آکادمیا کافه
IELTS Writing DataBase - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: تجربیات آزمون‌های IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-IELTS)
+----- موضوع: IELTS Writing DataBase (/Thread-IELTS-Writing-DataBase)

IELTS Writing DataBase - Bahram - 23-01-2011

خواهشمند است در این تاپیک به بیان تجربیات در مورد بخش Writing امتحان آیلتس خود در غالب پاسخ به سوالات زیر بپردازید:

تاریخ و مکان امتحان:
نوع امتحان(آکادمیک یا جنرال):
موضوع انشای مطرح شده در بخش اول:
موضوع انشای مطرح شده در بخش دوم:
نمره پیش بینی شده و واقعی(در صورت اطلاع) شما:
برنامه ریزی که برای آماده کردن این بخش داشتید:
منابعی که مطالعه کرده بودید:
سایر تجریبات و توصیه های شما:

RE: IELTS Writing DataBase - amin_mb - 11-02-2012

با سلام خدمت دوستان خوبم!

امتحان 9 فوریه آیلتس ایران: سنتر اصفهان!

:Task1

یک جدول با اعداد و درصد
موضوع: از مردم یک نظر ستجی در مورد اینکه دولت باید روی چه فیلدی بیشتر از همه پول خرج کنه!
سه تا فیلد در نظرگرفته شده: سلامتی، تحصیلات، غیره
گروه های سنی مختلف و دو گروه مختلف مرد و زن مخاطب این نظرسنجی ها بودند!

:Task2
بعضی ها اعتقاد دارند که برای یادگیری فرهنگ های خارجی نیاز به سفر به اون کشورها نیست و با مطالع کتابها، دیدن فیلمها و اینترنت میشه با فرهنگ های مختلف آشنا شد!

به نظر من Task2 ساده بود!
به نظر خودم Writing Task2 را خیلی بهتر نوشتم تا Task1!
ولی خوب بود که بر اساس تمرین ها اول از Task2 شروع کردم چون اهمیتش بیشتر هست!
یک نمونه Template برای انشاهایی که دو جنبه مطلب را باید بحث کنید تهیه کرده بودم که خیلی به سرعت الاعمل آدم اضافه کرده بود!

منابعی که مطالع کردم این ها بود:

جزوه دو تا از اساتید معروف اصفهان!
کتاب How to Communicate (کتابی بسیار عالی برای Coordination,Subordination and Connectors)
کتاب IELTS Plus 3 (آخر کتاب چند نمونه از رایتینگ های قوی را داره)
کتاب Target Band 7

کتاب Academic Writing Practice for IELTS- McCarter

موفق باشید!

RE: IELTS Writing DataBase - Paradise4 - 01-03-2012

تاریخ و مکان امتحان:
4 Feb 2012

نوع امتحان(آکادمیک یا جنرال):
Academic

موضوع انشای مطرح شده در بخش اول:
دو نمودار

موضوع انشای مطرح شده در بخش دوم:
در مورد مزایا و معایب maternity leave سه ماهه

نمره پیش بینی شده و واقعی(در صورت اطلاع) شما:
به نظر خودم باید 6 یا 6.5 میشدم ولی متاسفانه 5.5 شدم !!! به نظرم یکی از بهترین writing هام بود و خیلی collacation بکار بردم . علت می تونه عدم توضیح مشخص در مورد موضوع گفته شده باشه یا اینکه نظر خودم رو خیلی باز نکردم در انتها !!

برنامه ریزی که برای آماده کردن این بخش داشتید:
من از 6 ماه قبل برای هر skill یک کلاس رفتم تا با امتحان آشنا بشم و بعد هم خودم به مرور کار کردم. در مورد writing استادم برام غلط گیری می کرد و خودم هم اکثرا در آخر با متن نوشته در کتاب مقایسه می کردم و اصطلاحات را یاد می گرفتم و خیلی از دیکشنری های آنلاین استفاده می کردم بخصوص برای collacation

منابعی که مطالعه کرده بودید:
Cambridge 6, 7 , 8
Improve your IELTS Writing Skills ___ Sam McCarter
IELTS on Track Test Practice Academic ___ Stephan Slater
Answers to All TOEFL Essay Questions
Oxford Collacation
سایر تجریبات و توصیه های شما:
به نظرم نوشتن زیار خیلی کمک می کنه. علاوه بر اون ایده هم مهمه که من خیلی از مطالعه مطالب مختلف در سایت Wikipedia استفاده کردم که در Speaking هم خیلی بهم کمک کرد و کلا نمره خوبی در امتحان آوردم.

