آکادمیا کافه
سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%AC%D9%87-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - Matinking - 12-04-2016

(12-04-2016, 09:04 AM)محمد مهدی نوشته: سلام دوستان.

من هنوز هیچ جواب و نتیجه ای از 4 دانشگاه امریکا در مورد ریجکت یا پذیرش دریافت نکردم؟؟

دیر نیست به نظرتون؟

چیکار باید بکنم؟؟ 
حدود 3 هفته پیش به همشون میل زدم گفتن تا هفته بعد جوابهارو اعلام می کنن. ولی هنوز خبری نیست.

یعنی من کلا ریجکت شدم یا هنوز امیدی هست؟؟؟؟

ممنون دوستان

سلام

این که تا الان نتیجه ای به دستتون نرسیده دو معنا می تونه داشته باشه:

- اگر دانشگاهتون استاد-محور هست: هنوز استادی برای supervision شما پیدا نشده بنابراین application تون همچنان در حالت pending هست...

- اگر دانشگاهتون کمیته-محور هست: احتمالا در wait list قرار گرفتید و دانشگاه منتظر هست تا ببینه اگر بعد از decline کردن احتمالی پذیرفته شده های فعلی position باقی موند، اون رو به امثال شما ارائه کنه...

به هر حال کاری جز انتظار از دستتون برنمیاد...
جنبه مثبت ماجرا این هست که در هر دو حالت در صورت admitted شدن احتمال همزمانی این اتفاق با fund کم نیست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - محمد مهدی - 12-04-2016

ممنون دوست عزیز.

منظورتون از همزمانی این اتفاق با فاند چیه؟؟

مگه همیشه اینطور نیست؟

یعنی گاهی admitted شدن جدا از فانده؟؟

سوال دیگه:
احتمال دیگه ای وجود نداره؟ چون من شرایطم بد نبود. تقریبا مثل افرادی بود که قبلا از امریکا پذیرش گرفتن

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - محمد مهدی - 12-04-2016

پیوست بالا:

به نظرتون دوباره به Admission Office  میل بزنم در مورد نتیجه یا بهتره منتظر بمونم؟

ممنون دوست عزیز

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - Matinking - 12-04-2016

سلام

نقل قول:منظورتون از همزمانی این اتفاق با فاند چیه؟؟

مگه همیشه اینطور نیست؟

یعنی گاهی admitted شدن جدا از فانده؟؟

گاهی نتایج funding مدتی بعد از admission مشخص میشه که می تونه مثبا یا منفی باشه...
بعضی admission ها هم اساسا funded نیستند...

نقل قول:احتمال دیگه ای وجود نداره؟ چون من شرایطم بد نبود. تقریبا مثل افرادی بود که قبلا از امریکا پذیرش گرفتن

متاسفانه admission process راهی هست که در اون وضعیت خوب یا بد applicant به زعم خودش (!) اهمیتی نداره!
تخمین شما از وضعیتتون صرفا در انتخاب دانشگاه هایی که براتون شانس موفقیت دارند، می تونه جلوه کنه...
بعد از اون دیگه تفکراتتون در این باب عملا بی فایده هست...

نقل قول:به نظرتون دوباره به Admission Office  میل بزنم در مورد نتیجه یا بهتره منتظر بمونم؟

ایمیل زدن در این شرایط بعضا (بسته به کیفیت جواب) می تونه کمی وضعیت رو روشن تر کنه...
هرچند خیلی به جواب صریح گرفتن دل خوش نکنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - محمد مهدی - 16-04-2016

دوستان عزیز سلام.
شما کسی رو میشناسید که اول اسمش تو waitlist بوده باشه و بعد پذیرش گرفته باشه؟؟
چون من فکر میکنم این waitlist که میگن در واقع فرستاده شدن دنبال نخود سیاهه...!!

