آکادمیا کافه
بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول است - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت پزشکی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)
+---- موضوع: بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول است (/Thread-%D8%A8%D9%8A%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%BE%D8%AF%D8%B1-%D9%83%D9%87-%D9%86%D9%8A%D8%A7%D8%B2%D9%85%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D9%85%D9%88%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول است - Bahram - 23-01-2011

در راستاي اجراي ماده 23 فصل دوم آيين نامه معاينه و معافيت مشمولين در صورتيكه پدر مشمول داراي بيماري يا نقص عضوي به شرح زير باشد از نظر شوراي پزشكي نياز به مراقبت و نگهداري دارد.

1-كليه بدخيمي هاي دستگاههاي بدن كه موجب ناتواني و اركارفتادگي فرد گردد و يا پيشرفته و مقاوم به درمان باشد و به تاييد مراجع ذيصلاح رسيده باشد.
2- تومورها و آدنوپاتيهاي مزمن و غيرقابل درمان مدياستن همراه با علايم فشاري برمدياستن.
تبصره: در مورد سرطانهاي قابل درمان و محدود كه متاستاز نداده و عوارض نداشته باشد اين قسمت مداق ندارد.
3-جذام با تشخيص متخصص پوست و تاييد مراكز مبارزه با جذام در مرحله ايزوله شدن بيمار و تا زماني كه خطر واگير بيماري به ديگران وجود دارد و به همين نحو در انواعي از بيماري كه پيشرفته بوده و عوارض شديد پوستي يا عصبي در شخص مبتلا ايجاد كرده باشد.
4-سيفليس هاي عصبي يا قلبي عروقي شديد و يا سيفليس هاي استخواني كه ايجاد ضايعات انهدامي در استخوان يا مفاصل كرده باشد.
5-مبتلايان به سل فعال كه منجر به محدوديت و ازكارافتادگي فرد گردد با تاييد مراكز تخصصي مربوطه.
6- آرتريتهاي مزمن توام با تغيير شكل در استخوانها و جمود در مفاصل و ستون فقرات به صورت پيشرفته كه مانع انجام فعاليتهاي روزمره شده باشد.
7-انواع نوروپاتي ها و ميوپاتي هاي اوليه و ثانوي در مراحل پيشرفته كه منجر به ناتواني و اختلال در ايستادن و حركت شده باشد.
8- فلج اندام فوقاني يا تحتاني يا نيمه بدن ( همي پلژي، پاراپلژي) كه موجب ناتواني در اعمال وزانه شخص شده باشد.
9-پاركينسون در مراحل پيشرفته با علايم باليني واضح و با تاييد متخصص بيماريهاي اعصاب.
10-مولتيپل اسكلروز در مرحله استقرار كامل.
11- انواع صرع مقاوم به درمان.
12-كليه ضايعات عروقي مغزي كه موجب ناتواني فرد گردد.
13- كليه بيماريها ، تروماها و اعمال جراحي روي ستون فقرات كه منجر به اختلالات اسفنكتري و فقدان ارزش كاري يك اندام شده باشد.
14- هرگونه اعمال جراحي روز مغز در صورتيكه منجر به عوارض عصبي يا رواني شديد بعد از عمل شده باشد.
15- پسكيوزها و بيماريهاي رواني مزمن با سابقه معتبر بستري هاي متعدد در بيمارستانهاي رواني و يا تاييد متخصص بيماريهاي رواني.
16- نقص عقلاني و كند ذهني با كسب نظر از متخصص مربوطه و مراكز توانبخشي كه ضريب هوشي به 30% و كمتر نقصان يافته باشد ( ميزان كارايي شخص از نظر مراكز توانبخشي 30% باشد)
17- در مورد قطع يا از كارافتادگي اندام فوقاني يا تحتاني به شرح زير رفتار شود.
الف) قطيع يك پا از زانو به بالا و يا اينكه عملا يك پا كارايي خود را از دست داده باشد.
ب) قطع هر دو پا از زانو به بالا و يا اينكه عملا يك پاكارآتي خود را از دست داده باشد.
ج) قطع يك دست از آرنج به بالا و يا اينكه يك دست عملا كارايي خود را از دست داده باشد.
د) قطع هر دو دست از هر جا كه باشد.
18- بيماريهاي مزمن و انسداد شديد ريه به همراه كاهش ظرفيت تنفسي ريه به ميزان 50% و بيشتر.
