آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Matinking - 03-12-2015

(03-12-2015, 05:10 PM)لاله11 نوشته: خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون ووقتیکه گذاشتین
من کاملا تی پی اوها رو زدم ونمراتم در تی پی اوها 22تا 27 بود و ورد به ورد چک کردم ایا به نظرتون دوباره تی پی اوهارو بزنم؟ و در مورد رایتینگ من لغت خیلی بلدم اما نمیتونم استفاده کنم برای این مشکل باید چه کنم
و برای ریدینگ برای اینکه افت نکنم چه کنم آیا احتیاج دوباره کل تی پی اوهارو بزنم یا همین که برای جی ار ای میخونم کافیه؟
ممنون از راهنماییتون

سلام

- TPO ها رو در listening با نمره 27 گذروندید و در آزمون 17 شدید؟!... منطقی نیست... مگر اینکه مشکل استرس داشته باشید...
باید اول ایراد رو پیدا کنید و بر دنبال رفعش باشید...

- برای نوشتن باید "بیان" رو بدونید... "لغات" در کنار "دستور زبان" و "ذهن پویا" مولد "بیان" هستند... دو فاکتور دیگه رو هم تقویت و تمرین کنید!

- مرتب کتاب، مجله، روزنامه و منابع دیگه رو به انگلیسی از نظر بگذرونید تا ذهنتون همیشه کیفیت بالای دریافت متون انگلیسی رو حفظ کنه... ولی به هر حال برای قرارگیری در جو ازمون، لازم هست مدتی مونده به اون، کمی دوباره با TPO ها ذهن خودتون رو گرم بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - لاله11 - 03-12-2015

(03-12-2015, 05:39 PM)Matinking نوشته: سلام

- TPO ها رو در listening با نمره 27 گذروندید و در آزمون 17 شدید؟!... منطقی نیست... مگر اینکه مشکل استرس داشته باشید...
باید اول ایراد رو پیدا کنید و بر دنبال رفعش باشید...

- برای نوشتن باید "بیان" رو بدونید... "لغات" در کنار "دستور زبان" و "ذهن پویا" مولد "بیان" هستند... دو فاکتور دیگه رو هم تقویت و تمرین کنید!

- مرتب کتاب، مجله، روزنامه و منابع دیگه رو به انگلیسی از نظر بگذرونید تا ذهنتون همیشه کیفیت بالای دریافت متون انگلیسی رو حفظ کنه... ولی به هر حال برای قرارگیری در جو ازمون، لازم هست مدتی مونده به اون، کمی دوباره با TPO ها ذهن خودتون رو گرم بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
خیلی ممنون بابت راهنماییتون بله متاسفانه پارت اول خیلی سخت بود ومن شدبدا خودمو بختم فک می کنم دلیل اول کاهش نمرم همین بود که اصلا نتونستم از لحاظ روحی به ارامش اولیه برسم
ممنونم

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - qashqayli - 23-12-2015

سلام دوستان
من یه برنامه 3ساله برای شرکت در آزمون تافل دارم، با مطالعه یک الی 1.5 ساعت روزانه.
در حال حاضر 3 ماه از برنامه گذشته لغات 504 و essential words رو با کمک جعبه لایتنر تموم کردم.
برنامه خودم برای 9 ماه باقی مانده از سال اول کار کردن روی ریدینگ و لیسنینگ به صورت پایه ای هست.
برنامه سال دوم: کار کردن روی اسپیکینگ و رایتینگ به صورت پایه ای.
برنامه سال سوم: مطالعه منابع تافل و شرکت در آزمون.
از شما دوستان خواهشمندم اگه توصیه ای برای برنامه زمان بندی دارین از من دریغ نکنین و هم چنین منابع مناسب برای مهارت های ریدینگ و لیسنینگ رو بفرمایین.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Matinking - 23-12-2015

(23-12-2015, 12:00 PM)qashqayli نوشته: سلام دوستان
من یه برنامه 3ساله برای شرکت در آزمون تافل دارم، با مطالعه یک الی 1.5 ساعت روزانه.
در حال حاضر 3 ماه از برنامه گذشته لغات 504 و essential words رو با کمک جعبه لایتنر تموم کردم.
برنامه خودم برای 9 ماه باقی مانده از سال اول کار کردن روی ریدینگ و لیسنینگ به صورت پایه ای هست.
برنامه سال دوم: کار کردن روی اسپیکینگ و رایتینگ به صورت پایه ای.
برنامه سال سوم: مطالعه منابع تافل و شرکت در آزمون.
از شما دوستان خواهشمندم اگه توصیه ای برای برنامه زمان بندی دارین از من دریغ نکنین و هم چنین منابع مناسب برای مهارت های ریدینگ و لیسنینگ رو بفرمایین.

