آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - ahmadpashaei - 26-08-2013

(26-08-2013, 05:50 PM)'roshanak25' نوشته:
ممنون از راهنمایی های همه دوستان.
اگر قرار بر آیتلس باشه چه کتابی رو توصیه میکنید؟ احتمالش بیشتر هست که همون تافل باشه ولی هنوز 100% تصمیم نگرفته
تافل خیلی سخته به لحاظ 100%آکادمیک بودن و سوالای حرفه ایش و به نظرم بره آیلتس بهتره واقعا،اونم با فقط یکسال وقت(من که نمی تونستم آماده بشم[عکس: Banane21.gif].  برای ایشون جایی که سرعت بیشتری داره مفیده مثلا اگر میتونن 5 روز در هفته برن خوب همون کیش خوبه وگرنه بهتره مثلا سفیر بره که کتاباش فوق العاده هست: English Result
کاملا british و اصلا سبکش هم جوریه که برای آیلتس بهتر آماده می کنه تا تافل. چون لهجه بریتیش داره و نوع تمریناشم برای آیلتس بهتره. خدمت فرید جانم بگم که برام عجیبه!! تو سفیر اصلا ممنوعه فارسی حرف زدن!! من کلا general english رو در سفیر خوندم در 2 شعبه و دوستامم در 4 شعبه دیگه سطح تهران و اصلا چنین چیزی نشنیده بودیم از هم. شما اگر دیدین باید تذکر می دادین[عکس: 160.gif] 

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - mr.h.gm - 26-08-2013

Simon

شما می فرمایید بریتیش واسه تافل خوب نیست ؟
اما استاد ما گفت اصلا لهجه مهم نیست مهم اینه درست انگلیسی حرف بزنی.
شما میگی اگه لهجمون بریتیش باشه واسه تافل به مشکل می خوریم ؟

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - فرید - 26-08-2013

(26-08-2013, 07:30 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
تافل خیلی سخته به لحاظ 100%آکادمیک بودن و سوالای حرفه ایش و به نظرم بره آیلتس بهتره واقعا،اونم با فقط یکسال وقت(من که نمی تونستم آماده بشم[عکس: Banane21.gif].  برای ایشون جایی که سرعت بیشتری داره مفیده مثلا اگر میتونن 5 روز در هفته برن خوب همون کیش خوبه وگرنه بهتره مثلا سفیر بره که کتاباش فوق العاده هست: English Result
کاملا british و اصلا سبکش هم جوریه که برای آیلتس بهتر آماده می کنه تا تافل. چون لهجه بریتیش داره و نوع تمریناشم برای آیلتس بهتره. خدمت فرید جانم بگم که برام عجیبه!! تو سفیر اصلا ممنوعه فارسی حرف زدن!! من کلا general english رو در سفیر خوندم در 2 شعبه و دوستامم در 4 شعبه دیگه سطح تهران و اصلا چنین چیزی نشنیده بودیم از هم. شما اگر دیدین باید تذکر می دادین[عکس: 160.gif] 

مباحث چند تا تاپیک مختلف ادغام شده اینجا
من تجربه خودم نوشتم و اتفاقا چون با این قضیه مشکل داشتم پیگیر هم شدم اون زمان و با مسئولش صحبت کردم و گفت که این طبیعیه و بعضی معلم ها فارسی حرف می زنن و کاریش نمیشه کرد. بعد چون ترم بعدم قرار بود همون معلم باشه خواستم کلاسم عوض کنم برم شعبه دیگه ولی وقتی با بقیه زبان آموزها که جاهایی مختلف بودن صحبت کردم دیدم اکثر شعبه ها همینه وضعیت. شاید اخیرا سیستمش عوض کرده باشن

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Simon2007 - 28-08-2013

(26-08-2013, 09:06 PM)'mr.h.gm' نوشته:  Simon
شما می فرمایید بریتیش واسه تافل خوب نیست ؟
اما استاد ما گفت اصلا لهجه مهم نیست مهم اینه درست انگلیسی حرف بزنی.
شما میگی اگه لهجمون بریتیش باشه واسه تافل به مشکل می خوریم ؟

خير من نميگم بريتيش براي تافل خوب نيست اما از 9 تا مثلا ليسنينگ تافل ممكنه فقط يكي بريتيش باشه. خصوصا كسي كه ميخواد بره آمريكا لهجه ي بريتيش كمك خاصي بهش نميكنه. متد تافل طراحي شده براي دانشگاه هاي آمريكا و كلاسهاي اونجا. متد آيلتس بيشتر به كار اروپا و استراليا مياد. كسي كه با آيلتس به آمريكا ميره يك قدم كوچيك از دوستان خودش كه تافل دارن عقب تره. تا به لهجه عادت كنه و ياد بگيره طبق تافل بشنوه بخونه نت برداره و سپس از همه ي اينها آنچه درك كرده بيان كنه خوب زمان ميبره. 
كسي كه ميخواد تافل بده قطعا بايد روي لهجه ي بريتيش كار كنه چون ممكنه 1-2 ليسنينگ از بيريتيش باشه اما عمد ه ي آزمون به لهجه ي امريكن هست كه توصيه ميشه روش خوب كارشه. ضمنا من منظورم تو بخش اسپيكينگ نبود . من بيشتر نظرم رو ليسنينگ بود. لهجه  نمره ي اسپيكينگ رو متاثر نميكنه اگر كه بريتيش باشه./ 
شادزي

