آکادمیا کافه
نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: مصاحبه و نتایج مصاحبه سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا (/Thread-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - Soroush20 - 15-12-2017

(12-12-2017, 07:54 PM)automotive نوشته: @Soroush20

سلام

1. بله ایشان دسترسی دارند.
2. فقط حقیقت را اعلام کنید، نهایتا ریجکت می‌شوید، مرتبه بعدی مدارک را آپلود می‌کنید و مشکل حل می‌شود.

3. مدارک دال بر دانشجو بودن شامل تعداد واحد پاس شده یا نامه‌ای از دانشگاه که دانشجو بودن شما را تایید کند به همراه ترجمه آن (درصورت درخواست) ارائه کنید. و اعلام کنید که طبق قانون ایران شما می‌توانید دوباره ارشد بخوانید و از معافیت تحصیلی برخوردار شوید.

در سفارت باید حقیقت را اعلام کنید، تمام راه‌های ایرانی بازی در سفارت آمریکا به ریجکت درجا منتهی می‌شود، آن‌ها سال‌ها است با ایرانی‌ها ارتباط دارند و تمام ایرانی بازی‌ها را حفظ هستند.

(13-12-2017, 10:12 AM)Babak نوشته: @Soroush20

من هم با نظر دوستان موافقم که بهتره راستش رو بگید که در ایران مشغول تحصیل کارشناسی ارشد بودید. اطلاعات اشتباه دادن در خیلی از موارد باعث دردسر می‌شه و با پرسیدن چند تا سوال دیگه ممکنه مشخص بشه که اطلاعات اشتباهی داده بودید یا حتی اگر در روز مصاحبه مشکل‌ساز نشه، ممکنه در آینده باعث دردسر بشه.
به نظر من راستش رو بگید، ولی حتما پاسخ خوبی برای این سوال داشته باشید که «در حالی که در ایران دانشجوی کارشناسی ارشد هستید، چرا تصمیم گرفتید که به آمریکا برید و همین مقطع تحصیلی رو بخونید؟». یکی از پاسخ‌هایی که می‌شه داد اینه که مثلا از وضعیت دانشگاه‌تون در ایران راضی نیستید و کیفیت تدریس و تحقیق در ایران در رشته شما خیلی پایین‌تر از دانشگاه آمریکاییه. برای این موضوع باید بتونید یکی دو تا نمونه یا مثال ارائه بکنید و نشون بدید که از وضعیت دانشگاه آمریکایی با خبرید. مثلا کیفیت مقاله‌هایی که از اون دانشگاه بیرون اومده رو دیدید یا بعضی از درس‌های دانشگاه اگر به صورت آنلاین ارائه می‌شه رو دیدید. پاسخ‌های متعدد دیگری هم ممکنه خودتون در ذهن داشته باشید که دلایل کافی باشه که آفیسر رو قانع کنه شما صرفا به خاطر رفتن به آمریکا این پذیرش رو نگرفته‌اید.

با تشکر از جواب شما.

من واقعا دنبال ایرانی بازی نبودم. واقعا فکر میکردم که بیان تحصیل در مقطعی که انصراف داده خواهد شد، هیچ تاثیری در بررسی پرونده ندارد.

1- آیا حالت درستش این بود که زمانیکه داشتم Application پر میکردم، مدارک دانشگاه ارشد ایرانم رو هم آپلود میکردم؟
 آیا واقعا واحدهای گذرانده شده ای که بعدا میخواهید از آنها انصراف دهید و همان مقطع را از ابتدا بخوانید، در گرفتن پذیرش برای دانشگاه و گرفتن ویزا تاثیر دارد؟ من فکر میکردم چون میخوام همش رو اونجا از اول بخونم، اعلام اینکه اینجا یه سری واحدها رو گذروندم هیچ تاثیری نداره. آیا تاثیر داره؟

