آکادمیا کافه
نحوه محاسبه معدل کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: نحوه محاسبه معدل کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) (/Thread-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%B3%D8%AA%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

صفحات 1 2

نحوه محاسبه معدل کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) - rise - 14-03-2012

سلام
دوستان کسایی که کارشناسی ناپیوسته خوندن می تونن مسائل خودشون رو در این تاپیک مطرح کنن.
اول خودم یه سوال داشتم و اونهم در مورد نحوه محاسبه معدل هست.
حالا ماهایی که اول کاردانی خوندیم بعد کارشناسی دو تا معدل خواهیم داشت. نحوه محاسبه معدل برا دوره لیسانس چجوری هست؟ یعنی هر دو دوره درس ها و ضرایب رو محاسبه و به صورت همون کارشناسی پیوسته حساب کنیم؟

RE: مسائل مربوط به مدرک کاردانی به کارشناسی - Saeid - 14-03-2012

دانشگاه های آمریکایی این 2 تا معدل رو جداگانه در نظر میگیرن و به صورت یکپارچه در نظر نمیگیرن و به نظرم نیازی به محاسبش نیست. کاردانی به کارشناسی و در واقع 2 سال آخر مسلما براشون مهمتره
این رو از فرم های آنلاین اپلای میشه تشخیص داد که معدل موسسه اول و دوم و سوم و .....دارن

RE: مسائل مربوط به مدرک کاردانی به کارشناسی - rise - 14-03-2012

با تشکر
اما این سوال رو از اونجایی مطرح کردم که اکثر دانشگاه ها شرط معدل دوره لیسانس رو برا مقطع ارشد دارن و این موضوع اینجا اهمیت پیدا می کنه.
مثلا اگه دانشگاه شرط معدل 15 برا دوره لیسانس داشته باشه و طرف معدل کاردانیش 16 و کارشناسیش 14 باشه تکلیفش چی خواهد بود؟ آیا min requirement رو داره یا نه؟
چرا نباید معدل رو به صورت کارشناسی پیوسته محاسبه کرد؟ مگه دوره کارشناسی به تعداد واحد مشخصی تعریف نشده؟

RE: مسائل مربوط به مدرک کاردانی به کارشناسی - Saeid - 14-03-2012

معمولا ادمیژن آفیس دانشگاه معدل تمام متقاضی ها رو رو اسکیل0-4 و درصد میبره و این یکی از وظایف ادمیژن آفیس هستش و بعد میفرستن دپارتمان و دپارتمان نظر میده....نهایتش اگر 4 سال رو بخوان طبق روال عادی و یکجا در نظر میگیرن.....مثل اینکه شما پشت سرهم درس خوندید و وقفه ای نبوده
بعضی دانشگاها نوشتن معدل دو سال آخر برامون مهمه...بعضیا نوشتن لیسانس...حالا اگه لیسانس مهم باشه طبق روالی که گفتم محاسبه میشه
واحدهاتون رو میتونید همراه با ظریبشون تو این اکسل وارد کنید تا معدل دستتون بیاد

RE: نحوه محاسبه معدل کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) - majed249 - 20-09-2012

CGPAیعنی چه?

RE: نحوه محاسبه معدل کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) - blur - 21-09-2012

(20-09-2012, 11:10 PM)majed249 نوشته: CGPAیعنی چه?
اونطور که من قبلا یه سرچی کردم و فهمیدم در واقع میانگین GPA کل سال های تحصیلیتون در اون مقطعه که مبنای محاسبه ش هم میانگین وزنیه... و مخفف شده Cumulative Grade Point Average هست. اگه اشتباه میکنم دوستان مطلع تصحیح کنن..

RE: نحوه محاسبه معدل کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) - Nasim67 - 21-09-2012

(21-09-2012, 12:12 AM)blur نوشته: اونطور که من قبلا یه سرچی کردم و فهمیدم در واقع میانگین GPA کل سال های تحصیلیتون در اون مقطعه که مبنای محاسبه ش هم میانگین وزنیه... و مخفف شده Cumulative Grade Point Average هست. اگه اشتباه میکنم دوستان مطلع تصحیح کنن..
درست گفتید.CGPA درواقع معدل کل مقطع تحصیلی شما هست ولی GPA معدل هر ترم مجزا هست.