19- تغيير شكلهاي شديد مادرزادي جدار قفسه صدري كه موجب كاهش ظرفيت تنفسي به ميزان 50% و يا كمتر يا نارسايي قلب شده باشد.
20-سابقه اعمال جراحي ريه و قفسه صدري ( توراكوپلاستي، رزكسيون ريه) كه منجر به كاهش ظرفيت تنفسي به ميزان 50% و يا كمتر شده باشد.
21-هيپرتيروئيدي شديد همراه با عوارض قلبي، عصبي، چشمي و لاغري مفرط و هيپوتيروئيدي پيشرفته با ايجاد عوارض.
22- ديابت شيرين مزمن مقاوم به درمان با عوارض چشمي، عصبي و كليوي پيشرفته.
23- آكرومگالي، ژيگانتيسم، كوشينگ، آديسون در هر مورد به شرطي كه پيشرفته بوده و عوارض جسمي يا رواني يا علايم باليني واضح ايجاد كرده باشد به همراه سوابق معتبر پزشكي و. با تاييد متخصص غدد مترشحه.
24- چاقي مفرط به قسمي كه وزن شخص 80% و يا بالاتر از وزن مطلوب = (2+100 – طول قد) و يا BMI < 40 باشد.
25-بيماريهاي مزمن كبدي همراه با عوارض مربوطه (آسيت و…)
26- نارسايي مزمن كليه با علايم واضح باليني و پاراكلينيكي به تاييد متخصص نفرولوژي.
27- بيماريهاي التهابي مزمن روده ( كرون، كوليت اولسرو) كه پاسخ به درمان طبي نداده و دچار عوارض گوارشي شده باشد.
28-هموفيلي هاي شديد كه نياز به مراقبت هاي ويژه دارند.
29- كولستومي هاي دائمي.
30- كليه اعمال جراحي در سرتاسر دستگاه ادراري كه منجر به تغيير مسير ادراري بشود و انواع پيوندها نظير پيلوستومي، نفروستومي، اورتروستومي- جلدي، سيستوستومي.
31- فيستولهاي مثانه به ركتوم غيرقابل درمان.
32- برداشتن كامل مثانه.
33- برداشتن هر دو كليه و يا يك كليه به همراه اختلال عملكرد در كليه مقابل.
34- پيوند كليه.
35- فقدان هر دو چشم و يا آنكه هر دو چشم عملا فاقد بينايي باشد.
تبصره: به هر علتي كه ديد يك چشم به ميزان 100% و ديد چشم ديگر به ميزان 50% از بين رفته باشد و يا ديد هر دو چشم در مجموع به اندازه 50% ديد يك چشم باشد اين نوع مصداق دارد.
36- كري كامل هر دو گوش كه با سمعك نيز ميزان كاهش شوايي از 60 دسي بل مجموعا در هر دو گوش بيشتر باشد.
37- كري و لالي توام با تاييد متخصص گوش ،‌حلق، بيني
38- بيماريهاي مادرزادي، اكتسابي ، تومورال، يا التهابي ( روماتيسمال) قلبي، آئورت و يا سرخرگهاي بزرگ ديگر مانند كواركتاسيون. آنوريسم ها و يا اتساع سرخرگها ريوي، كانال آرتريل باز، تنگي شريان ريوي اصلي، فيستولهاي شرياني و ريوي در صورت عارضه دار بودن.
39- بيماري عروق كرونر ( انفاركتوس ميوكارد و آنژين صدري) كه موجب درجاتي از نارسايي قلبي و ازكارافتادگي فرد گردد با تشخيص مراكز تخصصي ن.م.
40- نارسايي پيشرفته قلب با علايم باليني واضح.
41- اعمال پيوند عروق كرونر و تعويض ديچه هاي قلب و گذاشتن پين ميكرهاي دائمي كه عليرغم انجم عمل درجاتي از نارسايي قلب وجود داشته باشد.
42-
انواع آريتمي ها و بلوكهاي قلبي كه موجب نارسايي قلبي شده و امكان انجام فعاليت روزمره را از شخص بگيرد.
43- انواع كارديوميوپاتي ها.
44- قرار گرفتن شخص در كلاسهاي 3 و 4 تنگي نفس مي باشد)
45- اختلالات عروقي كه منجر به فلبيت و پري فلبيت همراه با ورم شديد و مزمن اندام گرديده و آندارتريت مسدود كننده.
46- كليه بيماريهاي ناتوان كننده و شديد پوستي كه به درمان مقاوم بوده وبه تاييد متخصين مربوطه رسيده باشد.
47- اسكار و كلوئيد ناشي از سوختگيها كه موجب اختلال عملكرد اعضا شده و يا بيش از 50 درصد از سطح بدن را فراگرفته باشد.
48- سندرم سوء جذب كه موجب كاشكسي شديد فرد گردد و پاسخ ب درمان طبي نداده باشد.
49- ضعف شديد جسماني ( كاشكسي ) به علل مختلف و نواقص و معايبي كه توان جسماني را به ميزان كاهش داده باشد كه عملا شخص مورد معاينه بدون كمك ديگران در انجام حوايج و تكاليف و كارهاي روزمره ناتوان شده و نياز به مراقبت شخص ديگري داشته باشد.

