آکادمیا کافه
سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA)
+--- موضوع: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - goli_1001 - 09-12-2016

لطفا منو راهنمایی کنید.35سالمه.چند بار دکتری الودگی محیط زیست شرکت کردم.عمرم رفت واسه دکتری قبول شدن.یبار با رتبه ۵هیچ کجا قبول نشدم.امسالم تراز لازم برای مصاحبه همه دانشگاه ها رو داشتم.ولی چون تازه زندگی مشترکمو شروع کردم فقط دانشگاه صنعتی ااصفهان که نزدیکمون بود رفتم برای مصاحبه.که اونم هیچ کسو قبول نکرد.الانم برای تکمیل ظرفیت دانشگاه ملایرو زدم. البته شروع کردم و طراحی لباس خوندم و قصد دارم ارشد طراحی لباس شرکت کنم.حالا موندم واسه مصاحبه ملایر ارزش داره هفت ساعت راهو برم یا کلن رشته الودگی محیط زیست رووبذارم کنار.

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - raminz - 09-12-2016

(09-12-2016, 02:39 PM)goli_1001 نوشته: لطفا منو راهنمایی کنید.35سالمه.چند بار دکتری الودگی محیط زیست شرکت کردم.عمرم رفت واسه دکتری قبول شدن.یبار با رتبه ۵هیچ کجا قبول نشدم.امسالم تراز لازم برای مصاحبه همه دانشگاه ها رو داشتم.ولی چون تازه زندگی مشترکمو شروع کردم فقط دانشگاه صنعتی ااصفهان که نزدیکمون بود رفتم برای مصاحبه.که اونم هیچ کسو قبول نکرد.الانم برای تکمیل ظرفیت دانشگاه ملایرو زدم. البته شروع کردم و طراحی لباس خوندم و قصد دارم ارشد طراحی لباس شرکت کنم.حالا موندم واسه مصاحبه ملایر ارزش داره هفت ساعت راهو برم یا کلن رشته الودگی محیط زیست رووبذارم کنار.

سلام،

والا رشته ما (عمران) هم محیط زیست داره و فکر نمیکنم خیلی با هم تفاوت داشته باشن. تا اونجایی که من میدونم تو ایران بازار کار خوبی نداره. یعنی احتمالاً به سختی بتونی شغل مناسب تحصیلاتتو پیدا کنی بعد از گرفتن دکتری. مگه اینکه بری استاد دانشگاه بشی و اونم چون دانشگاه دکتری خیلی تاپ نبوده، شاید نتونی جذب هیئت علمی دانشگاه های خوب بشی. شما الان تازه شروع کنی به خوندن، خیلی زود 4 سال دیگه فارغ التحصیل بشی و معمولاً دانشگاه ها دنبال اساتید جوونتر میگردن برای استخدام. امیدوارم موفق باشی

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - Kimia_tb - 17-05-2017

سلام کاربران گرامی من تازه به این سایت مفید پیوستم و اشنایی کامل با فعالیت های این سایت ندارم و هنوز وارد دانشگاه نشده ام و تصمیم دارم رشته محیط زیست رو انتخاب کنم ولی چون رشته ی تقریبا کم طرفداری هست نتونستم اطلاعات خاصی راجبش کسب کنم و حتی دقیقا نمیدونم که میشه از رشته ی تجربی برای دکترای محیط زیست اقدام کرد یا نه؟و اگر میشه چطوری؟واین که چند سال طول میکشه یه سری اطلاعات کلی مختصر لطفا.خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید ?باتشکر

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - mahsa24 - 14-11-2017

با سلام و خسته نباشید.... من قصد دارم ارشد محیط زیست منابع طبیعی گرایش آلودگی هوا بخونم ولی راجع به بازار کارش تو ایران و تحصیل و کار تو این گرایش تو خارج از کشور اطلاعی ندارم اگه میشه راهنماییم کنین؟

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - AitUniversity - 16-11-2017

(14-11-2017, 08:55 PM)mahsa24 نوشته: با سلام و خسته نباشید.... من قصد دارم ارشد محیط زیست منابع طبیعی گرایش آلودگی هوا بخونم ولی راجع به بازار کارش تو ایران و تحصیل و کار تو این گرایش تو خارج از کشور اطلاعی ندارم اگه میشه راهنماییم کنین؟