با تشکر

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - nasim1234 - 16-04-2016

(16-04-2016, 06:43 AM)محمد مهدی نوشته: دوستان عزیز سلام.
شما کسی رو میشناسید که اول اسمش تو waitlist بوده باشه و بعد پذیرش گرفته باشه؟؟
چون من فکر میکنم این waitlist که میگن در واقع فرستاده شدن دنبال نخود سیاهه...!!

با تشکر

بله میشناسم Smile
ویت لیست برای این هست که اگر کسی از ادمیت شده ها تصمیم گرفت آفر رو رد کنه به جاش از ویت لیست یک نفر اضافه کنن. بستگی به شانستون داره که آیا ادمیت شده ها همه آفر رو قبول کنن یا از جای بهتر آفر داشته باشن و برن جای دیگه. Smile
نخود سیاه نیست خلاصه

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - محمد مهدی - 16-04-2016

ممنون دوست عزیز..
اخه پس کی میخوان اعلام کنن.
از استرس تپش قلب گرفتم.
داره دیر میشه دیگه..
!!!!!!

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - nasim1234 - 17-04-2016

(16-04-2016, 10:13 PM)محمد مهدی نوشته: ممنون دوست عزیز..
اخه پس کی میخوان اعلام کنن.
از استرس تپش قلب گرفتم.
داره دیر میشه دیگه..
!!!!!!

فکر کنم برای اعلام تصمیم تا نیمه اپریل وقت دارن افراد. بعد از اون دانشکده از ویت لیست انتخاب می کنه اگه کسی نیاد یعنی کسی افر رو رد کنه. 
امیدوارم خبر خوش بگیرید

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - محمد مهدی - 19-04-2016

سلام دوستان عزیر.

من دو تا از اپلیکیشنام برای امریکا الان تقریبا مدت 2 ماهه که تو دپارتمانه.
یعنی graduate study اوکی داده و 2 ماهه که مینویسه:
Your application meets the minimum requirements of Graduate Study and now is  under review by department

1. این یعنی چی دقیقا؟؟
یعنی باید برای من یه سوپروایزر مناسب پیدا بشه؟؟؟ ( ولی من به تمام اساتید میل زده بودم و اسمشونو تو SOP اوردم)
 2. به نظرتون به استادا میل بزنم برای یاداوری؟؟

ممنون دوستان

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - Matinking - 19-04-2016

(19-04-2016, 08:57 AM)محمد مهدی نوشته: سلام دوستان عزیر.

من دو تا از اپلیکیشنام برای امریکا الان تقریبا مدت 2 ماهه که تو دپارتمانه.
یعنی graduate study اوکی داده و 2 ماهه که مینویسه:
Your application meets the minimum requirements of Graduate Study and now is  under review by department

1. این یعنی چی دقیقا؟؟
یعنی باید برای من یه سوپروایزر مناسب پیدا بشه؟؟؟ ( ولی من به تمام اساتید میل زده بودم و اسمشونو تو SOP اوردم)
 2. به نظرتون به استادا میل بزنم برای یاداوری؟؟

ممنون دوستان

سلام

status ی که فرمودید به معنی تایید graduate office نیست! این عبارت صرفا داره تصریح می کنه که پرونده شما در دست بررسی هست و هنوز مشخص نشده که admitted شدید یا rejected...
این که باید با اساتید در ارتباط باشید یک قانون نانوشته هست... ولی officially ممکن هست دانشگاه شما رو تایید کنه و ازتون بخواد supervisor پیدا کنید و اگر نتونید پذیرشتون ملغی خواهد شد. گاهی هم یا استادی همزمان با admission شما رو recruit می کنه یا  (در موارد کمی) نیازی به پیدا کردن supervisor ندارید...

در کانادا تماس با استاد پیش از پذیرش حیاتی هست.. چون اصولا پذیرش دست استاد هست...
ولی اساتید امریکایی بعضا جواب کسانی رو میدن که دانشگاه قبلا بهشون admission داده باشه... پس شاید دلیلی که تا الان اساتید جواب شما رو همین هست که وضعیت اولیه پذیرش شما از دید graduate office مشخص نشده...

براتون آرزوی موفقیت دارم