RE: بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول است - dvb_hamed - 30-07-2012

دوستان،میشه مراحل گرفتن کفالت از طریق بیماری پدر رو هم بفرمایید.
پدرم چندین ساله تحت درمان هستش و بیماری پاركينسون داره که در لیست بالا هستش.
از دکتر معالج برگه ای برای اثبات بیماری و طول مدت درمان گرفته شده،آیا تاثیری در روند کفالت داره؟
اگر پدر شامل چندین بیماری باشه آیا مجموعش رو در نظر میگیرن یا یکی رو ملاک قرار میدن؟
کلا سخت میگیرن برای این نوع معافی یا خیر؟

RE: بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول است - MaMi - 30-07-2012

(30-07-2012, 05:30 PM)dvb_hamed نوشته: دوستان،میشه مراحل گرفتن کفالت از طریق بیماری پدر رو هم بفرمایید. پدرم چندین ساله تحت درمان هستش و بیماری پاركينسون داره که در لیست بالا هستش. از دکتر معالج برگه ای برای اثبات بیماری و طول مدت درمان گرفته شده، آیا تاثیری در روند کفالت داره؟ اگر پدر شامل چندین بیماری باشه آیا مجموعش رو در نظر میگیرن یا یکی رو ملاک قرار میدن؟ کلا سخت میگیرن برای این نوع معافی یا خیر؟
سلام دوست من و خوش آمدی به فروم Smile
همون طور که در ارسال اول ذکر شده، "پاركينسون در مراحل پيشرفته با علايم باليني واضح و با تاييد متخصص بيماريهاي اعصاب" مسلما شما به اون برگه تائید متخصص اعصاب نیاز خواهی داشت و لازم است. اگر ایشون چند بیماری مختلف که در لیست ذکر شده رو داشته باشند، معمولا شدیدترین رو در نظر میگیرند، ضمن اینکه سایر بیماری ها هم بی تاثیر نیست در اعلام نظر کمیسیون، بنابراین شما از طریق شدیدترین بیماری اقدام خواهید کرد ولی مدارک پزشکی سایر بیماری های ایشون رو هم ضمیمه مدارکتون خواهید کرد. در مورد بیماری های منجر به معافیت کفالت، من (در مورد دوستانم) ندیدم خیلی سخت گیری کنند.
موفق باشی

RE: بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول است - Karim - 31-07-2012

(30-07-2012, 05:30 PM)dvb_hamed نوشته: دوستان،میشه مراحل گرفتن کفالت از طریق بیماری پدر رو هم بفرمایید.
پدرم چندین ساله تحت درمان هستش و بیماری پاركينسون داره که در لیست بالا هستش.
از دکتر معالج برگه ای برای اثبات بیماری و طول مدت درمان گرفته شده،آیا تاثیری در روند کفالت داره؟
اگر پدر شامل چندین بیماری باشه آیا مجموعش رو در نظر میگیرن یا یکی رو ملاک قرار میدن؟
کلا سخت میگیرن برای این نوع معافی یا خیر؟