سلام

با توجه به اینکه مهارت های زبانی در فاز آموزش و آماده سازی عمومی نه تنها از هم منفک نیستند بلکه مکمل هم اند، شاید بشه گفت این برنامه نتونه تلاش شما رو به کارایی حداکثری برسونه...

مثلا وقتی در حین تلاش برای کار روی مهارت speaking هستید، تا زمانی که متوجه نشید فرد مقابلتون دقیقا چه منظوری از بیان خودش داره، ممکن نیست به طور موثر بتونید حرف بزنید... پس باید در برنامه همگام با speaking، تمرینات listening هم منظور بشه...
این فقط یک مثال بود... با نگاهی یه کم عمیق تر، خودتون به این نتیجه خواهید رسید که رها کردن یک مهارت در زمانی که دارید بعد عمومی دانش زبانی تون رو تقویت می کنید، به نتیجه بهینه منجر نخواهد شد...
توصیه من به شما این هست که مطالعات پایه ای تون رو از ابتدا به صورت تلفیقی پیش ببرید و اصطلاحا با "یک متد کامل" کار رو پیش ببرید...

برای شرکت در آزمون هایی مثل TOEFL، باید "زمان مناسبی" رو برای مطالعه اختصاصی اون در نظر بگیرید.. کلمه مناسب الزاما به معنی "زیاد" نیست... شما باید بتونید روی آزمون تمرکز کنید... اگر کار رو مثلا یک سال قبل شروع کنید، این تمرکز تحلیل میره و براتون مثل یک امر عادی و پیش پا افتاده میشه...
اگر برنامه مطالعات پایه ای تون رو خوب و حساب شده پیش ببرید، بعید نیست به بیش از 4 یا 5 ماه زمان برای آشنایی با context آزمون نیاز داشته باشید...

منابع آزمون در سطوح مختلفی هستند.. بعد از گذر از مرحله مطالعات پایه و براساس پیشرفتی که در اون مقطع حاصل شده میشه خیلی موثرتر در مورد منابع مورد نیاز بحث کرد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Moji67 - 04-04-2016

سلام
من سطح advance 2 کانون زبان هستم و همچنان هفته ای 2 روز کلاس میرم
به طور پیوسته زبان خوندم و سطح خیلی خوبی دارم
504 رو خوندم و میخوام از cambridge 4th edition شروع کنم، بعدش چی بخونم؟
برا آخر تیر ماه هم میخوام آزمون بدم.
خوندن کتاب فقط برای آشنایی با سوالاته یا یاد گرفتن لغت و گرامر هم اهمیت داره؟

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - nasim1234 - 05-04-2016

(04-04-2016, 08:43 PM)Moji67 نوشته: سلام
من سطح advance 2 کانون زبان هستم و همچنان هفته ای 2 روز کلاس میرم
به طور پیوسته زبان خوندم و سطح خیلی خوبی دارم
504 رو خوندم و میخوام از cambridge 4th edition شروع کنم، بعدش چی بخونم؟
برا آخر تیر ماه هم میخوام آزمون بدم.
خوندن کتاب فقط برای آشنایی با سوالاته یا یاد گرفتن لغت و گرامر هم اهمیت داره؟

من بار اول که تافل دادم سطح کانون زبانم ad1 بود. به نظرم مشکل گرامر نداشته باشید اصلا اما سیستم کانون خیلی روی رایتینگ تاکید نداره و ممکنه ازین نظر نیاز به تمرین داشته باشید.  با این سطح زبانی که گفتین توصیه من اینه که لغت تافل بخونید essential words barrons کتاب خوبیه. علاوه بر لغت رایتینگ رو خیلی کار کنید و از حدود ۱.۵ ماه مونده با آزمون TPO بزنید که سرعتتون بالا بره و استرستون کم شه. یعنی اردیبهشت رو بزارید رو رایتینگ  تمرین اسپیکینگ. ریدینگ و لیسنینگ رو میدونم مشکل ندارید چون کانون این دو مهارت رو خوب کار می کنه و با همون TPO‌ها تا سطح ۲۶ به بالا باید برسین راحت.
سوال دیگه هم بود جزیی تر بپرسید بهتر میتونم کمک کنم.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Moji67 - 05-04-2016

