آکادمیا کافه
نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: مصاحبه و نتایج مصاحبه سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا (/Thread-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی سفارت در آنکارا در سال ۲۰۱۲ - m.ost - 24-11-2012

(24-11-2012, 05:27 AM)ariel نوشته: سلام من وقت امرجنسی دارم و زیاد رو زبان مسلط نیستم میخواستم بدونم آیا آفیسر فارسی زبان با من صحبت میکنه یا نه ؟اگر جوابم نه هستش چی چیزایی رو بیشتر میپرسن که حداقل رو اونا کار کنم ؟در ضمن بجز i20 و ds160 چه چیزای دیگه ایی باید همرام باشم لطفا راهنماییم کنیم ممنون میشم
سلام
شما وقت اضطراری خودتون رو بوسیله I20 گرفتین دیگه؟ سفارت به کسایی وقت اضطراری میده که برای دوره های زبان نمیرن و در زبان انگلیسی هم (با توجه به مدرک زبان ارائه شده به دانشگاه) مشکلی ندارن. بنابراین مصاحبه شما به انگلیسی خواهد بود. در مورد سوالات اگر پست های همین تاپیک رو ملاحظه بفرمایید دوستان سوالات مصاحبشون رو بیان کردند. هر آفیسری ممکن هست سوالات متفاوتی بپرسه با این حال در این تاپیک میتونید سوالات متداول رو ببینین. در مورد مدارک مورد نیاز هم به این تاپیک مراجعه کنید و همچنین این سایت. در ضمن در سایت هر سفارت ممکنه مدارک خاصی رو ذکر کنه که لازمه مثلا برای آنکارا نوشته شناسنامه و کارت ملی که البته از من و خیلی های دیگه که رفتن نگرفتن ولی بهر حال نوشته و آفیسر میتونه از شما بخواد.

نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا، سال 2013 - abiabiabi - 26-04-2013

موقع مصاحبه ترکیه ازت ریز نمرات می خوان؟
یعنی نمرات لیسانس من که خیلی کمه امکانش هست ببیننو  ویزا ندن؟

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی سفارت در آنکارا در سال ۲۰۱۲ - Babak - 27-04-2013

(26-04-2013, 05:43 PM)'abiabiabi' نوشته: موقع مصاحبه ترکیه ازت ریز نمرات می خوان؟
یعنی نمرات لیسانس من که خیلی کمه امکانش هست ببیننو  ویزا ندن؟

بله، برای ویزای دانشجویی احتمالش زیاده که از شما کارنامه بخوان و ممکنه به خاطر پایین بودن نمرات قبلی ویزا ندند، اما در عین حال کم نبودند افرادی که با نمرات نه چندان خوب لیسانس ویزا هم گرفته‌اند. به همین خاطر، به نظرم توی این مرحله‌ای که شما هستید نگران ویزا نگرفتن به خاطر کم بودن نمرات نباشید.

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا، سال 2013 - Meli83 - 05-07-2013

کسی از وضعیت و نتایج مصاحبه پاییز ۲۰۱۳ خبر نداره؟ مصاحبه من نزدیکه

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا، سال 2013 - Harrison - 04-08-2013

(05-07-2013, 10:58 PM)'Meli83' نوشته: کسی از وضعیت و نتایج مصاحبه پاییز ۲۰۱۳ خبر نداره؟ مصاحبه من نزدیکه

سلام من تا اونجا که خبر دارم انکارا بر خلاف بقیه سفارت ها..کسی مدارک کامل باشه و مشکل خاصی نداشته باشه تصمیم غیر منطقی نمیگیره..امسال تا اینجا ممکنه بچه ها از دیر کلیر شدن نا راضی باشند اما همه از مصاحبه راضی بودند

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا، سال 2013 - M1KE - 20-12-2013

