آکادمیا کافه
سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA)
+--- موضوع: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - MAJID - 27-04-2012

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان عزیز لطفا تجربیات و اطلاعات خود را در مورد رشته محیط زیست و گرایش های مختلف این رشته در کشورهای مختلف، در این تاپیک مطرح بفرمائید.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با سلام
در خارج از کشور محیط زیست زیر مجموعه رشته بیولوژی هستش ؟
Schools with Environmental Engineering or Science Programs

ویرایش توسط MaMi: به علت اصلاحات ساختاری تاپیک

RE: Learning Resources - MaMi - 27-04-2012

(27-04-2012, 07:32 AM)MAJID نوشته: در خارج از کشور محیط زیست زیر مجموعه رشته بیولوژی هستش ؟
دوست من، معمولا رشته محیط زیست، یک دپارتمان جدا در دانشگاه ها دارد به نام Environmental & ... یا Environmental & Life Science و یا اسم هایی مشابه

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - sara66 - 18-10-2012

سلام

من منابع طبیعی- محیط زیست - گرایش آلودگی ها دانشگاه علوم تحقیقاتم

3 تا سوال:

1-دانشگاه علوم تحقیقات برای بورس گرفتن که مشکل ساز که نمیشه درسته؟ اعتبار لازم رو داره تا جایی که میدونم، باز آره و نه شما هم خاطر جمعی میاره

2-من هر چی بررسی میکنم معادل رشتمون رو پیدا نمیکنم - یا مهندسی محیط زیست آلودگیه یا شیمی آلودگی یا عمران آلودگی؛ ولی منابع طبیعی محیط زیست گرایش آلودگی نمیبینم!!!!!! چه پیشنهادی برای حل این مشکل دارید؟ ممکنه برای بورس به دردسر بیافتم؟

3-برای پایان نامه به شدت به مشکل خوردم با اینکه پایان نامه های بچه های دیگه رو میبینم و ساینس دایرکت رو هم گشتم
نمیدونم رو چی کار کنم-اگه پیشنهاد دارید بفرماید
:|

ممنونم ازتون راهنماییم کنید

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - MaMi - 18-10-2012

(18-10-2012, 01:30 AM)sara66 نوشته:
1-دانشگاه علوم تحقیقات برای بورس گرفتن که مشکل ساز که نمیشه درسته؟ اعتبار لازم رو داره تا جایی که میدونم، باز آره و نه شما هم خاطر جمعی میاره
2-من هر چی بررسی میکنم معادل رشتمون رو پیدا نمیکنم - یا مهندسی محیط زیست آلودگیه یا شیمی آلودگی یا عمران آلودگی؛ ولی منابع طبیعی محیط زیست گرایش آلودگی نمیبینم!!!!!! چه پیشنهادی برای حل این مشکل دارید؟ ممکنه برای بورس به دردسر بیافتم؟

1- خیر مشکلی نیست، همین امسال یکسری از دوستان من از همین دانشگاه در دانشگاه های مطرح امریکا (البته بدون فاند) پذیرش دریافت کردند.
دوست من، معمولا رشته منابع طبیعی - محیط زیست (مانند سایر رشته های منابع طبیعی) در سایر کشورها، در دپارتمان های مختلف جای گرفته اند و اینجوری نیست که رشته ای تحت عنوان مثلا Environmental داشته باشند. به عنوان مثال در بعضی دانشگاه رشته محیط زیست در دانشکده کشاورزی جای گرفته اند و در بعضی دیگر، دانشکده یا دپارتمان جداگانه ای دارند یا بعضی همون طور که اشاره کردید در دپارتمان عمران هستند. موردی که بیشتر مهم است، زمینه کاری اساتید در دپارتمان های مربوطه است که آیا با زمینه کاری شما مطابقت دارد (در حقیقت آیا زمینه کاری شما با استاد هماهنگ است یا خیر). بنابراین مشکلی نخواهد بود.

