آکادمیا کافه
سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA)
+--- موضوع: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - soilman - 11-07-2014

دوست عزیز

اگر شما دانشجوی ارشد باشید که خوب از دوستان سال بالایی می تونید این رو بپرسید و همچنین اساتید مربوطه

روز خوش
(07-07-2014, 01:16 AM)'NAZIN' نوشته: سلام دوستان
منابع آزمون دکتری آبخیز چیه؟

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - Glee - 22-11-2014

سلام...
آینده کاری و علمی  مدرک  environmental studies چقدر میتونه متفاوت از environmental engineering باشه...؟هر دو برای یک دانشگاه هستش و من که curriculum مطالعات محیط زیست رو چک کردم، علاوه بر تعداد قابل توجهی واحدهای
Sustainable Technologies & Processes (مشترک با مهندسی محیط زیست هستن و در دانشکده مهندسی هم برگزار خواهند شد)، شامل یک سری واحدهای
Sustainability Management  & Planning هم هست که در دانشکده Management  & Planning برگزار خواهد شد....مدرک هم تحت عنوان MSc داده میشه، و نوشته شده که فارغ التحصیلان این رشته، قابلیتهای بالایی در بازار کار و برای PhD خواهند داشت...
به نظرتون انتخاب این گرایش به جای مهندسی میتونه انتخاب درستی باشه؟
ممنون

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - soilman - 23-11-2014

به طور کلی تشخیص و برآورد آینده کاری و علمی یک بازه ی زمانی کوتاهی رو در نظر میگیره.از اون مهم تر هر کشور به طبع سیاست های اقتصادی و عوامل مرتبط اثرات قابل توجهی در امکان مشغول به کار میگذاره
نکته ی دوم اینه که بازار رشته های مهندسی در مجموع بهتره.البته در اینجا علوم محیط زیستی اگه ترجمه کنیم زیاد من تا حالا به گوشم نخورده.یا علوم محیط زیست هست یا مهندسی محیط زیست. اگرچه این جالبه که درس های مشترک با دوره ی مهندسی داره ولی عنوان مدرک فاقد کلمه " مهندسی " هست و از این جهت شاید برای بعضی کارفرماها خوشایند نباشه. اگرچه کمپانی ها بیشترین نکته ی مورد توجهشون اینه که فرد متقاضی چی بلد هست و چکار می تونه بکنه نه اینکه مقاله در ژورنال ایمپکت میلیونی داشته باشه یا در فلان دانشگاه درس خونده. 

در کنار اینها هم علاقه هم عامل مهمیه ولی رشته ی بدون کار هر چند با علاقه ی زیاد همراه باشه به احتمال نسبتا زیاد روزگار سختی برای شخص مورد نظر به بار میاره
(22-11-2014, 06:33 PM)'ftn' نوشته: سلام...
آینده کاری و علمی  مدرک  environmental studies چقدر میتونه متفاوت از environmental engineering باشه...؟هر دو برای یک دانشگاه هستش و من که curriculum مطالعات محیط زیست رو چک کردم، علاوه بر تعداد قابل توجهی واحدهای
Sustainable Technologies & Processes (مشترک با مهندسی محیط زیست هستن و در دانشکده مهندسی هم برگزار خواهند شد)، شامل یک سری واحدهای
Sustainability Management  & Planning هم هست که در دانشکده Management  & Planning برگزار خواهد شد....مدرک هم تحت عنوان MSc داده میشه، و نوشته شده که فارغ التحصیلان این رشته، قابلیتهای بالایی در بازار کار و برای PhD خواهند داشت...
به نظرتون انتخاب این گرایش به جای مهندسی میتونه انتخاب درستی باشه؟
ممنون

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - afsoonforootan - 04-01-2015

سلام خسته نباشین
برای رشته طراحی محیط زیست کدوم کشورها امکان ادامه تحصیل هست؟

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - فرشته آسمانی - 25-04-2015

میشه به من راهنمایی کنید برای ارشد چه رشته ای رو انتخاب کنم که در کانادا پذیرش داشته باشه؟من فارغ التحصیل رشته کشاورزی هستم و درحال حاضر باخوندن پیامهای بعضی از افراد که در رشته های مختلف مثل محیط زیست و زراعت و جنگلداری و خاک و.....تحصیل میکنن سردرگم شدم میشه لطفا راهنماییم کنید ممنونم....
و سوال دیگه اینکه چطور میتونیم بعضی سوالهامون رو خصوصی بپرسیم؟و یا اینکه چطور میتونیم از افرادی که اینجا سوال میپرسند و در رشته ای هستن که من تمایل دارم اون رشته رو انتخاب کنم چطور میتونم ازشون راهنماییم بخوام....

