند!
یه سوال دیگه اینکه قیمت مهر خارجه چنده؟ بازه قیمتی که براش شنیدم از 40 تومن تا 150 تومن متغیره!! مگه براساس چه معیاری حساب میشه؟ برای خود من گفت 40 برا هر دانشنامه و 50 برا هر ریزنمره میگیره! وقتی حساب کردم رفت و آمد به تهران حتی با اتوبوس هزینه ش برام ازین بالاتر میشه بیخیال شدم که خودم برم تهران

درود

دوست عزیز مهر وزارت خارجه برای خیلی از کشورها تا جایی که میدونم نیاز نیست (در مورد اروپا مطمین نیستم البته شاید سفارت بخواد ازتون). شما اگر میخواهید در هزینه ها صرفه جویی بشه میتونید قید این مهر رو بزنید بعدا اگر لازم شد میزنید مشکلی نیست. حتی مهر دادگستری هم برای اپلای اولیه خیلی نیازی نیست. مساله اینجاست دانشگاههایی که از شما ریزنمره رسمی (یعنی در داخل پاکت دانشگاه) میخوان اون موقع ایا شما همون ریزنمره ترجمه شده رو بدین دانشگاه براتون در پاکت میزاره یا نه؟ مثلا واسه من رو بعد ترجمه برگردوندم دانشگاه تبریز برام گذاشت داخل پاکت داد بهم با هزینه هر پاکت 5 تومان!
من پیشنهاد دیگری دارم اگر دارالترجمه ها قیمت های مختلفی دادن بهتون شما میتونید مهر وزارت خارجه رو خودتون در شهر خودتون مستقیم توسط خودتون بدون واسطه بزنید اگر شهرتون نماینده داشته باشه.
برای مثال در تبریز من خودم نه ولی با دوستم رفتیم ایشون مهر زد حدود 4 سال پیش قیمتش دقیق یادم نیست تبریز نماینده وزارت خارجه داشت و احتمالا داره. ارومیه هم شاید داشته باشه.
مدرک اصلیتون رو با ترجمه ببرید پول بدید مهر رو میزنن.

پ.ن: اینم ادرس دفتر ! : این دفتر به نشانی خیابان کاشانی، خیابان شهید پرهیزگار، روبروی فضای سبز شهرداری، ساختمان سابق مرکز سرمایه گذاری استان نقل مکان کرده است.
پیش از این نمایندگی وزارت خارجه در خیابان سربازان گمنام جنب فرمانداری ارومیه قرار داشت.

ترکان

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - raminz - 23-12-2016

(23-12-2016, 04:16 PM)sb_urmia نوشته: خیلی ممنون. برای کانادا هم خبر دارید که مهرها لازمند یا نه؟

ظاهراً طرف کلاهبرداره! ببین ترجمه ریزنمره+ترجمه دانشنامه+کپی فارسی دانشنامه+کپی فارسی ریزنمره رو با هم پانچ میکنن و میشه 1 مدرک. واسه کل اینا فقط یه مهر وزارت خارجه و یه مهر دادگستری نیازه. خب؟ یه هزینه کوچولو هم واسه اون پانچ میگیرن. اینجوری که تو میگی میخواد پول 4 تا مهر ازت بگیره! :|
در مورد کانادا هم تقریباً مثل آمریکاست. اونایی که مهر میخوان تو سایتشون اشاره میکنن. وگرنه همون مهر مترجم کافیه. اگه میخوای اسکن کنی و فقط یه نسخه هم فعلاً میخوای مهر هم بزنی کار بدی نیست به شرطی که دارالترجمه دزد نباشه. البته همونطور که ترکان هم گفت میشه شخصاً برد برای مهر.