2- الآن آیا اتفاق بدی افتاده است؟ یعنی آیا شک برانگیزه؟ 

3- اگر واقعا مشکل ساز شود، آیا میشود آن را حل کرد؟ من به راستی فکر میکردم تاثیر نداره و به خاطر همون بود که آپلود نکردم. اگر خدایی نکرده مشکل ساز شود، آیا راه حلی دارد؟ 

4- به نظر شما، اگه الآن بخوام برای دانشگاه های  دیگه تو آمریکا اپلای کنم، آیا مدارک ارشدم رو هم آپلود کنم؟ (آخه شنیده بودم کلا به کسی که یه مقطعی رو خونده، حالا کامل یا ناقص، و دوباره برای همون مقطع میخواد پذیرش بگیره، سخت پذیرش میدن. آیا اصلا همچین چیزی درسته یا اینکه این یک گفته اشتباهه؟) 

5- الآن واقعا اگر یک دانشجوی مقطع ارشد مشمول که در معافیت تحصیلی به سر میبره و از یک دانشگاه تو آمریکا برای همون مقطع پذیرش گرفته باشه و سپس بخواد مقطع ارشد ایرانش رو انصراف بده، برای وضعیت سربازیش باید در روز مصاحبه به آفیسر سفارت چی بگه؟

6- الآن که میخوام وقت سفارت بگیرم و باید فرم DS-160 رو پر کنم، به نظر شما در بخش تحصیلات گذشته که باید اسم دانشگاههایی که توشون درس خوندیم رو وارد کنیم، آیا اسم دانشگاه ارشدم در ایران رو وارد کنم؟ آیا در مورد تحصیلات ارشدم در آن فرم اطلاعاتی وارد کنم؟ خودم فکر میکنم اگر در آن فرم این اطلاعات را وارد کنم، یک شفاف سازی انجام میشود و شاید بفهمند که من دنبال دروغگویی نبودم و واقعا اطلاع نداشتم که باید اطلاعات ارشد رو هم در Application دانشگاه آپلود کنم یا نکنم. حالا دوستان که در این زمینه تجربه قوی ای دارند بفرمایند که بهترین کار چیست.

7- آیا اگه دانشگاه بفهمه که من ارشد در ایران چند ترم خوندم و پذیرش هم بده، آیا امکانش هست واحدهایی رو که اینجا خوندم رو به اونجا انتقال بدم؟

باز هم با عرض معذرت اگر مسائلی عنوان شد که به اینجا ربطی نداشت. 

با تشکر

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - automotive - 18-12-2017

@Soroush20

1. در حالت کلی تاثیر منفی دارد و نباید اعلام کرد که برای ارشد مجدد اقدام میکنید، اما مساله شما متفاوت است، شما باید سربازی را توجیه کنید،

2. شک بر انگیز نیست اما برای آقایان حتما در ارتباط با سربازی سوال می‌شود. شما نگران نباشید، با خونسردی کامل به سوالات پاسخ بدهید.

3. باید ببینید که چه مشکلی پیش می‌آورد، ممکن است اعلام کنند که مدارک را تا تاریخ فلان آپلود کنید، در بدترین حالت ریجکت می‌کنند که علت ریجکت را سوال کنید و اگر بلافاصله بعد از بحث سربازی ریجکت شدید که علت مشخص است و باید راه حلی بی‌اندیشید.@soro

4. خیر اعلام نکنید.

5. حقیقت و روند عادی را اعلام کنید، حتما به صورت خلاصه و مفید باشد.

6. به نظر من خیر.
7. اگر دروس مشترک باشد و اعتبار علمی دانشگاه ایران را قبول داشته باشند، امکان این کار وجود دارد.

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - Babak - 01-02-2018

خبرهای جدیدی که از افرادی که از طریق خانوادگی برای ویزاهای مهاجرتی از آنکارا اقدام کرده‌اند می‌رسه بیانگر اینه که این افراد در مصاحبه به طور مستقیم رد نمی‌شن و بهشون گفته می‌شه که پرونده‌شون برای کلیرنس ارسال می‌شه و شش ماه دیگه جواب خواهند گرفت. این افراد اغلب شامل پدر و مادرهایی هستند که فرزندان‌شون شهروند آمریکا هستند.