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - mr.h.gm - 28-08-2013

Simon عزیز
اما اگه شما با لهجه بریتیش آشنا باشید کمی ناقص تر و سخت تر از آمریکایی هست و بنابراین نه تنها فکر نمیکنم برای لیسنینگ بد باشه بلکه خوب هم هست.
مثال می زنم :
توی بریتیش باید خیلی سعی کنید تا گوشتون به این کلمه عادت کنه : car park که تو بریتیش می شه کا پاک !!
وقتی شما گوشتون به اون عادت کرده کسی بگه Car Park به صورت کار پارک شما خیلی راحت متوجه میشید.
یا مثلا Sister میشه سیسته و وقتی شما اینو یاد بگیرید بگن سیستر راحت متوجه می شید ضمن اینکه کسانی که به امریکن عاوت کردن اون 2 تا لیسنینگ رو خیلی مشکل میخورن چون واقعا کلمات رو ناقص تلفظ می کنن.

استدلالم درست بود ؟ 

هرچند من چاره ای ندارم دارم علوم و فنون کیش می رم و انقدر از کتابهای Total English راضی هستم که حد نداره ولی این کتاب  British هست.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - qashqayli - 31-08-2013

سلام، من  دارم برای تافل می خونم، و تابستون 6-4 ساعت روزانه کار می کنم،البته زبانم در حد مناسبی نبود، ولی از مهر روزی حداکثر3-2 می تونم بخونم، و تا حالا برای word کتابهای 504& eesential words کار کردم، برای listening هم تقریبا کتابهای tactics for listening رو تموم کردم و برای reding هم کتابهای select reading رو خوندم، می خواستم ببینم بعد از اینا بهتره سراغ چه کتابهایی برم؟(می خوام برای تابستون آینده تافل بدم) ،خواهشمندم راهنمایی بفرمایید!
لطفا در مورد هر 4  آپشن  تافل راهنمایی فرمایید!

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Simon2007 - 31-08-2013

(28-08-2013, 08:25 PM)'mr.h.gm' نوشته: Simon عزیز
اما اگه شما با لهجه بریتیش آشنا باشید کمی ناقص تر و سخت تر از آمریکایی هست و بنابراین نه تنها فکر نمیکنم برای لیسنینگ بد باشه بلکه خوب هم هست.
مثال می زنم :
توی بریتیش باید خیلی سعی کنید تا گوشتون به این کلمه عادت کنه : car park که تو بریتیش می شه کا پاک !!
وقتی شما گوشتون به اون عادت کرده کسی بگه Car Park به صورت کار پارک شما خیلی راحت متوجه میشید.
یا مثلا Sister میشه سیسته و وقتی شما اینو یاد بگیرید بگن سیستر راحت متوجه می شید ضمن اینکه کسانی که به امریکن عاوت کردن اون 2 تا لیسنینگ رو خیلی مشکل میخورن چون واقعا کلمات رو ناقص تلفظ می کنن.
استدلالم درست بود ؟ 
هرچند من چاره ای ندارم دارم علوم و فنون کیش می رم و انقدر از کتابهای Total English راضی هستم که حد نداره ولی این کتاب  British هست.

من قصد تضعيف يكي و تقويت ديگري رو ندارم[img]images/smilies/wink.gif[/img]. صحبت من چيز ديگه ايي بود. شما متدي كه شروع كرديد رو تا انتها ادامه بديد . من خودم مدتها بريتيش كار كردم و زيبايي لهجه ي بريتيش در امريكن نيست ولي وقتي سوييچ كردم مجبور شدم از صفر شروع كنم. آمريكايي در فيلمهاش اونقدر سريع و پيوسته صحبت ميكنه كه شما تفكيك كلمات رو نميتوني انجام بدي چه برسه به اينكه بخواي Car park‌ رو بشنوي اصلا. بله در جايي كه بحث تك تك لغاته بريتيش ها همه جا R آخر كلمات را ميندازن و خيلي حروف رو در كلمات مثل تشديد دار خودمون ميگن. ولي قطعا كسي كه برگرده روي امريكن باز به تمرين محتاجه و نميشه فكر كرد اگر بريتيش بلدي ديگه ميفهمي آمريكن چي ميگه. خصوصا كه در لغت هم يك تفاوت ظريفي دارند. ما نيتيو نيستيم كه به اون درجه برسيم كه بتونيم از حرفهاي يك آمريكن به راحتي سر در بياريم. ما داريم در مورد زبان دوم صحبت ميكنيم. خودشون قطعا با لهجه ي هم مشكل كمي دارند.
من صحبتم اينه كسي كه هدفش آمريكاست رو لهجه  ي همونجا سرمايه گذاري كنه و براي اينكه تو Trap‌هاي اخير تافل كه لهجه ي بريتيش يا استراليايي مياره تو آزمون گير نكنه از كتب داستان سي دي دار  بريتيش بهره مند شه كه گوشش با ليسنينگ اونها آشنا باشه و بدونه كانت همون كنت آمريكاييه. 
موفق باشيد 
شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Simon2007 - 31-08-2013