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - sb_urmia - 02-01-2017

هزینه ترجمه مدارک من در دارالترجمه سعدیان (تهران):

دانشنامه (2 عدد) 25000 تومان  ---> مبلغ کل 50000 ت
ریزنمرات (8 ترم + 1 ترم تابستانی کارشناسی و 4 ترم ارشد) 10000 تومان ---> مبلغ کل 130000 ت
مهر دادگستری (پلمپ مشترک دو تا - کارشناسی باهم و ارشد باهم) 90000 تومان ---> مبلغ کل 180000 ت (در تماس تلفنی گفته بودن جدا هر مدرک 60 تومن و اگه باهم پلمپ بشه بجای 120 ازم 100 میگیرن)
هزینه دفتری 10000 ت
-------------------------------------
جمع کل 370000 ت

180 ت پیش پرداخت دادم و 190 تا موقع تحویل
پیش فاکتور و رسید مدارک هم دادن

تحویل مدارک به دارالترجمه : دوشنبه
ارسال چک لیست اول به ایمیل : سه شنبه
ارسال چک لیست دوم به ایمیل : چهارشنبه دقیقا نیم ساعت بعد از ارسال تغییراتی که من انجام داده بودم.
دریافت مدارک از دارالترجمه : گفته بود یکشنبه ولی من یک روز دیر رفتم

ایرادات خیلی جزیی و قابل چشم پوشی بود. میشه گفت اصلا ایراد نداشت. حتی در عناوین دروس تخصصی فقط یک مورد رو عوض کردم.

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - alj_kaka22 - 19-02-2017

با سلام
من امروز مدارکمو دادم ترجمه
داتشنامه دوتا => 50
10 ترم عادی و 2 ترم تابستون برای کارشناسی + 4 ترم ارشد
180 هزینه دادگستری
80 هزینه وزارت خارجه
کلا شد 450 تومن
بنطرتون درسته؟ وزارت خارجه رو خیلیا دیدم ندارن

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - mahya.honey - 03-03-2017

نام دفتر ترجمه: دارالترجمه رسمی نوید - دفتر ترجمه رسمی شماره 38 تهران

محل دارالترجمه: قبلا میدان انقلاب بودند تازگی جا به جا شدن به خیابان شهید بهشتی تقاطع قائم مقام فراهانی
آدرس و تلفن: اسمشون رو در گوگل جست و جو کنید

هزینه ها:

ریزنمرات: هر ترم 9000 تومان
دانشنامه و گواهی رتبه: 20000 تومان
شناسنامه: 15000 تومان
کارت ملی: 15000 تومان

مدت زمان ترجمه و تاییدات: 3 روز کاری
نسخه اولیه نیز برای چک از طریق ایمیل واسم ارسال کردند که خوب و دقیق بود. مدارک مربوط به خواهرم در آمریکا بود که واسه اون هم ایمیل کردند. من خودم قبلا زبان دیگه ای همینجا مدارک خودم رو ترجمه کرده بودم و راضی بودم.
برعکس خیلی جاها که من پرسیدم کلی هزینه دفتری و هزینه های اضافه داشتند خیلی منصف بودند. از نظر برخورد هم خوش برخورد و مشتری مدار. خوبیش اینه که چون چندتا مترجم حضوری تو دفتر خودشون دارند همیشه مترجم تو دفترشون هست کارو فوری تحویل می دهند. ترم های تابستانی رو هم حساب نکردند. قیمت ها هم به نظرم در مقایسه با بقیه جاها خیلی منصفانه بود من از خیلی جاهای دیگه قیمت گرفتم چون خیلی وسواس دارم. البته همه باید همینطور دقیق و وسواسی باشیم دلیلی نداره از قیمت گرفتن بترسیم یا خجالت بکشیم اونم با این مخارجی که الان ادامه تحصیل تو خارج از کشور داره.
راستی برای نسخه های اضافه هم 75 درصد تخفیف می دادند.

