آکادمیا کافه
زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش (/Thread-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D9%88-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - ahmadpashaei - 04-09-2014

(04-09-2014, 09:26 PM)'KMP' نوشته: سلام دوستان... برای گرفتن پذیرش برای ترم پاییزه آینده... اگه امتحان GRE CBTرو تو اواسط دسامبر(12  DECEMBER) بدم دیره... ؟ همهٔ تاریخهای نوامبر پرشده... و من آمادگی زودتر ندارم..  ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام. با توجه به اینکه حدود 10 تا 15 روز اعلام رسمی و ریپورت طول می کشه و اولین ددلاینها هم 15 دسامبر هست جای نگرانی نیست.نهایتا شما قبل 15 دسامبر که ددلاین باشه اپلای کرده باشید و ایمیل بزنید به احتمال خیلی زیاد قبول می کنند چون دیگه یک ریپورت نمره میمونه دیگه.

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - ahmadpashaei - 05-09-2014

(04-09-2014, 11:11 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام. با توجه به اینکه حدود 10 تا 15 روز اعلام رسمی و ریپورت طول می کشه و اولین ددلاینها هم 15 دسامبر هست جای نگرانی نیست.نهایتا شما قبل 15 دسامبر که ددلاین باشه اپلای کرده باشید و ایمیل بزنید به احتمال خیلی زیاد قبول می کنند چون دیگه یک ریپورت نمره میمونه دیگه.

با سلام مجدد
فرید عزیز فرمودن ددلاینها از نوامبر شروع میشه که تا حالا نه دیده و نه شنیده بودم.خیلی ممنونم از لطف فرید که آگاهم کردن.معذرتم میخوام بابت اخبار نادقیق.
البته اینم بگم که احتمالا تعداد این دانشگاه ها خیلی کمه که من اصلا ندیدم یا یادم نیست،غیر استانداردن[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]. اما در کل از اونجاییکه پاییز برای ما بسیار مهمه فکر کنم انگشت شمار داوطلبای ایرانی باشن که همه چیزشون کامله و میتونن اپلای کنن.شما برنامتون رو همون آذر ماه بذارید خیلی هم زوده،چرا که تا آخر ژانویه هم دانشگاه های زیادی پذیرش می کنن

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - Simon2007 - 10-09-2014

(04-09-2014, 09:26 PM)'KMP' نوشته: سلام دوستان... برای گرفتن پذیرش برای ترم پاییزه آینده... اگه امتحان GRE CBTرو تو اواسط دسامبر(12  DECEMBER) بدم دیره... ؟ همهٔ تاریخهای نوامبر پرشده... و من آمادگی زودتر ندارم..  ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام 
کجا قراره اپلای کنید؟ ددلاینش کی هست؟ انگار بپرسید این حجم مشخص غذا برای یک ادم کافیه بدون اینکه مشخصات اون فرد رو بدید. 
دسامبر بدید بازم شانس دارید به اونا که ددلاینشون ژانویه است برسونید. (دانشگاه های امریکا)
شادزی

زمان مناسب برای گرفتن پذیرش دکتری - penguinsjr - 28-10-2014

سلام
شاید عنوان مناسبی انتخاب نکرده باشم اما توضیح می دم.
تو هیچ تاپیکی جایی واسه این پست پیدا نکردم... اگه مدیران صلاح دونستند به یکی از تاپیگ ها منتقل کنند. (تشکر)

موضوع اینکه که الان تازه فوق رو شروع کردم.. می خوام بدونم برای دکترا از کی باید دست به کار شم. (فرض بر این که من 4 ترمه تموم کنم)
باید صبر کنم اول ارشد کاملا تموم شه و دانشنامه صادر شه؟ یا نه می تونم مثلا سال دیگه اقدام کنم که بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی فوق بتونم دکترا رو ادامه بدم؟

RE: زمان مناسب برای گرفتن پذیرش دکتری - reza_1st - 28-10-2014

(28-10-2014, 05:55 PM)'penguinsjr' نوشته: سلام
تو هیچ تاپیکی جایی واسه این پست پیدا نکردم... اگه مدیران صلاح دونستند به یکی از تاپیگ ها منتقل کنند. (تشکر)
موضوع اینکه که الان تازه فوق رو شروع کردم.. می خوام بدونم برای دکترا از کی باید دست به کار شم. (فرض بر این که من 4 ترمه تموم کنم)
باید صبر کنم اول ارشد کاملا تموم شه و دانشنامه صادر شه؟ یا نه می تونم مثلا سال دیگه اقدام کنم که بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی فوق بتونم دکترا رو ادامه بدم؟

