آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

اینکه از کجا شروع کنم - maryam_chehre - 07-05-2016

سلام به دوستان 
ببخشید راهنمایید میخواستم در خصوص مطالعه کتابهای لانگمن (اینکه از کجا شروع کنم)
میخوام واسه تافل شروع به خوندم کنم تافل بهتره یا آیلتس؟
هیچ راهنمایی ندارم و البته نمیتونم کتابهاشو خریداری کنم چندین مورد از اینترنت دانلود کردم فایل های صوتی شو هم میتونم دانلود کنم ولی لینک مفید ندارم 
میخوام از زبان لذت ببرم 
میشه راهنماییم کنید؟
با سپاس

RE: اینکه از کجا شروع کنم - butterfly - 07-05-2016

(07-05-2016, 12:07 PM)maryam_chehre نوشته: سلام به دوستان 
ببخشید راهنمایید میخواستم در خصوص مطالعه کتابهای لانگمن (اینکه از کجا شروع کنم)
میخوام واسه تافل شروع به خوندم کنم تافل بهتره یا آیلتس؟
هیچ راهنمایی ندارم و البته نمیتونم کتابهاشو خریداری کنم چندین مورد از اینترنت دانلود کردم فایل های صوتی شو هم میتونم دانلود کنم ولی لینک مفید ندارم 
میخوام از زبان لذت ببرم 
میشه راهنماییم کنید؟
با سپاس

سلام،
ابتدا باید بررسی کنید و تصمیم بگیرید که کدوم یک از آزمون های تافل و یا ایلتس رو می خواهید بدید و بعد برای موفقیت تو همون آزمون برنامه ریزی کنید. 
برای مطالعه تافل می تونید از ساده ترین کتابش یعنی لانگمن و بعد دلتا شروع کنید. سایر منابع برای آمادگی تافل و همین طور ایلتس از کتابخونه سایت قابل دسترسی و دانلود هست.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - automotive - 12-05-2016

درود بر دوستان عزیز،
در قسمت ویدئوهای آموزشی Notefulldotcom تعداد زیادی Video قرار دارد،
آیا فایل‌ها با یکدیگر همپوشانی ندارند؟
مخصوصا این ارسال که مربوط به سال 2011 می‌شود با این ارسال که مربوط به سال 2015 می‌شود؟
آیا تنها استفاده از منابع 2015 کافی است؟ و آیا استفاده از این منبع را توصیه می‌کنید؟

با تشکر و احترام

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 12-05-2016

(12-05-2016, 11:17 AM)automotive نوشته: درود بر دوستان عزیز،
در قسمت ویدئوهای آموزشی Notefulldotcom تعداد زیادی Video قرار دارد،
آیا فایل‌ها با یکدیگر همپوشانی ندارند؟
مخصوصا این ارسال که مربوط به سال 2011 می‌شود با این ارسال که مربوط به سال 2015 می‌شود؟
آیا تنها استفاده از منابع 2015 کافی است؟ و آیا استفاده از این منبع را توصیه می‌کنید؟

با تشکر و احترام

بله احتمالش هست که فایل های مشترکی بینشون باشه. چون در زمان های مختلف و توسط افراد مختلف آپلود شدن. در هر حال به نظر من ورژن های جدیدتر مناسب ترن. این رو هم برای اسپیکینگ یه نگاهی بندازین. تجربه من میگه نت فول برا اسپیکینگ و رایتینگ خیلی مفید میتونه باشه

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - szeinalilathori - 21-06-2016

@blur
@butterfly
سلام

من چندتا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

1- سال قبل ووچری برای تافل خریداری کردم که تاریخ انقضا اون تا پایان جولای 2016 است، منظور از این تاریخ اینه که تا اون موقع من باید ثبت نام کرده باشم برای آزمون یا باید امتحان داده باشم؟ یعنی میشه برای مثلا اواخر سپتامبر مثلا همین ووچر رو تا قبل از پایان جولای ثبت نام کنم؟

2- من سال قبل تافل دادم اما دنبال یه نمره ی بالای 100 هستم ولی متاسفانه 81 شدم. امسال برای همین تاریخی که اشاره کردم میخوام اماده بشم. با لغت شروع کردم و فعلا با استفاده از انکی 504و400 و 1100 (چون میخوام GRE هم ثبت نام کنم) رو تمام کردم و الان فقط در حال دوره هستم. (تقریبا از اوایل اردیبهشت شروع کردم) برای تیرماه هم 450 و verbal advantage رو توی برنامه لغت خوانی دارم. به نظرتون هم ارز جلو بردن تافل و GRE مشکلی برای من ایجاد نمیکنه؟

3- همراه با لغات من نرم افزار لانگمن رو بخش ریدینگ و لیسن رو کار کردم، الان مشغول دلتا هستم اما متاسفانه سی دی داخل کتاب برای بخش لیسن با متن کتاب همخوانی نداره سعی کردم دانلود کنم سی دی رو اما چون کتاب عوض شده موفق نبودم اما ریدینگ رو تقریبا جلو رفتم. ممنون میشم در صورت امکان اگر لینکی برای دانلود لیسن ورژن جدید کتاب دارید بهم معرفی کنید. و اینکه من در ادامه بارونز و کمبریج رو بذارم مناسبه؟ از اوایل شهریور تا پایان مهر هم TPO?

