آکادمیا کافه
سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%AC%D9%87-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - atefeh_J - 16-04-2015

با سلام دوستان
دانشگاهی که من اپلای کرده بودم هنوز جوابم را ندادند به بخش ادمیشن که ایمیل زدم گفتن توی گرایش خودت انتخاب نشدی ولی برای گرایشهای دیگه باید صبر کنی. در جواب اینکه چرا توی گرایش خودم جواب نگرفتم این را گفتند:
We can only admit 5-6 students per competition with appropriate and competitive financial packages (stipend: teaching and research assistantship, tuition fee remission awards). Colleagues with openings in condensed matter physics selected other candidates with more appealing application packages (academic record, publication lists, documented research experience etc.)
Hope this information helps.
Best regards
منظورشان از این جواب چیه؟ با توجه به اینکه هنووووز جواب پذیرش من نیومده احتمالش هست اکسپت بشم ؟

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - فرید - 16-04-2015

(16-04-2015, 08:43 PM)'atefeh_J' نوشته: با سلام دوستان
دانشگاهی که من اپلای کرده بودم هنوز جوابم را ندادند به بخش ادمیشن که ایمیل زدم گفتن توی گرایش خودت انتخاب نشدی ولی برای گرایشهای دیگه باید صبر کنی. در جواب اینکه چرا توی گرایش خودم جواب نگرفتم این را گفتند:
We can only admit 5-6 students per competition with appropriate and competitive financial packages (stipend: teaching and research assistantship, tuition fee remission awards). Colleagues with openings in condensed matter physics selected other candidates with more appealing application packages (academic record, publication lists, documented research experience etc.)
Hope this information helps.
Best regards
منظورشان از این جواب چیه؟ با توجه به اینکه هنووووز جواب پذیرش من نیومده احتمالش هست اکسپت بشم ؟

جوابی که همیشه می دهند که تعداد اپلیکنت ها زیاد بوده و ظرفیت ها محدود. تو گرایش خودتون که قبول نشدید و حالا برای گرایش های دیگه ممکن قبول کنند. اگر برای امریکا باشه، این موقع دیگه تقریبا تمام اپلیکشن ها تکلیفشون مشخص شده و تعداد خیلی کمی هستندکه صبر می کنند و بعد از 15 اپریل اطلاع می دهند. مخصوصا الان که برای شما در گرایش خودتون هم پذیرش نگرفتید. شاید در گرایش های دیگه متقاضی کمتر باشه و افرادی که پذیرش گرفتن انصراف بدهند و نوبت شما بشه. ولی در مجموع خیلی روش حساب نکنید.  

[برش] محاسبه احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های امریکا براساس نمرات و سابقه - kimiya_ab - 20-01-2016

سلام 
نمیدونم باید سوالم رو کجا مطرح کنم ! اصن اینجا جاش هست یا نه ! اگه جاش بده مدایران جا به جا کنن معذرت میخوام !
میخواستم بدونم که وقتی یه دانشگاهی رو دو نفر برای یه رشته و یه مقطع اپلای میکنن به یکی از اون آدما ایمیل میاد که زمان مصاحبه تعیین کنن به یکی نمیدن ینی اونی که ایمیل رو دریافت نکرده ریجکت شده محسوب میشه ؟
و اینکه اگه کسی ریجکت بشه بهش ایمیل میاد که ریجکت شده ؟ اگه میاد کی میاد ؟

RE: [برش] محاسبه احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های امریکا براساس نمرات و سابقه - blur - 20-01-2016

(20-01-2016, 05:16 AM)kimiya_ab نوشته: سلام 
نمیدونم باید سوالم رو کجا مطرح کنم ! اصن اینجا جاش هست یا نه ! اگه جاش بده مدایران جا به جا کنن معذرت میخوام !
میخواستم بدونم که وقتی یه دانشگاهی رو دو نفر برای یه رشته و یه مقطع اپلای میکنن به یکی از اون آدما ایمیل میاد که زمان مصاحبه تعیین کنن به یکی نمیدن ینی اونی که ایمیل رو دریافت نکرده ریجکت شده محسوب میشه ؟
و اینکه اگه کسی ریجکت بشه بهش ایمیل میاد که ریجکت شده ؟ اگه میاد کی میاد ؟