لازم نیست صبر کنید که دانشنامه صادر بشه و تموم کرده باشین فوق رو، سال دوم فوق می‌تونید اقدام کنید. تنها چیزی که یه خورده بازدارنده‌ست اینه که شما وقتی بعد تموم شدن سال اول فوق بخواین اقدام کنید، ممکنه هنوز از نظر تحقیق و مقاله خیلی تو وضعیت خوبی نباشین، که اون هم تا حدی خیلی از استادها وقتی ببینن وسط فوق هستین، توقعی که از یه نفر که فارغ‌التحصیل شده و دفاع کرده دارن رو از شما ندارن و می‌دونن که شما هنوز موقعیت این رو دارین که از پایان نامه‌تون مقاله در بیارین. اگه بتونین حتی تا اونموقع یه سابمیت هم داشته باشین، کمک می‌کنه.
موفق باشین

RE:زمان مناسب برای گرفتن پذیرش دکتری - mahnaz103 - 28-10-2014

(28-10-2014, 05:55 PM)'penguinsjr' نوشته: سلام

سلام 
دوست گرامی، همه چی بستگی به رزومه ی شما داره  از جهات مختلف. اما من به شخصه دوستانی رو میشناسم که وسط ارشد  مکاتبه کردن کانادا، دانشگاه های خوب  ،و با اینکه ارشد هنوز دفاع هم نکرده بودن و فقط یکی دوتا مقاله در حین ارشد داشتن، البته با معدل خوب لیسانس و ارشد، استاد بهشون جواب مثبت داده بود و گفته بود سریعتر دفاع کن و مدارکت رو بفرست و درکنارش نمره زبان هم داشته باش. 
یعنی چیز غیر ممکنی نیست اما خب بستگی داره استاد دانشجو بخواد یا نه و اینکه رزومه ی دانشجو در چه حدی باشه. 
موفق باشید

پذیرش - rainbow trout - 04-07-2015

سلام دوستان
بنده از اویل مرداد میخوام شروع کنم برای گرفتن یک نمره خوب ایتلس...و هنوز نمره زبان ندارم..پذیرش مقاله هام هم احتمالا مهر و آبان باشه.. وبه دلیل نداشتن نمره زبان نمیتوانم برای پاییز 2016 اقدام کنم
و با توجه به اینکه تقریبا یکسال قبل  از  پذیرش برای دانشگاه مورد نظر اقدام وبا استاد موردنظر مکاتبه کرد...
با این اوصاف بنده برای پاییز 2016 نمی توانم اقدام کنم....یعنی باید صبر کنم برای پاییز 2017؟؟؟؟
یعنی دو سال؟؟؟؟؟ راه دیگری وجود ندارد برای کمتر شدن این زمان؟

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - Torkan - 04-07-2015

(04-07-2015, 05:24 PM)rainbow trout نوشته: سلام دوستان
بنده از اویل مرداد میخوام شروع کنم برای گرفتن یک نمره خوب ایتلس...و هنوز نمره زبان ندارم..پذیرش مقاله هام هم احتمالا مهر و آبان باشه.. وبه دلیل نداشتن نمره زبان نمیتوانم برای پاییز 2016 اقدام کنم
و با توجه به اینکه تقریبا یکسال قبل  از  پذیرش برای دانشگاه مورد نظر اقدام وبا استاد موردنظر مکاتبه کرد...
با این اوصاف بنده برای پاییز 2016 نمی توانم اقدام کنم....یعنی باید صبر کنم برای پاییز 2017؟؟؟؟
یعنی دو سال؟؟؟؟؟ راه دیگری وجود ندارد برای کمتر شدن این زمان؟

درود

راه دیگر که همیشه وجود داره. راههای قاچاقی!
دوست من شما اول کشور مربوطه رو تعیین کنید. فرض بگیریم شما میخواید ایالات متحده و یا کانادا بروید. خوب برای پاییز 2016 شما واسه اکثر دانشگاهها تا نهایت اواسط و پایان دی ماه میتونید اقدام کنید. فقط یه نکته ای که هست امتحان  GRE هست که برای آمریکا لازمه. پس اگر بتونید تا دی ماه مقالات و نمرات زبان و مدارک دانشگاهیتون و ... آماده بشه میتونید اقدام کنید.( من توصیه میکنم و همواره به همه هم گفتم،رفتن رو زمانش رو به عقب نندازید حتی اگر مثلا دلار اون روز بشه 1 تومن! بله 1 دانه تومن!) البته این نظر شخصی هست. البته در اینجا فرض کردیم با اساتید ارتباط برقرار نمیکنید.
اما خوب فرض کنیم نمرات دلخواه نبود و یا میخواید مقاله هم به تعداد زیاد آماده کنید. در این حالت شما باید به فکر ترم Spring 2017 باشید. که بعضی دانشگاهها ددلاینشون تیر ماه واسه آمریکا و دیدم دانشگاههایی که حتی ددلاینشون مهر ماه بوده. یعنی برای بهار 2017 (که شروع ترم میشه دی ماه 1395) شما تا مرداد 1395 تقریبا! وقت دارید. ولی واسه کانادا خیلی از ددلاینها زودتره.
یا برای مثال فرض کنیم ترکیه رو در نظر میگیرید. برای ترم fall 2016 شما تا تقریبا June 2016 وقت دارید که مدارک ر. آماده کنید که خوب ددلاین خوبی هست.
حتی شما زودتر هم میتونید برید. مثلا برای ترکیه ددلاین Spring 2016 میشه تقریبا آذر یا حتی دی 1394!