4- با توجه به زمانی که تا اواخر مهر ماه دارم تقریبا 4 ماه برای اماده سازی تافل فرصت دارم. به نظر شما اسپیک و رایتینگ رو از کی بهتره شروع کنم؟

5- با توجه به اینکه من باید سابجکت رو احتمالا اواخر شهریور شرکت کنم، اواخر مهر هم تافل و اواخر آبان ماه هم GRE به نظر شما امکان موفقیت من برای کسب نمره بالا برای تافل و GRE با توجه به زمان باقی مانده چقدره؟ 

نکته ی آخر ممنون میشم اگه پیشنهادی برای بهتر عملکردن من دارید بفرمایید.

ارادتمند
الهام

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 21-06-2016

(21-06-2016, 01:43 PM)szeinalilathori نوشته: @blur
@butterfly
سلام

من چندتا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

1- سال قبل ووچری برای تافل خریداری کردم که تاریخ انقضا اون تا پایان جولای 2016 است، منظور از این تاریخ اینه که تا اون موقع من باید ثبت نام کرده باشم برای آزمون یا باید امتحان داده باشم؟ یعنی میشه برای مثلا اواخر سپتامبر مثلا همین ووچر رو تا قبل از پایان جولای ثبت نام کنم؟

2- من سال قبل تافل دادم اما دنبال یه نمره ی بالای 100 هستم ولی متاسفانه 81 شدم. امسال برای همین تاریخی که اشاره کردم میخوام اماده بشم. با لغت شروع کردم و فعلا با استفاده از انکی 504و400 و 1100 (چون میخوام GRE هم ثبت نام کنم) رو تمام کردم و الان فقط در حال دوره هستم. (تقریبا از اوایل اردیبهشت شروع کردم) برای تیرماه هم 450 و verbal advantage رو توی برنامه لغت خوانی دارم. به نظرتون هم ارز جلو بردن تافل و GRE مشکلی برای من ایجاد نمیکنه؟

3- همراه با لغات من نرم افزار لانگمن رو بخش ریدینگ و لیسن رو کار کردم، الان مشغول دلتا هستم اما متاسفانه سی دی داخل کتاب برای بخش لیسن با متن کتاب همخوانی نداره سعی کردم دانلود کنم سی دی رو اما چون کتاب عوض شده موفق نبودم اما ریدینگ رو تقریبا جلو رفتم. ممنون میشم در صورت امکان اگر لینکی برای دانلود لیسن ورژن جدید کتاب دارید بهم معرفی کنید. و اینکه من در ادامه بارونز و کمبریج رو بذارم مناسبه؟ از اوایل شهریور تا پایان مهر هم TPO?

4- با توجه به زمانی که تا اواخر مهر ماه دارم تقریبا 4 ماه برای اماده سازی تافل فرصت دارم. به نظر شما اسپیک و رایتینگ رو از کی بهتره شروع کنم؟

5- با توجه به اینکه من باید سابجکت رو احتمالا اواخر شهریور شرکت کنم، اواخر مهر هم تافل و اواخر آبان ماه هم GRE به نظر شما امکان موفقیت من برای کسب نمره بالا برای تافل و GRE با توجه به زمان باقی مانده چقدره؟ 

نکته ی آخر ممنون میشم اگه پیشنهادی برای بهتر عملکردن من دارید بفرمایید.

ارادتمند
الهام
1. باید تا اون موقع ثبت نام کنید.
2. اینکه باهم دو امتحان رو جلو ببرید تصمیم شخصی شماست ولی در مورد تافل می تونم با اطمینان بهتون بگم که اگر مرتبا به حافظه لغتتون اضافه کنید بدون خوندن ردینگ کافی و گوش دادن به لسینیگ های زیاد حتما دچار مشکل میشد و تقریبا حافظه لغتتون کمک زیادی بهتون نمی کنه. سوالات مربوط به GRE رو تو تاپیک خودش سرچ کنید یا بپرسید.
3. بله علی الخصوص لسینینگ بارونز و ردینگ کمبریج رو حتما کار کنید. اگر رسیدین و همه اسکیل هارو کار کردین که خیلی بهتره. ولی همین طوری و بدون داشتن جهت گیری مناسب همین طوری جلو نرید. وسط کار دو سه تا از tpo هارو کار کنید تا ضعف هاتون دستتون بیاد.
4. من خودم به پیشرفت تدریجی خوشبین ترم. از همون اول اگر یه مقدار بتدریج وقت بذارید بهتره.
موفق باشید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Chemical.Eng - 14-07-2016

سلام و وقت بخیر.