معمولا وقتی در یک بازه زمانی معقول با یک عده مصاحبه می کنن و با یک عده نه، خب شانس ریجکت گروه دوم بیشتره. ولی هیچ چیزی صد درصد نیست و شما باید منتظر اعلام نتایج باشین. بله، اغلب دانشگاه ها نتیجه رو هرچی باشه اعلام می کنن، البته دیر و زود داره.

RE: [برش] محاسبه احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های امریکا براساس نمرات و سابقه - kimiya_ab - 21-01-2016

(20-01-2016, 05:40 PM)blur نوشته: معمولا وقتی در یک بازه زمانی معقول با یک عده مصاحبه می کنن و با یک عده نه، خب شانس ریجکت گروه دوم بیشتره. ولی هیچ چیزی صد درصد نیست و شما باید منتظر اعلام نتایج باشین. بله، اغلب دانشگاه ها نتیجه رو هرچی باشه اعلام می کنن، البته دیر و زود داره.

خب من از بقیه خبر ندارم فقط همین یه نفرو میدونم که بهش ایمیل دادن !
یه سوال دیگه اینکه همه ی دانشگاهها وقتی یکی اکسپت بشه بهش ایمیل میدن واسه مصاحبه ؟ ینی مصاحبه یه فاز اپلای هست یا برای بعضی دانشگاهها هست ؟
و اینکه باز مصاحبه برای PHD هاس یا برای ارشد هم اگه اپلای کرده باشی مصاحبه داره ؟
و سوال دیگه اینکه اگه دانشگاهی برای PhD مصاحبه بگیره برای ارشد هم میگیره ؟
و سوال بعدی اینکه فرضا یه نفر برای Phd اپلای کرده باشه و با همین شرایط بهش ایمیل ندن برای مصاحبه (و تا حدی به نظر ریجکت شده باشه) میتونه ب ادمیشن ایمیل بزنه بگه نمیخواد PhD ریویو بشه اپلیکیشنش و مستر ریویوش کنن ؟؟ Confused
شرمنده یه خرمن سوال شد Rolleyes Rolleyes Rolleyes Rolleyes

RE: [برش] محاسبه احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های امریکا براساس نمرات و سابقه - Matinking - 21-01-2016

(21-01-2016, 01:38 PM)kimiya_ab نوشته: خب من از بقیه خبر ندارم فقط همین یه نفرو میدونم که بهش ایمیل دادن !
یه سوال دیگه اینکه همه ی دانشگاهها وقتی یکی اکسپت بشه بهش ایمیل میدن واسه مصاحبه ؟ ینی مصاحبه یه فاز اپلای هست یا برای بعضی دانشگاهها هست ؟
و اینکه باز مصاحبه برای PHD هاس یا برای ارشد هم اگه اپلای کرده باشی مصاحبه داره ؟
و سوال بعدی اینکه فرضا یه نفر برای Phd اپلای کرده باشه و با همین شرایط بهش ایمیل ندن برای مصاحبه (و تا حدی به نظر ریجکت شده باشه) میتونه ب ادمیشن ایمیل بزنه بگه نمیخواد PhD ریویو بشه اپلیکیشنش و مستر ریویوش کنن ؟؟ Confused
شرمنده یه خرمن سوال شد Rolleyes Rolleyes Rolleyes Rolleyes

سلام

- خیر... position های اروپایی (مثلا در اسکاندیناوی و آلمان) که تقریبا صد در صد از طرف استاد اعظا میشن معمولا با مصاحبه همراهند.. چرا که استاد درضدد خواهد بود برای پروژه اش روی کسی واقعا سرمایه گذاری کنه که از همه لحاظ qualified باشه.. از همین جهت در چنین مواردی interview رایج هست... وگرنه در خیلی از موارد پذیرش در آمریکا و جاهای دیگه مصاحبه انجام نمیشه و بیشتر مکاتبات غیررسمی استاد با applicant هست که کار رو نهایی می کنه...