خبر دیگه‌ای که رسیده اینه که اغلب ایرانیانی که در شش ماه یا یک سال اخیر برای ویزاهای توریستی اقدام کرده بودند و منتظر کلیرنس بوده‌اند، متاسفانه پس از ماه‌ها در کلیرنس رد شده‌اند.

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - Alireza1397 - 07-08-2018

سلام دوستان

برای تاریخ ۲ آگوست ۲۰۱۸ در انکارا مصاحبه داشتم. من فول فاند با RA برای رشته فیزیک داشتم. تقریبا تا ساعت ۱۰ صبح اونجا بودم و به جز خودم دانشجوی ایرانی دیگه ای ندیدم!!  تعداد ایرانی ها در کل کم بود.

*برای رفتن به سفارت کت و شلوار با کراوت بپوشید تاثیر مثبت داره.
 *من ساعت ۹ صبح مصاحبه ام بود و ساعت ۷ صبح اونجا بودم. شما هم سعی کنید که زود برین.
*به هیچ عنوان هر نوع وسایل الکترونیکی و هر نوع کیفی رو با خودتون نبرین. من کل مدارکی خودمو تو پوشه پلاستیکی رنگی برده بودم.
*رفتار کارمندان در کل خوب بود.
*افسری که از من سوال می پرسید یه خانم بودند که کاملا جدی بود.
*سوالات به انگلیسی پرسیده شد: برای چی میری آمریکا؟ کدوم دانشگاه میری؟ هزینه رو کی میده؟ رشته ات چیه؟ یکم از رشته و گرایشی که توش کار می کنی بگو؟ از کجا این دانشگاه رو پیدا کردی؟ و در آخر گفت سال ۲۰۱۴ فارغ التحصیل شدی توی این مدت ۴ سال چی کار میکردی؟ من گفتم رفتم سربازی. گفت کجا بودی؟ ارتش؟ من واقعیت رو گفتم و گفتم که پلیس ترافیک بودم. و گفتم همزمان هم تدریس میکردم.

*مدارکی که من برده بودم: سی وی و یه توضیح ۲ صفحه ای از تز ارشدم - مدارک ترجمه شده و اصل مدارک تایید شده سازمان اموردانشجویی برای لیسانس و ارشد (بهش نشون دادم برسی کرد و بهم پسش داد)-ریسرچ پلن برای دوره دکترا (حتمن از استادتون بخواین اینو خیلی خیلی مهمه که داشته باشین)-نامه های رسمی دانشگاه در مورد فاند و شرایط پذیرش-فرم دی اس ۱۶۰-پرداخت سی ویس-پاسپورت- فرم آی ۲۰- یه قطعه عکس ۵ در ۵

* در آخر برگه زرد که نشانه رفتن به مرحله کلیر هستش رو به من داد. سوالاتشون رو هم برای من ایمیل کردن که در مورد برادر و خواهرام بود و داشتن شبکه های اجتماعی و شماره تلفن و جاهایی که من زندگی کردم و یا سفر رفتم و همچنین تجربیات کاری و ادرسشون . 

حالا ببینیم خدا چی میخواد.