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - sara66 - 18-10-2012

(18-10-2012, 02:04 AM)MaMi نوشته: 1- خیر مشکلی نیست، همین امسال یکسری از دوستان من از همین دانشگاه در دانشگاه های مطرح امریکا (البته بدون فاند) پذیرش دریافت کردند.
دوست من، معمولا رشته منابع طبیعی - محیط زیست (مانند سایر رشته های منابع طبیعی) در سایر کشورها، در دپارتمان های مختلف جای گرفته اند و اینجوری نیست که رشته ای تحت عنوان مثلا Environmental داشته باشند. به عنوان مثال در بعضی دانشگاه رشته محیط زیست در دانشکده کشاورزی جای گرفته اند و در بعضی دیگر، دانشکده یا دپارتمان جداگانه ای دارند یا بعضی همون طور که اشاره کردید در دپارتمان عمران هستند. موردی که بیشتر مهم است، زمینه کاری اساتید در دپارتمان های مربوطه است که آیا با زمینه کاری شما مطابقت دارد (در حقیقت آیا زمینه کاری شما با استاد هماهنگ است یا خیر). بنابراین مشکلی نخواهد بود.

بله - من تو دپارتمان ها که نگاه میکردم متوجه این قضیه شدم که محیط زیستشون فقط گرایش تنوع زیستی، مدیریت اکوسیستم و.... داره ولی آلودگی نداره. آلودگی رو فقط از گرایش های شیمی و عمران دیدم که دوره هایی که گذروندن مکانیک سیالات، شیمی، ریاضی و... هستش ولی ما بچه های منابع طبیعی بیشتر موارد اکوسیستمی رو بررسی کردیم و به اون صورت رو آلودگی ها بصورت مهندسی و طراحی فوکوس نداشتیم. این قضیه است که میگم نگرانم کرده. الان تو علوم تحقیقاتم ، تو دانشکده ما مهندسی محیط زیست گرایش آلودگی هوا که بیس اینها هم عمران هستش داریم و همزمان مهندسی منابع طبیعی- علوم محیط زیست -گرایش آلودگی ها!!!
خلاصخ من علاقم به بخش مهندسی خیلی بیشتره و میخوام برای پایان نامه بیشتر کارم مهندسی محیط زیست و طراحی باشه تا منابع طبیعی، ولی نگرانم بعدا برای بورس با فاند برام مشکل درست شه

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - MaMi - 18-10-2012

(18-10-2012, 12:17 PM)sara66 نوشته:
بله - من تو دپارتمان ها که نگاه میکردم متوجه این قضیه شدم که محیط زیستشون فقط گرایش تنوع زیستی، مدیریت اکوسیستم و.... داره ولی آلودگی نداره. آلودگی رو فقط از گرایش های شیمی و عمران دیدم که دوره هایی که گذروندن مکانیک سیالات، شیمی، ریاضی و... هستش ولی ما بچه های منابع طبیعی بیشتر موارد اکوسیستمی رو بررسی کردیم و به اون صورت رو آلودگی ها بصورت مهندسی و طراحی فوکوس نداشتیم. این قضیه است که میگم نگرانم کرده. الان تو علوم تحقیقاتم ، تو دانشکده ما مهندسی محیط زیست گرایش آلودگی هوا که بیس اینها هم عمران هستش داریم و همزمان مهندسی منابع طبیعی- علوم محیط زیست -گرایش آلودگی ها!!! خلاصخ من علاقم به بخش مهندسی خیلی بیشتره و میخوام برای پایان نامه بیشتر کارم مهندسی محیط زیست و طراحی باشه تا منابع طبیعی، ولی نگرانم بعدا برای بورس با فاند برام مشکل درست شه
دوست من نگرانی از این بابت، بنظرم وجود نخواهد داشت، چون به عنوان مثال من خودم Wood Engineering خوندم ولی تعدادی از دوستان هم رشته ای من در دپارتمان عمران دانشگاه های خارج از کشور در حال تحصیل هستند. متاسفانه در دانشگاه های داخل، رشته های بین رشته ای (از نوع رشته تحصیلی شما یا من) نمیتونند با سایر دپارتمان ها همکاری داشته باشند و یا دانشجویان سایر دپارتمان ها رغبتی برای کار بر روی این موارد بین رشته ای ندارند ولی در دانشگاه های خارج از کشور، من بشخصه اساتید زیادی دیدم که کارشناسی و کارشناسی ارشد عمران بودند ولی دکتری رو محیط زیست خوندند و دانشجویانی از این دست داشتند. بنابراین شما اگر واقعا به بخش مهندسی رشته تون علاقمند هستید و این توانایی رو در خودتون میبینید که در اون زمینه کار کنید، نگران نباشید و با قدرت جلو برید. موفقیت حتمی است Smile