RE: مدارک دبیرستان و کنکور - atosamohebbi - 11-09-2017

ممنونم
یه سوال دیگه اینکه دانشگاه هایی که میخوام اپلای کنم همشون آنلاین باید مدارک اپلود بشه با این اوصاف من چندتا از هر کدوم ترجمه کنم؟

RE: مدارک دبیرستان و کنکور - butterfly - 12-09-2017

(11-09-2017, 08:03 PM)atosamohebbi نوشته: ممنونم
یه سوال دیگه اینکه دانشگاه هایی که میخوام اپلای کنم همشون آنلاین باید مدارک اپلود بشه با این اوصاف من چندتا از هر کدوم ترجمه کنم؟

اگر همه آپلود کردن رو قبول دارند به نظرم دو نسخه و حتی اگر الان نمی خواهید خیلی هزینه کنید یک نسخه کافیه. ولی معقول هست که دو سه نسخه رو باهم بگیرید چون تا شش ماه دارالترجمه ها نسخه اضافی تر رو با هزینه خیلی کمتری به نسبت نسخه اول ارائه میدن. در واقع شما یک هزینه اصلی برای ترجمه اول دارید و بعد از اون برای نسخه های دوم و سوم و ... هزینه خیلی کمتری می دید منوط به اینکه ظرف شش ماه درخواست بدید.

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - automotive - 23-08-2018

سلام
چندتا سوال داشتم

قیمت ترجمه مشخص هستش اما قیمت مهرها خیر، برخی ها 60 تومان برای مهر دادگستری اعلام می‌کنند بعضی ها 90 تومان، مصوبه خود سازمان 10% برای نسخه های اضافی است اما عرف 25% است و امروز 50% نیز به من اعلام شد!
هزینه ترجمه هم بعضا متفاوت است!

دانشنامه کاردانی+کارشناسی(هرکدام 45 تومان) مجموعا  90 تومان
ریزنمرات کاردانی 4 ترم کارشناسی 4 ترم به علاوه تابستان و معرفی به استاد (بعضا 5 یا 6 ترم اعلام شد) مجموعا به ازای هر ترم 18 تومان = 144 تا 180 تومان

مهر وزارت خارجه به ازای هر برگ ترجمه 6 تومان+هزینه پستی! و سایر موارد = مبلغ دقیق اعلام نشد

مجموعا برای تمامی موارد بالا با هر دو مهر دادگستری و وزارت امور خارجه 490 تومان و بدون مهر 249 تومان اعلام شد.

سوالات
1. با توجه به توضیحات آیا مدارک من 9 ترم حساب می‌شود یا 10 ترم؟ یا بستگی به قدرت چانه زنی دارد؟
2. آیا ریزنمرات و دانشنامه کاردانی را می‌توان به ریزنمرات و دانشنامه کارشناسی (یک رشته و از دو دانشگاه متفاوت) پانچ کرد و یک مهر گرفت یا هر ریزنمرات و دانشنامه‌ای باید جداگانه پانچ شود؟
3. آیا ریزنمرات فارسی و دانشنامه فارسی (کپی آنها) باید به موارد اعلام شده پانچ شود؟
4. دارالترجمه مناسب در مشهد معرفی می‌کنید؟
(نرخ کپی 50% از یک دارالترجمه را در سجاد قیمت گرفتم(چهارراه بهار، دارالترجمه رضا در سجاد دیگر وجود خارجی ندارد و دارالترجمه فردوسی نیز 2 مرتبه مراجعه کردم تعطیل بود)
5. آیا میتوان مدارک را ترجمه کرد و در آینده مهر وزارت خارجه و دادگستری را از خود آن دارالترجمه گرفت؟ (پاسخی که در این مورد شنیدم منفی است و می‌گویند که باید دوباره ترجمه کنند و امکان مهر در آینده وجود ندارد)

قیمت ترجمه مصوب سال 97 لینک

با سپاس فراوان

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - Torkan - 23-08-2018

خب ما که دیگه الان از سنمون گذشته و حتی ترجمه ها رو بدون عینک نمیتونیم بخونیم!
سوالاتت رو دیگران جواب میدند جدیدها
فقط یه نکته ای بگم. اگر اروپا اپلای نمیکنی قید مهرها رو بزن الکی خرج نکن. اروپا هم چون سفارت باید تایید بکنه مثلا برا المان پس مهرها ضروریه تا حدی مثلا از طریق یونی اسیست. مگر موردی برا دانشگاه اپلای بکنی که بزاری داخل پاکت دانشگاه.