آکادمیا کافه
سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA)
+--- موضوع: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - blur - 11-05-2015

(10-05-2015, 11:12 PM)'negin-' نوشته: سلام
من کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست گرایش آب و فاضلاب دارم، ممنون مبشم اگه بتونید راهنماییم کنید کدوم دانشگاهها در کانادا و امریکا فاند دکترا این رشته را دارند ؟

شما باید تشریف ببرید تو سایت دانشگاه‌ها سرچ کنید و اساتیدی رو پیدا کنید که تو فیلد شما کار می‌کنن. اصلا هم به کسی‌ جز سرچ خودتون اعتماد نکنید! گاهی ممکن در حین سرچ، به پوزیشن‌های مرتبط بربخورید. گاهی ممکنه استادی که رو زمینه کاری مرتبط کار می‌کنه تو دپارتمانی باشه که شما قبلا فکرش رو نمی‌کردید، که معمولا در لیستی که ممکنه کسی‌ بهتون بده از قلم میافته و خیلی‌ از مواردی که تجربه ثابت کرده. بنابراین بهتره خودتون دقیق سرچ کنید و به اساتید مربوطه میل بزنید

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - nima0511 - 23-05-2015

با سلام
واسه ارشد عمران -محیط زیست به نطرتون کدوم یک از داشنگاه های کشور کمک بیشتری می کنن
علم صنعت - تربیت مدرس - خواجه نصیر - دانشکده محیط تهران - فردوسی مشهد ( میارم همشو فقط موندم ترتیب اولویت )
واقعا ممنون میشم نظرتونو بگید

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - Glee - 22-07-2015

سلام،

ممنونم میشم اگر دوستان مطلع نرم افزارها و زبانهای برنامه نویسی ای که بیشترین کاربرد رو در رشته مهندسی محیط زیست و بخصوص آلودگی هوا دارند رو معرفی کنند.

تشکر Smile

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - M1KE - 26-09-2015

فهرست کاملی از نرم افزارهایی که در پخش آلودگی هوا استفاده میشن رو می تونید اینجا ببینید. همین طور حدود 20 تا از نرم افزارهای مجانی که توسط سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا ارائه شدن رو می تونید از اینجا دانلود کنید. این سازمان در اینجا یک توصیه هایی در مورد نرم افزارهای مناسب برای این کار ارائه کرده. گاهی با همین نرم افزارهای کوچیک کارهای جالبی میشه کرد و اگر مثلا اطلاعات مربوط به یک case جدید رو داشته باشید شاید بشه با اونها مقاله هم ارائه کرد.

در کل موقع کار با این نرم افزارها می بایست قابلیت ها و محدودیت های هر کدوم رو بخونید ببینید کدوم مناسب کارتون هست. مثلا HYSPLIT یک نرم افزار رایگان هست که کاربرد خیلی زیادی داره ولی اینطور که توضیحاتش رو نگاه کردم برای مدلسازی نواجی بزرگ مقیاس مناسبتره. ولی مدل هایی مثل WRFCHEM برای مدلسازی های محلی مناسب تر هستند. ADMS هم نرم افزار معروفی هست ولی باید قفل شکسته اش رو پیدا کنید. نرم افزار CAMx هم معروفه ولی open source هست و معمولا این نوع نرم افزارها خیلی کاربردوست (user friendly) نیستند و کار باهاشون سخت تره.

(22-07-2015, 12:14 PM)ftn نوشته: سلام،

ممنونم میشم اگر دوستان مطلع نرم افزارها و زبانهای برنامه نویسی ای که بیشترین کاربرد رو در رشته مهندسی محیط زیست و بخصوص آلودگی هوا دارند رو معرفی کنند.

تشکر Smile

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - soilman - 29-09-2015

(23-05-2015, 12:16 AM)nima0511 نوشته: با سلام
واسه ارشد عمران -محیط زیست به نطرتون کدوم یک از داشنگاه های کشور کمک بیشتری می کنن
علم صنعت - تربیت مدرس - خواجه نصیر - دانشکده محیط تهران - فردوسی مشهد ( میارم همشو فقط موندم ترتیب اولویت )
واقعا ممنون میشم نظرتونو بگید

منظورتونو از کمک بیشتر مشخص تر میگید؟اگه در امر پذیرش برای ادامه تحصیل در خارج از کشور میگید بیشتر بسته به خودتون هست تا دانشگاهی که تحصیل کردید. گرچه دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران میشه گفت به نسبت به دلیل مرکزیت تهران و قدمتش بهتر باشه.

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - مهمان - 14-12-2015

سلام من در رشته بهداشت محیط در مقطع لیسانس از دانشگاه علوم پزشکی فارع التحصیل شدم و دانشگاه سراسری بودم می خواستم بدونم می تونم در رشته محیط زیست در دانشگاه های خارجی فاند بگیرم؟

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - blur - 14-12-2015

(14-12-2015, 02:19 AM)مهمان نوشته: سلام من در رشته بهداشت محیط در مقطع لیسانس از دانشگاه علوم پزشکی فارع التحصیل شدم و دانشگاه سراسری بودم می خواستم بدونم می تونم در رشته محیط زیست در دانشگاه های خارجی فاند بگیرم؟

سلام. معمولا اگر کار مرتبط انجام نداده باشین بطوریکه استاد رو متقاعد کنه که شما بیس لازم رو دارین واقعا کار سخت میشه.

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - mona_mah_m - 11-06-2016

کسی رو میشناسین تغییر رشته داده باشه به محیط زیست؟ از چه رشته ای؟ و از کجا پذیرش گرفته؟

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - مهمان - 26-06-2016

سلام من کارشناسى مهندسى معمارى دارم ميخواستم بدونم ميتونم تو رشته محيط زيست تو آلمان واسه ارشد اپلاى کنم؟

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - benicka - 27-09-2016

سلام عرض شد
سوالی که داشتم اینه که:
کدوم دانشگاه های آلمان در مقطع دکتری رشته های محیط زیست گرایش آلودگی رو دارند؟ و شرایط بورس شدن در این دانشگاه ها در این مقطع و رشته چطوریه و اینکه این رشته با چه عنوانی در این دانشگاه ها تدریس میشوند و زیر شاخه چه رشته ای هستند

بـــــا تشکــــــــــر