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - soilman - 26-04-2015

معمولا رشته های design در اکثر دانشگاه های کشورها در دسترس هست. اول از اون باید ببینید کدوم کشور رو دوست دارید و به شرایط شما می خوره
به طور کلی دپارتمان های طراحی و معماری و مهندسی می تونه اینجور رشته ها رو شامل بشه
به طور مثال
http://ced.berkeley.edu/
(04-01-2015, 12:38 PM)'afsoonforootan' نوشته: سلام خسته نباشین
برای رشته طراحی محیط زیست کدوم کشورها امکان ادامه تحصیل هست؟

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - soilman - 26-04-2015

طبیعتا رشته ای که به لیسانس شما بخوره و واجد شرایط باشید
(25-04-2015, 07:48 PM)'فرشته آسمانی' نوشته: میشه به من راهنمایی کنید برای ارشد چه رشته ای رو انتخاب کنم که در کانادا پذیرش داشته باشه؟من فارغ التحصیل رشته کشاورزی هستم و درحال حاضر باخوندن پیامهای بعضی از افراد که در رشته های مختلف مثل محیط زیست و زراعت و جنگلداری و خاک و.....تحصیل میکنن سردرگم شدم میشه لطفا راهنماییم کنید ممنونم....
و سوال دیگه اینکه چطور میتونیم بعضی سوالهامون رو خصوصی بپرسیم؟و یا اینکه چطور میتونیم از افرادی که اینجا سوال میپرسند و در رشته ای هستن که من تمایل دارم اون رشته رو انتخاب کنم چطور میتونم ازشون راهنماییم بخوام....

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - فرشته آسمانی - 26-04-2015

ممنون که به سوالهام جواب میدین....ولی نمیدونم چرا جوابهای من انقدر کوتاست و هیچ کس راهنمایی کاملی نمیکنه:-( من نمیدونم شایدم مشکل از سوالهای من هست.اصلا به سوالهام جواب کاملی داده نمیشه...فقط به بعضی از افراد توضیح های طولانی و جوابهای کامل داده میشه....واقعا ممنونم ازبرنانه ی خوبی که تشکیل دادین ولی اینجا هیچ کس جوابهای من رو کامل نمیده میشه راهنماییم کنید چطور میتونم از عضویت اینجا خارج بشم؟:-(
واقعا بودنم اینجا بی فایدست.چندبار پرسیدم منابع ارشد محیط زیست رو هیچ کس هیچ جوابی نداد....پرسیدم رشته ای با گرایش کشاورزی که کانادا پذیرش داشته باشه بازم راهنمایی کاملی نکردین .باتشکر از همه اعضا.:-(

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - blur - 26-04-2015

(26-04-2015, 01:30 PM)'فرشته آسمانی' نوشته: ممنون که به سوالهام جواب میدین....ولی نمیدونم چرا جوابهای من انقدر کوتاست و هیچ کس راهنمایی کاملی نمیکنه:-( من نمیدونم شایدم مشکل از سوالهای من هست.اصلا به سوالهام جواب کاملی داده نمیشه...فقط به بعضی از افراد توضیح های طولانی و جوابهای کامل داده میشه....واقعا ممنونم ازبرنانه ی خوبی که تشکیل دادین ولی اینجا هیچ کس جوابهای من رو کامل نمیده میشه راهنماییم کنید چطور میتونم از عضویت اینجا خارج بشم؟:-(
واقعا بودنم اینجا بی فایدست.چندبار پرسیدم منابع ارشد محیط زیست رو هیچ کس هیچ جوابی نداد....پرسیدم رشته ای با گرایش کشاورزی که کانادا پذیرش داشته باشه بازم راهنمایی کاملی نکردین .باتشکر از همه اعضا.:-(

خب دوست گرامی اصلا فعالیت این فروم در زمینه منابع کنکورهای داخلی نیست و بنابراین کسی اینجا نیست که در این مورد راهنماییتون کنه. این فروم در اصل در مورد پذیرش دانشگاه های خارج از کشور و موارد مربوطه فعاله. مورد بعدی هم این فروم بر این مبنا فعالیت میکنه که کاربران همدیگه رو راهنمایی میکنن. یعنی هرکسی که اطلاعاتی داره با بقیه به اشتراک میذاره یا بقیه رو تو اون مورد راهنمایی میکنه. بنابراین اینکه کسی جواب سوالش رو بگیره منوط به اینه که کاربر دیگه ای جواب اون رو بدونه.
مسئله سوم هم اینکه بله، در سوال شما هم ایراداتی وجود داره. اگر منظورتون کشاورزی و گرایش های مربوط به اون هست چرا اینجا سوالتون رو پرسیدین که مختص رشته های محیط زیسته، ولی مثلا این تاپیک کلی تره، همین موضوع کسی که سوالتون رو می بینه به اشتباه میندازه.
مسئله چهارم، واقعا کی میتونه بگه شما در فلان گرایش کشاورزی میتونید پذیرش بگیرید و در بهمان گرایش نمی تونید؟ من خودم مدتی برای پذیرش در گرایشی فعالیت کردم و به نتیجه نرسیدم و نهایتا در گرایش دیگه ای فاند گرفتم. اصلا بفرض مگه هر رشته ای رو بگن که پذیرش بهتری داره شما می تونید به اون تغییر گرایش بدید؟ مثلا شما رشته تون باغبانی بوده باشه می تونید برید ماشین آلات کشاورزی؟ یا می تونید رشته تون رو براحتی از مهندسی آب به زراعت تغییر بدید؟ خواهشا انتظار پیش بینی از دیگران نداشته باشید. موفق باشید.

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - negin- - 10-05-2015

سلام
من کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست گرایش آب و فاضلاب دارم، ممنون مبشم اگه بتونید راهنماییم کنید کدوم دانشگاهها در کانادا و امریکا فاند دکترا این رشته را دارند ؟