آکادمیا کافه
Versant English Phone Test - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: Versant English Phone Test (/Thread-Versant-English-Phone-Test)

Versant English Phone Test - Behnoush - 15-03-2012

این تست نوعی ارزیابی صحبت کردن و اسپیکینگ هست که بعضی از دانشگاه ها برای اینکه TA بدن نمره ش رو از متقاضی می خوان. بخصوص در شرایطی که متقاضی نمره اسپیکینگ تافل نداره و تافل کاغذی امتحان داده یا اینکه تافل اینترنتی داده اما نمره اسپیکینگش پایین هست.
من تافل کاغذی داده بودم و امروز این تست رو برای دانشگاه کنتیکت دادم. درباره تست می نویسم شاید در آینده بقیه هم نیاز پیدا کنن.
این تست قبلا به نام Spoken English Test شناخته می شد. تست کاملا اتوماتیک هست و از طریق تلفن یا کامپیوتر قابل برگزاری است اما بهتر است از طریق تلفن ثابت انجام گیرد.
برای برگزاری تست باید از طریق سایت رسمی آن ثبت نام کنید و هزینه رو پرداخت کنید. در خیلی موارد دانشگاه خودش ثبت نام کرده و هزینه رو میده. در مورد من به این شکل بود که دانشگاه منو برای این تست ثبت نام کرد بعد از مرکز برگزار کننده بهم ایمیل زدن و راهنمای تست و یه برگه پاسخنامه حاوی یه کد رو بهم دادن . باید با شماره تلفن گفته شده تماس بگیرید و کد رو وارد کنید . سپس نام و شهر و کشور محل سکونت رو می پرسند و تست شروع میشه. بین 20 دقیقه تا نیم ساعت طول میکشه و شامل قسمت های زیر است:
قسمت اول : دوازده جمله توی پاسخنامه ای که فرتسادن نوشته شده که از شما میخواد جمله ها رو بخونید. البته نه به ترتیب بلکه خودش شماره جمله رو میگه شما باید بخونید. از من حدود 8 تاشو پرسید. این قسمت برای بررسی صحیح بودن تلفظ هست.
قسمت دوم: جمله ای گفته میشه و شما باید تکرار کنید. حدودا ده تا جمله گفت که هرچی جلوتر میرفت جمله ها سخت تر و پیچیده تر میشد.
قسمت سوم : یه سری سوال پرسیده میشه که باید با جواب کوتاه پاسخ بدید. این سوالات هم به ترتیب سخت تر میشه . فکر میکنم بین ده پانزده تایی شد.
قسمت چهارم : جملات بهم ریخته هست به ظوریکه یک جمله رو به صورت بهم ریخته میگه و شما باید با ترتیب صحیح جمله رو تکرار کنید. حدودا ده تا سوال شد و اونا هم به ترتیب سخت میشد.
قسمت پنجم: بازگویی داستان بود به این ترتیب که سه تا داستات کوتاه گفته میشه و شما بعد از هرکدوم 30 ثانیه فرصت دارید که داستان رو تا جایی که میتونید کامل بازگو کنید.
قسمت ششم: دوتا سوال پرسیده میشه که باید به سلیقه شخصی جواب بدید و برای هرکدوم40 ثانیه وقت دارید . مثلا ترجیح میدید در شهر کوچیک زندگی کنید یا بزرگ.

* نکته : فرصت اضافی برای فکر کردن در اختیارتون قرار داده نمیشه . فرصت کوتاه و بالافاصله بعد از پرسیدن باید جواب بدید . پس باید سوال رو به دقت گوش کنید و جواب رو همون موقع اماده کنید. کلا به نظرم سرعت عمل اینجا خیلی مهم بود.

امتیازات :
طیف نمره بین 20 تا 80 هست . زیر 45 قطعا رد هست. بین 45-60 شرطی محسوب میشه . بالای 65 خیلی خوب و نمره قبولی بدون شرط هست. جواب امتحان به سرعت حاضر میشه و انلاین قابل دیدن هست. و خودشون برای دانشگاهی که درخواست داده میفرستن. صفحه ریپورت شامل جزییات و بررسی های ریز مهارت اسپیکینگ هست و معادل نمره تافل رو هم مینویسه.

در کل امتحان خیلی ساده بنظر میاد . البته واقعا هم سخت نیست ولی سطحش بالاتر از اون چیزیه که به عنوان نمونه فرستادن. مخصوصا در قسمت سوم و چهارم. استاد به من گفت برای دادن تست عجله نکن و خیلی چالش برانگیزه من جدی نگرفتم چون نمونه ها رو دیدم به نظرم خیلی ساده اومد Big Grin
در ضمن از زمانی که کد رو بهتون میدن دو هفته وقت دارید که هرروزی خواستید و در هر ساعت از شبانه روز با شماره تماس بگیرید و تست رو بدید.

تجربه من :
در کل بد نبود ولی یکم سخت تر از اونی بود که انتظار داشتم. نمره من 68 شد و توی ارزیابیم نوشتن معادل حدود 25-26 قسمت اسپیکینگ تافل اینترنتی هست.

RE: Versant English Phone Test - Behnoush - 15-03-2012

نمونه تست، دستور العمل تست و نمونه تماس تلفنی رو اپلود کردم.

RE: Versant English Phone Test - Nasim67 - 16-03-2012

بهنوش جان خیلی ممنونم از اطلاعات خیلی خوبی که در اختیارمون قرار دادی و تبریک بابت نمره خوبت.
من demo رو گوش کردم.به این آرومی که صحبت نمی کردن،درسته؟

RE: Versant English Phone Test - Behnoush - 16-03-2012

(16-03-2012, 12:19 AM)Nasim67 نوشته: بهنوش جان خیلی ممنونم از اطلاعات خیلی خوبی که در اختیارمون قرار دادی و تبریک بابت نمره خوبت.
من demo رو گوش کردم.به این آرومی که صحبت نمی کردن،درسته؟
خواهش می کنم نسیم جان.
نه به این آرومی نبود ولی تند هم نبود. قابل درک بود . ولی کلا سطحش بالاتر از نمونه ها بود. هم از لحاظ ساختار جمله ها هم کلمات . به نظرم مهمترین فاکتورهاش دقت و سرعت عمله .

RE: Versant English Phone Test - zaurvan2191 - 25-04-2015

ممنون از اطلاعاتتون. فقط اینکه شما خودتون برای تست ثبتنام کردین و نمرات رو ریپورت کردین؟