[برش] سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - mohammadasadi67 - 01-11-2013

سلام
من كارشناسي ناپيوسته خوندم .
معدل كل و ريز نمراتم شامل هر دو مقطع ميشه يا فقط كارشناسي ؟
معدل كل با سيستم محاسباتي دانشگاه حساب ميشه ؟ (مثلا من دو تا از درسا رو دفعه دوم پاس كردم ، يعني نمره دفعه اول كه زير ده بوده الان رو معدلم تاثير گزاشته ! ميخام بدونم اين دوتا درس رو هم واسه معدل كل بايد جمع ببندم ؟)

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - Torkan - 01-11-2013

(27-08-2013, 06:06 PM)'rasool.mazruee' نوشته: با سلام خدمت دوستان گرامی
بنده یه سوالی داشتم در مورد آزاد کردن مدرک و اون اینکه من میخام مدرکم رو از طریق یکی از مراکز کاریابی با توجه به عدم پیدا شدن کار آزاد کنم، منتها با توجه به اینکه باید یک سال از زمان دریافت کارت پایان خدمت بگذره بنده تا اول اسفند ماه امسال قادر به انجام این کار نیستم، و با توجه به اینکه قصد اپلای واسه آمریکا رو دارم و ددلاین اکثر دانشگاهها دی ماه و یا بهمن ماه میشه، سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که آیا برای انجام اپلای تا زمان دی یا بهمن ماه به این مدرک بنده نیازی میشه؟ چون میخاستم بدونم اگه نیازی نمیشه من صبر کنم تا اسفند ماه و بابت آزاد کردن مدرک هزینه ای رو متحمل نشم...و سوال دیگه اینکه زمان مجاز ارسال مدارک من جمله همین مدرک دانشگاه و کارنامه تحصیلی تا چقدر بعد از زمان اپلای خواهد بود؟

دوست عزیز به دانشگاه مقصد بستگی داره
اگر غیررسمی قبول میکنند چرا صبر نکنید
همونارو ترجمه کنید غیر رسمی بفرستین بره تا بعد پذیرش و هنگام ثبت نام اصلش رو ببرین
سوال دوم باز هم به دانشگاه بستگی داره و البته بحث سفارت هم هست خوب
مثلا بعضی دانشگاههای امریکا میگن حتی بعد ترم اول هم قبول میکنن بیارین مدارک رو
در حالت کلی مشکلی نداری همون اسفندکارات رو به راه بشه تا اواسط اردیبهشت خیلی طول بکشه دیگه اواخرش تایید میکنیو ترجمه رسمی
بااحترام

[برش] تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - Simon2007 - 01-11-2013

(01-11-2013, 07:18 PM)'mohammadasadi67' نوشته: سلام
من كارشناسي ناپيوسته خوندم .
معدل كل و ريز نمراتم شامل هر دو مقطع ميشه يا فقط كارشناسي ؟
معدل كل با سيستم محاسباتي دانشگاه حساب ميشه ؟ (مثلا من دو تا از درسا رو دفعه دوم پاس كردم ، يعني نمره دفعه اول كه زير ده بوده الان رو معدلم تاثير گزاشته ! ميخام بدونم اين دوتا درس رو هم واسه معدل كل بايد جمع ببندم ؟)

​دوستان من كه مجبور شدند هر دو مقطع رو تاييد كنند. و منطقي هم همينه. ولي اگر دانشگاه خاصي مد نظرتونه از خودشون هم پرسشي داشته باشيد بهتره كه يكوقت هزينه ي اضافي نديد.
اون دو نمره مگر در بار اول معدل گيري حساب نشده؟پس در كل هم آمده ديگه. اكثر دانشگاه ها ريزنمرات رو ميگيرند و طبق فرمولهاي خودشون محاسبه مي كنند. شما تا ازتون نخواستند محاسبه نكنيد. سياست دانشگاه ها خيلي متفاوته . 

شادزي