آکادمیا کافه
زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش (/Thread-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D9%88-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - اویلر - 22-07-2015

سلام دوستان 
من ترم 4 ارشد هستم. الان هم که اول مرداد هست هنوز هیچکاری نکردم. ( از هیچ استادی اوکی نگرفتم) معدلم بدون پایان نامه 17.9 هست و روزانه هستم. زبانم خوبه می تونم 2ماه نمره خوب بگیرم. دارم رو پایان نامه کار می کنم و احتمال یک مقاله خوب (IEEE)بالا هست. اما سوال کجاست ؟
ببینید، تا اونجا که من می دونم تو ترم fall خیلی بیشتر شانس پذیرشِ با فاند دارم. حالا دو حالت ممکن هست رخ بده . یک)  اپلای کنم تو ژانویه (اکثر ددلاین های fall) ویا صبر کنم واسه سال بعد و یا ترم بهار اپلای کنم (کورسو امید !). Big Grin 
حالا سوال من اینه که اگه بخوام واسه ترم پاییز سال بعد اپلای کنم سربازی رو چیکارش کنم. شنیدم میشه سربازی رو عقب انداخت و یک مهلت شش ماه دیگه  بهت می دن می خواستم بدونم دقیقا چقدر اینکار عملی هست ؟ و یا اصلا چیکار کنم ؟ مرسی

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - fatima204 - 22-07-2015

(04-07-2015, 09:03 PM)Charming نوشته: درود

راه دیگر که همیشه وجود داره. راههای قاچاقی!
دوست من شما اول کشور مربوطه رو تعیین کنید. فرض بگیریم شما میخواید ایالات متحده و یا کانادا بروید. خوب برای پاییز 2016 شما واسه اکثر دانشگاهها تا نهایت اواسط و پایان دی ماه میتونید اقدام کنید. فقط یه نکته ای که هست امتحان  GRE هست که برای آمریکا لازمه. پس اگر بتونید تا دی ماه مقالات و نمرات زبان و مدارک دانشگاهیتون و ... آماده بشه میتونید اقدام کنید.( من توصیه میکنم و همواره به همه هم گفتم،رفتن رو زمانش رو به عقب نندازید حتی اگر مثلا دلار اون روز بشه 1 تومن! بله 1 دانه تومن!) البته این نظر شخصی هست. البته در اینجا فرض کردیم با اساتید ارتباط برقرار نمیکنید.
اما خوب فرض کنیم نمرات دلخواه نبود و یا میخواید مقاله هم به تعداد زیاد آماده کنید. در این حالت شما باید به فکر ترم Spring 2017 باشید. که بعضی دانشگاهها ددلاینشون تیر ماه واسه آمریکا و دیدم دانشگاههایی که حتی ددلاینشون مهر ماه بوده. یعنی برای بهار 2017 (که شروع ترم میشه دی ماه 1395) شما تا مرداد 1395 تقریبا! وقت دارید. ولی واسه کانادا خیلی از ددلاینها زودتره.
یا برای مثال فرض کنیم ترکیه رو در نظر میگیرید. برای ترم fall 2016 شما تا تقریبا June 2016 وقت دارید که مدارک ر. آماده کنید که خوب ددلاین خوبی هست.
حتی شما زودتر هم میتونید برید. مثلا برای ترکیه ددلاین Spring 2016 میشه تقریبا آذر یا حتی دی 1394!

بازم میگم بستگی به کشور و تلاشتون داره.

بااحترام،
ترکان
سلام
من یه سوال دارم من نمرات تافلم و جی آر اییم اگه دی امتحان بدم خیلی خوب نمیشه مثلا 80 تافل چون سرم شلوغه ولی میخوام بدونم اگه نمرات سه تا امتحان جنرال سابجکت و تافل خیلی خوب بشه آیا میتونم به spring 2017 امیدوار باشم چون میگن خیلی شانس کمه البته کانادا و آمریکا هدفمه مرسی

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - Torkan - 22-07-2015

(22-07-2015, 04:38 PM)fatima204 نوشته: سلام
من یه سوال دارم من نمرات تافلم و جی آر اییم اگه دی امتحان بدم خیلی خوب نمیشه مثلا 80 تافل چون سرم شلوغه ولی میخوام بدونم اگه نمرات سه تا امتحان جنرال سابجکت و تافل خیلی خوب بشه آیا میتونم به spring 2017 امیدوار باشم چون میگن خیلی شانس کمه البته کانادا و آمریکا هدفمه مرسی

درود

کی گفته شانس کمه دوست من؟ position اساتید خوب بله ممکنه کمی کمتر باشه ولی شانس یکسان هستش. بعضی دانشگاهها اصلا دانشجوی مستر برنمیدارن واسه بهار که باید تحقیق کنید. شما میتونید با نمرات خوب قطعا واسه spring 2017 پذیرش بگیرید.

