آکادمیا کافه
سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%88-%D9%88-%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81)

صفحات 1 2 3

RE: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - Babak - 31-10-2012

به نظر من گرفتن توصیه‌نامه از ایشون قطعا می‌تونه مفید باشه. ایشون استاد شما بوده و شما در محیط دانشگاهی با ایشون همکاری کردید و حرف ایشون در مورد توانایی‌های آکادمیک شما حتما با ارزش خواهد بود. در کنار توصیه‌نامه ایشون شما توصیه‌نامه‌های دیگری هم از استادهای مرتبط با رشته جدیدتون اگر بگیرید، بعیده که هیچ مشکلی در مورد توصیه‌نامه براتون پیش بیاد.

RE: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - blur - 06-11-2012

سلام، من رشته م باغبانی-گیاهان داروییه. می تونم از یه استاد علوم دامی که یه بخش کارش گیاهان داروییه و بهش یه بار در زمینه اندازه گیری ها کمک کردم توصیه نامه بگیرم؟ استاد نمی تونم پیدا کنم!

RE: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - MaMi - 06-11-2012

(06-11-2012, 11:21 AM)blur نوشته:
سلام، من رشته م باغبانی-گیاهان داروییه. می تونم از یه استاد علوم دامی که یه بخش کارش گیاهان داروییه و بهش یه بار در زمینه اندازه گیری ها کمک کردم توصیه نامه بگیرم؟ استاد نمی تونم پیدا کنم!
من خودم با استاد راهنما و یکی از مشاورهای پایان نامه ام در مورد توصیه نامه صحبت کردم و پذیرفتند، فکر کنم با توجه به اینکه شما مستقیما با اونها (راهنما و مشاور) در ارتباط تحقیقی بودید، مسلما به شما توصیه نامه خواهند داد. در مورد نفر سوم هم بنظرم میتونید استادی رو در گروه آموزشی مرتبط با رشته تون پیدا کنید که حداقل واحدی رو با اون گذرونده باشید در دوره کارشناسی ارشد/کارشناسی.
در مورد سوال اولتون هم، بنظرم چون در زمینه تحقیقی مشابهی کار کردید (صرفنظر از تخصص ایشون) مشکلی نخواهد بود.

RE: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - Nasim67 - 06-11-2012

(06-11-2012, 11:21 AM)blur نوشته: سلام، من رشته م باغبانی-گیاهان داروییه. می تونم از یه استاد علوم دامی که یه بخش کارش گیاهان داروییه و بهش یه بار در زمینه اندازه گیری ها کمک کردم توصیه نامه بگیرم؟ استاد نمی تونم پیدا کنم!
سلام
بله بلور جان. می تونید.
اگر ایشون حاضر باشن در قبال اون همکاری که باهاشون داشتید، براتون متن خوبی بنویسند یا دست کم چیزی که خودتون آماده می کنید رو امضا کنند، مشکلی پیش نمیاد.

سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید - ghasedak.1391 - 23-12-2012

سلام.
خوشبختانه من در گرفتن توصیه نامه مشکل خاصی ندارم. اساتید همکاری می کنن.
فقط یه سوال داشتم اونم اینکه، اعتبار و درجه استادی که توصیه نامه رو مینویسه چقدر تاثیر داره؟
یعنی اگه توصیه نامه از طرف یه استاد تمام معروف و شناخته شده باشه، تاثیر خیلی زیادی داره؟؟ برای دانشگاه مقصد مهمه؟
آخه تو دانشگاه ما یه دکتر هست، تو رشته ما شناخته شدست، پروفسوره. اما منو نمیشناسه. آیا می ارزه که برم و ازش خواهش کنم برام توصیه نامه بنویسه؟
و بعد اگه دانشگاه براش ایمیل زد، بنویسه که مثلا من فلان درسو باهاش گذروندم؟؟؟ می ارزه؟

RE: مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها - Shahrouz - 23-12-2012

درود
بله قطعا تاثیر داره.ولی مهمتر از اعتبار استاد، دو فاکتور شناخت استاد از شما و اهمیتی است که به توصیه نامه شما توسط ایشان داده می شود. به عبارت دیگر، بهتر است که یک توصیه نامه عالی از یک استاد معمولی بگیرید که با او کار کرده اید تا یک توصیه نامه معمولی یا نسبتا خوب از یک استاد شناخته شده. البته این استثنائاتی نیز دارد ولی خب معمولا به این شکل است.

[برش] منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - GordAfarid - 21-11-2013

سلام به همگی

توی توصیه نامه استاد راهنمای مقاله رو باید advisor professor بنویسیم؟
اونوقت استاد راهنمای رشته مون تو دپارتمان رو چی ترجمه کنیم؟

پیشاپیش از همراهی دوستان ممنونم[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - Babak - 26-11-2013

(21-11-2013, 01:51 PM)'GordAfarid' نوشته: سلام به همگی
توی توصیه نامه استاد راهنمای مقاله رو باید advisor professor بنویسیم؟
اونوقت استاد راهنمای رشته مون تو دپارتمان رو چی ترجمه کنیم؟
پیشاپیش از همراهی دوستان ممنونم[img]images/smilies/smile.gif[/img]

استاد راهنمای مقاله رو معمولا در امریکا Principal Investigator یا PI می‌گن و اگر برای دانشگاه‌های امریکا نامه می‌فرستید می‌تونید از همین اصطلاح استفاده کنید.
استاد راهنمای رشته خودتون که باهاش پروژه اصلی‌تون رو انجام می‌دید Advisor هست، نه Advisor Professor.

RE: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - aryangolden - 06-12-2013

سلام
به نظر شما توصبه نامه گرفتن از کسی که عضو هیئت علمی جاهایی که زیر مجموعه ارتش یا سپاه و امسالهم هستن حکمش چیه؟ ممکنه برام دردسر بشه؟
یکی از دوستان که مسئول آزمایشگاهمون بود که من 3 4 سال اونجا کار کردم به تازگی هیئت علمی شده، میخواستم ببینم به نظرتون تاثیر مثبت داره یا منفی؟ چون با هم دوست هستیم خیالم راحته از بابت نوشتن و فیدبک و غیره، اما خوب این قضیه یه مقدار نگرانم کرده!!

RE: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - Torkan - 06-12-2013

(06-12-2013, 01:53 AM)'aryangolden' نوشته: سلام
به نظر شما توصبه نامه گرفتن از کسی که عضو هیئت علمی جاهایی که زیر مجموعه ارتش یا سپاه و امسالهم هستن حکمش چیه؟ ممکنه برام دردسر بشه؟
یکی از دوستان که مسئول آزمایشگاهمون بود که من 3 4 سال اونجا کار کردم به تازگی هیئت علمی شده، میخواستم ببینم به نظرتون تاثیر مثبت داره یا منفی؟ چون با هم دوست هستیم خیالم راحته از بابت نوشتن و فیدبک و غیره، اما خوب این قضیه یه مقدار نگرانم کرده!!

دوست عزیز مطمین باشید بله خطرساز خواهد بود حداقل واسه کشورهایی مثل امریکا و کانادا
لطفا با احتیاط حرکت کنید.
من تا همین حد میتونم نظرم رو بگم!