رشته بازیافت - ماه - 04-11-2012

اگه کسی اطلاعاتی درباره رشته بازیافت داره برام توضیح بده آیا زیر مجموعه محیط زیست هست وادامه تحصیل تو این رشته خوب هست بازار کارداره همون محیط زیست محسوب میشه ؟

RE: رشته بازیافت - soilman - 06-11-2012

(04-11-2012, 03:00 PM)ماه نوشته: اگه کسی اطلاعاتی درباره رشته بازیافت داره برام توضیح بده آیا زیر مجموعه محیط زیست هست وادامه تحصیل تو این رشته خوب هست بازار کارداره همون محیط زیست محسوب میشه ؟
رشته بازیافت نداریم....ولی شاخه ی بازیافت و مدیریت اونها اگه منظورتونه در خارج بله، زیر مجموعه ی محیط زیست (عمران و منابع طبیعی و خالی) میشه....ادامه ی کار هم نباید بد باشه چون کلی انواع و اقسام زباله و مواد غیر قابل بازیافت یا حالا تجزیه پذیر داریم که زیاد داره میشه....

یه نکته ای که به صورت کلی باید اشاره کنم Sleepy وقتی صحبت از محیط زیست می کنید دارید درباره ی یه رشته ی خیلی وسیع حرف میزنید....پس زیاد خیلی دنبال اینکه جزو محیط زیست و اینها میشه نباشید چون حتی زیر شاخه های محیط زیست هم الان اینقدر پیشرفت کردن که دارن تبدیل به یه شاخه میشن...

با سپاس

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - env.plan - 23-11-2012

سلام.من دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی محیط زیست دانشگاه تهران هستم.واسه دکترا می خوام خارج از کشور اقدام کنم اما نمیدونم کدوم کشورها برای من بهتر میتونه باشه و اینکه پایان نامه با چه موضوعاتی(منظورم تم کلیه) تو رشته ی من تو دنیا طرفدار داره؟؟؟؟؟

RE: سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - MaMi - 23-11-2012

(23-11-2012, 12:28 AM)env.plan نوشته:
سلام.من دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی محیط زیست دانشگاه تهران هستم.واسه دکترا می خوام خارج از کشور اقدام کنم اما نمیدونم کدوم کشورها برای من بهتر میتونه باشه و اینکه پایان نامه با چه موضوعاتی(منظورم تم کلیه) تو رشته ی من تو دنیا طرفدار داره؟؟؟؟؟
درود و خوشامد به جهت پیوستن به فروم Smile
در مورد دانشگاه ها و کشور جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری، به نظر من، بستگی به علایق فردی شما و البته رزومتون داره، به عنوان مثال میتونید لیست دانشگاه های برتر امریکا در رشته محیط زیست رو از اینجا دریافت کنید. در مورد کشورهای اروپایی هم باید به سایت دانشگاه های اروپایی مراجعه کنید، چون همونطور که اطلاع دارید، دانشگاه های اروپایی فقط در صورت تامین اعتبار برای جذب دانشجو و اصطلاحا در دسترس بودن Position اقدام به جذب دانشجوی دکتری میکنند. سوالتون در مورد شانس پذیرش در دانشگاه های امریکا رو میتونید در این تاپیک و سوالتون در مورد موضوع پایان نامه رو میتونید سوالتون در این تاپیک پیگیری کنید.