(05-04-2016, 03:10 AM)nasim1234 نوشته: من بار اول که تافل دادم سطح کانون زبانم ad1 بود. به نظرم مشکل گرامر نداشته باشید اصلا اما سیستم کانون خیلی روی رایتینگ تاکید نداره و ممکنه ازین نظر نیاز به تمرین داشته باشید.  با این سطح زبانی که گفتین توصیه من اینه که لغت تافل بخونید essential words barrons کتاب خوبیه. علاوه بر لغت رایتینگ رو خیلی کار کنید و از حدود ۱.۵ ماه مونده با آزمون TPO بزنید که سرعتتون بالا بره و استرستون کم شه. یعنی اردیبهشت رو بزارید رو رایتینگ  تمرین اسپیکینگ. ریدینگ و لیسنینگ رو میدونم مشکل ندارید چون کانون این دو مهارت رو خوب کار می کنه و با همون TPO‌ها تا سطح ۲۶ به بالا باید برسین راحت.
سوال دیگه هم بود جزیی تر بپرسید بهتر میتونم کمک کنم.

مرسی بابت پاسخ
من کتاب کمبریج رو شروع کنم یا بذارم بعد از خوندن لغت های بارونز؟ چون می خواستم لغت های بارونز رو همزمان با کتاب بخونم!
بعد از خوندن کمبریج لازم هست کتاب دیگه ای بخونم یا برم سراغ TPO؟
لسینیگ iBT در حد VOA هست یا سریع تره؟
برای رایتینگ و سپیکینگ چی کار کنم دقیقاً؟
من سعی دارم برای آخر تیر آزمون بدم

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - nasim1234 - 05-04-2016

(05-04-2016, 10:51 AM)Moji67 نوشته: مرسی بابت پاسخ
من کتاب کمبریج رو شروع کنم یا بذارم بعد از خوندن لغت های بارونز؟ چون می خواستم لغت های بارونز رو همزمان با کتاب بخونم!
بعد از خوندن کمبریج لازم هست کتاب دیگه ای بخونم یا برم سراغ TPO؟
لسینیگ iBT در حد VOA هست یا سریع تره؟
برای رایتینگ و سپیکینگ چی کار کنم دقیقاً؟
من سعی دارم برای آخر تیر آزمون بدم

من کمبریج نخوندم راستش نظری ندارم دربارش اما essential خیلی مهمه. علاوه بر کلمات هر درس معنی کلماتی که تو تمریناتش اومده و بلد نیستین رو حتما چک کنید و هم معنی هایی که تو درسا گفته حفظ باشین. خیلی وقتا آدم معنی کلمه رو بلده اما بین هم معنی های نزدیک به هم شک می کنه.
بعد از essential برید سراغ TPO. کمبریج اگه یکی دو هفته ای تموم میشه خب بخونین ضرر که نداره.
لیسنینگ تافل طولانی و نسبتا تخصصیه اگه عادت نداشته باشین بعضی سوالات رو گیر می کنین با اینکه فهمیدن کلیاتش اسونه.
یه کار خوبی که میتونین بکنین اینه که یه TPO بدین. ولی از اخریا نباشه که حیف نشن. مثلا شماره ۵ رو بدید. یه دید کلی از آزمون و سطحش درستتون میاد و مخصوصا ریدینگ لیسنینگ رو میفهمین کجای کارین. 

برای رایتینگ کتابی که من همیشه معرفی کردم اینه Toefl writing success آقای امیرخادم. مرکز زبان های دانشگاه شریف داشته تا پارسال. انقلاب هم بپرسین گیرتون میاد. خوبیه این کتاب اینه که حدود ۱۰۰ رایتینگ نمونه داره و با خوندن اونها میتونین فریزهای مناسب رو حفظ کنید و به کار ببرید. من با خوندن همین یه کتاب و نوشتن حدود ۳۰ تا رایتینگ تو خونه ۲۸ شدم! 

اسپیکینگ هم چند روز تمرین کنید بدون زمان بعد دیگه به سبک تافل با زمان تمرین کنید. خود TPO‌ها هم خوبه در این مورد. اسپیکینگ مثل رایتینگ نیست که با تمرین زیاد نمره بالا بره. من بار دومی که تافل دادم یک سال و نیم تو آمریکا کار و زندگی کرده بودم و هر هفته با افراد مختلف تو محیط کار جلسه داشتیم. نمرم شدم  ۲۳ در حالی که تو ایران شدم ۲۴. هنوزم نمیدونم دلیلش چی بود ولی خب توصیه ای ندارم در زمینه اسپیکینگ. 

یه TPO بزنید بعد باز سوالی بود هستم خدمتتون Smile

[برش] منابع مفید برای تقویت کلی زبان جهت آزمون iBT - rmn_990 - 16-04-2016

سلام

دوستانی که تجربه ازمون تافل با نمره خیلی خوب رو داشتند....

