آکادمیا کافه
سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%88-%D9%88-%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81)

صفحات 1 2 3


سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - Amir - 17-02-2011

دوستان عزیز در این تاپیک مسائل مرتبط با ویژگیها و شرایط استاد معرف ( نویسنده توصیه نامه ) مثل : رتبه علمی، تخصص ، دانشگاه محل تدریس و موارد دیگر، مطرح می شود . لطفا سوالات، پیشنهادات و توصیه های خود را که با موضوع تاپیک مرتبط می باشند در اینجا مطرح کنید.


*******************************************

دانشگاه های که می حواهم اقدام کنم، از من 2 تا توصیه نامه خواستند

من 3 تا توصیه نامه دارم:

من الان از مدیر عامل شرکت (2 سال سابقه کار دارم) یک توصیه نامه گرفتم، ( روی سربرگ و در پاکت مهر شده)
از استاید سابق هم از دوتا شون که بیشتر در دسترس بودند توصیه نامه گرفتم، یکی شون دکترا داره و assistant professor خورده پایین نامه و یکی دیگشون فوق لیسانس هست و پایین نامه lecturer خورده
این توصیه نامه ها روی سر برگ و در پاکت امضا شده هستند

اون استادی که دکترا داره تاکید داشت که حتما از یک استاد دیگر هم که دکترا داره توصیه نامه بگیرم، من یکی از اساتید را پیدا کردم و گفت توصیه نامه تا یکشنبه (20 فبوریه ) اماده می شه، حالا اگر واقا خوش قولی کنه (این استاد ببر خلاف اون دوتا دیگه ایمیل اکادمیک نداره، یاهو داره، ایمیل اکادمیکش را اگر هم بزنه تزئینی هست و این ایمیل ایمیلی دریافت نمی کنه، ولی زبانش در حد تیم ملی اسپانیا خوبه و داور دو تا ژونال معتبره)

، 21 فبوریه دوشنبه هم تعطیل رسمی تو ایران، و من می تونم مدارک را 22 فبوریه (زودترین) ارسال کنم ددلاین ها 28 فبوریه هست (تمام مدارکم آماده است و فقط همین توصیه نامه مونده و 3 تا دانشگاه می خوام بفرستم)

پست هم فرض کنید 5 روزه می رسونه

حالا سوالم اینه:
1. به نظر شما سبد توصیه نامه های من (3 تا، یکی از مدیر عامل و دو تا از اساتید همانطور که گفتم) خوبه؟ ضعیفه؟ ایا صبر کنم این یکی هم بنویسه؟؟ از طرفی ددلاین نزدیکه من هم مضرب هستم با توجه که دانشگاه های مقwد خیلی حساس هستند روی دیر رسیدند،
به ریسکش می ارزه؟

2. اگر 4 تا بفرستم (در صورتی که 2 تا خواستند مشکلی نیست؟ شک برانگیز نیست؟ نمی گن over-qualified شدی؟؟!!
تجربه و توصیه دوستان چیه؟

لازم به ذکره که برای فوق لیسانس اقدام می کنم و دانشگاه های مقصد 2 تا فنلاند و یکی المان هستدسوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - Babak - 19-02-2011

۱. به نظر من خوبه که از دو تا استادی که دکترا دارند توصیه‌نامه بگیرید. به نظر من به ریسکش می‌ارزه. مدرس‌ها در بسیاری موارد جزو هیات علمی نیستند و توصیه‌نامه‌هاشون ممکنه خیلی ارزشمند نباشه. همین طور توصیه‌نامه از مدیرعامل شرکتی که براش کار می‌کردید خیلی ارزش آکادمیک نداره.
۲. می‌شه گفت چیزی به اسم over-qualified در گرفتن پذیرش وجود نداره و ارسال چند توصیه‌نامه معمولا مشکل مهمی نیست، اما اگر خودتون نگرانید، می‌تونید فقط توصیه‌نامه‌های استادها رو بفرستید.
سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - Cortex - 08-04-2011گرفتن توصیه نامه حتماً باید از استاد هم رشته باشه؟
شناخت این استاد از من چقدر می تونه برای اونا موثق باشه؟ مثلاً یه استاد فیزیک اگر برای من RL بنویسه و از من تعریف کنه؛ مشکلی نداره؟ یا حتماً باید برای من برق باشه؟
ممنون


RE: نمونه هاي توصيه نامه - AVA - 08-04-2011

(08-04-2011, 12:53 AM)Omid نوشته: گرفتن توصیه نامه حتماً باید از استاد هم رشته باشه؟
شناخت این استاد از من چقدر می تونه برای اونا موثق باشه؟ مثلاً یه استاد فیزیک اگر برای من RL بنویسه و از من تعریف کنه؛ مشکلی نداره؟ یا حتماً باید برای من برق باشه؟
ممنون

سلام

چون شما از طریق معرفی نامه توانمندیهای آکادمیک خودتون رو به اساتید دانشگاههای مورد نظرتون نشون میدید طبیعی هست که حتما باید اساتید هم رشته خودتون در مورد شما نظر بدن. ضمنا در توصیه نامه ها مطالبی در مورد مدت زمان آشنایی شما و استاد مربوطه، میزان و نوع همکاری نوشته میشه. اگر شاغل هستید خیلی خوبه که از بین 3 معرفی نامه ای که باید بفرستید یکی از طرف محل کارتون باشه که در این صورت فکر می کنم نیازی نیست که حتما رئیس شما تخصصی دقیقا مشابه شما رو داشته باشه.سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - pepo - 08-01-2012

سلام دوستان ، توصی نامه اگه از استادای رشته ی خودت باشه ولی از دانشگاه دیگه ، یعنی استاده استاد تو نبوده ...