RE: IELTS Writing DataBase - m0h3n - 02-03-2012

من 10 دسامبر 2011 امتحان دادم. شهر کلن آلمان

آکادمیک
تسک اول دو نمودار بود. فکر کنم یکی Pie chart بود و دیگری Bar chart
تسک دوم : یادم نمیاد !
اسکور من 6.5 شد و همین حدود هم انتظار داشتم.
من مطالعه نداشتم چون دارم به انگلیسی تحصیل می کنم. (البته 5 دسامبر هم GRE داده بودم !)

مهمترین توصیه ای که می تونم در خصوص رایتینگ داشته باشم این هست که essay ای که مثلا 6 شده و زیر 250 کلمه (میزان لازم) هست، اگر تعداد کلمات رو رعایت کنید 6.5 میشید. (بنظر من همیشه 0.5 نمره تفاوت داره)

RE: IELTS Writing DataBase - Pejman - 09-12-2012

تاریخ و مکان امتحان: 8 دسامبر - تهران آیلتس

نوع امتحان(آکادمیک یا جنرال): آکادمیک

موضوع انشای مطرح شده در بخش اول: دو تا chart بود در مورد پیش بینی تاثیر بالا اومدن سطح دریا به اندازه 1 متر در قاره های مختلف. Bar chart میزان اراضی از بین رفته رو نشون می داد، و Pie chart تعداد افراد تحت تاثیر قرار گرفته ناشی از این واقعه رو... در صورت سوال
predicted اومده بود که نشون می ده این اتفاق در آینده خواهد افتاد و بنابراین من اکثر زمان ها رو برای آینده نوشتم (امیدوارم اشتباه نکرده باشم!).

موضوع انشای مطرح شده در بخش دوم: پرسیده بود چقدر با این حرف موافقید: جنایت یک مشکل جهانی است و در نتیجه نمی توان کاری برای پیشگیری از آن انجام داد.

نمره پیش بینی شده و واقعی(در صورت اطلاع) شما: فک کنم بالای 6.5 بشم.

برنامه ریزی که برای آماده کردن این بخش داشتید: کتابهای New Insight و Target Band 7 رو خونده بودم، به نظرم خوب بودند... در مجموع 1 دونه رایتینگ برای Task 1 نوشتم که فقط حدود تعداد کلمات و زمان لازم رو یه برآوردی داشته باشم. کار دیگه ای نکردم. البته خب در گذشته چون تجربیات آزمون های تافل و GRE رو داشتم، نیاز چندانی به تمرین بخصوص برای Task 2 نداشتم... ولی به هر حال در این بخش تمرین کردن خیلی مهمه و مسلماً نقش اصلی رو ایفا می کنه.

منابعی که مطالعه کرده بودید: در بالا توضیح داده شده.

سایر تجریبات و توصیه های شما: خیلی خیلی مهمه که Task 1 رو زیر 150 کلمه و Task 2 رو زیر 250 کلمه ننویسید. حتماً سعی کنید هم قبل از امتحان و هم حین امتحان یه برآورد از تعداد کلماتتون داشته باشید. تنظیم زمان هم خیلی مهمه، باید سعی کنید سر وقت Task ها رو تموم کنید و البته چند دقیقه ای هم برای revise و اصلاح کردن کنار بذارید. صورت سوالات رو به دقت بخونید که اشتباه جواب ندید و یا چیزی از قلم نیفته. Task 2 دو برابر Task 1 نمره داره، بنابراین لازمه سر جلسه برای Task 2 وقت بیشتری بذارید (دو برابر اون یکی)
اشتباهات گرامری و نوشتاری رو به حداقل برسونید، از کلمات و گرامرهای مختلف و متنوع استفاده کنید. ساختار مناسب برای نوشتار رو بر اساس چیزی که در کتابهای مختلف اومده رعایت کنید... استفاده از Linking words خیلی مهمه، سعی کنید هر جا که می شه، یه دونه مناسبش رو به کار ببرید.