میشه لطف کنن اون کتابایی که توصیه می کنن نسخه کاغذی اون رو تهیه کنیم (مثل کتاب هایی که داخلش تمرین داره)چون زیاد باهاش کار داریم رو لطفا معرفی کنن(با فرض اینکه بخواهیم تمام مراجع رو کامل مطالعه کنیم و وقت داشته باشیم)

این کلیه کتاب هایی هست که ویکی سایت ب پیشنهاد کرده.افرادی که تجربش رو دارن لطفا از بین این ها انتخاب کنند

North Star building skills for the TOEFL iBT » High Intermediate
Longman TOEFL iBT
Delta's Key to the Next Generation TOEFL Test » Advanced Skill Practice for the iBT
Barron's How to Prepare for the TOEFL
ETS Official Guide to iBT TOEFL
Mastering skills For The TOEFL iBT
Cambridge Preparation for the TOEFL
The Complete Guide To The TOEFL Test,iBT Edition
KAPLAN Internet-Based TOEFL
How To prepares For The TOEFL ESSAY
Writing For The TOEFL iBT
Answers to all TOEFL Essay Questions
400Must-Have Words For The TOEFL
504 Absolutely Essential Words
( Essential Words for the Toefl( Barron's

TOEFL Vocabulary Test
Power 3000 TOEFL Test CDROM Grammar Review
Focus On Grammar
Essential Grammar in Use Study Guide
TOEFL POWER PREP
The Heinemann TOEFL Preparation Course
و.... 

RE: منابع مفید برای تقویت کلی زبان جهت آزمون iBT - Matinking - 16-04-2016

(16-04-2016, 11:01 AM)rmn_990 نوشته: سلام

دوستانی که تجربه ازمون تافل با نمره خیلی خوب رو داشتند....

میشه لطف کنن اون کتابایی که توصیه می کنن نسخه کاغذی اون رو تهیه کنیم (مثل کتاب هایی که داخلش تمرین داره)چون زیاد باهاش کار داریم رو لطفا معرفی کنن(با فرض اینکه بخواهیم تمام مراجع رو کامل مطالعه کنیم و وقت داشته باشیم)

این کلیه کتاب هایی هست که ویکی سایت ب پیشنهاد کرده.افرادی که تجربش رو دارن لطفا از بین این ها انتخاب کنند

North Star building skills for the TOEFL iBT » High Intermediate
Longman TOEFL iBT
Delta's Key to the Next Generation TOEFL Test » Advanced Skill Practice for the iBT
Barron's How to Prepare for the TOEFL
ETS Official Guide to iBT TOEFL
Mastering skills For The TOEFL iBT
Cambridge Preparation for the TOEFL
The Complete Guide To The TOEFL Test,iBT Edition
KAPLAN Internet-Based TOEFL
How To prepares For The TOEFL ESSAY
Writing For The TOEFL iBT
Answers to all TOEFL Essay Questions
400Must-Have Words For The TOEFL
( Essential Words for the Toefl( Barron's

TOEFL Vocabulary Test
Power 3000 TOEFL Test CDROM Grammar Review
Focus On Grammar
Essential Grammar in Use Study Guide
TOEFL POWER PREP
The Heinemann TOEFL Preparation Course
و.... 

سلام

مهمترین منبع برای آشنایی با آزمون و رهنمود های ETS:

نقل قول:ETS Official Guide to iBT TOEFL

منابع معمول به ترتیب پیچیدگی:
نقل قول:Cambridge
Oxford
Delta
Barron's
Longman
 به جز مورد آخر که با سطح آزمون فعلی فاصله قابل توجهی داره (و توصیه نمیشه)، بقیه موارد می تونند به فراخور نیاز شما به صورت کلی یا skill-driven مورد استفاده قرار بگیرند...

منابع مکفی برای vocabulary آزمون:
نقل قول:( Essential Words for the Toefl( Barron's

کتاب 1100 چندان ضروری دیده نشده... ولی دونستن کلمات اون می تونه توانایی composition شما خصوصا در skill ی مثل writing رو خیلی بالاتر ببره...

تهیه customized template ها برای speaking و writing و اصولا coherent بایان کردن به کمک این مرجع خیلی می تونه هدفمند و موثر پیش بره:
نقل قول:Mastering skills For The TOEFL iBT

نرم افزار شبیه ساز TOEFL (بهترین و یگانه مرجع تمرین های مسابه با آزمون اصلی):
نقل قول:تی***پی***او###

اگر در گرامر نقطه ضعفی دارید، به کمک مواد زیر می تونید اون رو حل و فصل کنید:

نقل قول:کتاب گرامز انگلیسی از مدرسه تا دانشگاه تالیف عباس فرزام
Essential Grammar in Use

براتون آرزوی موفقیت دارم