اینجوری چی ... مشکل داره ؟ منظورم اینه که سابقه استاد رو بررسی میکنن که مثلا تو دانشگاه من تدریس نکرده ولی بهم توصیه نامه داده..؟RE: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - AVA - 08-01-2012

(08-01-2012, 12:34 AM)pepo نوشته: سلام دوستان ، توصی نامه اگه از استادای رشته ی خودت باشه ولی از دانشگاه دیگه ، یعنی استاده استاد تو نبوده ...

اینجوری چی ... مشکل داره ؟ منظورم اینه که سابقه استاد رو بررسی میکنن که مثلا تو دانشگاه من تدریس نکرده ولی بهم توصیه نامه داده..؟
در متن توصیه نامه استاد معرف ضمن بیان طول مدت آشنایی بر اساس پروژهایی که زیر نظرش کار کردین یا واحد های درسی که با استاد مربوطه داشتین در مورد توانمندیها و استعداد های علمی و تحقیقاتی شما نظر میده. اگه با استادی که در نظر دارین ازش توصیه نامه بگیرین تا حالا کار نکردین یا واحدی رو پاس نکردین خود به خود قضیه گرفتن توصیه نامه از ایشون منتفی میشه. ضمنا استاد در بخش معرفی خودش در مورد محل کارش هم می نویسه. رزومه و دانشنامه و ریز نمرات شما هم محل تحصیلتون رو نشون میده.

RE: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - Babak - 08-01-2012

همون طور که AVA گفت معمول این هست که شما با استاد ارتباط حرفه‌ای داشته باشید،‌ حالا این ارتباط ممکنه از طریق گذروندن درس باشه، یا انجام پروژه مشترک، یا نوشتن مقاله مشترک و غیره و این عادی نخواهد بود که شما از استادی که باهاش هیچ ارتباط حرفه‌ای نداشتید توصیه‌نامه بگیرید.


سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - rezakarimi - 14-01-2012

با سلام

بنده کارشناسی ارشد رو تموم کردم و میخواستم برای دکتری اقدام کنم میخواستم بدونم چجور توصیه نامه ای میخوان؟ شنیدم میگن یه توصیه نامه از استاد راهنما میخوان... ولی من چون رابطه خوبی با استاد راهنمام ندارم فقط از استاد مشاور که رتبه علمی اون هم از استاد راهنما بالاست گرفته ام و متن توصیه نامه رو خودم نوشتم و کلی هندونه زیر بغل گذاشتم و دو تا هم از اساتید دیگه که یکیشون رتبه اش پرفوسور و یکیش استادیار.

میخواستم بدونم اگه از استاد راهنما توصیه نامه نگیرم مشکلی پیش میاد؟
و اگه یه توصیه نامه دیگه هم از داور پایان نامه ام بگیرم جبران میشه؟

راستی میخواستم اینم بپرسم که چون نامه و فرم توصیه نامه را بنده برای استاد مشاور نوشتم تو فرم و نامه به آن اشاره کردم که
"I know him for 2 years,He impressed me with his knowledge, skill and dedication to
his work" از قول استاد مشاورم نوشته ام. اگه بپرسن میتونم بگم ایشون استاد اهنمام بودن؟!


ممنون میشم اگه بتونین جوابش به ایمیلم بفرستین
rezak1982@gmail.com

RE: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - Babak - 15-01-2012

در اغلب موارد الزامی برای گرفتن توصیه‌نامه از استاد راهنما وجود نداره، ولی برای یک دانشجوی کارشناسی ارشد بهتره که از استاد راهنماش توصیه‌نامه داشته باشه تا شکی در پرونده‌اش وجود نداشته باشه.
ضمن این که توصیه من اینه که اطلاعات اشتباه به دانشگاه مقصد ندید تا اگر احیانا با استادهاتون چک کردند، مشکلی براتون پیش نیاد.


RE: سوالات مرتبط با شرایط و و یژگیهای اساتید معرف - Nasim67 - 30-10-2012

سلام
من در مقطع فوق لیسانس تغییر رشته داشتم اما با یکی از اساتید دوره لیسانسم ارتباط علمی خیلی خوبی داشتم و TA ایشون بودم، همچنین با ایشون کار ترجمه کتاب داشتم( که البته خودشون گفتن چون ما در ایران غیر قانونی و بدون اجازه از نویسندگان، ترجمه انجام میدیم، نباید بگی ترجمه کتاب کردی! بگو تالیف با استاد داشتی )، در کل میتونم توصیه نامه خوبی ازشون بگیرم. اما سوالم اینه که دروسی که با ایشون گذروندم هیچ ارتباطی با رشته مورد نظرم برای اپلای دکتری نداره، و ایشون فقط می تونن راجع به توانایی های فردیم درباره کار گروهی و ... و بعضی جنبه های کلی من بنویسن احتمالا! حالا آیا توصیه نامه ایشون ارزشی داره یا خیر؟
من خودم یک مقداری دوست دارم ازشون توصیه نامه بگیرم چون خیلی خوب از من شناخت دارن و 4 سال دانشجوشون بودم و پروژه ها و همکاری های خوبی داشتیم، اما نگرانیم از اینه که چون از نظر درسی ارتباطی با رشته دکتریم نداره، عملا بی فایده باشه.
مرسی