سلام- در مورد سوالتون، الان رشته های مربتط با HSE خیلی تو ایران داره جا میفته (Health, Safety, Environment) اما آلودگی هوا و ... خب خیلی تخصصی میشه. الان مهندسی عمران گرایش محیط زیست - مهندسی ایمنی (HSE) دانشگاه نفت و محیط زیست وجود داره تو ایران - اگر براتون مقدوره به سمتی مهندسی ایمنی دانشگاه نفت - بعد مهندسی عمران و در اخر محیط زیست برید بهتره

در خارج از کشور هم سوالتون کلی کدوم کشور و ... و نمیدونم چی جواب بدم

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - mahsa24 - 17-11-2017

منظور شما اینکه به جای محیط زیست منابع طبیعی گرایش آلودگی هوا مهندسی عمران گرایش ایمنی رو کنکورشو بدم؟ گرایش آلودگی هوا تو ایران بازار کار نداره یعنی؟؟ چون رشته کارشناسیم مهندسی منابع طبیعی مرتع و آبخیز هست اینقدر پیگیر گرایش آلودگی هوا هستم میخوام مطمئن شم که اگه بازارکار نداره یه رشته دیگه کنکور بدم... ممنونم از وقتی که واسه پاسخگویی میزارین.

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - AitUniversity - 18-11-2017

(17-11-2017, 02:32 PM)mahsa24 نوشته: منظور شما اینکه به جای محیط زیست منابع طبیعی گرایش آلودگی هوا مهندسی عمران گرایش ایمنی رو کنکورشو بدم؟ گرایش آلودگی هوا تو ایران بازار کار نداره یعنی؟؟ چون رشته کارشناسیم مهندسی منابع طبیعی مرتع و آبخیز هست اینقدر پیگیر گرایش آلودگی هوا هستم میخوام مطمئن شم که اگه بازارکار نداره یه رشته دیگه کنکور بدم... ممنونم از وقتی که واسه پاسخگویی میزارین.

گرایش مورد علاقه شما به شدت تخصصی هست و تو ایران اینقدر تخصصی به هیچ مساله ای نگاه نمیشه

من میدونم که وزارت نفت الان سمتهایی داره با عنوان climate change - بنظرم باز بگردید و سوال کنید - اما مثلا ایمنی محیط زیست دانشگاه نفت گزینه خوبی میتونه باشه - یا مهندسی عمران محیط زیست در اولویت بعدی و نهایتا منابع طبیعی

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - benicka - 20-12-2017

با سلام.
میخاستم چند تا از دانشگاه های آلمان که ذر زمینه علوم محیط زیست یا آلودگی های محیط زیست هستند رو معرفی کنید

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - andromeda2029 - 21-01-2019

سلام بر همگی
من لیسانس و فوق رو رشته مهندسی هوافضا خوندم
گرایش فوق هم سازه های هوایی بود. پایان نامه: نانوکامپوزیتها
میتونم دکترا مهندسی محیط زیست بخونم؟

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - szeinalilathori - 22-01-2019

(21-01-2019, 01:55 PM)andromeda2029 نوشته: سلام بر همگی
من لیسانس و فوق رو رشته مهندسی هوافضا خوندم
گرایش فوق هم سازه های هوایی بود. پایان نامه: نانوکامپوزیتها
میتونم دکترا مهندسی محیط زیست بخونم؟
دوست عزیز سلام

در صورتیکه بتونید استاد راهنما و کمیته ی پذیرش رو قانع کنید که چه ارتباطی بین تحصیلات آکادمیک شما و مقطع دکتری که علاقمند به اون هستید، من فکر میکنم که همه چیز امکانپذیره. (معمولا این مورد رو باید توی SoP کامل بسط میدن) 
البته اینکه واحدهای پیش نیاز رو پاس کرده باشید یا بعدا قرار باشه پاس کنید هم نکته ایه که باید مدنظر قرارش بدید. 

ارادتمند
الهام