با توجه به اينکه يکي از دوستان در یکی از تاپیک ها در مورد وضعيت بچه ها درون سفارت پرسيده بودند شاید بد نباشه اشاره کنم که در سفارت آمريکا در آنکارا يک جعبه تقريبا 1 متري وجود داشت که درونش انواع اسباب بازي ها و عروسک ها و غيره وجودداشت که بچه ها با اونها بازي مي کردند. به عبارتي به نظر می رسه قصدشون اين بوده که به شکلي اين بچه ها رو سرگرم کنند تا خيلي مزاحم پدر و مادرشون و دیگران نشوند. طبيعتا بايد چنين تسهيلاتي رو براي بچه هاي خيلي کوچيک هم در نظر گرفته باشند. مثلا ممکنه در خود سفارت یک یا دو کالسکه اضافی برای این منظور وجود داشته باشه که البته من مطمئن نیستم. همین طور به نظرم اگر کالسکه موردنظر تاشونده باشه و اندازه اون طوري باشه که بشه اون رو از داخل دستگاه دم درب ورودي عبور داد احتمالا نبايد زياد سخت بگيرند. برای اطمینان میشه از خود سفارت موردنظر هم خیلی مختصر در این مورد با ایمیل پرسید و به احتمال زیاد پاسخ می دهند

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - nasim1234 - 21-04-2014

سلام
من هفته گذشته با همسرم آنکارا مصاحبه داشتیم. از ایشون که f1 بودن(و فاند کامل) درباره دانشگاه پرسید و اینکه اونجا قراره رو چی کار کنه و بعد RP رو گرفت و ریز نمره رو هم پیش خودش نگه داشت. پرسید سربازی کجا بودن که همسرم گفت معافیت تحصیلی داره بعد ترجمه معافیت تحصیلی رو بهش دادیم و نگاه کرد و پس داد.
ما چند تا BS  هم برده بودیم که نشون بدیم هزینه های من از کجا تامین میشه اما اصلا نخواست. ترجمه سند ازدواج رو هم حتی نخواست که ببینه.
از من فقط پرسید که رشتم چیه و کی تموم شه. درباره سابقه کار هم از هردومون پرسید که گفتیم نداریم!
سوال آخرش هم این بود که من اونجا میخوام چه کنم گفتم میخوام کمک بدم همسرم درسش رو بخونه.
خیلی کوتاه بود و بعد برگه زرد کلیر رو داد.
روز بعدش هم ۱۶ سوال رو دریافت کردیم. (رشته همسرم بیوشیمی هست.)
در کل امسال به نظرم آنکارا گزینه خوبیه. همون روز ما و روز قبل از ما به سه تا از خانم هایی که تنها می رفتن و فاند داشتن درجا دادن. یک خانم با دو بچه هم توریستی بودن که درجا دادن بهشون. چند تا توریستی رو هم کلیر زدن.
  مصاحبه ما با آقای مو خرمایی بود. یه خانم هم مصاحبه می کرد که ایشون خیلی رو مدارک حساس تر بود و نگاه می کرد اما ایشون هم ریجکت نمی کرد. (حد اقل من ندیدم. درباره روزهای قبل هم که تو هتل با بقیه حرف زدیم ریجکتی ندیده بودن!)

