آکادمیا کافه
موضوعات Writing آزمون iBT خود را در این تاپیک قرار دهید. - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: تجربیات آزمون‌های iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-iBT)
+------ موضوع: موضوعات Writing آزمون iBT خود را در این تاپیک قرار دهید. (/Thread-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-Writing-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%87%DB%8C%D8%AF)

صفحات 1 2

موضوعات Writing آزمون iBT خود را در این تاپیک قرار دهید. - Pejman - 23-01-2011

موضوعات Writing آزمون iBT اخیر خود را تا جایی که به خاطر دارید در این تاپیک قرار دهید، تا مجموعه ای از این موضوعات برای کاربرانی که قصد شرکت در آزمون های بعدی را دارند فراهم شود.

RE: موضوعات Writing آزمون iBT خود را در این تاپیک قرار دهید. - Amir - 23-03-2011

امتحان رایتینگ تاریخ Dec 12 2010

integrated در مورد نیروگاه های هسته ای بود، متن در مرود معایب و خطراتش حرف می زد، ;lecture مخالف می کرد و سوال از ما خواسته بود که main point های lecture را بگیم و...

رایتینگ independent هم این بود:
agree or disgree? : being creative, rather than planning carefully for problems, can be lead to best solution
یه همچین چیزی بود 100% مثل سوال یادم نمونده بنویسم

با اینکه رایتینگ independent به نظر سخت می رسید، نمره کل این قسمتم 25 شد

January 15 2011 - Amir - 23-03-2011

من January 15 2011 هم امتحان داشتم، به امید نمره بالاتر (ولی چون نمره آزمون اولم نسبتا خوب شده بود، برای دوم دیگه تنبلیم می اومد دوباره خودم را به آمادگی 100 درصد برسونم)

1- متن در مورد شیوه های جدید استفاده از زغال سنگ برای جلوگیری از انتشار آلودگی زیاد و کاهش مصرف زغال سنگ است گه 3 روش را معرفی می کند و مزایای آن را بر میشمارد
در لیسنینگ پرفسور این روش ها را به چالش می کشد و معاین آنها و غیر قابل عملی بودن آنها را بیان می کند

2- بعضی ها باور دارند نقش اصلی استادهای دانشگاه پژوهش هست و بعضی باور دارند وظیفه اصلی آنها اموزش دانشجویان است، شما کدام را قبول دارید و چرا؟

با این که تاپیک ها ساده تر بودند، ولی چون امتحان تو اوج مشغله من بود و من اصلا مجددا خودم را آماده نکرده بودم، نمره ی کل این قسمت مثل دفعه اول نشد و 21 شد

البته خوبی این آزمون دوم این بود که، این سری با آگاهی و گیجی کمتر امتحان دادم، و نقاط ضعفم کاملا دستم اومد برای امتحان بعدی!

RE: موضوعات Writing آزمون iBT خود را در این تاپیک قرار دهید. - Pejman - 24-03-2011

30 اکتبر 2010

آیا موافقید که تحصیل کردن امروزه برای افراد ساده تر از گذشته شده است؟

RE: موضوعات Writing آزمون iBT خود را در این تاپیک قرار دهید. - daffodil828 - 31-03-2011

2010 21November

Reading :Writing 1 در مورد مکانی (اگر اشتباه نکنم hilltop به معنای بالای تپه) صحبت می کرد و می گفت که ساکنین اونجا از 3 طریق قابل حمله بودند:
1. از طریق جاهایی که دیوار نداشت (به نظرم یه حالتی شبیه قلعه داشته، من که اینطوری فکر کردم) . حالا در این قلعه یه جاهایی بوده که دیوار نداشته و همین مساله اونها رو آسیب پذیر می کرد.
2. از طریق داشتن راههای ورودی متعدد (entraceways) که باعش میشد دشمن راحت تر بهشون حمله کنه.
3. چاهای آب (wells) متعددی نداشتند و همین مساله باعث میشد که اگر محاصره میشدند ساکنین از تشنگی و گرسنگی می مردند.

اما listening به راحتی همه رو نقض کرد و گفت:
اول اینکه: درسته که بعضی جاها دیوار نداشت اما بوسیله موانع طبیعی مثل تپه و صخره و اینجور چیزا محافظت میشد.
دوم اینکه: درسته که راههای ورودی متعدد بود اما این امکان رو برای مدافع ها (defenders) فراهم میکرد که دشمن رو به راحتی ببینند. با این حال در های ورودی باریک بودند و پهناشون به حدی نبود که دشمن به راحتی عبور کنه.
سوم اینکه: (اینو متاسفانه درست متوجه نشدم) شاید اینطوری بود که: در اون زمان رسم نبوده که اینطوری محاصره کنند و اصلا اون منطقه یک منطقه خشک بوده و طبیعی هست که نباید هم چاههای آب زیادی داشته باشد.