(31-08-2013, 11:30 AM)'qashqayli' نوشته: سلام، من  دارم برای تافل می خونم، و تابستون 6-4 ساعت روزانه کار می کنم،البته زبانم در حد مناسبی نبود، ولی از مهر روزی حداکثر3-2 می تونم بخونم، و تا حالا برای word کتابهای 504& eesential words کار کردم، برای listening هم تقریبا کتابهای tactics for listening رو تموم کردم و برای reding هم کتابهای select reading رو خوندم، می خواستم ببینم بعد از اینا بهتره سراغ چه کتابهایی برم؟(می خوام برای تابستون آینده تافل بدم) ،خواهشمندم راهنمایی بفرمایید!
لطفا در مورد هر 4  آپشن  تافل راهنمایی فرمایید!

در نقطه ي خوبي هستيد و از نظر من شروع خوبي داشتيد. شما سعي كنيد تا قبل عيد كتاب لانگمن و كتاب دلتا رو حسابي بخونيدو تموم كنيد. منظورم دو بخش ريدينگ و ليسنينگشون هستش. براي اسپيكينگ هم ميتونيد از دلتا استفاده كنيد نمونه هاش رو. براي رايتينگ از كتاب رايتينگ انتشارات بارونز كه هر  دو نو ع رايتينگ رو پوشش ميده. عيد رو بزاريد براي بارونز دل انگيز و تا اواسط شهريور اگر ميرسيد سري به كمبريج و نرم افزارش كه 7 سري تست داره بزنيد. اگر به اين منبع TPO ها دسترسي داريد ميتونيد از اين سري تستهاي شبيه سازي شده هم چند سري بزنيد تا دستتون راه بيوفته. كتاب Official Guide ETS فراموش نشه.زياد نشد كه؟ اگر زياده از بارونز فقط ليسنينگ و از نرم افزار كمبريج فقط ريدينگهاش خيل مهمه و توصيه شده. شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - US2014 - 04-09-2013

سلام دوستان، یه مشکلی که من دارم اینه که لیسنینگ ها رو کامل می فهمم اما وقتی می خوام تستاشو بزنم خیلی شک می کنم، خصوصاtpo ها خیلی گزینه هاش شبیه هم اند، در اکثر مواقع برای هر بخشی لااقل دو سوال هست که من با شک بزنم یعنی بین دو گزینه شک دارم ، که طبق تجربه معمولا غلط می شه این سوالا؛ بدتر اینه که بعضی تستا رو که جوابشونو می خونم بازم قانع نمی شم و به نظرم گزینه خودم درسته!
چه کار کنم به نظرتون؟ من یه ماه و نیم دیگه امتحان تافل دارم و هنوزم نتونستم این مشکلمو برطرف کنم
ممنون می شم کمکم کنین

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 04-09-2013

(04-09-2013, 09:29 PM)'US2014' نوشته: سلام دوستان، یه مشکلی که من دارم اینه که لیسنینگ ها رو کامل می فهمم اما وقتی می خوام تستاشو بزنم خیلی شک می کنم، خصوصاtpo ها خیلی گزینه هاش شبیه هم اند، در اکثر مواقع برای هر بخشی لااقل دو سوال هست که من با شک بزنم یعنی بین دو گزینه شک دارم ، که طبق تجربه معمولا غلط می شه این سوالا؛ بدتر اینه که بعضی تستا رو که جوابشونو می خونم بازم قانع نمی شم و به نظرم گزینه خودم درسته!
چه کار کنم به نظرتون؟ من یه ماه و نیم دیگه امتحان تافل دارم و هنوزم نتونستم این مشکلمو برطرف کنم
ممنون می شم کمکم کنین

یعنی شما ترنسکریپت لسینینگ رو می بینید و باز به جواب شک می کنید؟
ببینید دوست من مسلما شما کامل متوجه نمیشدی لسینینگ رو....وگرنه مشکل حادی نباید با سوالات داشته باشین. این قضیه که گاهی آدم بین دو گزینه شک میکنه برا همه اتفاق میافته ولی اگه خیلی زیاد باشه یه جای کار می لنگه... شاید شما به یه سری از کلمات سیگنال دقت نمی کنید. یعنی مثلا however وقتی دو جمله رو بهم مربوط میکنه جمله بعدش جمله قبلش رو زیر سوال می بره...ولی مثلا ما به این کلمه دقت نمی کنیم. فکر میکنم تمام کتابهای تافل یه سری توضیحات برای استنباط درست این گزینه ها داشته باشن. کتاب های GRE هم همین طور. یه نگاهی بکنید به نظرم خوب باشه.
یا اینکه معمولا این کلک! رو طراحان سوال میزنن که یه جمله تو گزینه ها میاد که کلماتی توش هست که در لکچر شنیدین ولی مفهومش درست نیست.