آکادمیا کافه
زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: زمان های مهم در فرآیند اپلای و پذیرش (/Thread-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D9%88-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6

[برش] با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahdi_miri - 06-08-2013

با سلام دوست عزیز
مرسی از راهنماییتان 
معدل کارشناسی من 15.21 هست در ضمن توصیه نامه های عالی از اساتید دوره ارشد دارم .
تاکی من مهلت امتحان زبان را دارم؟ برای ترم مهر  آمریکا 2014

RE: زمان های مهم - m.ost - 06-08-2013

(06-08-2013, 08:04 PM)'mahdi_miri' نوشته: با سلام دوست عزیز
مرسی از راهنماییتان 
معدل کارشناسی من 15.21 هست در ضمن توصیه نامه های عالی از اساتید دوره ارشد دارم .
تاکی من مهلت امتحان زبان را دارم؟ برای ترم مهر  آمریکا 2014

شما بهتر هست که سایت دانشگاه های مورد نظرتون رو چک کنید چون ددلاین های متفاوتی دارن. اکثر ددلاین ها البته اواخر دسامبر و اوایل ژانویه هست. شما باید قبل از این تاریخ ها مدارکتون رو به دست دانشگاه برسونین. بنابراین باید در نظر بگیرین که مدارک امتحان زبان کی به دستتون میرسه با توجه به اون اقدام کنید. مثلا آیلتس دو هفته طول میکشه کارنامش برسه دستتون. 

RE: زمان های مهم - maryamseyedi - 09-09-2013

این فروم واقعا حضورش بجاست.من سردر گمم اصلن نمیدونم باید کی امتحان  بدم و چیکار کنم لطفن راهنماییم کنید.من میخام برای فال 2014 اپلای بگیرم (چون باید فاند داشته باشم )مدارکم آزاد شدن و مقاله هامم آماده و چاپ شدن و الانم در حال زبان خوندنم هر دو آزمون رو دارم با هم میخونم تا الان به هیچ استادی ایمیل نزدم. به نظر شما من کی باید شروع کنم به ایمیل زدن  
و بقیه کارای اساسی.ممنون

RE: زمان های مهم - Torkan - 09-09-2013

دوست من ایمیل زدن جزو اساسی پذیرش نیست منظروم اینه که بسیاری از افراد بدون ایمیل زدن هم پذیرش گرفتن و فاند
شما تمرکزت روی جی ار ای و تافل باشه اگه امریکا میخوای
ولی جهت اطلاع بگم هیچ چیزی از اساتید مشخص نمیشه ممکنه ایمیل بزنی بگی واسه 2016 میام اونا هم قبول کنن و ممکنه بگی فردا میام بازهم قبول بکنن
زمان ایمیل زدن 4 تا 6 ماه قبل ددلاین هستش هرچند بعضی استادا میگن اول اپلای کن پذیرش بگیر بعد
با احترام

RE: زمان های مهم - ice - 09-09-2013

(09-09-2013, 05:19 PM)'maryamseyedi' نوشته: این فروم واقعا حضورش بجاست.من سردر گمم اصلن نمیدونم باید کی امتحان  بدم و چیکار کنم لطفن راهنماییم کنید.من میخام برای فال 2014 اپلای بگیرم (چون باید فاند داشته باشم )مدارکم آزاد شدن و مقاله هامم آماده و چاپ شدن و الانم در حال زبان خوندنم هر دو آزمون رو دارم با هم میخونم تا الان به هیچ استادی ایمیل نزدم. به نظر شما من کی باید شروع کنم به ایمیل زدن  
و بقیه کارای اساسی.ممنون

برای 2014 باید امسال اقدام کنید. بسته به دانشگاه ددلاین کمی جابه جا می شه ولی تا حدود دسامبر باید اپلای کرده باشید. برای تماس با اساتید اواسط شهریور معمولا خوب ولی برای توضیحات کامل تر به جزوه  پذیرش مراجعه کنید. برای زیست شناسی تماس با استاد ضروری هست. یعنی بدون تماس ممکنه به پذیرش اولیه یا مصاحبه برسید ولی پذیرش نهایی رو نگیرید.

[برش] با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - aaarrrmmmaaannn - 30-10-2013

(28-10-2013, 08:10 PM)'spt' نوشته:
با اجازه از MOST ِ عزیز من جوابِ شما رو بدم...
اگه فرض کنیم به این شرایطتون مقاله و کتاب هم اضافه بشه شرایط کافی رو دارید و میتونید برای دانشگاه های متوسط اقدام کنید...   مطمئنا تاپ 50 شانسی ندارید و بعدش خیلی فرقی نداره و هر جا بورس بدن میتونید اقدام کنید...    اما بیشتر از تمام این چیزا طریقه ی مخ زدنتون مهمه و اینکه چطوری استاد پیدا کنید...   
به نظر من از همین الان شاخه رو پیدا کنید و بدونید کدوم طرف میخاید برید که بر اساس موضوعتون استاد پیدا کنید...   این مهم ترین توصیه برای شماست...
موفق باشید   Smile

ممنون دوست عزیز. برای سال بعد اگر بخوام اقدام کنم از کی شروع کنم فرآیند ایمیل زدن و کلاً اقدامات لازم برای پذیرش رو؟

RE: زمان های مهم - m.ost - 31-10-2013

(30-10-2013, 11:43 PM)'aaarrrmmmaaannn' نوشته:
ممنون دوست عزیز. برای سال بعد اگر بخوام اقدام کنم از کی شروع کنم فرآیند ایمیل زدن و کلاً اقدامات لازم برای پذیرش رو؟