و اینکه باز مصاحبه برای PHD هاس یا برای ارشد هم اگه اپلای کرده باشی مصاحبه داره ؟

- باز هم نمیشه نسخه نهایی پیچید... دوستی داشتم که امسال در مقطع M.Sc. دانشگاهی در آلمان پذیرفته شد که مصاحبه جزو فرآیند رسمی پذیرش اون بود... بنابراین اگرچه فرکانس مصاحبه های "رسمی" برای M.Sc. به نسبت Ph.D. پایین تره... ولی صفر نیست...

- همونطور که بالاتر عرض کردم، هیچ حکم کلی در این باره وجود نداره... بیشتر وسواس استاد شرط هست که تا چه حد در انتخاب سختگیر باشه...

و سوال بعدی اینکه فرضا یه نفر برای Phd اپلای کرده باشه و با همین شرایط بهش ایمیل ندن برای مصاحبه (و تا حدی به نظر ریجکت شده باشه) میتونه ب ادمیشن ایمیل بزنه بگه نمیخواد PhD ریویو بشه اپلیکیشنش و مستر ریویوش کنن ؟؟ 

- در قریب به اتفاق موارد خیر... معمولا وقتی applicant ی برای یک مقطع apply می کنه، برای همون مقطع مورد بررسی قرار میگیره...
هرچند هستند دانشگاه هایی در آمریکا که اگر پرونده کسی برای Ph.D. پذبرفته نشه، اون رو برای M.Sc. بررسی می کنند... 
مثل دانشگاه Carnegie Mellon، دانشکده CS... این موضوع اگر در برنامه دانشگاهی باشه معمولا در بخش admission processing صریحا قید میشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: [برش] محاسبه احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های امریکا براساس نمرات و سابقه - kimiya_ab - 21-01-2016

(21-01-2016, 02:38 PM)Matinking نوشته: سلام

و سوال بعدی اینکه فرضا یه نفر برای Phd اپلای کرده باشه و با همین شرایط بهش ایمیل ندن برای مصاحبه (و تا حدی به نظر ریجکت شده باشه) میتونه ب ادمیشن ایمیل بزنه بگه نمیخواد PhD ریویو بشه اپلیکیشنش و مستر ریویوش کنن ؟؟ 

- در قریب به اتفاق موارد خیر... معمولا وقتی applicant ی برای یک مقطع apply می کنه، برای همون مقطع مورد بررسی قرار میگیره...
هرچند هستند دانشگاه هایی در آمریکا که اگر پرونده کسی برای Ph.D. پذبرفته نشه، اون رو برای M.Sc. بررسی می کنند... 
مثل دانشگاه Carnegie Mellon، دانشکده CS... این موضوع اگر در برنامه دانشگاهی باشه معمولا در بخش admission processing صریحا قید میشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

مرسی از پاسخ دقیقتون !
من اما منظورم اینه که حالا به فرض اگه برای PhD که اپلای کردم و ریجکت شدم آیا میتونم ایمیل بدم و بگم منو برای مستر بررسی کنن ؟ Undecided نمیگم خودشون خودکار اینکارو بکنن Undecidedاما اگه من ازشون بخوام شدنی هس ؟
چون ددلاین دانشگاه هم 15 دسامبر بوده ! درضمن دانشگاهی که دارم راجع بهش میپرسم در امریکا ئه !

RE: [برش] محاسبه احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های امریکا براساس نمرات و سابقه - Matinking - 21-01-2016

(21-01-2016, 03:22 PM)kimiya_ab نوشته: مرسی از پاسخ دقیقتون !
من اما منظورم اینه که حالا به فرض اگه برای PhD که اپلای کردم و ریجکت شدم آیا میتونم ایمیل بدم و بگم منو برای مستر بررسی کنن ؟ Undecided نمیگم خودشون خودکار اینکارو بکنن Undecidedاما اگه من ازشون بخوام شدنی هس ؟
چون ددلاین دانشگاه هم 15 دسامبر بوده ! درضمن دانشگاهی که دارم راجع بهش میپرسم در امریکا ئه !

