آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-F-1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Armik - 12-03-2012

در این تایپیک مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 مورد بحث قرار می گیرد ! در برخی سفارتها تاکید خاصی روی برخی از مدارک وجود دارد که لازم است دوستان با توجه به اطلاعات خود این تایپیک را کامل نمایند !

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Armik - 12-03-2012

با توجه به اطلاعات من، مدارک مورد نیاز برای در خواست ویزا:

Passport
فرم I-20
Admission Letter
پرینت تاییدیه فرم DS-160
پرینت تاییدیه پرداخت SEVIS-fee
پرینت ایمیل حاوی زمان وقت سفارت
Bank Statement (در صورت بدون فاند و یا نیمه فاند بودن)
Research Plan Letter
GRE & TOEFL/IELTS TRFs
عکس
ترجمه دانشنامه و ریزنمرات دانشگاهی (همراه با اصل آنها)
CV or Resume
Job Offer Letter
اصل شناسنامه و کارت ملی و ترجمه انها
رسید پرداخت هزینه مصاحبه

از دوستان خواهش می کنم اگر چیزی کم داره کاملش کنن !

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Armik - 12-03-2012

اما سوالی که من از دوستانم دارم اینه که آیا در صورت ترجمه نکردن شناسنامه مشکلی بوجود میاد ؟!
یه سوال دیگه اینکه آیا ترجمه و اصل مدارک قبل از دانشگاه (پیش دانشگاهی، دبیرستان و راهنمایی) هم لازمه؟
مرسی

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Saeid - 12-03-2012

سفارت آمریکا تو ترکیه شناسنامه و کارت ملی رو هم گفته بیارید.....من سفارتهای دیگه ندیدم و نمیدونم.....
فکر نمیکنم لازم باشه....دو تا مدرک تحصیلی قبلی باید کافی باشه (لیسانس و ارشد).......اونایی که میرن لیسانس بخونن این مدارکو (پیش دانشگاهی و دبیرستان.....) میبرن

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Babak - 13-03-2012

این آدرس سایت دولت ایالات متحده است که در اون می‌تونید مدارک لازم برای گرفتن ویزای دانشجویی F-1 رو ببینید. همون طور که سعید گفت، حتما سایت سفارتی که ازش وقت گرفته‌اید رو هم چک کنید و ببینید که چه مدارکی رو گفته همراه داشته باشید.

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Saeid - 26-03-2012

دوستان در مورد کارت پایان خدمت آیا نیاز به ترجمه اش هست؟؟ کارت من از این جدید و الکترونیکاس......ممکنه به دردم بخوره؟؟؟ با تشکر

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Babak - 26-03-2012

جزو مدارک لازم که خود سفارت اعلام کرده نیست و معمولا نمی‌خوان. به نظر من با خودتون همراه ببرید، ولی فکر نمی‌کنم که نیازی به ترجمه‌اش باشه.

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Saeid - 04-04-2012

بابک جان یکی از بچه ها سوال کرده که "آیا میشه بدون i-20 هم وقت سفارت گرفت؟؟ یکی از بچه ها این جوابو داده:
"بله. چند حالت هست:

۱- سفارت‌هایی که سیستم آنلاین برای گرفتن وقت دارن و حتما بارکد فرم
DS-160 رو ازت میخوان، واقعا نیازی به پر کردن DS-160 (به در نتیجه دانستن
Sevis Number نیست). میتونی یه بارکد فرم الکی بدی (ده تا صفر) تا وارد
مرحله بعد جدول زمانهای وقت مصاحبه بشه.

۲- اگر با ایمیل باید وقت رو بهت بدن و حتما ازت شماره بارکد DS160 منطقی
میخوان (نه صفر و اعداد رندوم) میتونی یه فرم DS پر کنی تا وقت بگیری و این
بار در بخش Sevis number صفر بزاری. بعد که Sevis number رو گرفتی (روی
I-20 هست) یه فرم دیگه پر کن با اون برو برای مصاحبه.

۳- اگر هم سیستم آنلاین برای گرفتن وقت ندارن که مهم نیست I-20 به دستت
رسیده باشه یا نه. قبلا آنکارا تلفنی بود، اگر الان هم اینطوریه لازم نیست
Sevis Number رو بدونی.

۴- در صورتی که میخوای وقت اضطراری بگیری، بدون دانستن Sevis number‌ نمیتونی (شامل آنکارا و دوبی)

باید زمان بندی دقیق داشته باشی تا I-20 قبل از وقت مقرر مصاحبه بهت برسه.
چون اگر وقت زودی انتخاب کنی و به فرض اگر به وقتت نرسیدی، اون موقع (مثلا
آپریل یا می) آنقدر وقت‌ها شلوغه که دیگه نمیتونی وقت مجدد بگیری و میره
برای جون جولای. پس یه وقت با فاصله کافی بگیر.

از آنجا که گفتی چندان با ویزا آشنا نیستی:

برای گرفتن وقت به بارکد فرم DS-160 نیاز داری (اگر بخوان - مورد ۱ و ۲ بالا)

برای فرم DS-160 به عدد Sevis NUmber نیازی خواهی داشت.

برای Sevis Number باید روی I-20 رو ببینی. میتونی قبل از گرفتنش، از
دانشگاه بخوای بهت این عدد رو ایمیل کنن یا اسکن نامه رو بهت بدن. اما برای
روز مصاحبه حتما اصلش لازمه.

تا دو روز قبل از مصاحبه هم میتونی DS-160 رو پر کنی.

میتونی چندین فرم پر کنی و در نهایت با یکیش بری برای مصاحبه.
"
میخواستم بدونم نظر شما در مورد این پست چیه؟؟ آیا داشتن 2 تا DS-160 مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟ با تشکر

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Babak - 05-04-2012

تا اونجا که من می‌دونم داشتن ۲ تا DS-160 مشکل عمده‌ای ایجاد نمی‌کنه، ولی یک احتمالی داره که ازتون بپرسند که چرا بیشتر از یک دونه پرکردید و در اون صورت بهتره که جواب خوبی داشته باشید. جواب خوب می‌تونه شامل اشتباه پر کردن فرم و بعدا متوجه شدن باشه یا می‌تونید توضیح بدید که I-20 به دست‌تون نرسیده بوده و باید زودتر وقت می‌گرفتید که بتونید به موقع به دانشگاه برسید و غیره.

لطفا دوستان دیگه هم اگر در این مورد اطلاعات جدیدتری دارند به اشتراک بذارند.

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Armik - 05-04-2012

ببخشید من قبلن برای شرایط پاسپورت یه چیز دیگه خونده بودم ولی الان توی این پیجی که بابک معرفی کرده چیز دیگه ای نوشته !
من فکر می کردم پاسپورت باید از زمان صدور ویزا به مدت 6 ماه یا بیشتر اعتبار داشته باشه ! ولی توی این پیج نوشته که اعتبار پاسپورت باید تا حداقل 6 ماه بعد از تاریخ اتمام تحصیلاتت باشه ! ممکنه بگید کدومش درسته؟! الان من باید برم پاسمو تعویض کنم؟