پ.ن: من توصیه کردم به دوستان واسه ترم بهار سعی کنن نرن. ترم پاییز بهتر هست از خیلی از لحاظها که من الان نمیتونم کامل توضیح بدم.

بااحترام،
ترکان

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - fatima204 - 22-07-2015

ممنون از راهنماییتون
البته برای دکتری میخوام اقدام کنم این موضوع در مورد دکتراهم صادقه ؟

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - Torkan - 22-07-2015

(22-07-2015, 05:24 PM)fatima204 نوشته: ممنون از راهنماییتون
البته برای دکتری میخوام اقدام کنم این موضوع در مورد دکتراهم صادقه ؟

دوست من بله صادق هستش.

من خودم واسه بهار اپلای کرده بودم که البته به خاطر طول کشیدن بیش از حد ویزا مجبور شدم چند ماهی دیرتر برم! خودم تجربه هر مورد رو داشتم. بگر بتونید واسه پاییز اقدام کنید ایده آلترین حالته. به قولی optimized کردید. ولی بهار هم مشکلی نداره به خصوص واسه دکترا.

پ.ن: خودم همیشه طرفدار هرچه زودتر بهتر بوده ام.

بااجترام،
ترکان

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Ali.ch.since - 29-07-2015

سلام.من اگر بخوام برای ترم پاییز که بتونم فاند بگیرم برای دکترای مستقیم در امریکا اقدام کنم حدودا چه تاریخی رو باید مد نظر داشته باشم ؟؟میدونم اکثر دانشگاه ها فرق داره ولی من برای 1/5 سال میخام برنامه ریزی کنم واسه همین یه زمان تخمینی میخام.شنیدم میگن باید بهمن ماه برای ترم پاییز املای کنی و مدارک بفرستی؟؟؟
ممنون

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - Torkan - 29-07-2015

(29-07-2015, 12:36 PM)Ali.ch.since نوشته: سلام.من اگر بخوام برای ترم پاییز که بتونم فاند بگیرم برای دکترای مستقیم در امریکا اقدام کنم حدودا چه تاریخی رو باید مد نظر داشته باشم ؟؟میدونم اکثر دانشگاه ها فرق داره ولی من برای 1/5 سال میخام برنامه ریزی کنم واسه همین یه زمان تخمینی میخام.شنیدم میگن باید بهمن ماه برای ترم پاییز املای کنی و مدارک بفرستی؟؟؟
ممنون

درود

خودتون فرمودین به دانشگاه بستگی داره. از اواسط دسامبر من دیدم تا حتی اواخر می ددلاین دانشگاهها بوده. ولی متوسط زمانی همون دی ماه هست که باید مدارک آماده بوده باشه. مساله اپلای آنقدر پیچ و خم داره که کار به این برنامه ریزی های دقیق نمیکشه!

بااحترام،
ترکان

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - مهمان - 28-01-2016

سلام ترم زمستون از شهریور شروع میشه یا دیرتر Exclamation

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - Matinking - 28-01-2016

(28-01-2016, 10:05 PM)مهمان نوشته: سلام ترم زمستون از شهریور شروع میشه یا دیرتر Exclamation

سلام

شهریور تقریبا زمان شروع ترم fall هست... مصادف با september...

ترم winter از حدود january شروع میشه تا اواخر april و اوایل may...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - aminmoh - 16-05-2016

با سلام و وقت بخیر.

واقعیت من میخوام بدونم با توجه به اینکه احتمال گرفتن نمره زبانم در مهر یا آبان هستش برنامه ریزی به چه شکل میشه!برنامه apply واسه دکترا هستش و هدفم بیشتر اروپا هست.با این برنامه بهتره چه زمانی برای اروپا اپلای کنم؟!(با توجه به اینکه میگید واسه اروپا هر زمانی میشه اپلای کرد!).همچنین درخصوص تهیه مدارک. آزاد کردن مدارک بعد از گرفتن پذیرشه؟