[برش] منابع مفید برای بخش Writing آزمون IELTS - r3z4 - 20-05-2015

سلام. من رایتینگ اکادمیک 8 شدم. این توضیحات رو میگم شاید به درد شما که داری این متن رو میخونی بخوره.
----------------------------------------
دلایل کلی که تونستم این نمره رو کسب کنم به نظر خودم البته:

1- مهمترین دلیل: علاقه همیشگی به فراگیری زبان طی سال های متمادی و گرفتن نکات از همه منابع، روزنامه و مجلات انگلیسی، اخبار سی ان ان و بی بی سی انگلیسی، نوشته های روی قوطی دارو و عطر و ادکلن!!؟ شاید جالب باشه بگم من تو عمرم فقط 1 ترم کلاس زبان رفتم. اونم نصفه نیمه.
-
2- طی لیسانس و فوق لیسانس تمام رفرنس بوکهامون انگلیسی بوده و چند مقاله انگلیسی هم در طول فوق لیسانس نوشته بودم که چاپ شده بود که خب باعث می شد سواد آکادمیکم خیلی بد نباشه
-
3- مطالعه خاصی که برای آیلتس داشتم:
-
1-3- برای تسک 1: کتاب مک کارتر خیلی خوب بود و کلمات جالب و مفیدی داشت
-
2-3- برای تسک 2 رایتینگ های کتاب های کمبریج رو با دقت و چند بار خوندم و ساختارهایی که از نظر خودم قشنگ بود را بیرون کشیدم و روی کاغذ یادداشت کردم و سعی کردم توی تمریناتی که دارم ازشون استفاده کنم.
فکر می کنم تقریبا 20 تا رایتینگ تسک 2 طی 2 ماه تمرینی که داشتم نوشتم. پانکچویشون رو هم از قبل بلد بودم چون توی مقالاتم ازشون استفاده کرده بودم.
-
4- تاپیک های مختلف رو از منابع اینترنتی پیدا می کردم و هر کدوم 2-3 دقیقه درموردش فکر کنم که اگر توی امتحان اومد اونجا لازم نباشه زیاد فکر کنم.
-
5- توی امتحان وقت تلف نکردم و سریع نوشتم. فکر می کنم تسک 2، 270 تا کلمه شد. همینطور که می نوشتم هر کلمه خوبی که به ذهنم می اومد رو وارد متن می کردم. تعداد کلمات و ساختارهای سطح بالایی که استفاده کردم کم نبود. البته این موضوع تا حدودی شانسی هست که تاپیک با اطلاعات شما همراستا باشه ولی هر چه سواد زبانتون بالاتر باشه مطمئنا این شانس افزایش پیدا می کنه
-
6- تمرین کنید / تمرین کنید / تمرین کنید
-

-------------------------------------------
امیدوارم توی امتحانتون موفق باشید

RE: IELTS Writing DataBase - faeze23 - 26-08-2015

سلام
تجربه آزمون من رایتینگ 6.5 اکادمیکه در فوریه 2015 امیدوارم تجربه ام مفید واقع بشه برای بقیه:
تاریخ و مکان امتحان: مشهد فوریه 2015
نوع امتحان(آکادمیک یا جنرال): آکادمیک
موضوع انشای مطرح شده دقیقا یادم نیست ولی یک دیاگرام بود و یک مطلب که چقدر موافقید با این موضوع در مورد تحصیلات دانشگاهی
منابعی که من خوندم کتابهای FCE & CAE کمبریج تمام رایتینگهاش رو تمرین کردم و نکاتش رو خوندم این کتابها یک سری اصطلاحات خوبی برای نوشتار داره گذشته از اون چون تو زمینه انگلیسی فعالیت دشتم زیاد مطالعه خاصی نداشتم جز همون مجموعه کمبریج برای ایلتس که تمام تستهاش رو زدم و هیچ اموزشگاه و مربی خصوصی و .. نداشتم جز تمرین خودم که روی مقاله نویسی و ترجمه بوده فقط قبل ازمون موضوعات ایلتس رو از نت سرچ کردم که با ساختار و موضوعاتش اشنا بشم
بنظر من ایلتس اصلا ازمون سختی نیست و 6 به بالا رو هرکس اندک اشنایی با زبان داشته باشه میگیره استرس نداشته باشید ریلکس باشید به حرفهای استرس اور دیگران روز ازمون توجه نکنید و فقط و فقط و فقط سمپل ایلتس تمرین کنید
ایلتس یک مهارته و کسب این مهارت شاخ غول شکستن نیست!
"برقرار باشید و مانا"