سلام 
پست های این تاپیک میتونه کمک کنه بهتون. 
اقدامات لازم برای پذیرش زیاده. شما در مرحله اول کشور و دانشگاه ها رو تا حدودی مشخص کنید که ددلاین ها رو بتونید پیدا کنید. معمولا برای کانادا و آمریکا ددلاین ها اواخر دسامبر و اوایل ژانویه هست. پس شما باید مدارکتون حداقل یک ماه قبل از این تاریخ ها آماده باشه. 
برای آیتلس دو هفته طول میکشه کارنامه برسه دستتون ولی برای تافل و جی مت بیشتره بنابراین باید تاریخ امتحان ها رو در سایتشون چک کنین و برای تاریخ مورد نظرتون ثبت نام کنید. 
در مورد تماس با اساتید معمولا در Business School تا اونجا که من دیدم خیلی کاربردی نداره. مگر اینکه استاد در سایتش اعلام کرده باشه که من دنبال دانشجو هستم و شما باهاش تماس بگیرین. 
در هر صورت اگر مایل به تماس با اساتید هستین اواخر شهریور فکر میکنم زمان مناسبی باشه. 

RE: زمان های مهم - harry - 23-11-2013

سلام
من تازه ميخوام كارهاي apply رو انجام بدم و اونطور كه از اطلاعات موجود در اين سايت و منابع ديگه فهميدم برنامه زماني من براي دانشگاه هايي كه ميخوام اقدام كنم بصورت زير ميشه:
اولاً اينكه دانشگاه يا دانشگاه هايي كه ميخوام اقدام كنم تاريخ deadline اونها اول ژانويه 2015 (سال 94) است، درنيجه برنامه خودمو به اين صورت چيدم:
صحبت با استادها رو از اول شهريور 93 شروع كنم تا آخر مهر يا آبان 93
امتحان GRE نوبت 20 مهر 93 رو شركت كنم و اگه نمره لازم رو نياوردم امتحان 18 آبان 93 رو هم شركت كنم.
امتحان TOEFL رو هم تا قبل از مهر 93 بدم.

فقط نمي دونم امتحان GRE امسال (92) كه 19 بهمن هست رو شركت كنم يا نه؟ هنوز آمادگي لازم رو ندارم ولي خوب مي ترسم با سوال ها آشنا نباشم و امتحان سال ديگه رو خراب كنم.

حالا در مجموع به نظر شما اين برنامه ريزي درسته؟

RE: زمان های مهم - فرید - 23-11-2013

(23-11-2013, 09:17 AM)'harry' نوشته: سلام
من تازه ميخوام كارهاي apply رو انجام بدم و اونطور كه از اطلاعات موجود در اين سايت و منابع ديگه فهميدم برنامه زماني من براي دانشگاه هايي كه ميخوام اقدام كنم بصورت زير ميشه:
اولاً اينكه دانشگاه يا دانشگاه هايي كه ميخوام اقدام كنم تاريخ deadline اونها اول ژانويه 2015 (سال 94) است، درنيجه برنامه خودمو به اين صورت چيدم:
صحبت با استادها رو از اول شهريور 93 شروع كنم تا آخر مهر يا آبان 93
امتحان GRE نوبت 20 مهر 93 رو شركت كنم و اگه نمره لازم رو نياوردم امتحان 18 آبان 93 رو هم شركت كنم.
امتحان TOEFL رو هم تا قبل از مهر 93 بدم.
فقط نمي دونم امتحان GRE امسال (92) كه 19 بهمن هست رو شركت كنم يا نه؟ هنوز آمادگي لازم رو ندارم ولي خوب مي ترسم با سوال ها آشنا نباشم و امتحان سال ديگه رو خراب كنم.
حالا در مجموع به نظر شما اين برنامه ريزي درسته؟

سلام
برنامه ای که داری یک مقدار مشکل داره
اول انتخاب دانشگاه خیلی وابسته به تماس با استاد نمرات جی ار ای و تافل خیلی قطعی نمیشه یک روز مشخص کرد.
جی ار ای ممکن اصلا سیستمش عوض بشه و کامپیوتری بشه و شرایط کلا عوض میشه هر چه زودتر نمره های زبان داشته باشی هم بهتر می تونی دانشگاه انتخاب کنی هم استادها بهتر جواب می دهند.

RE: زمان های مهم - harry - 23-11-2013

(23-11-2013, 12:30 PM)'فرید' نوشته:
سلام
برنامه ای که داری یک مقدار مشکل داره
اول انتخاب دانشگاه خیلی وابسته به تماس با استاد نمرات جی ار ای و تافل خیلی قطعی نمیشه یک روز مشخص کرد.
جی ار ای ممکن اصلا سیستمش عوض بشه و کامپیوتری بشه و شرایط کلا عوض میشه هر چه زودتر نمره های زبان داشته باشی هم بهتر می تونی دانشگاه انتخاب کنی هم استادها بهتر جواب می دهند.

راستش دانشگاهش برام خيلي مهمه كه 10 تا دانشگاه اول امريكا باشه. من كه به apply امسال نرسيدم براي همين ميخوام براي سال ديگه همه تلاشمو بزارم فقط روي اين موضوع. لذا ميخوام اين يكسال بيشتر موندنم ارزششو داشته باشه.
راجع به امتحال زبان هم هنوز نمي دونم چكار كنم. شايد براي امتحان همين 2 ماه ديگه ثبت نام كنم هرچند كه نمي رسم كامل بخونم ولي كامل وقت بذارم بخونم امتحان بدم ببينم چطوريه.