Writing2: گفته بود آیا با این موضوع موافقید یا مخالف که بچه ها در سنین کم به همراه دروسی مثل تاریخ و ریاضی و . . . دروسی مثل art و music هم داشته باشند.

RE: موضوعات Writing آزمون iBT خود را در این تاپیک قرار دهید. - blur - 11-05-2012

Aug. 25, 2011
به نظر شما، آیا باید یک رهبر مسئولیت اشتباهات خودش رو بپذیره؟

RE: موضوعات Writing آزمون iBT خود را در این تاپیک قرار دهید. - blur - 17-07-2012

15 جولای 2012:
اولین سوالش راجع به تصمیم دولت برای محدود کردن صید یک ماهی مخصوص در
خلیج... بخاطر تعداد رو به کاهشش بود...ولی ردینگ میگفت اولا: عامل کاهش
این ماهی ها یه ماهی دیگه ست که شکارشون میکنه. دوما این ماهی خاص بخاطر
پروتئینش مورد استفاده احشام قرار می گیره و صیدش لازمه. سوما محدود کردن
صید این ماهی باعث میشه به اقتصاد منطقه لطمه بخوره و کار کم
میشه....پروفسور همه رو رد کرد...گفت انسان بالانس اکولوژی رو بهم زده
وگرنه ماهی ها میدونن چطوری باهم تا کنن...دوما سویا منبع بهتری برا
پروتئینه...سوما ردینگ در مورد افزایش زیاد نرخ بیکاری غلو کرده و اگه این
ماهی کلا تو خلیج منقرض شه و کل اقتصاد منطقه مورد خطره...

سوال دوم رایتینگ واقعا موضوع محیرالعقولی داشت...گفته بود به نظرتون دولت
باید منابعشو صرف اجناس کاربردی کنه یا اجناس زیبا (دکوری) هم تهیه کنه؟
(در حد المپیک بافتم! ولی نرسیدم مرور کنم متاسفانه)

RE: موضوعات Writing آزمون iBT خود را در این تاپیک قرار دهید. - MaMi - 20-08-2012

19 آگوست 2012 = 29 مرداد 1391 - امیربهادر

Integrated: The Four Poem in the British Library
در قسمت reading اومده بود در مورد این چهار تا شعر معروف انگلیسی دو تا تئوری داده بود که نویسنده های این 4 تا شعر، چه کسانی هستند (4 نفر هستند) و بعد در بخش listening استاد مربوطه با دلیل و مدرک این تئوری ها رو رد کرده بود و نتیجه گرفته بود که نویسنده این 4 تا شعر، یک نفر است نه 4 نفر مختلف

Independent: Agree/Disagree: the car has had more effect on the human's society that the airplane had
خیلی جالبه که این تاپیک هم در تاپیک های نمونه نوت فول برای Speaking بود و هم در تاپیک های نمونه بخش Writing
(کتاب Answers to all TOEFL Essay Questions)

RE: موضوعات Writing آزمون iBT خود را در این تاپیک قرار دهید. - Pink Floyd - 10-09-2012

درود
من 8 سپتمبر امتحان دادم

موضوع Integrated : یه متن در مورد کوسه های چکش سر بود و سه تا دلیل اورده بود که اینا اولا تر و فرز تر هستند، گیرنده های حساستری نسبت به صوت دارن و در نهایت هم شکارچی های بهتری هستند. تو لکچر استاد اومد کلا متن رو به چالش کشید و گفت اینا همه اش قصه است.

موضوع Independent : بنظر شما پدربزرگ مادربزرگ ها کیس های خوبی واسه مشاوره هستند؟

RE: موضوعات Writing آزمون iBT خود را در این تاپیک قرار دهید. - MaMi - 30-04-2013

درود. من روز 20 آپریل 2013 امتحان دادم؛

Integrated
در Reading سه تئوری در مورد نقش crest در نوعی دایناسور رو مطرح کرده بود؛ (برای بهبود حس بویایی، برای خنک کردن بدن، برای ارتباط برقرارکردن)
در Lecture استاد کلا تمامی این موارد رو زیر سوال برد
Independent
some people believes that governmetn should spend money on art musuem and art performances and some other believe it should spend money on recreational facilities (like playground and public swimming pool). what's your opinion and why