بازم میگم بستگی به کشور و تلاشتون داره.

بااحترام،
ترکان

RE: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - rainbow trout - 04-07-2015

(04-07-2015, 09:03 PM)Charming نوشته: درود

راه دیگر که همیشه وجود داره. راههای قاچاقی!
دوست من شما اول کشور مربوطه رو تعیین کنید. فرض بگیریم شما میخواید ایالات متحده و یا کانادا بروید. خوب برای پاییز 2016 شما واسه اکثر دانشگاهها تا نهایت اواسط و پایان دی ماه میتونید اقدام کنید. فقط یه نکته ای که هست امتحان  GRE هست که برای آمریکا لازمه. پس اگر بتونید تا دی ماه مقالات و نمرات زبان و مدارک دانشگاهیتون و ... آماده بشه میتونید اقدام کنید.( من توصیه میکنم و همواره به همه هم گفتم،رفتن رو زمانش رو به عقب نندازید حتی اگر مثلا دلار اون روز بشه 1 تومن! بله 1 دانه تومن!) البته این نظر شخصی هست. البته در اینجا فرض کردیم با اساتید ارتباط برقرار نمیکنید.
اما خوب فرض کنیم نمرات دلخواه نبود و یا میخواید مقاله هم به تعداد زیاد آماده کنید. در این حالت شما باید به فکر ترم Spring 2017 باشید. که بعضی دانشگاهها ددلاینشون تیر ماه واسه آمریکا و دیدم دانشگاههایی که حتی ددلاینشون مهر ماه بوده. یعنی برای بهار 2017 (که شروع ترم میشه دی ماه 1395) شما تا مرداد 1395 تقریبا! وقت دارید. ولی واسه کانادا خیلی از ددلاینها زودتره.
یا برای مثال فرض کنیم ترکیه رو در نظر میگیرید. برای ترم fall 2016 شما تا تقریبا June 2016 وقت دارید که مدارک ر. آماده کنید که خوب ددلاین خوبی هست.
حتی شما زودتر هم میتونید برید. مثلا برای ترکیه ددلاین Spring 2016 میشه تقریبا آذر یا حتی دی 1394!

بازم میگم بستگی به کشور و تلاشتون داره.

بااحترام،
ترکان
سلام..مرسی از راهنماییتون..بنده نگارش مقاله هام  تا پایان این ماه تمام شده..مدارک هم آزاد شده قبلا.خداروشکر شرایط خوبی دارم..معدل لیسانس 17.07 وار شد از تربیت مدرس با معدل 18.24..و 2 تا 3 مقاله isi  در جورنال های معتبر رشته خودمون..
.فقط بحث ساب میت مقاله ها مونده...مسلما به فول فاند فکر میکنم.و با توجه به رشته خودم که شیلات هست..چند دانشگاه پیدا کردم در امریکا که GRE نخواد..قصد گرفتن فول فاند دارم وکشورش برام مهم نیس....ولی ترجیحا 4 کشور خواهد بود..امریکا..استرالیا..نروژ..کانادا

[برش] هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - azi66 - 12-07-2015

با سلام و تشکر فراوان از اطلاعات مفیذتون
من  فوق لیسانس مکانیک هستم و میخوام برای دکتری اقدام کنم.. الانم دارم برای امتحان آیلتس خودم و آماده میکنم.. با توجه به اینکه قصد دارم که برای پاییز 2016 فاند بگیرم یعنی پاییز 2016 کشور مورد نظر حالا آمربکا یا کشورهای اروپایی مثل آلمان نروژ.. من تا چه زمانی فرصت دارم که آیلتس امتحان بدم؟؟ در واقع ددلاین دانشگاه ها واسه پذیرش پاییز 2016 معمولا چه زمانیه؟؟؟
ممنون میشم اگر دوستان من و راهنمایی کنند Smile