دوستان برای قسمت ریدینگ تافل، به جز کتاب آکسفورد چه کتابی رو ( در همین و یا نزدیک به این سطح) پیشنهاد میکنید؟

با سپاس

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Matinking - 14-07-2016

(14-07-2016, 12:20 PM)Chemical.Eng نوشته: سلام و وقت بخیر.

دوستان برای قسمت ریدینگ تافل، به جز کتاب آکسفورد چه کتابی رو ( در همین و یا نزدیک به این سطح) پیشنهاد میکنید؟

با سپاس

سلام

اگر به تکنیک های این کتاب مسلط شده باشید و با نمونه سوالات اون راحت باشید، عملا منبع دیکه ای مورد نیازتون نیست...
توصیه من تمرکز روی TPO هاست تا هر اونچه که از آکسفورد فرا گرفتید و عملا در سوالات ازمون به کار ببرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - mohammadrezar - 24-07-2016

سلام
من قبلا برای تافل خیلی کم خوندم ولی مقاله و کتاب انگلیسی وفیلم زیاد دیدم
راستش الان ن تا اواسط شهریور وقتم کامل ازاد و بعدش ترم جدیده و کمتر میشه
میخواتم نهایتا تا اوایل آبان امتحان بدم 
به نظرتون  این وقت کافیه (یعنی یک ماه ونیم تمام وقت و یک ماه ونیم  خیلی کم چون درس های ترم هست ) برای گرفتن نمره 100 کافیه ؟
من دوتا TPO سه را الان زدمR26 L26
اما S و W را نزدم چون هم نمره نمیده هم فوق العاده ضعیفم !!!
به نظر شما ایا من فرصت کافی برای رسوندن نمره ام به 100 دارم ؟
در مورد اسپیکینگ ورایتینگ چی کار کنم؟ مخصوصا اسپیکینگ  !!! تی پی ویک را کامل حل کردم تو قسمت اسپیکش حتی نتونستم بیشتر از چند جمله حرف بزنم اونم با کلی اشکال !!!!

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Torkan - 24-07-2016

(24-07-2016, 09:43 PM)mohammadrezar نوشته: سلام
من قبلا برای تافل خیلی کم خوندم ولی مقاله و کتاب انگلیسی وفیلم زیاد دیدم
راستش الان ن تا اواسط شهریور وقتم کامل ازاد و بعدش ترم جدیده و کمتر میشه
میخواتم نهایتا تا اوایل آبان امتحان بدم 
به نظرتون  این وقت کافیه (یعنی یک ماه ونیم تمام وقت و یک ماه ونیم  خیلی کم چون درس های ترم هست ) برای گرفتن نمره 100 کافیه ؟
من دوتا TPO سه را الان زدمR26 L26
اما S و W را نزدم چون هم نمره نمیده هم فوق العاده ضعیفم !!!
به نظر شما ایا من فرصت کافی برای رسوندن نمره ام به 100 دارم ؟
در مورد اسپیکینگ ورایتینگ چی کار کنم؟ مخصوصا اسپیکینگ  !!! تی پی ویک را کامل حل کردم تو قسمت اسپیکش حتی نتونستم بیشتر از چند جمله حرف بزنم اونم با کلی اشکال !!!!
اینکه چقدر زمان لازمه رو واقعا نمیشه نظر داد. ولی من در مورد رایتینگ و اسپیکینگ چند تا چیز بگم.
اول از همه بشینین ویدیوهای نت فول رو ببینید که جوزف میراندا توضیح داده چیکار بکنید. واقعا جواب میده. بهتون یاد داده چطوری جواب بدید. سوالای اول و دوم اسپیکینگ بیشتر با جواب دادن به سوالات مخالف میشه تبحر یافت بهشون ولی سوالای بعدی باید قلقش رو یاد بگیرید. واسه رایتینگ هم همچنین. فقط کتابی رو توصیه میکنم واسه این دو تا اسکیل که خیلی کمک میکنه و عین امتحانه.
Mastering skill for the toefl ibt

بااحترام،
ترکان