سوالی دیگه ای داشتین همین جا بپرسین؟

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - fardadff - 20-04-2019

ضمن تشکر از شما من 18 اردیبهشت وقت مصاحبه توی انکارا دارم و چند سوال از خدمتتون و دیگر دوستان داشتم
1- من 2 تا bs دارم که تو یکیش همون 35 هزار تای دانشگاه و دیگری 70 هزاردلار نشون میده(البته میدونین دلار رو 4700 میگیره بانک) میخوام ببینم با توجه به این من هزینه تحصیلم رو خودم میدم و هر دو رو قبلا به دانشگاه فرستاده بودم به سفارتم بدم  ؟ نگن خیلی زیاده (البته همش قرضیه اما چند ماهی تو حسابم بوده)
2-من خانومم هم داره باهام میاد برای ویزای f2 .. ایا ایشون هم bs میخوان؟
3-من یه سند مغازه دارم باتوجه به اینکه علارغم اینکه مسترم تو ایران مهندسی شیمی بوده دارم واسه مستر mba میرم بنظرتون بهتر نیست اگه گفت بعد تحصیل میخوای چیکار کنی بگم میخوام فروشگاه های زنجیره ای تو ایران بزنم ؟ به نظرم بهتر از جواب تکراریه میخوام برگردم استاد شمه
4-من تو ds160 2 تا اشتباه زدم .اولی جای شماره ملی شماره پاسپورت گذاشتم و دوم توی قسمت حقوق به جای ریال به دلار نوشتم.ایا باید دوباره فرم ds160  رو پر کنم؟
5-من سربازیم توی نیرو انتظامی قسمت اتباع خارجی بود.ایا خوبه توضیح بدم واحد تمدید ویزا و ... بودم یا خطرناکه(یا برعکس اثر خوب داره)
6-بهترین جواب برای 2 سواله آیا تاحالا لاتاری شرکت کردین و چرا علارغم فاصله زمانییهو یاد ادامه تحصیل افتادی چیه؟
سپاسگزارم

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - automotive - 10-02-2020

fardadff نوشته: ضمن تشکر از شما من 18 اردیبهشت وقت مصاحبه توی انکارا دارم و چند سوال از خدمتتون و دیگر دوستان داشتم
1- من 2 تا bs دارم که تو یکیش همون 35 هزار تای دانشگاه و دیگری 70 هزاردلار نشون میده(البته میدونین دلار رو 4700 میگیره بانک) میخوام ببینم با توجه به این من هزینه تحصیلم رو خودم میدم و هر دو رو قبلا به دانشگاه فرستاده بودم به سفارتم بدم  ؟ نگن خیلی زیاده (البته همش قرضیه اما چند ماهی تو حسابم بوده)
2-من خانومم هم داره باهام میاد برای ویزای f2 .. ایا ایشون هم bs میخوان؟
3-من یه سند مغازه دارم باتوجه به اینکه علارغم اینکه مسترم تو ایران مهندسی شیمی بوده دارم واسه مستر mba میرم بنظرتون بهتر نیست اگه گفت بعد تحصیل میخوای چیکار کنی بگم میخوام فروشگاه های زنجیره ای تو ایران بزنم ؟ به نظرم بهتر از جواب تکراریه میخوام برگردم استاد شمه
4-من تو ds160 2 تا اشتباه زدم .اولی جای شماره ملی شماره پاسپورت گذاشتم و دوم توی قسمت حقوق به جای ریال به دلار نوشتم.ایا باید دوباره فرم ds160  رو پر کنم؟
5-من سربازیم توی نیرو انتظامی قسمت اتباع خارجی بود.ایا خوبه توضیح بدم واحد تمدید ویزا و ... بودم یا خطرناکه(یا برعکس اثر خوب داره)
6-بهترین جواب برای 2 سواله آیا تاحالا لاتاری شرکت کردین و چرا علارغم فاصله زمانییهو یاد ادامه تحصیل افتادی چیه؟
سپاسگزارم

سلام
1. بله به سفارت ارائه کنید.
2. بله، کفالت مالی ایشان با شما است و باید هزینه ی زندگی ایشان را نیز حساب کنید و مدارک را ارائه کنید.
3. فکر خوبی هستش.
4. اطلاعی ندارم اما به احتمال زیاد بله.
5. اهمیتی نداره.
6. سوابق شرکت در لاتاری شما موجود هستش پس حقیقت را اعلام کنید. علاقه، امید، آینده، دلایلی داشتید که این تصمیم رو گرفتید.