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - ashkan065 - 21-04-2014

(21-04-2014, 08:30 PM)'nasim1234' نوشته: سلام
من هفته گذشته با همسرم آنکارا مصاحبه داشتیم. از ایشون که f1 بودن(و فاند کامل) درباره دانشگاه پرسید و اینکه اونجا قراره رو چی کار کنه و بعد RP رو گرفت و ریز نمره رو هم پیش خودش نگه داشت. پرسید سربازی کجا بودن که همسرم گفت معافیت تحصیلی داره بعد ترجمه معافیت تحصیلی رو بهش دادیم و نگاه کرد و پس داد.
ما چند تا BS  هم برده بودیم که نشون بدیم هزینه های من از کجا تامین میشه اما اصلا نخواست. ترجمه سند ازدواج رو هم حتی نخواست که ببینه.
از من فقط پرسید که رشتم چیه و کی تموم شه. درباره سابقه کار هم از هردومون پرسید که گفتیم نداریم!
سوال آخرش هم این بود که من اونجا میخوام چه کنم گفتم میخوام کمک بدم همسرم درسش رو بخونه.
خیلی کوتاه بود و بعد برگه زرد کلیر رو داد.
روز بعدش هم ۱۶ سوال رو دریافت کردیم. (رشته همسرم بیوشیمی هست.)
در کل امسال به نظرم آنکارا گزینه خوبیه. همون روز ما و روز قبل از ما به سه تا از خانم هایی که تنها می رفتن و فاند داشتن درجا دادن. یک خانم با دو بچه هم توریستی بودن که درجا دادن بهشون. چند تا توریستی رو هم کلیر زدن.
  مصاحبه ما با آقای مو خرمایی بود. یه خانم هم مصاحبه می کرد که ایشون خیلی رو مدارک حساس تر بود و نگاه می کرد اما ایشون هم ریجکت نمی کرد. (حد اقل من ندیدم. درباره روزهای قبل هم که تو هتل با بقیه حرف زدیم ریجکتی ندیده بودن!)

سلام.
شما در جواب سوال هایی که پرسیدیند چه گفتید؟لطفا جواب های خودتون رو هم ذکر بفرمایید.تا راهنمایی باشه برای دیگران.
فرم 16 سوال رو بعد از اینکه از سفارت اومدید فرستادن خدمتون یا همونجا در حضور خود افیسر باید پر میکردید؟
لطفا بفرمایید همسرتون در چه مقطعی فاند گرفتند؟

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - nasim1234 - 22-04-2014

(21-04-2014, 10:07 PM)'ashkan065' نوشته:
سلام.
شما در جواب سوال هایی که پرسیدیند چه گفتید؟لطفا جواب های خودتون رو هم ذکر بفرمایید.تا راهنمایی باشه برای دیگران.
فرم 16 سوال رو بعد از اینکه از سفارت اومدید فرستادن خدمتون یا همونجا در حضور خود افیسر باید پر میکردید؟
لطفا بفرمایید همسرتون در چه مقطعی فاند گرفتند؟

16 سوال رو برای بعضی ها بعد از مصاحبه فرستادن برای ما ۱ روز بعد. اصلا در حضور آفیسر نیست.
برای مقطع دکترا پذیرش گرفتن.
در جواب سوال چرا این دانشگاه رو انتخاب کردین گفتن که چون سطحش بالاست و اونجا میتونم پیشرفت کنم.
سوالات درباره کار وسربازی و.. رو هم بله خیر جواب دادیم. توضیح نخواست.
یه سوالم پرسید که کی فارغ التحصیل میشین (هر دو دانشجو هستیم الان) که گفتیم تابستون و گفت پس همزمان تموم میشه.
حرف آخرش این بود که کی باید اونجا باشی که گفتن و گفت امیدوارم به کلاست برسی.
کلا ۱ نامبر هم بهمون داد گفت وقتی اعلام شد یکیتون میتونه بیاد برای پیک آپ.
ضمنا مصاحبه هردومون با هم و به انگلیسی بود. ولی میشد من فارسی هم انتخاب کنم.
رزومه یا ریزنمره یا هیچ چیز دیگه ای هم از من نخواست. فقط رشتم رو پرسید که گفتم مهندسی کامپیوتر و تایپ کرد.

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در آنکارا - cheguevara - 17-11-2014

سلام دوستان من و خانمم در ۱۳ نوامبر با ویزای f 1&2 کاپلان در عشق اباد با ۲۱۴ ریجکت شدیم،ایا در انکارا امیدی هست؟یا به دنبال PhD فاند باشیم؟؟!