سلام

عرض کردم که اگر بررسی همزمان در رویه هاشون تعریف شده باشه، این کار به صورت خودکار انجام میشه...
در عیر اینصورت "خواسته شما براشون موضوعیت و اهمیتی نخواهد داشت"

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - raminz - 26-01-2016

سلام،

بچه ها من امروز اولین جوابمو از UCF گرفتم و قبول شدم و تو نامه گفته که اگه فاند بهم تعلق بگیره تو یه ایمیل جداگانه اون اطلاعات هم برام خواهد اومد.
بعدش هم یه ایمیل اومد که اطلاعات مورد نیاز برای صدور I-20 رو توضیح داده و گفته تا قبل 15 June باید دستشون برسه.
حالا سوال من اینه که الان من باید چیکار کنم؟! بهشون میل بزنم که فاند چی شد یا صبر کنم خودشون خبر بدن؟
و اینکه به اساتید میل بزنم که من اکسپت شدم، شما فاند داری؟!

خیلی ممنون

RE: سوالات مرتبط با اعلام نتیجه پذیرش یا ریجکت - Milados - 26-01-2016

(26-01-2016, 01:51 AM)raminz نوشته: سلام،

بچه ها من امروز اولین جوابمو از UCF گرفتم و قبول شدم و تو نامه گفته که اگه فاند بهم تعلق بگیره تو یه ایمیل جداگانه اون اطلاعات هم برام خواهد اومد.
بعدش هم یه ایمیل اومد که اطلاعات مورد نیاز برای صدور I-20 رو توضیح داده و گفته تا قبل 15 June باید دستشون برسه.
حالا سوال من اینه که الان من باید چیکار کنم؟! بهشون میل بزنم که فاند چی شد یا صبر کنم خودشون خبر بدن؟
و اینکه به اساتید میل بزنم که من اکسپت شدم، شما فاند داری؟!

خیلی ممنون

سلام رامین جان،

اول از همه تبریک می گم بهت داداش گلم و اینکه ایشالا یه فاند توپول هم می دن.
ببین من هم یه دانشگاه پذیرش گرفتم و دقیقا همین مشکل شما رو داشتم. همین 5 - 6 روز پیش ام جواب من اومد. دیشب به استادِ ایمیل زدم و بهش گفتم خوب من نامه ادمیشن رو گرفتم ولی از فاند خبری نیست. این استادِ که من باهاش در جریان بودم من و برای اسکولار شیپ دانشگاه معرفی کرده و اونم گرنت نداره(RA). به من گفت این داستان اسکولارشیپ رو خارج از کنترل دپارتمان ما دیگه. این کلمه رو استفاده کرد is under the control of another college committee و گفت که یه چند هفته ایی طول می کشه برای این تصمیم گیری. به نظرم اگه استاد داشتی تو اپلای حتما بهش بگو که ببین RA داره یا نه ولی تا اونجا که من می دونم پروندت به صورت خود کار می ره برای در نظر گرفتن دیگر فاند ها(مثلا TA و اسکولارشیپ). وقتی این تصمیم گرفته شد دوباره به دپارتمان مورد نظر شما ابلاغ می شه و اونها خبرت می کنند.
در رابطه با I20 هم می گن به بخش اینترنشنال ایمیل بزن و اگه بزنی می گه که نمی دونم بانک استیت منت ات کووش پس. بعد شما می گی من فاند می خوام و اونام می گن هر موقع فاند گرفتی به ما آدرس Shipping ات رو ایمیل بزن تا برات I20 رو بفرستیم. پس اینجا دیر نمی شه.

به نظرم الان وقت اینه که به اساتید دپارتمانت دونه دونه زنگ بزنی و بری رو مخشون.

دیگه اینا کارهای مشابهی بود که منم انجام دادم و شاید بدردت بخوره.

موفق باشی رفیق