در تایید یا تکمیل صحبت دوستمون هر چند تا بیماری که پدر داره را مستند و با گواهی نشون بدهید حتما حتما تاثیر داره
موفق باشی

RE: بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول است - brotherhood - 06-08-2012

دوستان میشه به منم کمک کنید ؟

پدر من در یک اداره دولتی کار میکرد که خودش رو پزشکی بازنشسته کرد (اعصاب و پوست) این نمیشه از کار افتادگی ؟
پارسال هم دوباره حالش بد شد و یک مدت کوتاهی بستری شد البته برای قندش ...
میتونم اقدام کنم ؟

RE: بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول است - MaMi - 07-08-2012

(06-08-2012, 11:51 PM)brotherhood نوشته: پدر من در یک اداره دولتی کار میکرد که خودش رو پزشکی بازنشسته کرد (اعصاب و پوست) این نمیشه از کار افتادگی؟
پارسال هم دوباره حالش بد شد و یک مدت کوتاهی بستری شد البته برای قندش ... میتونم اقدام کنم ؟
دوست من، چون مسلما هیچ کس بهتر از شما، از شرایط جسمانی پدرتون خبر نداره، به نظر من، در اولین مرحله، شما مواردی رو که جز از کار افتادگی پدر به حساب میاد، مطالعه کنید. در صورتی که پدر شما دچار هر کدوم از این عوارض و یا بیماری ها بود، بعد از مشورت با یک پزشک معتمد نظام وظیفه، شما مطمئنا میتونید برای معافیت از طریق از کار افتادگی پدر اقدام کنید.

RE: بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول است - ehsan.e - 08-03-2013

سلام
پدر من یکی از بیماری های این لیست رو داره
آیا این نوع معافیت مشابه کفالته که با داشتن  برادرای دیگه نشه ازش استفاده کرد؟؟
برادرام ازدواج کردن و سرخونه زندگی خودشونن
ممنون

RE: بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول است - MaMi - 08-03-2013

(08-03-2013, 08:54 AM)'ehsan.e' نوشته: سلام
پدر من یکی از بیماری های این لیست رو داره
آیا این نوع معافیت مشابه کفالته که با داشتن  برادرای دیگه نشه ازش استفاده کرد؟؟
برادرام ازدواج کردن و سرخونه زندگی خودشونن
ممنون

درود دوست من. اگر بیماری پدر شما جز موارد ذکر شده در لیست باشه، شما میتونید با استفاده از ماده 6 بهزیستی، حتی با داشتن برادران دیگه، اقدام به معافیت کفالت نمائید. بنظرم برای اقدام در این زمینه و تشکیل پرونده، به اداره بهزیستی مراجعه کنید

RE: بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول است - rulany - 08-03-2013

همون طور که خودتم گفتی باید تحت نظر بهزیستی باشن.
یکی از دوستانی که الان هم خدمتی منم هست پدرش فوت شده و مادرش هم پیر و بیمار هستند. برادر بزرگتر داره و ازدواج کرده هست. اما معافیت بهش تعلق نگرفته. داره پیگیری میکنه ببینه که میتونه زیرنظر بهزیستی بره یا نه.
کلا الان خیلی سخت معافیت میدن.مخصوصا وقتی طرف برادری داشته باشه که به سن قانونی رشیده باشه

RE: بيماريهاي پدر كه نيازمند مراقبت مشمول است - alirozaa - 22-05-2013

با سلام خدمت دوستان گرامی ...پدر من هم مشکل قلبی داره و هم دیابت نوع 2 شدید داره.برادرم هم متاسفانه ممبتلا به سرطانه و نمیتونه از پدرم مراقبت کنه.برادر دیگری هم ندارم .3 خواهر دارم که  ازدواج کردن.
حالا سوال من اینه که با توجه به این که پدرم حقوق بازنشستگی میگیره اگر شورای پزشکی بیماریشو تایید کنه من میتونم معافیت بگیرم یا نه ؟
ممنون